Προς το περιεχόμενο

Μεταβλητός ο ρυθμός ανανέωσης της οθόνης του Galaxy Note20 Ultra


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Arkin είπε

ok

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

ουαου ειναι αργο στα benchmarks. Αμα το 3DMark το βγάζει πιο αργο μαλλον ειναι. Ξαναλέω. Εχω 3 πολυ κοντινά μου προσωπα. Οχι youtube, οχι ανουσιο συνθετικο bench. Αctual ανθρώπους που κάνουν πράγματα στην καθημερινοτητα. Ελαφρυ gaming, πολυ streaming μουσικής και ταινιων, πολλές φωτογραφιες και ανελέητο browsing σε chrome και social media. Ούτε ΕΝΑΣ δεν εχει παραπονο για υπερθερμανση, lag και κολλήματα. Το τι κάνει το κάθε benchmark μου ειναι παντελώς αδιάφορο. Εσυ που κοιτάζεις αριθμούς μόνο μην το πάρεις. 

 

1 ώρα πριν, tasosbacon είπε

Έτσι έλεγα και εγω πέρυσι φίλε μέχρι που κάποια στιγμή στο note 10 Exynos άνοιξα google maps να παω κάπου και έφαγα lag που είχα να δω πολλά χρόνια. Είναι πραγματικά αστείο αυτό που γίνεται με την samsung. Και εννοείται παραπληροφόρηση και διαφήμιση στο φουλ εδώ στην μπανανοχωρα. (Προωθήσεις στο twitter και στα βοθροκαναλα και τα σχετικά). Τουλάχιστον απο ότι βλέπω σε πολλά σχόλια (φόρουμς και twitter) αρχίζει και τους παίρνει χαμπάρι ο κόσμος.

Εχω ακόμα το S8+. Εχει σταματήσει στο Android 9 με security patch 1η Ιουνίου. Παίζει να εχει κάνει μιση φορά lag. Είναι λογικό να θυμάσαι το lag στους χαρτες. Γιατί εγινε μια φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, NamelessDead είπε

Εχω ακόμα το S8+. Εχει σταματήσει στο Android 9 με security patch 1η Ιουνίου. Παίζει να εχει κάνει μιση φορά lag. Είναι λογικό να θυμάσαι το lag στους χαρτες. Γιατί εγινε μια φορά.

Ένα παράδειγμα έδωσα. Έχω να γράψω για samsung ολόκληρη έκθεση εάν θες αλλά θα είμαι κουραστικός. Γελοία εταιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tasosbacon είπε

Ένα παράδειγμα έδωσα. Έχω να γράψω για samsung ολόκληρη έκθεση εάν θες αλλά θα είμαι κουραστικός. Γελοία εταιρία.

Γνώμη σου και σεβαστή. Η απορία εμένα δεν ειναι γιατι δεν σαρεσει (προφανως οχι εσενα προσωπικά). Ειναι γιατι επιμενετε να γεμιζετε σελίδες με κραξιμο για εταιρειες που δεν σας αρέσουν; Κάντε ενα ποστ χαβαλε, αντε ενα ποστ οτι δεν θα το παρω για τους εξης λογους και τελος. Εγω απεχθάνομαι την Apple. Δεν μ΄αρεσει η πολιτική της, απεχθάνομαι το iOS και γενικά την θεωρώ την πλεον υπερεκτιμημενη εταιρεια στην ιστορία της ανθρωπότητας. Πόσες φορές με εχεις δει σε θέματα Apple; 1; 5; Ξέρεις γιατί; Γιατί δεν χαλάω τον χρόνο μου με κάτι που δεν μου αρέσει. Πόσο ελευθερο χρόνο έχετε που πρεπει να προσπερνάμε σελίδες ολοκληρες που γράφετε τα ίδια και τα ίδια για να συμμετέχουμε σε ενα προιον που μας ενδιαφέρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Agony είπε

Δεν θέλουν ολοι να κουβαλανε χοντρά και βαριά κινητα.

Υπαρχουν και power bank άλλωστε. 

