Προς το περιεχόμενο

Επιδότηση Δανείων Κύριας Κατοικίας Πληγέντων Κορωνοϊού


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, ThanosR92 είπε

Εγώ που δεν έχω ούτε μαύρες κουκίδες ούτε τικ είμαι ακόμα στην αναμονή? 

Τι γραφει μόλις  μπαίνεις  στην αίτηση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, athinamaya είπε

Τι γραφει μόλις  μπαίνεις  στην αίτηση? 

Αυτό 

Παροχή Στοιχείων από Πιστωτές

Στις 13 έλεγε θα έχω ενημέρωση αλλά δεν άλλαξε κάτι. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έλαβα email σήμερα το πρωί που λέει:

Δεν ήταν δυνατή η αντιστοίχιση της δηλωθείσας κύριας κατοικίας με κάποιο από τα ακίνητα που απέστειλαν οι πιστωτές/ Ε.Δ.Α.Δ.Π. Παρακαλούμε για την είσοδό σας στην Ηλεκτρονική Πλατφόρμα Επιδότησης Πληγέντων Κορωνοϊού έως και την 31/10/2020 για την αντιστοίχιση της κύριας κατοικίας σας με τα προσημειωμένα ακίνητα που έχουν αποστείλει οι Τράπεζες / ΕΔΑΔΠ.

Δεν κατάλαβα τι πρέπει να κάνω ακριβώς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Σήμερα είδα στο δοσολόγιό μου ότι η Τράπεζα χθες προέβη αυθαίρετα και χωρίς συγκατάθεση σε αναστολή των δόσεών μου εκ νέου μέχρι 31/12, παρότι 01/10 πλήρωσα κανονικά.

Μάλιστα σε επικοινωνία που είχα για να τα "ακούσουν", μου είπαν ότι για να βγει από την αναστολή παίρνει 14 ημέρες.

Όσοι βρίσκεστε στο στάδιο Παρακολούθηση Επιδότησης και δεν έχει προχωρήσει σε οριστική βεβαίωση, μπορείτε να δείτε και να μοιραστείτε αν οι δόσεις σας είναι σε αναστολή ή όχι ?

13 λεπτά πριν, ThanosR92 είπε

Εγώ έλαβα email σήμερα το πρωί που λέει:

Δεν ήταν δυνατή η αντιστοίχιση της δηλωθείσας κύριας κατοικίας με κάποιο από τα ακίνητα που απέστειλαν οι πιστωτές/ Ε.Δ.Α.Δ.Π. Παρακαλούμε για την είσοδό σας στην Ηλεκτρονική Πλατφόρμα Επιδότησης Πληγέντων Κορωνοϊού έως και την 31/10/2020 για την αντιστοίχιση της κύριας κατοικίας σας με τα προσημειωμένα ακίνητα που έχουν αποστείλει οι Τράπεζες / ΕΔΑΔΠ.

Δεν κατάλαβα τι πρέπει να κάνω ακριβώς!

Πρέπει να μπεις στην αίτησή σου η οποία λογικά στο Στάδιο αναφέρει: Αντιστοίχιση Κύριας κατοικίας από Αιτούντα και στο μενού Αντιστοίχιση Κύριας κατοικίας με προσημείωση να επιλέξεις την προσημείωση που αφορά την κύρια κατοικία που δήλωσες πατώντας στο τέλος Αποθήκευση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, totis13 είπε

Καλημέρα,

Σήμερα είδα στο δοσολόγιό μου ότι η Τράπεζα χθες προέβη αυθαίρετα και χωρίς συγκατάθεση σε αναστολή των δόσεών μου εκ νέου μέχρι 31/12, παρότι 01/10 πλήρωσα κανονικά.

Μάλιστα σε επικοινωνία που είχα για να τα "ακούσουν", μου είπαν ότι για να βγει από την αναστολή παίρνει 14 ημέρες.

Όσοι βρίσκεστε στο στάδιο Παρακολούθηση Επιδότησης και δεν έχει προχωρήσει σε οριστική βεβαίωση, μπορείτε να δείτε και να μοιραστείτε αν οι δόσεις σας είναι σε αναστολή ή όχι ?

Πρέπει να μπεις στην αίτησή σου η οποία λογικά στο Στάδιο αναφέρει: Αντιστοίχιση Κύριας κατοικίας από Αιτούντα και στο μενού Αντιστοίχιση Κύριας κατοικίας με προσημείωση να επιλέξεις την προσημείωση που αφορά την κύρια κατοικία που δήλωσες πατώντας στο τέλος Αποθήκευση.

Όταν μπαίνω στο Αντιστοίχιση Κύριας κατοικίας με προσημείωση είναι ήδη επιλεγμένη η Κυρια Κατοικία! Απλά πρέπει να πατήσω Αποθήκευση η ήταν ήδη αποθηκευμένο και ΔΕΝ το δέχτηκαν ;

Επεξ/σία από ThanosR92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ThanosR92 είπε

Όταν μπαίνω στο Αντιστοίχιση Κύριας κατοικίας με προσημείωση είναι ήδη επιλεγμένη η Κυρια Κατοικία! Απλά πρέπει να πατήσω Αποθήκευση η ήταν ήδη αποθηκευμένο και ΔΕΝ το δέχτηκαν ;

Επάνω είναι  Κύρια κατοικία και από κάτω  Εξασφαλίσεις Κύριας Κατοικίας. Θα πρέπει κάτω να είναι τικαρισμένη η σωστή ή οι σωστές εξασφάλιση-εις που αφορά-ουν την Κύρια Κατοικία.

