Προς το περιεχόμενο

Επιδότηση Δανείων Κύριας Κατοικίας Πληγέντων Κορωνοϊού


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Επειδή εγώ είμαι αυτός ο φίλος που είχε το θέμα. Από την τράπεζα και την ΕΓΔΙΧ μου είχαν πει να μην προχωρήσω σε αποθήκευση της αίτησης. Αλλά να επικοινωνήσω με την τράπεζα (HSBC) για να διορθώσει τα στοιχεία. Μετά από μια βδομάδα αναμονής σβήστηκαν τα λάθος κι εδώ και άλλες 5 μέρες περίμενα να εμφανιστούν τα σωστά. Ε σήμερα εμφανίστηκαν και μου έχουν διαφορετικό ταχυδρομικό κώδικα!!! Οπότε πάλι τηλέφωνο την Δευτέρα. Θεωρητικά δεν ανησυχώ, γιατί έχω διορία ως τις 31/10. Αλλά καταντάει κουραστικό...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα,

Τελικά πάτησα "Αποθήκευση" στην καρτέλα "Αντιστοίχιση κύριας κατοικίας με προσημείωση" και μου έβγαλε πράσινο check στην ένδειξη "Οφειλή επιδεικτική επιδότησης".

Οπότε όλα καλά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με προβλημάτισες τώρα. Όπως και να χει θα ρωτήσω την τράπεζα την Δευτέρα και θα δω. Εσένα τα στοιχεία του ακινήτου ήταν ίδια πάνω και κάτω, πέραν του κωδικού ακινήτου που οφείλει να είναι διαφορετικός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο περίπου ίδια. Διεύθυνση και ΤΚ έχει και η τράπεζα τα ίδια. Στο πεδίο "Περιοχή" γράφει το όνομα της συνοικίας και όχι του Δήμου που γράφει από πάνω. Τέλος στο πεδίο "Νομός", στην εγγραφή της τράπεζας γράφει "GRE", ενώ στην από πάνω εγγραφή γράφει τον σωστό νομό, όπως τον έχουμε δηλώσει και μεις στο Ε9. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνει και εγω αίτηση και από ότι φαίνεται  στην πλατφόρμα, έχω πάρει έγκριση τόσο από τον πιστωτή όσο και από το δημόσιο.

Η αίτηση είναι στο στάδιο παρακολούθηση επιδότησης.

Πριν από λίγες ημέρες στο e-banking της alpha, εμφανίστηκε ένας νέος λογαριασμός με μηδέν υπόλοιπο και ένα νέο δάνειο με μηδέν οφειλή.

Χθες το βράδυ στο νέο δάνειο έβγαλε οφειλόμενο ποσό δόσης το 90% της δόσης μου.

Προφανώς είναι η επιδότηση, μιας και το δάνειο είναι εξυπηρετουμενο.

Έχει κάποιος ελέγξει αν του έχει συμβεί κάτι παρόμοιο.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Μόλις είδα κι εγώ νέο λογαριασμό με τίτλο "Ειδικός Λογαριασμός Επιδότησης covid 19", στην τράπεζα που έχω το δάνειο με μηδενικό ποσό. 

38 λεπτά πριν, hrisafism είπε

Έχω κάνει και εγω αίτηση και από ότι φαίνεται  στην πλατφόρμα, έχω πάρει έγκριση τόσο από τον πιστωτή όσο και από το δημόσιο.

Η αίτηση είναι στο στάδιο παρακολούθηση επιδότησης.

Πριν από λίγες ημέρες στο e-banking της alpha, εμφανίστηκε ένας νέος λογαριασμός με μηδέν υπόλοιπο και ένα νέο δάνειο με μηδέν οφειλή.

Χθες το βράδυ στο νέο δάνειο έβγαλε οφειλόμενο ποσό δόσης το 90% της δόσης μου.

Προφανώς είναι η επιδότηση, μιας και το δάνειο είναι εξυπηρετουμενο.

Έχει κάποιος ελέγξει αν του έχει συμβεί κάτι παρόμοιο.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, KouMasGR είπε

Ρε παιδια να ρωτησω. τι γινεται με αυτο; εμενα ακομα στην ανακτηση στοιχειων με εχει. και λεει οτι ολοκληρωνεται 31 οκτωβριου.