Δηλαδη να κουβαλάς κινητό λεπτό και ελαφρύ αλλα και μια extra κουμουτσα (powerbank) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι για οσους μας πρήζουν ορίστε ενα review  

 

Αξιόπιστος reviewer, τσεκ

Exynos μοντελο, τσεκ

Και τι λεει ο άνθρωπος; Αυτο που οι αριθμολάγνοι ΔΕΝ μπορείτε να καταλάβετε. ΝΑΙ ειναι ελάχιστα πιο αργό απο το SD. ΝΑΙ φορτίζει ελάχιστα πιο αργά απο το SD. ΝΑΙ κράτάει ελάχιστα λιγότερο απο το SD. Αλλά στο τέλος της ημέρας το 99% του κόσμου χέστηκε. Γιατι αυτο που μετράει ειναι η μια απο τις καλύτερες κάμερες της αγοράς και η καλύτερη οθονη που θα μπορουσε να εχει, η οποια οπως ενημερωνει, δεν μπορεσε να βρει αρκετό φως ώστε να μην βλέπει καθαρά. Τι λέει δηλαδή αυτο; Οτι ασχετα με το τι διαβάζει ο πορωμενος στο geekbench απλα και μονο για να κράξει, το τηλέφωνο ειναι μια εκπληκτικη συσκευη που αν εχεις το μπατζετ ειναι no brainer. Οπότε λοιπον οταν κάνετε τετοιο nitpicking για τοσο χαζες λεπτομερειες εμενα το μυαλο μου πάει οτι δεν μπορειτε να αγοράσετε το τηλέφωνο και ψάχνετε δικαιολογίες. Δεν ειναι κακο να μην μπορουμε. Ούτε εγω ειμαι σε θεση για ακριβο τηλεφωνο σε μια τοσο περιεργη χρονια. Δεν θα το βγάλω αχρηστο ομως

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, NamelessDead είπε

Kαι για οσους μας πρήζουν ορίστε ενα review  

Αξιόπιστος reviewer, τσεκ

Exynos μοντελο, τσεκ

Και τι λεει ο άνθρωπος; Αυτο που οι αριθμολάγνοι ΔΕΝ μπορείτε να καταλάβετε. ΝΑΙ ειναι ελάχιστα πιο αργό απο το SD. ΝΑΙ φορτίζει ελάχιστα πιο αργά απο το SD. ΝΑΙ κράτάει ελάχιστα λιγότερο απο το SD. Αλλά στο τέλος της ημέρας το 99% του κόσμου χέστηκε. Γιατι αυτο που μετράει ειναι η μια απο τις καλύτερες κάμερες της αγοράς και η καλύτερη οθονη που θα μπορουσε να εχει, η οποια οπως ενημερωνει, δεν μπορεσε να βρει αρκετό φως ώστε να μην βλέπει καθαρά. Τι λέει δηλαδή αυτο; Οτι ασχετα με το τι διαβάζει ο πορωμενος στο geekbench απλα και μονο για να κράξει, το τηλέφωνο ειναι μια εκπληκτικη συσκευη που αν εχεις το μπατζετ ειναι no brainer. Οπότε λοιπον οταν κάνετε τετοιο nitpicking για τοσο χαζες λεπτομερειες εμενα το μυαλο μου πάει οτι δεν μπορειτε να αγοράσετε το τηλέφωνο και ψάχνετε δικαιολογίες. Δεν ειναι κακο να μην μπορουμε. Ούτε εγω ειμαι σε θεση για ακριβο τηλεφωνο σε μια τοσο περιεργη χρονια. Δεν θα το βγάλω αχρηστο ομως

Απο τον ιδιο τον οποιο θεωρω απολυτα αξιοπιστο και εγω. Δειτε το μεχρι τελος τα λεει πολυ αναλυτικα. 

