Προς το περιεχόμενο

Λεφτά στο λογαριασμό μου κατά λάθος. Τι κάνω?


konstas2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ιστορία μου θύμισε έναν άλλο έξυπνο Έλληνα στην Γερμανία. Πήγαινε  με 15 χλμ την ώρα σε ημιπεζόδρομο που επιτρεπόταν μόνο μέχρι 20 χλμ/ωρα.  

Τσαφ  ανάβει το φλας από την κάμερα για κλήσεις.  Μπα γαμώτο εγώ πήγαινα με 15 είμαι σίγουρος. 

Ξανακάνει κύκλο ξανά τσαφ το φλας της κάμερας!  Αδύνατον αφού πάω με 10 χλμ μόνο...

Τρίτη φορά ξανά τσαφ ή κάμερα...

 

Καλεί μόνος του την αστυνομία να εξηγήσει ότι δεν έτρεχε και η κάμερα ασφαλείας είναι χαλασμένη. Έρχεται η αστυνομία συνδέεται στην κάμερα και βλέπει και τα τρία περάσματα.

Έχετε δίκιο κύριε!  Δεν τρέχατε πάνω από 20 χλμ/ώρα αλλά πρέπει να πληρώσετε 3 κλήσεις γιατί σας δείχνει και τις 3 φορές δεν φορούσατε ζώνη ασφαλείας.......

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 λεπτό πριν, konstas2 είπε

Οταν θα μου τα ζητήσουν -ΑΝ τα ζητήσουν- δεν θα αρνηθώ την επιστροφή τους. Αρα δεν μπαίνει τέτοιο θέμα από τη στιγμή που δεν είμαι υπαίτιος την κατάθεσης αλλά την έκανε άλλος. Επίσης δεν νομίζω να μου κάνει κανείς μήνυση για το οτιδήποτε. Ούτε η τράπεζα, ούτε ο εργοδότης, ούτε ο αποδέκτης.

ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΛΑΘΟΣ !

Ρε μην αγχώνεσαι και βγάζεις σπυράκια. Πάρε τα λεφτά και κρύψου. Άνετα σε βγάζουν και μια εβδομαδα μη σου πω. Και όταν σου χτυπήσουν την πόρτα πες "μετά την απομάκρυνση από το ταμείο ουδέν λάθος αναγνωρίζεται. Να προσέχατε.".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, konstas2 είπε

ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΛΑΘΟΣ !

Δικό σου μπορεί να μην ήταν , αλλά δε σημαίνει ότι μπορείς να οικειοποιείσαι ξένα λεφτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, konstas2 said:

Οταν θα μου τα ζητήσουν -ΑΝ τα ζητήσουν- δεν θα αρνηθώ την επιστροφή τους. Αρα δεν μπαίνει τέτοιο θέμα από τη στιγμή που δεν είμαι υπαίτιος την κατάθεσης αλλά την έκανε άλλος. Επίσης δεν νομίζω να μου κάνει κανείς μήνυση για το οτιδήποτε. Ούτε η τράπεζα, ούτε ο εργοδότης, ούτε ο αποδέκτης.

ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΛΑΘΟΣ !

μου αρέσει που τονίζεις το ΑΝ στα ζητήσουν που θα στα ζητήσουν και το ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΛΑΘΟΣ που από τη στιγμή που είχες γνώση τι συμβαίνει εσύ παρ όλα αυτά τα ξόδεψες μια χαρά δικό σου λάθος ήταν. τώρα αν εσύ δεν θέλεις να αναλάβεις τις ευθύνες σου δείχνει την ποιότητα των σκέψεων σου. άλλωστε είναι πιο εύκολο να ρίξουμε την ευθύνη στους άλλους και να απενοχοποιήσουμε τον εαυτό μας. φτάει το σύστημα και η κοινωνία πάντα. οι επιλογές μας φταίνε μόνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, odys03 είπε

Η ιστορία μου θύμισε έναν άλλο έξυπνο Έλληνα στην Γερμανία. Πήγαινε  με 15 χλμ την ώρα σε ημιπεζόδρομο που επιτρεπόταν μόνο μέχρι 20 χλμ/ωρα.  

