Προς το περιεχόμενο

[Universal Φορτιστής] NITECORE UM4, 12,99€ @ Banggood [ΤΕΛΟΣ]


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξανά διαθέσιμος στα 12,99€ για αποστολή από Κίνα. Χωρίς κουπόνι. Προσοχή να επιλέξετε το φορτιστή τεσσάρων θέσεων.

Το άλλο θέμα είναι κλειδωμένο, γι' αυτό ανοίγω αυτό. Καλό θα ήταν ίσως να συγχωνευτούν:

https://www.banggood.com/NITECORE-UM2-or-UM4-LCD-Display-5V-or-2A-Lithium-Battery-Charger-USB-QC-Smart-Rapid-Charger-For-AA-AAA-18650-21700-26650-p-1429020.html

 

Επεξ/σία από imvrios
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη δεν εχω παρακολουθησει το προηγουμενο θεμα (δεν το βλεπω κιολας καπου) ειναι καλος? υπαρχει κατι να προσεξουμε σε αυτα μιας και δεν εχω ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, imvrios είπε

Ξανά διαθέσιμος στα 12,99€ για αποστολή από Κίνα. Χωρίς κουπόνι. Προσοχή να επιλέξετε το φορτιστή τεσσάρων θέσεων.

Το άλλο θέμα είναι κλειδωμένο, γι' αυτό ανοίγω αυτό. Καλό θα ήταν ίσως να συγχωνευτούν:

https://www.banggood.com/NITECORE-UM2-or-UM4-LCD-Display-5V-or-2A-Lithium-Battery-Charger-USB-QC-Smart-Rapid-Charger-For-AA-AAA-18650-21700-26650-p-1429020.html

Μου βγάζει τιμή 23,39€ από Κίνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάλι τα ίδια; Πράγματι άλλαξε η τιμή σε 20 λεπτά.

Να πω για την ιστορία ότι την προηγούμενη φορά που τον αγόρασα 12,93€ μου τον έστειλαν κανονικά και τον περιμένω. Όσοι προλάβατε θα σας τον στείλουν.

Επεξ/σία από imvrios
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, imvrios είπε

Πάλι τα ίδια; Πράγματι άλλαξε η τιμή σε 20 λεπτά.

Να πω για την ιστορία ότι την προηγούμενη φορά που τον αγόρασα 12,93€ μου τον έστειλαν κανονικά και τον περιμένω. Όσοι προλάβατε θα σας τον στείλουν.

μέχρι να δώσω τα credentials του PayPal είχε αλλάξει η τιμή! Ευχαριστούμε πάντως για την ενημέρωση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kkatzos είπε

Υποστηρίζει refresh σε NiMH;

Δεν ξερω αν εννοεις το ακολουθο, εβαλα παλιες κοιμισμενες μπαταριες και δεν ξεκιναγε καθολου, τις εβαλα σε αρχαιο "χειροκινητο" φορτιστη και τις ξυπνησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, nek4d είπε

Δεν ξερω αν εννοεις το ακολουθο, εβαλα παλιες κοιμισμενες μπαταριες και δεν ξεκιναγε καθολου, τις εβαλα σε αρχαιο "χειροκινητο" φορτιστη και τις ξυπνησε.

Οι NiMH/NiCd χάνουν τη χωρητικότητα τους με το πέρασμα του χρόνου και τη χρήση γενικότερα. Πρόκειται για το φαινόμενο "μνήμης" όπως λέγεται.

Η λειτουργία refresh τις φρεσκάρει και μεγαλώνει ξανά τη χωρητικότητα τους, όσο αυτό είναι εφικτό βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο τον έχετε σας δείχνει μόδα mah είναι κάθε μπαταρία ή μόνο πόσα πήρε κατά την φόρτιση

Πχ αν βάλεις μια μισογεματη θα βγάλει μόνο όσα πήρε ή συνολικά ποσά χωράει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, JOHN ONLY είπε

Όσο τον έχετε σας δείχνει μόδα mah είναι κάθε μπαταρία ή μόνο πόσα πήρε κατά την φόρτιση

Πχ αν βάλεις μια μισογεματη θα βγάλει μόνο όσα πήρε ή συνολικά ποσά χωράει;

Δεν τον έχω παραλάβει ακόμα αλλά στα σχόλια στο BG γράφουν ότι αναγνωρίζει και δείχνει charging capacity.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, JOHN ONLY είπε

Όσο τον έχετε σας δείχνει μόδα mah είναι κάθε μπαταρία ή μόνο πόσα πήρε κατά την φόρτιση

Πχ αν βάλεις μια μισογεματη θα βγάλει μόνο όσα πήρε ή συνολικά ποσά χωράει;

Δε γίνεται αυτό που λες.

Τη βάζεις τελείως άδεια (ή όσο γίνεται τέλος πάντων) τη φορτίζει και γράφει πόσο φορτίο πήρε, που δεν είναι και 100% ακριβές γιατί μέρος της ενέργειας έγινε θερμότητα. Οι μπαταρίες ανεβάζουν θερμοκρασία κατά τη φόρτιση γιατί έχουν "εσωτερική" αντίσταση, η οποία μεγαλώνει όσο η μπαταρία "γερνάει".

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...