 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, NamelessDead είπε

Γνώμη σου και σεβαστή. Η απορία εμένα δεν ειναι γιατι δεν σαρεσει (προφανως οχι εσενα προσωπικά). Ειναι γιατι επιμενετε να γεμιζετε σελίδες με κραξιμο για εταιρειες που δεν σας αρέσουν; Κάντε ενα ποστ χαβαλε, αντε ενα ποστ οτι δεν θα το παρω για τους εξης λογους και τελος. Εγω απεχθάνομαι την Apple. Δεν μ΄αρεσει η πολιτική της, απεχθάνομαι το iOS και γενικά την θεωρώ την πλεον υπερεκτιμημενη εταιρεια στην ιστορία της ανθρωπότητας. Πόσες φορές με εχεις δει σε θέματα Apple; 1; 5; Ξέρεις γιατί; Γιατί δεν χαλάω τον χρόνο μου με κάτι που δεν μου αρέσει. Πόσο ελευθερο χρόνο έχετε που πρεπει να προσπερνάμε σελίδες ολοκληρες που γράφετε τα ίδια και τα ίδια για να συμμετέχουμε σε ενα προιον που μας ενδιαφέρει;

Θα παίρνουμε την άδεια σου άλλη φορά για να γράψουμε. Εσυ ποσό ελεύθερο χρόνο έχεις για να κανεις reply σε άτομα που νομίζεις ότι έχουν χρόνο. Τα ίδια και τα ίδια εσυ τα γράφεις σαν fanboy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, tasosbacon είπε

Θα παίρνουμε την άδεια σου άλλη φορά για να γράψουμε. Εσυ ποσό ελεύθερο χρόνο έχεις για να κανεις reply σε άτομα που νομίζεις ότι έχουν χρόνο. Τα ίδια και τα ίδια εσυ τα γράφεις σαν fanboy.

Ξαναδιάβασε τι έγραψα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη επαναλαμβανομαστε νομιζω και δεν χρειαζεται γιατι κουραζουμε και τους υπολοιπους, να πω αυτο και να το αφησω εδω. Ο καθενας εχει καποια στανταρντ για το τι θεωρει καλο κινητο και κορυφαια εμπειρια χρησης. 

Ο καθενας.. Τελοσπαντων οι μισοι θαβουν αυτα που δεν μπορουν να εχουν και το ξαναλεω και 865+ να ειχε το Note 20 παλι δεν θα το επερναν 9/10 για ευνοητους λογους. 

Ο αδελφος μου εχει 865 στο xiaomi του μια χαρα κινητο ειναι αλλα για εμενα απλα δεν.. To κινητο υπολειπεται σχεδον σε ολα οσα θεωρω κορυφαια εμπειρια χρησης.. Πως θα το κανουμε τωρα;

Προσπερνωντας λοιπον τα ασοβαρα σχολια οπως παντα, ας μεινουμε στο "ο καθενας επιλεγει οτι θεωρει οτι ειναι πιο σημαντικο για αυτον σε ενα κινητο" και ας αφησουμε τα υπολοιπα..

Αλλος θελει ενα κινητο με ολα τα top specs οπως το Rog 3 να παιζει ωρες ατελειωτες. Αλλος θελει το πιο vfm κινητο στην αγορα και υπαρχουν αρκετα. Αλλος θελει αξιοπιστια και ποιοτητα κατασκευης μαζι με τοπ χαρακτηριστικα και εκει οι επιλογες για καποιους απο εμας περιοριζονται στην Apple και στην Samsung. Αντε ισως αν συνεχισει ετσι και η Oneplus που επιτελους φετος εβγαλε πραγματικη ναυαρχιδα.

Αλλος θελει τον κορυφαιο Κινεζο (λεγε με Huawei) και δεν τον νοιαζει να μονταρει συνεχεια οπως καναμε παλια για να εχει πραγματα αυτονοητα. 

