Προς το περιεχόμενο

Επιδότηση Δανείων Κύριας Κατοικίας Πληγέντων Κορωνοϊού


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και από εμένα, επικοινώνησα σημερα τηλεφωνικά με Eurobank, με ενημέρωσαν πως μου έχουν ανοίξει ακατάσχετο λογαριασμό, απλά περιμένουν οδηγίες για τα επόμενα βήματα. Και σε εμένα στο e-banking δεν φαίνεται τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, k.perdikoulis είπε

Καλησπέρα και από εμένα, επικοινώνησα σημερα τηλεφωνικά με Eurobank, με ενημέρωσαν πως μου έχουν ανοίξει ακατάσχετο λογαριασμό, απλά περιμένουν οδηγίες για τα επόμενα βήματα. Και σε εμένα στο e-banking δεν φαίνεται τίποτα.

 

18 λεπτά πριν, nikodemus είπε

 

Λοιπόν επειδή κι εγώ πήρα μόλις τώρα eurobank, μου είπαν ότι έχει δημιουργηθεί λογαριασμός ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΈΝΟΥΝ ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΉ ΈΓΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΊΟΥ. Θα μου έρθει λέει ένα email τελικό που θα λέει ότι τελείωσε η διαδικασία και ξεκινά η επιδότηση. 

Σε όσους έχουν ήδη ξεκινήσει οι επιδοτήσεις, σας ήρθε σχετικό email? 

Επεξ/σία από nikodemus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, nikodemus είπε

Λοιπόν επειδή κι εγώ πήρα μόλις τώρα eurobank, μου είπαν ότι έχει δημιουργηθεί λογαριασμός ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΈΝΟΥΝ ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΉ ΈΓΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΊΟΥ. Θα μου έρθει λέει ένα email τελικό που θα λέει ότι τελείωσε η διαδικασία και ξεκινά η επιδότηση. 

Σε όσους έχουν ήδη ξεκινήσει οι επιδοτήσεις, σας ήρθε σχετικό email? 

Εμένα δημιουργήθηκαν οι σχετικοί λογαριασμοί και ήδη πληρώθηκαν τα ποσοστά του δανείου, ωστόσο email δεν έχω λάβει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Antoniouk είπε

Εμένα δημιουργήθηκαν οι σχετικοί λογαριασμοί και ήδη πληρώθηκαν τα ποσοστά του δανείου, ωστόσο email δεν έχω λάβει... 

Καλά το κατάλαβα πως ήθελε να με ξεφορτωθεί και μου είπε ανακρίβειες η υπάλληλος, αλλά διερωτώμαι :αν το κράτος δεν είχε δώσει την τελική έγκριση, δεν θα μου το είχε ήδη απορρίψει, πολλώ μάλλον δε χωρίς να δημιουργηθει ο σχετικός νέος λογαριασμός; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Ταμείο Παρακαταθηκων και Δανείων υπάρχει άλλος; Γιατί εμένα έχει κολλήσει εδώ και 1 μήνα στην Παροχή Στοιχείων από Πιστωτές κι αναρωτιέμαι αν έτυχε σε μένα ή είναι ζήτημα της υπηρεσίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγω στο ίδιο στάδιο είμαι με εκτιμώμενη ημερομηνία ολοκλήρωσης σταδίου χτες!!!

Αυτό το στάδιο τι έχει; Παίρνουν τα στοιχεία για  το δάνειο; Γιατί τις καταθέσεις και την ακίνητη περιουσία τα βλέπω καταχωρημένα.

Επεξ/σία από alexx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα τσέκαρα στο σύστημα, πήρε την έγκριση επιδότησης από πιστωτές και εμφανίστηκαν τα ποσοστά στη συνεισφορά δημοσίου. Τράπεζα Eurobank.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα (ακριβώς 15 ημέρες έπειτα από την ημερομηνία ένταξης στο στάδιο "Παρακολούθηση επιδότησης") από ότι είδα στο ebanking της συζύγου (από εκείνη έγινε η αίτηση καθώς εκείνη είναι η κωρονόπληκτη) ανοίχθηκαν 2 λογαριασμοί με την ονομασία COVID. Στο σύστημα όμως ακόμα δεν φαίνεται τίποτα ούτε έγκριση πιστωτή, ούτε λογαριασμοί. Αναμονή λοιπόν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, k.perdikoulis είπε

Μόλις τώρα τσέκαρα στο σύστημα, πήρε την έγκριση επιδότησης από πιστωτές και εμφανίστηκαν τα ποσοστά στη συνεισφορά δημοσίου. Τράπεζα Eurobank.

