Προς το περιεχόμενο

Λεφτά στο λογαριασμό μου κατά λάθος. Τι κάνω?


konstas2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

greekfragma,

Ξέρω πολύ καλά τι θα πει μεροκάματο. Δουλεύω από 6 χρονών αγαπητέ μου, γιατί δεν είχαμε να φάμε τότε. Τώρα όμως γέρασα και έχω προβλήματα υγείας, άρα δεν μπορώ να δουλέψω. Και το πως ξοδεύει ο καθ' ένας τα χρήματα που έχει στη τσέπη του είναι δικός του λογαριασμός και κανενός άλλου. Είσαι παλιοχαρακτήρας μου φαίνεται, για να μιλάς έτσι σε κάποιον που δεν ξέρεις. Σου επιστρέφω την "ευχή"...

Επεξ/σία από konstas2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μόλις τώρα, konstas2 είπε

Ξέρω πολύ καλά τι θα πει μεροκάματο. Δουλεύω από 6 χρονών αγαπητέ μου, γιατί δεν είχαμε να φάμε τότε. Τώρα όμως γέρασα και έχω προβλήματα υγείας, άρα δεν μπορώ να δουλέψω. Και το πως ξοδεύει ο καθ' ένας τα χρήματα που έχει στη τσέπη του είναι δικός του λογαριασμός και κανενός άλλου. Είσαι παλιοχαρακτήρας μου φαίνεται, για να μιλάς έτσι σε κάποιον που δεν ξέρεις. Σου επιστρέφω την "ευχή"...

άσε ρε που πας να με γεμίσεις και τύψεις.....από 6 χρονών...για πες μας και τι έκανες εφόσον γέρασες;

Μοίραζες γάλατα στη γειτονιά ή πάγο με το ποδήλατο σα τον υπέρτατο Θανάση;

Αν έχεις προβλήματα υγείας ο λογαριασμός σου δε θα ήταν μηδενικός θα είχες κάποιο επίδομα....

πολλά τα ψέμματά σου και όπου να ναι θα κλειδώσει το θεματάκι σου.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Άνεργος που σε βοηθά ο αδερφός σου και μόλις είδες λεφτά τα έπαιξες σε ιντερνετικό τζόγο.

Από μένα σου εύχομαι να τη βάψεις άσχημα και να σου τσούξει ο πωπουδάκος άσχημα μπας και αντιιληφθείς τι σημαίνει ζωή και μεροκάματο.

Αυτο θα ρωταγα μολις βρε φιλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, konstas2 είπε

greekfragma,

Ξέρω πολύ καλά τι θα πει μεροκάματο. Δουλεύω από 6 χρονών αγαπητέ μου, γιατί δεν είχαμε να φάμε τότε. Τώρα όμως γέρασα και έχω προβλήματα υγείας, άρα δεν μπορώ να δουλέψω. Και το πως ξοδεύει ο καθ' ένας τα χρήματα που έχει στη τσέπη του είναι δικός του λογαριασμός και κανενός άλλου. Είσαι παλιοχαρακτήρας μου φαίνεται, για να μιλάς έτσι σε κάποιον που δεν ξέρεις. Σου επιστρέφω την "ευχή"...

Καλο το δακρυβρεχτο στορυ σου, ωστοσο το αφηγημα οτι αμεσως μετα το εμβασμα και χωρις εσυ να ξερεις τι ειδους λεφτα ειναι αυτα, τα ξοδεψες ολα απλως για να μαθεις τι υπολοιπο ειχες, δεν γινεται να πεισει κανεναν  εδω μεσα, εκτος απο κανα δυο αφελεις που δεδομενα κυκλοφορουν.

Επισης εφοσον εισαι εξοικειωμενος με online τζογο, φανταζομαι οτι διαθετεις και ebanking. Δεν μπηκες λοιπον στη διαδικασια να δεις το υπολοιπο απο το ebanking, αλλα ειπες να τα τζογαρεις για να μαθεις ποσα ειναι.

Συνεχιζει λοιπον η δακρυβρεχτη ιστορια να πασχει. Και πασχει πολυ.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BackFromHell,

οπως ακριβώς τα γράφω έγιναν. ΣΤΟΙΧΙΜΑΝ...