Επιλογες ειναι. Εγω παρατησα την σιγουρια, τις επιδοσεις, την κορυφαια αυτονομια και μια απο τις πιο αξιοπιστες και συνεπεις καμερες στην αγορα του 11 Pro Max γιατι μου ελειπε ΤΡΟΜΕΡΑ μια μεγαλη ΚΟΡΥΦΑΙΑ οθονη χωρις notch. Για εμενα η εμφανιση, η αποδοση του κινητου συνολικα με το UI σαν εμπειρια χρησης , οι καμερες του και η ποιοτητα κατασκευης του με εκαναν να εχω λιγες επιλογες ουσιαστικα το S20 Ultra/S20+ και το Oneplus 8 Pro. Επελεξα το S20 Ultra γιατι  δεν εχω ακομη πληρη εμπιστοσυνη στην κατασκευαστικη ποιοτητα της Oneplus , γιατι το punch hole ηταν στο κεντρο και οχι αριστερα και ΚΥΡΙΩΣ γιατι για ενα ακομη συναπτο ετος η οθονη του ειναι benchmark για ολα τα τηλεφωνα στο displaymate σε ολους τους τομεις. Και για εμενα το σημαντικοτερο πραγμα ειναι η οθονη γιατι αυτη κοιταω ολη μερα στο κινητο μου.  Eπισης το look του με εξαιρεση το γελοιο 100x space zoom ειναι για εμενα το πιο ωραιο και με τις ωραιοτερες γραμμες. Και δεν επεσα εξω.. Για αυτα που παρατησα το 11 Pro Max και πολλοι με κοιταγαν με μισο ματι, επεσα ΑΚΡΙΒΩΣ μεσα και χαιρομαι την εμπειρια χρησης που ηθελα και μου ελειπε.

Για αλλον δεν ειναι αυτο το πιο ωραιο κινητο,για αλλον η αυτονομια ειναι το Α και το Ω γιατι ειναι η δουλεια του, για αλλον η καμερα ειναι τα παντα πρωτιστως, για αλλον το vfm ετσι ειναι..

Απλα καποιοι καλο θα ειναι να καταλαβουν οτι σχολια οπως σαπακι, σαπιο, χαλια τηλεφωνο απλα τους κανουν να φαινονται γραφικοι τουλαχιστον. Και ΔΕΝ ειναι ζητημα ηλικιας αρκει μοναχα να μπει κανεις σε ενα ποστ εταιρειας κινητης και να δει σχολια απο κατω .. Χαλαρωστε δεν ανακαλυψατε τον τροχο ουτε το ιντερνετ, για καποιους απο εμας εχουν περασει εκατονταδες τηλεφωνα απο τα χερια τους.. Καντε αυτο που θελετε αλλα μην καταφευγετε σε τραβηγμενα σχολια νομιζω ειναι το καλυτερο για ολους.

 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, d4ydr33m3r είπε

Επειδη επαναλαμβανομαστε νομιζω και δεν χρειαζεται γιατι κουραζουμε και τους υπολοιπους, να πω αυτο και να το αφησω εδω. Ο καθενας εχει καποια στανταρντ για το τι θεωρει καλο κινητο και κορυφαια εμπειρια χρησης. 

Ο καθενας.. Τελοσπαντων οι μισοι θαβουν αυτα που δεν μπορουν να εχουν και το ξαναλεω και 865+ να ειχε το Note 20 παλι δεν θα το επερναν 9/10 για ευνοητους λογους. 

Ο αδελφος μου εχει 865 στο xiaomi του μια χαρα κινητο ειναι αλλα για εμενα απλα δεν.. To κινητο υπολειπεται σχεδον σε ολα οσα θεωρω κορυφαια εμπειρια χρησης.. Πως θα το κανουμε τωρα;

Προσπερνωντας λοιπον τα ασοβαρα σχολια οπως παντα, ας μεινουμε στο "ο καθενας επιλεγει οτι θεωρει οτι ειναι πιο σημαντικο για αυτον σε ενα κινητο" και ας αφησουμε τα υπολοιπα..

Αλλος θελει ενα κινητο με ολα τα top specs οπως το Rog 3 να παιζει ωρες ατελειωτες. Αλλος θελει το πιο vfm κινητο στην αγορα και υπαρχουν αρκετα. Αλλος θελει αξιοπιστια και ποιοτητα κατασκευης μαζι με τοπ χαρακτηριστικα και εκει οι επιλογες για καποιους απο εμας περιοριζονται στην Apple και στην Samsung. Αντε ισως αν συνεχισει ετσι και η Oneplus που επιτελους φετος εβγαλε πραγματικη ναυαρχιδα.

