Προς το περιεχόμενο

Λεφτά στο λογαριασμό μου κατά λάθος. Τι κάνω?


konstas2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 minute ago, Salvation81 said:

Παιδες ΑΝ ο τυπος δεν τρολλαρει και δεν εχει να φαει καταλαβαινω το γιατι δεν επιστρεφει τα 80ε.

Τωρα για το στοιχιμαν απλα τραγικο, απορω πως γινεται κοσμος να ασχολειται με τετοιες αηδιες πραγματικα.

και τα 80 ευρώ έχουν γίνει άλογα μέχρι τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, konstas2 είπε

Είπαμε, έχω κόλλημα με το τζόγο αλλά έχω και κάποια όρια

Πάλι καλά.

Απλά για τα πρακτικά, πρέπει να το γράψω το παρακάτω. Την στιγμή που γνωρίζεις τι έγινε και δεν πας στην τράπεζα άμεσα για ενημέρωση, τότε η υπόθεση μπορεί να έχει και ποινικό σκέλος (είναι στην διακριτική ευχέρεια του καταθέτη αυτό). Άλλο να επιστρέψεις τα χρήματα απλά, άλλο να εξαγοράζεις και 1-2 χιλιάρικα ποινή στο τέλος (+ έξοδα δικηγόρου). Με λίγα λόγια το να μην σκαλίζεις το θέμα (όπως ανέφερες παραπάνω) είναι ενάντια στο συμφέρον σου.  

Αν το καταλαβαίνεις αυτό και θέλεις να το ρισκάρεις, τότε καλώς. Και αυτό που έγραψα μόλις είναι εξακριβωμένο από δικηγόρο (που έψαχνες). 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανήθικο αυτό που έκανες αλλά ας πρόσεχαν 

Αν θες τα γυρίζεις πίσω. 

Αν είναι αληθινή η ιστορία, που δε νομίζω 

 

 

Επεξ/σία από adi32
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, zeibei είπε

... "νέο" μέλος με κλειδωμένο το προφίλ σίγουρα δεν είναι η πρώτη σου φορά σε όλο αυτό. α! και να γνωρίζεις ότι ακόμα και με τη χρήση VPN οι αρμόδιες αρχές μια χαρά εύκολα μπορούν να σε εντοπίσουν. 

Ποιος σου είπε ότι είναι κλειδωμένο το προφίλ μου? Μόλις τώρα το άνοιξα.... είσαι κακεντρεχής, έτσι ?

Δεν συνηθίζω να κρύβομαι και δεν ξέρω τι είναι αυτό το VPN που λες.

Και δεν είμαι κανένας Ρωχάμης φίλε μου... άσε ήσυχες τις αρχές να πιάσουν κανα πραγματικό κλέφτη και σταμάτα να γράφεις μπούρδες.

Εκτός και αν έτσι μόνο σηκώνεται το εγώ σου, οπότε πάω πάσο... κάντο, δεν με πειράζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τύποι, ηρεμήστε λίγο με τις προσωπικές επιθέσεις.

Εδώ σας λέει πως είναι άνεργος και τον βοηθάει που και που ο αδερφός του ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΜΠΕΤ !

Προφανώς και δεν στέκει στα καλά του.

Δώστε του αγάπη.

(Είχα σκεφτεί πάντως παλιότερα να κάνω ένα τέτοιο ποστ να περάσει η ώρα) 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, konstas2 said:

Ποιος σου είπε ότι είναι κλειδωμένο το προφίλ μου? Μόλις τώρα το άνοιξα.... είσαι κακεντρεχής, έτσι ?

Δεν συνηθίζω να κρύβομαι και δεν ξέρω τι είναι αυτό το VPN που λες.

Και δεν είμαι κανένας Ρωχάμης φίλε μου... άσε ήσυχες τις αρχές να πιάσουν κανα πραγματικό κλέφτη και σταμάτα να γράφεις μπούρδες.

Εκτός και αν έτσι μόνο σηκώνεται το εγώ σου, οπότε πάω πάσο... κάντο, δεν με πειράζει.

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users. 