Τσαφ  ανάβει το φλας από την κάμερα για κλήσεις.  Μπα γαμώτο εγώ πήγαινα με 15 είμαι σίγουρος. 

Ξανακάνει κύκλο ξανά τσαφ το φλας της κάμερας!  Αδύνατον αφού πάω με 10 χλμ μόνο...

Τρίτη φορά ξανά τσαφ ή κάμερα...

Καλεί μόνος του την αστυνομία να εξηγήσει ότι δεν έτρεχε και η κάμερα ασφαλείας είναι χαλασμένη. Έρχεται η αστυνομία συνδέεται στην κάμερα και βλέπει και τα τρία περάσματα.

Έχετε δίκιο κύριε!  Δεν τρέχατε πάνω από 20 χλμ/ώρα αλλά πρέπει να πληρώσετε 3 κλήσεις γιατί σας δείχνει και τις 3 φορές δεν φορούσατε ζώνη ασφαλείας.......

Χαχαχαχα τρομερή ιστορία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, konstas2 είπε

 

Επίσης πρέπει να μάθω τι έγιναν τα 40 ευρώ που δεν φαίνονται... Πως γίνεται να χαθούν ?

 

Λες να στα έκλεψε κάποιος απο τον λογαριασμό σου;

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, free@last είπε

Kαι για πες,λίγο..

Πόσο είναι το ποσό που παίρνεις κάθε μήνα από το ΚΕΑ και κάθε πότε το παίρνεις;

200 ευρώ το μήνα. 100 μετρητά και 100 σε προπληρωμένη που δεν μπορούν να σηκωθούν, ούτε να ξοδευτούν σε τζόγο, μόνο αγορές αγαθών κατανάλωσης. Αρα θα χρειαστεί 2 μήνες να τραβάνε λεφτά από εκέι - ή 4 αν δεν μπορούν να πειράξουν την κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Dante80 είπε

Να ρωτήσεις τον δικηγόρο σου για αυτό φίλε μου. Θα σε κατευθύνει καλύτερα. Απλά όπως είπα, έπρεπε να το γράψω αυτό (αφού ρώτησα δικηγόρο), να ξέρεις και εσύ τι παίζεται. Κάνε ότι σε φωτίσει ο θεός, και καλή τύχη. 👍

Δεν έχω δικηγόρο ούτε μπορώ να πληρώσω δικηγόρο για οτιδήποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Λες να στα έκλεψε κάποιος απο τον λογαριασμό σου;

Να του κανει μηνυση...δεν μπορουν να περνουν ξενα λεφτα ,ειδικα απο ανεργο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, konstas2 είπε

Δεν έχω δικηγόρο ούτε μπορώ να πληρώσω δικηγόρο για οτιδήποτε.

θα σου ορίσει κρατικό ο δικαστής όταν έρθει η ώρα....η κακή ;)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, konstas2 είπε

Οταν θα μου τα ζητήσουν -ΑΝ τα ζητήσουν- δεν θα αρνηθώ την επιστροφή τους. Αρα δεν μπαίνει τέτοιο θέμα από τη στιγμή που δεν είμαι υπαίτιος την κατάθεσης αλλά την έκανε άλλος. Επίσης δεν νομίζω να μου κάνει κανείς μήνυση για το οτιδήποτε. Ούτε η τράπεζα, ούτε ο εργοδότης, ούτε ο αποδέκτης.

ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΛΑΘΟΣ !

ειναι !

Αρχικα παντως εγραφες οτι ειναι αδυνατο να τα επιστρεψεις και ζηταγες συμβουλες με αυτο το δεδομενο.

Το "δεν ηταν δικο σου λαθος", εαν φυσικα δεχτουμε οτι η καταθεση εγινε καταλαθος κι εσυ δεν ξερεις τιποτα, δεν σε απαλλασει απο καποιες υποχρεωσεις που νομιζεις οτι απαλασσεσαι χαρη σε αυτη τη δικαιολογια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...