Αλλος θελει τον κορυφαιο Κινεζο (λεγε με Huawei) και δεν τον νοιαζει να μονταρει συνεχεια οπως καναμε παλια για να εχει πραγματα αυτονοητα. 

Επιλογες ειναι. Εγω παρατησα την σιγουρια, τις επιδοσεις, την κορυφαια αυτονομια και μια απο τις πιο αξιοπιστες και συνεπεις καμερες στην αγορα του 11 Pro Max γιατι μου ελειπε ΤΡΟΜΕΡΑ μια μεγαλη ΚΟΡΥΦΑΙΑ οθονη χωρις notch. Για εμενα η εμφανιση, η αποδοση του κινητου συνολικα με το UI σαν εμπειρια χρησης , οι καμερες του και η ποιοτητα κατασκευης του με εκαναν να εχω λιγες επιλογες ουσιαστικα το S20 Ultra/S20+ και το Oneplus 8 Pro. Επελεξα το S20 Ultra γιατι  δεν εχω ακομη πληρη εμπιστοσυνη στην κατασκευαστικη ποιοτητα της Oneplus , γιατι το punch hole ηταν στο κεντρο και οχι αριστερα και ΚΥΡΙΩΣ γιατι για ενα ακομη συναπτο ετος η οθονη του ειναι benchmark για ολα τα τηλεφωνα στο displaymate σε ολους τους τομεις. Και για εμενα το σημαντικοτερο πραγμα ειναι η οθονη γιατι αυτη κοιταω ολη μερα στο κινητο μου.  Eπισης το look του με εξαιρεση το γελοιο 100x space zoom ειναι για εμενα το πιο ωραιο και με τις ωραιοτερες γραμμες. Και δεν επεσα εξω.. Για αυτα που παρατησα το 11 Pro Max και πολλοι με κοιταγαν με μισο ματι, επεσα ΑΚΡΙΒΩΣ μεσα και χαιρομαι την εμπειρια χρησης που ηθελα και μου ελειπε.

Για αλλον δεν ειναι αυτο το πιο ωραιο κινητο,για αλλον η αυτονομια ειναι το Α και το Ω γιατι ειναι η δουλεια του, για αλλον η καμερα ειναι τα παντα πρωτιστως, για αλλον το vfm ετσι ειναι..

Απλα καποιοι καλο θα ειναι να καταλαβουν οτι σχολια οπως σαπακι, σαπιο, χαλια τηλεφωνο απλα τους κανουν να φαινονται γραφικοι τουλαχιστον. Και ΔΕΝ ειναι ζητημα ηλικιας αρκει μοναχα να μπει κανεις σε ενα ποστ εταιρειας κινητης και να δει σχολια απο κατω .. Χαλαρωστε δεν ανακαλυψατε τον τροχο ουτε το ιντερνετ, για καποιους απο εμας εχουν περασει εκατονταδες τηλεφωνα απο τα χερια τους.. Καντε αυτο που θελετε αλλα μην καταφευγετε σε τραβηγμενα σχολια νομιζω ειναι το καλυτερο για ολους.