Μόνο αυτό μπορώ να κάνω από το σπίτι μου και δεν σου κρύβω ότι ναι, πιστεύω ότι κάποτε θα ξελασπώσω από τον τζόγο - μου έχει ξανασυμβεί άλλωστε και στο παρελθόν.

Ομως δεν είναι αυτό το θέμα μας και ΔΕΝ θέλω να το συζητήσω άλλο. Αν έχετε κάτι να μου πείτε για το θέμα που άνοιξα, έχει καλώς. Αν θέλετε να περάσετε την ώρα σας στο πληκτρολόγιο επιτιθέμενοι σε άλλους για ότι σας έρχεται στη γκλάβα σας, τότε καλύτερα να πάτε αλλού, Δόξα το θεό έχει πολλά θέματα εδώ μέσα να το κάνετε...

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, konstas2 είπε

Υπόψιν ότι τα λεφτά ήδη ξοδεύτηκαν και αδυνατώ να τα επιστρέψω...

Ε τοτε δεν επρεπε να τα ξοδεψεις! Αφου χαλασες 20-40ευρω επρεπε να πας στο atm να δεις τι παιζει και ας εκανες αναληψη ολο το ποσο μεχρι να δεις αν τελικα θα στα ζητουσαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, PLACEBO_89 είπε

Ε τοτε δεν επρεπε να τα ξοδεψεις! Αφου χαλασες 20-40ευρω επρεπε να πας στο atm να δεις τι παιζει και ας εκανες αναληψη ολο το ποσο μεχρι να δεις αν τελικα θα στα ζητουσαν!

Να τα κλεψει με τροπο δηλαδη...κλεψε με τροπο, βιασε με τροπο κτλ...την παλευετε ορισμενοι;

 

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Anagnwstis είπε

Η τράπεζα θα δεσμεύσει τα επόμενα 300€ που θα μπουν και θα σου εμφανίζει - 300 στο λογαριασμό εφόσον είναι μηδενικός 

Ευχαριστώ για την λογική σου απάντηση. Κι εγώ αυτό νομίζω ότι θα γίνει, το θέμα είναι πότε όμως.

Επίσης πρέπει να μάθω τι έγιναν τα 40 ευρώ που δεν φαίνονται... Πως γίνεται να χαθούν ?

Περιμένω να περάσουν 1-2 μέρες για να καταγραφούν στο σύστημα και να βγει μια άκρη. Αυτή τη στιγμή ΑΥΤΟ είναι το μεγαλύτερό μου πρόβλημα και έχω αρχίσει να σκέφτομαι ότι μπορεί να είναι κάτι άλλο όλη αυτή η ιστορία και όχι μια απλή λάθος κατάθεση....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, konstas2 είπε

Ευχαριστώ για την λογική σου απάντηση. Κι εγώ αυτό νομίζω ότι θα γίνει, το θέμα είναι πότε όμως.

Επίσης πρέπει να μάθω τι έγιναν τα 40 ευρώ που δεν φαίνονται... Πως γίνεται να χαθούν ?

Περιμένω να περάσουν 1-2 μέρες για να καταγραφούν στο σύστημα και να βγει μια άκρη. Αυτή τη στιγμή ΑΥΤΟ είναι το μεγαλύτερό μου πρόβλημα και έχω αρχίσει να σκέφτομαι ότι μπορεί να είναι κάτι άλλο όλη αυτή η ιστορία και όχι μια απλή λάθος κατάθεση....

Μηπως σου εβαλαν καποιο επιδομα..???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, konstas2 είπε

Ευχαριστώ για την λογική σου απάντηση. Κι εγώ αυτό νομίζω ότι θα γίνει, το θέμα είναι πότε όμως.

Επίσης πρέπει να μάθω τι έγιναν τα 40 ευρώ που δεν φαίνονται... Πως γίνεται να χαθούν ?

Περιμένω να περάσουν 1-2 μέρες για να καταγραφούν στο σύστημα και να βγει μια άκρη. Αυτή τη στιγμή ΑΥΤΟ είναι το μεγαλύτερό μου πρόβλημα και έχω αρχίσει να σκέφτομαι ότι μπορεί να είναι κάτι άλλο όλη αυτή η ιστορία και όχι μια απλή λάθος κατάθεση....