1610770452_.png.649a10c4db5b983651574b1c49f2fd89.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, ThanosR92 είπε

Όταν μπαίνω στο Αντιστοίχιση Κύριας κατοικίας με προσημείωση είναι ήδη επιλεγμένη η Κυρια Κατοικία! Απλά πρέπει να πατήσω Αποθήκευση η ήταν ήδη αποθηκευμένο και ΔΕΝ το δέχτηκαν ;

u

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, athinamaya είπε

Αν σου βγάζει επιλογή αποθήκευσης , πάτα αποθήκευση για να σου παρει την επιλογη.

Κ εμένα το ίδιο ήταν! Ήταν τσεκαρισμένο από μόνο του αλλά το πάτησα αποθήκευση και πήγε παρακάτω.   

Έβγαλε σε κανέναν αρχείο για κατέβασμα στο πεδίο Συνεισφορά Δημοσίου?

Μετά από πόσο καιρό έγκρισης Δημοσίου- Πιστωτή?

Μπορεί να έχει πολλές προσημειώσεις και να πρέπει να επιλέξει την σωστή.

Όχι αυθαίρετα Αποθήκευση γιατί μπορεί να επιλέξει προσημείωση που δεν είναι συνδεδεμένη με το ακίνητο.

 

Και μια ερώτηση athinamaya, το δικό σου δάνειο είναι τώρα σε αναστολή δόσεων ?

Αν θες μας λες.. Thanks!

Επεξ/σία από totis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, totis13 είπε

Μπορεί να έχει πολλές προσημειώσεις και να πρέπει να επιλέξει την σωστή.

Όχι αυθαίρετα Αποθήκευση γιατί μπορεί να επιλέξει προσημείωση που δεν είναι συνδεδεμένη με το ακίνητο.

Είχες δίκαιο , εγώ είχα μια  προσημείωση .. Εννοείται να γίνει η σωστή επιλογή/ αντιστοίχιση ακίνητου απλά μετά να γίνει η αποθήκευση. 

6 ώρες πριν, totis13 είπε

Μπορεί να έχει πολλές προσημειώσεις και να πρέπει να επιλέξει την σωστή.

Όχι αυθαίρετα Αποθήκευση γιατί μπορεί να επιλέξει προσημείωση που δεν είναι συνδεδεμένη με το ακίνητο.

Και μια ερώτηση athinamaya, το δικό σου δάνειο είναι τώρα σε αναστολή δόσεων ?

Αν θες μας λες.. Thanks!

Όχι δεν είναι , από το σχόλιο σου παραπάνω , μπήκα πριν λίγο και τσέκαρα. Δεν είναι σε αναστολή οι δόσεις μου.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, athinamaya είπε

 

Όχι δεν είναι , από το σχόλιο σου παραπάνω , μπήκα πριν λίγο και τσέκαρα. Δεν είναι σε αναστολή οι δόσεις μου.

Thanks! Οι δικές σου yiankap ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβγαλε σε κανέναν αρχείο για κατέβασμα στο πεδίο Συνεισφορά Δημοσίου?

Μετά από πόσο καιρό έγκρισης Δημοσίου- Πιστωτή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα

σε μένα με όλα τα πεδία να έχουν πράσινο chekmark,

από 6/10/20 έχει εμφανίσει ποσοστό επιδότησης, και γράφει μόνο την ημερομηνία υπολογισμού ( 6/10 ).

ας σημειωθεί ότι αναγράφεται ότι έχει εγκριθεί και από τον πιστωτή αλλά και από το δημόσιο.

Στην σελίδα που φαίνεται η λίστα αιτήσεων γράφει: παρακολούθηση επιδότησης

Δεν βλέπω να μπορεί να γίνει κάτι εκτός από την αναμονή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα μου ζήτησε 2η φορά αντιστοίχιση κύριας κατοικίας αλλά αυτή τη φορά δεν μπορώ να κάνω κάποια ενέργεια, είναι όλα ήδη επιλεγμένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Anthony3091 είπε

Και μένα μου ζήτησε 2η φορά αντιστοίχιση κύριας κατοικίας αλλά αυτή τη φορά δεν μπορώ να κάνω κάποια ενέργεια, είναι όλα ήδη επιλεγμένα. 

 

 

3 ώρες πριν, tsirvoul είπε

καλησπέρα

σε μένα με όλα τα πεδία να έχουν πράσινο chekmark,

από 6/10/20 έχει εμφανίσει ποσοστό επιδότησης, και γράφει μόνο την ημερομηνία υπολογισμού ( 6/10 ).

ας σημειωθεί ότι αναγράφεται ότι έχει εγκριθεί και από τον πιστωτή αλλά και από το δημόσιο.

Στην σελίδα που φαίνεται η λίστα αιτήσεων γράφει: παρακολούθηση επιδότησης

Δεν βλέπω να μπορεί να γίνει κάτι εκτός από την αναμονή.

iop

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...