Απο τα λίγα σχόλια που εχω κανει like φιλε. Αυτο δεν μπορουν να καταλάβουν. Το οτι πχ επιλεγω το Note 20 δεν σημαινει αυτοματα οτι θεωρω αχρηστα ολα τα αλλα ουτε οτι δεν καταλαβαινω τα μειονεκτηματά του. Αλλά ο συνδυασμος κάμερας, οθονης και το γεγονος οτι εχω χρονια Samsung που σημαινει αγορές απο το κατάστημά της και αρχεια στους server της υπερεχουν απο το μειονεκτημα των 10fps λιγοτερα στο pubg (που δεν εχω κανενα game στο κινητο) η την μια ωρα λιγοτερη μπαταρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και το note 20 ultra είναι το καλύτερο κινητό σήμερα κανείς δεν είπε το αντίθετο. Αλλά γιατί να μην αντιμετωπίζονται όλοι οι πελάτες το ίδιο? Το βίντεο που έβαλα πιο πάνω τα λέει αναλυτικά. Ο 865 είναι πιο δυνατός λιγότερο ενεργοβόρος δουλεύει με χαμηλότερες θερμοκρασίες έχει καλύτερη επεξεργασία στην κάμερα και γενικώς είναι ένα ανώτερο soc. Στο note 20 έβαλαν τον 865 plus και η διαφορά ανέβηκε και άλλο με τον 990 που έβαλαν τον ίδιο ακριβώς με το s20. Και όχι δεν είναι δικαιολογία ότι κανείς δεν θα το καταλάβει. Εμείς τουλάχιστον εδώ μέσα μια χαρά καταλαβαίνουμε και ακόμα μικρότερες διαφορες και όταν δίνεις τόσα χρήματα θες το απόλυτο. Αρκετοί είμαστε και gamers οπότε οι exynos αυτομάτως μπαίνουν στην άκρη λόγω throttle. Η Samsung καλό είναι να σοβαρευτεί την έχει κράξει όλος ο κόσμος πάνω σε αυτό το θέμα και είναι κρίμα γιατί πέρα από αυτό τα κινητά της είναι το απόλυτο σε όλες τις άλλες παραμέτρους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα θεματα με την Samsung εχουν συζητηθει πολλακις και πιθανοτατα να ληξει απο 2021 και αυτη η κουβεντα μια και καλη με την συμφωνια με την AMD.. Ισως να ειναι η πρωτη φορα αν ολα πανε καλα που θα δουμε επιτελους ενα SoC να προσπαθει να πλησιασει πραγματικα σε επιδοσεις ενα A bionic μετα απο καιρο ειδικα σε gpu performance.. Αν ηταν στο χερι της θα ειχε τελειωσει εδω και χρονια και με την Qualcomm αλλα ειχε λογο που κρατουσε τις συμφωνιες στην αμερικανικη αγορα και επερνε κιολας παντα τις πρωτες παρτιδες απο τα νεα SD τα τελευταια χρονια..

Για την καμερα ξαναλεω ο Exynos αυτη την στιγμη ειναι πιθανοτατα καλυτερος απο το SD counterpart.. Εχει δεχθει καταρχην τοσα updates απο την κυκλοφορια της που εχει γινει αγνωριστη ουτως ή αλλως. Μιλαμε για διαφορες που το 99% αν δεν του πουν τι να προσεξει δεν θα το προσεξει.. Και επισης μακαρι η συντριπτικη πλειοψηφια εδω μεσα να χρησιμοποιουσε την καμερα σωστα για φωτογραφια και να επερνε το 100% της στα κινητα, γιατι ολο ακουω αριστερα και δεξια το huawei το p40 pro+ , το S20 Ultra, το ενα το αλλο καλυτερη καμερα δεν παιζονται και μολις βλεπω φωτογραφιες που βγαζουν να μην πω τι σκεφτομαι..Η καμερα σου ελειπε μαθε να τραβας δυο καρε σωστα  για αρχη και μετα ψαξτο παραπερα για τα καλυτερα specs.. Τελοσπαντων.. 

Το ιδιο εφαρμοζεται στα παντα σε θεμα h/w.. Μακαρι ολοι εδω μεσα που διατεινονται οτι το SoC τους ειναι λιγο να το χρησιμοποιουσαν στο ελαχιστο.. Οποιος θελει να παιξει σοβαρα σε κινητο (δεν ξερω γιατι θελει να το κανει αυτο στον εαυτο του) προφανως και δεν θα παρει Exynos , αλλα προσωπικα αν αυτη ηταν η προτεραιοτητα μου δεν θα επερνα καν android αλλα θα εμενα με το 11 Pro Max μην πω το 12αρι που θα βγει φετος και θα αφησει σκονη οτιδηποτε στην android αγορα.. 