Ωραια, να το παρουμε αλλιως. Αφου σε εχει πιασει τετοια ανησυχια, πηγαινε αυριο πρωι στο κοντινοτερο υποκαταστημα της τραπεζας σου , εξηγησε τι εχει γινει και αν οντως κατι δεν παει καλα, τοτε ρωτα τι πρεπει να γινει απο εδω και περα για να επιστραφουν τα χρηματα στον κατοχο τους, εφοσον υπαρχει πραγματι λαθος καταθεση ή "κατι αλλο χειροτερο", οπως φοβασαι.

Αμεσα πρεπει να το κανεις.

Το να λες "δεν γινεται να επιστραφουν οτι και ναναι" οπως αρχικα εγραψες, δεν συναδει με την "ειλικρινη" ανησυχια που δηλωνεις εκ των υστερων...

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Να τα κλεψειμε τροπο δηλαδη...κλεψε με τροπο, βιασε με τροπο κτλ...την παλευετε ορισμενοι;

Ενω τωρα αυτο που εκανε ειναι καλυτερο!!!???

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BackFromHell είπε

Ωραια, να το παρουμε αλλιως. Αφου σε εχει πιασει τετοια ανησυχια, πηγαινε αυριο πρωι στο κοντινοτερο υποκαταστημα της τραπεζας σου , εξηγησε τι εχει γινει και ρωτα τι πρεπει να γινει απο εδω και περα για να επιστραφουν τα χρηματα στον κατοχο τους, εφοσον υπαρχει πραγματι λαθος καταθεση ή "κατι αλλο χειροτερο", οπως φοβασαι. Αμεσα πρεπει να το κανεις.

Θεωρώ ότι είναι λάθος αυτό γιατί απλούστατα έτσι θα ψαχτεί το πράγμα από αυριο, και εγώ δεν το θ΄λω αυτό. Θέλω χρόνο τώρα αν καταλαβαίνεις... Οσο πιο πολύ καθυστερήσει αυτή η ιστορία να εξελιχθεί, τόσο το καλύτερο για μένα. Δεν θέλω να πάω σε τράπεζα να σκαλίσω....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, konstas2 said:

greekfragma,

Ξέρω πολύ καλά τι θα πει μεροκάματο. Δουλεύω από 6 χρονών αγαπητέ μου, γιατί δεν είχαμε να φάμε τότε. Τώρα όμως γέρασα και έχω προβλήματα υγείας, άρα δεν μπορώ να δουλέψω. Και το πως ξοδεύει ο καθ' ένας τα χρήματα που έχει στη τσέπη του είναι δικός του λογαριασμός και κανενός άλλου. Είσαι παλιοχαρακτήρας μου φαίνεται, για να μιλάς έτσι σε κάποιον που δεν ξέρεις. Σου επιστρέφω την "ευχή"...

πως ξοδεύει ο καθένας τα δικά του λεφτά και όχι τα ξένα άγνωστης προέλευσης (που σίγουρα ξέρεις πολύ καλά από που είναι). αυτό το οποίο έκανες είναι καθαρή κλοπή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, konstas2 είπε

Θεωρώ ότι είναι λάθος αυτό γιατί απλούστατα έτσι θα ψαχτεί το πράγμα από αυριο, και εγώ δεν το θ΄λω αυτό. Θέλω χρόνο τώρα αν καταλαβαίνεις... Οσο πιο πολύ καθυστερήσει αυτή η ιστορία να εξελιχθεί, τόσο το καλύτερο για μένα. Δεν θέλω να πάω σε τράπεζα να σκαλίσω....

Ανησυχεις λες μην μπλεξεις ενω εισαι καθαρος κι ολα ειναι ενα λαθος, κι αντι να πας αυριο κιολας τραπεζα να ζητησεις διευκρινησεις για την προελευση του ποσου "αφου δεν την ξερεις", επειτα να ξεκαθαρισεις την θεση σου και το τι εχει συμβει , ωστε να βρεθει η καλυτερη λυση και να εισαι κι εσυ καλυμενος απο τυχον μπλεξιματα, εσυ "δε θες να το σκαλιζεις και θες το χρονο σου".

Ενταξει, εγω προσωπικα εχω καλυφθει, δεν εχω καμια αμφιβολια πλεον περι τινος προκειται το στορυ αυτο.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...