Καλησπέρα. 

Και εγώ έτσι ακριβώς.. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, SPANK είπε

Στα ίδια ειμαι και εγω

Να δούμε λίγο αν είμαστε στην ίδια κατηγορία κορωνόπληκτων? 

Εγώ είμαι στην κατηγορία μείωση μισθού 10%.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kountoura είπε

Να δούμε λίγο αν είμαστε στην ίδια κατηγορία κορωνόπληκτων? 

Εγώ είμαι στην κατηγορία μείωση μισθού 10%.

Εγώ ειμαι απλα στους μακρωχρόνια άνεργους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SPANK είπε

Εγώ ειμαι απλα στους μακρωχρόνια άνεργους

Ειμαστε πολλοι σε αυτη τη κατηγορια, που ομως το κρατος εχει γραμμενους στα παλια του υποδηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Αναφορικά με τους ανέργους, στην ΠΝΠ20.03.2020 διευκρινίζεται ποιους αφορά:

Με το έβδομο άρθρο, παρατείνεται κατά δύο (2) μήνες η διάρκεια της τακτικής επιδότησης ανεργίας, του επιδόματος μακροχρονίως ανέργων, των βοηθημάτων ανεργίας αυτοτελώς και ανεξαρτήτως απασχολουμένων-ασφαλισμένων, για όσους δικαιούχους έληξε ή θα λήξει, εντός του πρώτου τριμήνου του έτους 2020, με σκοπό την οικονομική τους στήριξη λόγω των απρόβλεπτων δυσμενών συνεπειών που επέφερε η πανδημία του κορωνοίού COVID-19 στην οικονομία και τον κοινωνικό ιστό.

Είναι ουσιαστικά όσοι έλαβαν κάτι από τα παραπάνω.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, totis13 είπε

Καλησπέρα,

Αναφορικά με τους ανέργους, στην ΠΝΠ20.03.2020 διευκρινίζεται ποιους αφορά:

Με το έβδομο άρθρο, παρατείνεται κατά δύο (2) μήνες η διάρκεια της τακτικής επιδότησης ανεργίας, του επιδόματος μακροχρονίως ανέργων, των βοηθημάτων ανεργίας αυτοτελώς και ανεξαρτήτως απασχολουμένων-ασφαλισμένων, για όσους δικαιούχους έληξε ή θα λήξει, εντός του πρώτου τριμήνου του έτους 2020, με σκοπό την οικονομική τους στήριξη λόγω των απρόβλεπτων δυσμενών συνεπειών που επέφερε η πανδημία του κορωνοίού COVID-19 στην οικονομία και τον κοινωνικό ιστό.

Είναι ουσιαστικά όσοι έλαβαν κάτι από τα παραπάνω.

Είμαι σε αυτην την κατηγορία και πήραμε και το βοήθημα οποτε θεωρητικά μας πιάνει εκτος και αν τα χρήματα που θα διατεθούν δεν μπορεί να τους πιάσει όλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SPANK είπε

Είμαι σε αυτην την κατηγορία και πήραμε και το βοήθημα οποτε θεωρητικά μας πιάνει εκτος και αν τα χρήματα που θα διατεθούν δεν μπορεί να τους πιάσει όλους

Δεν το βλέπω πιθανό να μπαίνει πλαφόν στο ποσό όπως και να αιτιολογείται ότι προκρίθηκε άλλου η αίτηση αντί της δικής σου.

Η παράταση του τακτικού επιδόματος ανεργίας δόθηκε και για αυτούς των οποίων έληξε και μετά το Μάρτιο (Απρίλιο- Αύγουστο) που έλεγε η ΠΝΠ, συνεπώς νομίζω πρέπει να συμπεριλαμβάνονται και αυτοί.

Σε κάθε περίπτωση, όσοι άνεργοι έχουν κάνει αίτηση και έχουν συμμετοχή εδώ, αν θέλουν ας μοιραστούν αν κάποιου η αίτηση προχώρησε.

Στη θέση σου spank θα ανησυχούσα μόνο αν εμφανιζόταν κάποιος άνεργος του οποίου η αίτηση είχε προχωρήσει.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...