Προσωπικα αν θελω να παιζω εν κινησει εχω το tablet μου (iPad Pro 2018) μην βγαζω τα ματακια μου.. Αυτο συμβαινει οταν πηγαινω ταξιδια ή λειπω εκτος για καιρο.. Εκει ναι παιζω σαν ανθρωπος.. Αλλιως στο μετρο, στην παραλια στο καφε, ε με βλακειουλες platform, shoot em up 90s και αντε κανα strategy της πλακας.. Ειπαμε ομως αν θες μια συσκευη μονο και δεν περισσευουν τραβα παρε το Rog 3 να τελειωνεις αν δεν σε νοιαζει να κουβαλας κινητο 10mm εν ετει 2020.. Γιατι ακομη και τα adreno σε σοβαρο gaming θα τα φανε τα throttling τους ειδικα το καλοκαιρακι.. Κατι ξερει η Asus που δινει ψυκτρα και το κανει πιο thick..

Τελοσπαντων ολα οσα λεμε τα ξερουν μεσες ακρες οι περισσοτεροι απλα ειναι θεμα κριτικης σκεψης πιστευω. Στην ηλικια που ειμαι και με την εμπειρια που θελω να πιστευω οτι εχω, νομιζω οτι ξερω να φιλτραρω τι βλεπω στο ιντερνετ, τι να παρω απο καθε παρουσιαση ενος μεγαλου ή μικροτερου YT reviewer και των λοιπων internet media που να εφαρμοζεται στα θελω μου και τι ειναι σημαντικο για εμενα οταν πληρωνω μια μικρη περιουσια. 

1 ώρα πριν, NamelessDead είπε

Απο τα λίγα σχόλια που εχω κανει like φιλε. Αυτο δεν μπορουν να καταλάβουν. Το οτι πχ επιλεγω το Note 20 δεν σημαινει αυτοματα οτι θεωρω αχρηστα ολα τα αλλα ουτε οτι δεν καταλαβαινω τα μειονεκτηματά του. Αλλά ο συνδυασμος κάμερας, οθονης και το γεγονος οτι εχω χρονια Samsung που σημαινει αγορές απο το κατάστημά της και αρχεια στους server της υπερεχουν απο το μειονεκτημα των 10fps λιγοτερα στο pubg (που δεν εχω κανενα game στο κινητο) η την μια ωρα λιγοτερη μπαταρια

Αυτο ειναι το ζητημα το πακετο και τι ειναι σημαντικο για τον καθενα, ειδικα οταν πληρωνει μια μικρη περιουσια. 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελληνας youtuber που απλα στο studio του εκανε unboxing και μια μικρη παρουσιαση και σε χωρο με κλιματιστικο και αναφερει οτι η πλατη εγινε αρκετα ζεστη χωρις λογο και μολις κατεβασε app για να δει εδειξε 43 βαθμους. 

Σε μια συσκευη που μολίς εκανε unboxing....

Με καθολου app επανω....

Σε χωρο με κλιματιστικο....

Πειτε οτι θελετε και δικαιολογηστε τα αρκετα φραγκα που θα δωσετε. Επισης ξενοι youtuber αναφερουν πολυ κακη διαχειριση μπαταριας.

 

Χρηστης samsung με snapdragon 855 χωρις κανενα απο τα παραπανω προβληματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kostasfalcon είπε

Ελληνας youtuber που απλα στο studio του εκανε unboxing και μια μικρη παρουσιαση και σε χωρο με κλιματιστικο και αναφερει οτι η πλατη εγινε αρκετα ζεστη χωρις λογο και μολις κατεβασε app για να δει εδειξε 43 βαθμους. 

Σε μια συσκευη που μολίς εκανε unboxing....

Με καθολου app επανω....

Σε χωρο με κλιματιστικο....

Πειτε οτι θελετε και δικαιολογηστε τα αρκετα φραγκα που θα δωσετε. Επισης ξενοι youtuber αναφερουν πολυ κακη διαχειριση μπαταριας.

Χρηστης samsung με snapdragon 855 χωρις κανενα απο τα παραπανω προβληματα

Το s10 lite εχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...