Προς το περιεχόμενο

Επιδότηση Δανείων Κύριας Κατοικίας Πληγέντων Κορωνοϊού


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, totis13 είπε

Δεν είσαι ο μόνος. Και η δική μου εκεί ειναι από 6/10.

Η Τράπεζα μου είπε πως η τελική έγκριση θα έχει δοθεί όταν στη στήλη Ενέργειες στο μενού συνεισφορά Δημοσίου έχει αρχείο (βεβαίωση ένταξης) για να κάνεις download.

Στον κωδικό αίτησης έχει πράσινη κουκίδα.

Στο οφειλή επιδεκτική επιδότησης έχει πράσινο checkmark και στην καρτέλα της οφειλής αναγράφει Έγκριση Επιδότησης από Δημόσιο : Ναι και Έγκριση επιδότησης από Πιστωτή : Όχι .

Στην καρτέλα  Τράπεζες στο Έγκριση επιδότησης από Δημόσιο έχει πράσινο check mark και παύλα στο Έγκριση Επιδότησης από Πιστωτή.

Τί σημαίνει αυτό; Θα πάρω επιδότηση ή θα πάρω τα #$#@#$#% μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, yiankap είπε

Στον κωδικό αίτησης έχει πράσινη κουκίδα.

Στο οφειλή επιδεκτική επιδότησης έχει πράσινο checkmark και στην καρτέλα της οφειλής αναγράφει Έγκριση Επιδότησης από Δημόσιο : Ναι και Έγκριση επιδότησης από Πιστωτή : Όχι .

Στην καρτέλα  Τράπεζες στο Έγκριση επιδότησης από Δημόσιο έχει πράσινο check mark και παύλα στο Έγκριση Επιδότησης από Πιστωτή.

Τί σημαίνει αυτό; Θα πάρω επιδότηση ή θα πάρω τα #$#@#$#% μου;

Και μένα έτσι ακριβώς είναι.

Σημαίνει ότι είμαστε στην τελική ευθεία. Τουλάχιστον βάσει οδηγού αίτησης για το πρόγραμμα.

Επεξ/σία από totis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, yiankap είπε

Τελική ευθεία είμαστε. Όλα τα παραπάνω σημαίνουν όμως ότι έχει εγκριθεί σίγουρα η επιδότηση ή παίζει και ενδεχόμενη απόρριψη;

Σημαίνει ότι πληρείς όλες τις προϋποθέσεις που έχουν θέσει στο πρόγραμμα. Αλλιώς αντί για τσεκ στο έγκριση Επιδότησης από Δημόσιο θα είχε Χ με το λόγο απόρριψης (Καταθέσεις, εισόδημα, ακίνητη περιουσία, ποσό οφειλής, κ.ο.κ).

Συνεπώς δικαιούσαι και την επιδότηση. Δε μπορώ να φανταστώ λόγο να σε κολλήσει σε αυτό το σημείο.
Έτσι το μεταφράζω εγώ βέβαια. Στην πράξη θα φανεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εσένα στην έγκριση από πιστωτή έχει τσεκ η παύλα?

Ρωτάω γιατί μήπως παίζει ρόλο ότι έχω μια καθυστέρηση 15 ημερών σε μια δοση

 

Επεξ/σία από yiankap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiankap είπε

Εσένα στην έγκριση από πιστωτή έχει τσεκ η παύλα?

Ρωτάω γιατί μήπως παίζει ρόλο ότι έχω μια καθυστέρηση 15 ημερών σε μια δοση

Παύλα έχει.

Δεν παίζει ρόλο η καθυστέρηση που αναφέρεις.
Στο μενού Τράπεζες/ΕΔΑΔΠ στη στήλη κατηγορία επιδότησης δε σου λέει Οφειλή ενήμερη ή σε καθυστέρηση έως 90 ημέρες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, athinamaya είπε

Καλησπέρα και από εμένα , νομίζω για να είναι σε καλό δρόμο η αίτηση πρεπει στο στην καρτέλα Οφειλές ► κλικ στον μεγενθυντικό φακό (ενέργειες) και θα πρεπει κάτω κάτω στο Έγκριση Επιδότησης από Δημόσιο να λέει ΝΑΙ και στο Έγκριση Επιδότησης από Πιστωτή ναι λεει πάλι ΝΑΙ.

Εμένα σε αυτό στο στάδιο είναι με πράσινη βουλίτσα  αλλά κενό στα Ημ/νία Έγκρισης Επιδότησης από Δημόσιο & Ημ/νία Έγκρισης Επιδότησης από Πιστωτή .

Η αίτηση μου άλλαξε στάδιο στις 6/10 βγάζοντας τα ποσοστά στην καρτέλα Συνεισφορά Δημοσίου , αλλα κανένα αρχείο για κατέβασμα :( .

Επιπλέον μετά απο ερώτηση στην Τράπεζα (Εθνική ) μου είπαν οτι οσοί εχουν γινει δεκτοι εχει ανοίξει λογαριασμός ( φαίνεται στην ιδια καρτέλα με παραπάνω) και εκεί θα μπουν τα λεφτα που θα τα τραβαει η τραπεζα. 

Εμένα στο  Έγκριση Επιδότησης από Πιστωτή λέει ακόμα όχι. Έτσι ήταν και σε εσένα στο προηγούμενο στάδιο;

Στο προηγούμενο δικό σου στάδιο τί έγραφε ακριβώς και μετά από πόσο καιρό άλλαξε στο τρέχον;

Επεξ/σία από yiankap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα δεί να αναφερθει και απο άλλο μέλος .

Απλώς γύρισα μερικές σελίδες πίσω και έχει χαθεί .

Η αίτηση βρίσκεται στάδιο παροχη ατοιχείων απο πιστωτές και δίπλα στο αριθμό αίτησης έχει μια μάυρη κουκίδα . 

Πρέπει να κάνω κάτι ό ίδιος . Δέν το θυμάμαι καλά , νομίζω έπρεπε να επιβεβαιώσεις την κύρια κατοικία σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, yiankap είπε

Εμένα στο  Έγκριση Επιδότησης από Πιστωτή λέει ακόμα όχι. Έτσι ήταν και σε εσένα στο προηγούμενο στάδιο;

Στο προηγούμενο δικό σου στάδιο τί έγραφε ακριβώς και μετά από πόσο καιρό άλλαξε στο τρέχον;

Ειχε παυλα πριν γίνει  ναι. Και αν θυμάμαι  καλα πρώτα  έγινε  ναι η έγκριση  απο το δημόσιο  κ μετά  απο κανα 2 μερες έγινε  απο τον πιστωτή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...