Προς το περιεχόμενο

Επιδότηση Δανείων Κύριας Κατοικίας Πληγέντων Κορωνοϊού


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα , εγω εχω δανειο στην eurobank, ειχα μια δοση που επρεπε να πληρωθει στις 01/10, δεν την ειχα πληρωσει και μπηκα στο δοσολογιο μου και ειδα αναστολη εως 31/12/20 χωρις να το ζητησω. Στην αιτηση μου ειμαι κανονικα στην παρακολουθηση επιδοτησης με ολα τα τικ πρασινα εκτος απο την εγκριση πιστωτη. και στις οφειλες μου εμφανιζει μικροτερη των 90 ημερων η καθυστερηση. τι περιμενουμε τωρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, birdman197 είπε

καλησπερα , εγω εχω δανειο στην eurobank, ειχα μια δοση που επρεπε να πληρωθει στις 01/10, δεν την ειχα πληρωσει και μπηκα στο δοσολογιο μου και ειδα αναστολη εως 31/12/20 χωρις να το ζητησω. Στην αιτηση μου ειμαι κανονικα στην παρακολουθηση επιδοτησης με ολα τα τικ πρασινα εκτος απο την εγκριση πιστωτη. και στις οφειλες μου εμφανιζει μικροτερη των 90 ημερων η καθυστερηση. τι περιμενουμε τωρα;

Καλησπέρα,

Κι εμένα η αίτησή μου έτσι ακριβώς είναι και πλήρωσα και τη δόση 01/10...

Η Τράπεζα αποφάσισε μεταγενέστερα να μου περάσει την αναστολή.

Είμαστε σε αναμονή όλοι να βγούνε οι βεβαιώσεις επιδότησης στην πλατφόρμα. Εγώ κι εσύ όπως και αρκετοί άλλοι είμαστε κι ένα βήμα πίσω, περιμένοντας να λάβουμε και την έγκριση πιστωτή όπου εμφανίζονται τα ποσοστά και ανοίγεται και νέος δανειακός λογαριασμός που θα συγχρηματοδοτούμε με το Δημόσιο για να εισρπάττουν οι Τράπεζες.

Αν μπορείς μου λες κιόλας αν το στάδιο Παρακολούθηση Επιδότησης ξεκίνησε για σένα 6-7/10 γιατί οι περισσότεροι που είμαστε ένα βήμα πίσω, εκείνες τις ημερομηνίες κάναμε αντιστοίχηση ακινήτου-προσημείωσης.

Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι σε αυτό το στάδιο δεν υπάρχει τίποτα αυτόματο και όλα γίνονται με ανθρώπινο χέρι, για αυτό μείναμε πίσω.

Αλλά από την άλλη, υπάρχουν και άλλοι που είναι ακόμα στην ανάκτηση στοιχείων κορωνόπληκτων , οπότε ας μη λέμε και πολλά ότι μείναμε πίσω κτλ.

Επεξ/σία από totis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή εβδομάδα εύχομαι. Είμαι σε "παρακολούθηση επιδότησης" εδώ και 10 μέρες περίπου, έγκριση από πιστωτές ΟΚ, όλα πράσινα και τικαρισμενα. Δεν υπάρχει αρχείο για download ωστόσο όπως έχετε πει πως θα έπρεπε κανονικά όταν όλα τελειώσουν θετικά, αλλά ούτε και νέος λογαριασμός έχει δημιουργηθεί που θα είναι ο" κουβας" της επιδότησης. Χτες η Eurobank μου τράβηξε κανονικά τη δόση. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, nikodemus είπε

Καλή εβδομάδα εύχομαι. Είμαι σε "παρακολούθηση επιδότησης" εδώ και 10 μέρες περίπου, έγκριση από πιστωτές ΟΚ, όλα πράσινα και τικαρισμενα. Δεν υπάρχει αρχείο για download ωστόσο όπως έχετε πει πως θα έπρεπε κανονικά όταν όλα τελειώσουν θετικά, αλλά ούτε και νέος λογαριασμός έχει δημιουργηθεί που θα είναι ο" κουβας" της επιδότησης. Χτες η Eurobank μου τράβηξε κανονικά τη δόση. 

Υπομονή.

Εγώ είμαι σε Παρακολούθηση επιδότησης από 06/10 και δεν έχει πάρει καν έγκριση από Πιστωτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, totis13 είπε

Καλησπέρα,

Κι εμένα η αίτησή μου έτσι ακριβώς είναι και πλήρωσα και τη δόση 01/10...

Η Τράπεζα αποφάσισε μεταγενέστερα να μου περάσει την αναστολή.

Είμαστε σε αναμονή όλοι να βγούνε οι βεβαιώσεις επιδότησης στην πλατφόρμα. Εγώ κι εσύ όπως και αρκετοί άλλοι είμαστε κι ένα βήμα πίσω, περιμένοντας να λάβουμε και την έγκριση πιστωτή όπου εμφανίζονται τα ποσοστά και ανοίγεται και νέος δανειακός λογαριασμός που θα συγχρηματοδοτούμε με το Δημόσιο για να εισρπάττουν οι Τράπεζες.