 

αυτό τι ακριβώς είναι στο προφίλ σου; δεν έχεις μπλοκάρει για να μην το βλέπουν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανεργος που δουλευει απο 6 χρονων ( Βασιλακης Καιλας V2.0)
ανεργος που τον βοηθανε αλλοι και τζογαρει
ανεργος που με το που δει χρηματα παει και τα τρωει αμέσως χωρις να φυλαξει μια δεκαρα για μια δυσκολη μερα

πραγματικα αν ειναι αληθεια αυτα που λες χρίζεις ψυχολογικής υποστήριξης  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, konstas2 είπε

 

Ολογαριασμός μου ήταν μηδενικός πριν απ' όλα αυτά.

Πρώτη αγορά 20 ευρώ. Δεύτερη αγορά 20 ευρώ. Τρίτη αγορά 140 ευρώ. Μετά πήγα στο ΑΤΜ και είδα ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ 311,19 ευρώ και υπόλοιπο 91,19 ευρώ.

(οι δημίσιοι υπάλ. ξέρω ότι πληρώνονται κάθε 15 ημέρες. Επίσης λόγω 15άυγουστου ίσως είναι δώρο μισθού)

 

Kαι για πες,λίγο..

Πόσο είναι το ποσό που παίρνεις κάθε μήνα από το ΚΕΑ και κάθε πότε το παίρνεις;

Επεξ/σία από free@last
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Dante80 είπε

Πάλι καλά.

Απλά για τα πρακτικά, πρέπει να το γράψω το παρακάτω. Την στιγμή που γνωρίζεις τι έγινε και δεν πας στην τράπεζα άμεσα για ενημέρωση, τότε η υπόθεση μπορεί να έχει και ποινικό σκέλος (είναι στην διακριτική ευχέρεια του καταθέτη αυτό). Άλλο να επιστρέψεις τα χρήματα απλά, άλλο να εξαγοράζεις και 1-2 χιλιάρικα ποινή στο τέλος (+ έξοδα δικηγόρου). Με λίγα λόγια το να μην σκαλίζεις το θέμα (όπως ανέφερες παραπάνω) είναι ενάντια στο συμφέρον σου.  

Αν το καταλαβαίνεις αυτό και θέλεις να το ρισκάρεις, τότε καλώς. Και αυτό που έγραψα μόλις είναι εξακριβωμένο από δικηγόρο (που έψαχνες). 

Οταν θα μου τα ζητήσουν -ΑΝ τα ζητήσουν- δεν θα αρνηθώ την επιστροφή τους. Αρα δεν μπαίνει τέτοιο θέμα από τη στιγμή που δεν είμαι υπαίτιος την κατάθεσης αλλά την έκανε άλλος. Επίσης δεν νομίζω να μου κάνει κανείς μήνυση για το οτιδήποτε. Ούτε η τράπεζα, ούτε ο εργοδότης, ούτε ο αποδέκτης.

ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΛΑΘΟΣ !

8 λεπτά πριν, adi32 είπε

...Αν είναι αληθινή η ιστορία, που δε νομίζω 

ειναι !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, konstas2 είπε

Οταν θα μου τα ζητήσουν -ΑΝ τα ζητήσουν- δεν θα αρνηθώ την επιστροφή τους. Αρα δεν μπαίνει τέτοιο θέμα από τη στιγμή που δεν είμαι υπαίτιος την κατάθεσης αλλά την έκανε άλλος. Επίσης δεν νομίζω να μου κάνει κανείς μήνυση για το οτιδήποτε. Ούτε η τράπεζα, ούτε ο εργοδότης, ούτε ο αποδέκτης.

ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΛΑΘΟΣ !

Να ρωτήσεις τον δικηγόρο σου για αυτό φίλε μου. Θα σε κατευθύνει καλύτερα. Απλά όπως είπα, έπρεπε να το γράψω αυτό (αφού ρώτησα δικηγόρο), να ξέρεις και εσύ τι παίζεται. Κάνε ότι σε φωτίσει ο θεός, και καλή τύχη. 👍

Επεξ/σία από Dante80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...