Αν μπορείς μου λες κιόλας αν το στάδιο Παρακολούθηση Επιδότησης ξεκίνησε για σένα 6-7/10 γιατί οι περισσότεροι που είμαστε ένα βήμα πίσω, εκείνες τις ημερομηνίες κάναμε αντιστοίχηση ακινήτου-προσημείωσης.

Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι σε αυτό το στάδιο δεν υπάρχει τίποτα αυτόματο και όλα γίνονται με ανθρώπινο χέρι, για αυτό μείναμε πίσω.

Αλλά από την άλλη, υπάρχουν και άλλοι που είναι ακόμα στην ανάκτηση στοιχείων κορωνόπληκτων , οπότε ας μη λέμε και πολλά ότι μείναμε πίσω κτλ.

Η αντιστοίχιση μου ήρθε στις 6/10, και μου έδινε περιθώριο 10 μέρες για τυχόν αλλαγές και να κάνω αποθήκευση. Έκανα αποθήκευση στις 8/10 αν δεν κάνω λαθος, και από τότε περιμένω την έγκριση πιστωτή. άντε να δούμε πότε; τώρα βέβαια έχω αναστολή έως 31/12/20, οπότε μπορεί και να καθυστερήσει η τράπεζα να στείλει αυτές τις βεβαιώσεις που ανέφερες για να γίνει πράσινο και το πεδίο της έγκρισης πιστωτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος έχει ζήτημα με την ανυπομονησία του και θέλει να τη διορθώσει, τσάμπα θα ξοδέψει λεφτά σε ψυχολόγους. Ανοίγει δουλειές με το δημόσιο και χτίζει χαρακτήρα :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Χθες δημιουργήθηκαν οι ειδικοί λογαριασμοί στην τράπεζα Πειραιώς στο όνομα μου όπου εκεί θα βάζει τα χρήματα το κράτος.

 

Τώρα περιμένουμε απλά να δώσει το οκ και να ξεκινήσουμε!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Σε φίλο μου που τον βοήθησα με την αίτηση, αποθήκευση στις  07/10 στην αντιστοίχιση κύριας κατοικίας με προσημείωση έβγαλε σήμερα ποσοστά στο μενού Συνεισφορά Δημοσίου και Έγκριση από Πιστωτή.

Ας ελπίσουμε ότι μπαίνει σε μια σειρά σιγά-σιγά για όλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, 

Χθες μπήκα στο Web banking (alpha Bank) και είδα ότι έχει μπει η επιδότηση.... 

Ενώ ήταν να πληρωθει η δόση 400 ευρώ μου είχε τραβήξει 40...

Ενώ η πλατφόρμα δειχνει ότι ακόμα είμαι σε καθεστώς παρακολούθησης επιδότησης... 

IMG_20201020_144122.jpg

IMG_20201020_144106.jpg

Επεξ/σία από Antoniouk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Antoniouk είπε

Καλησπέρα, 

Χθες μπήκα στο Web banking (alpha Bank) και είδα ότι έχει μπει η επιδότηση.... 

Ενώ ήταν να πληρωθει η δόση 400 ευρώ μου είχε τραβήξει 40...

Ενώ η πλατφόρμα δειχνει ότι ακόμα είμαι σε καθεστώς παρακολούθησης επιδότησης... 

 

 

Καλησπέρα και συγχαρητήρια!

Στο μενού της πλατφόρμας Συνεισφορά Δημοσίου στη στήλη Ενέργειες (δίπλα στα ποσοστά) έχει κάτι για να κάνεις download ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

image.png.009df4dde199fdb377eec572c96be130.pngΚαλησπέρα σας,

 

Τελευταια ενέργεια που είχα κάνει ήταν 7/10 , η αντιστοίχηση της κύριας κατοικίας.

Γνωρίζει κάποιος γιατί αυτήν την φορά δεν έχουμε πάρει εκτιμώμενη ημερομηνία ολοκλήρωσης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, totis13 είπε

Καλησπέρα και συγχαρητήρια!

Στο μενού της πλατφόρμας Συνεισφορά Δημοσίου στη στήλη Ενέργειες (δίπλα στα ποσοστά) έχει κάτι για να κάνεις download ?

Δεν έχει τίποτα για να κάνω download... 

Εχει τα ποσοστά στα προηγούμενα κουτάκια και ημερομηνία υπολογισμού 9/10.

Ολα τα άλλα είναι κενά... 

Επεξ/σία από Antoniouk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SilentVoice είπε

image.png.009df4dde199fdb377eec572c96be130.pngΚαλησπέρα σας,

Τελευταια ενέργεια που είχα κάνει ήταν 7/10 , η αντιστοίχηση της κύριας κατοικίας.

Γνωρίζει κάποιος γιατί αυτήν την φορά δεν έχουμε πάρει εκτιμώμενη ημερομηνία ολοκλήρωσης;

Και σε εμένα στο ίδιο στάδιο βρίσκεται. Περιμένω να βγεί το ποσοστό επιδότησης.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...