Καλημέρα σε όλους,

Και η δική μου σήμερα (ή χθες βράδυ) εμφάνισε ποσοστά επιδότησης.

Το IBAN που αναφέρει πάντως στις οφειλές εκεί που φαίνεται και η έγκριση πιστωτή, δεν το βλέπω στο web banking μου.

Να δούμε τώρα τί θα κάνει η Τράπεζα με την αναστολή δόσεων και πόσες ημέρες θα χρειαστεί για να διακοπεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, totis13 είπε

Καλημέρα σε όλους,

Και η δική μου σήμερα (ή χθες βράδυ) εμφάνισε ποσοστά επιδότησης.

Το IBAN που αναφέρει πάντως στις οφειλές εκεί που φαίνεται και η έγκριση πιστωτή, δεν το βλέπω στο web banking μου.

Να δούμε τώρα τί θα κάνει η Τράπεζα με την αναστολή δόσεων και πόσες ημέρες θα χρειαστεί για να διακοπεί.

Καλημέρα, δίπλα από τα ποσοστά επιδότησης αναφέρονται οι δανειακοί λογαριασμοί που ήδη υπάρχουν για να εξυπηρετούν το/τα δάνεια. Δεν είναι IBAN αλλά απλή μορφή τραπεζικών λογαριασμών. Αν μπεις στο ebanking σου και τσεκάρεις τον αριθμό λογαριασμού (όχι το IBAN) θα δεις πως είναι ίδια. 

Επεξ/σία από nikodemus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, nikodemus είπε

Καλημέρα, δίπλα από τα ποσοστά επιδότησης αναφέρονται οι δανειακοί λογαριασμοί που ήδη υπάρχουν για να εξυπηρετούν το/τα δάνεια. Δεν είναι IBAN αλλά απλή μορφή τραπεζικών λογαριασμών. Αν μπεις στο ebanking σου και τσεκάρεις τον αριθμό λογαριασμού (όχι το IBAN) θα δεις πως είναι ίδια. 

Μάλλον δεν το διατύπωσα σωστά.

Στο μενού Οφειλές, πατώντας τη στήλη Ενέργειες, το 4ο κουτάκι από κάτω αριστερά έχει ένα IBAN. Αυτό εννοώ. Ήταν κενό και εμφανίστηκε ταυτόχρονα με τα ποσοστά στο μενού Συνεισφορά Δημοσίου.

Ε αυτό το IBAN λοιπόν, δεν το βλέπω στο ebanking μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, totis13 είπε

Μάλλον δεν το διατύπωσα σωστά.

Στο μενού Οφειλές, πατώντας τη στήλη Ενέργειες, το 4ο κουτάκι από κάτω αριστερά έχει ένα IBAN. Αυτό εννοώ. Ήταν κενό και εμφανίστηκε ταυτόχρονα με τα ποσοστά στο μενού Συνεισφορά Δημοσίου.

Ε αυτό το IBAN λοιπόν, δεν το βλέπω στο ebanking μου.

Ναι, εκεί έχει δημιουργηθεί ένα IBAN που κι εμένα δε φαίνεται στο ebanking. Ας ελπίσουμε ότι θα προχωρήσει γρήγορα τουλάχιστον από τη δόση την επόμενη (Νοεμβρίου). Εγω πάντως πιάνω το "ταβάνι" των 600€ μιας και η δόση είναι κάτι παραπάνω από 1000€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συνέχεια των από πάνω, επιχείρησα να κάνω μια κατάθεση στο νέο λογαριασμό που δημιουργήθηκε και δε φαίνεται στο ebanking (με copy paste του Iban), κυρίως για να δω το όνομα, και ως δικαιούχος όντως εμφανίζομαι εγώ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikodemus είπε

Σε συνέχεια των από πάνω, επιχείρησα να κάνω μια κατάθεση στο νέο λογαριασμό που δημιουργήθηκε και δε φαίνεται στο ebanking (με copy paste του Iban), κυρίως για να δω το όνομα, και ως δικαιούχος όντως εμφανίζομαι εγώ. 

Καλημέρα, το δοκίμασα και εγώ, όντως με το IBAN που ανάρτησαν στο σύστημα εμφανίζονται τα στοιχεία μου ως δικαιούχος χωρίς όμως να φαίνεται ο λογαριασμός στο ebanking.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, k.perdikoulis είπε

Καλημέρα, το δοκίμασα και εγώ, όντως με το IBAN που ανάρτησαν στο σύστημα εμφανίζονται τα στοιχεία μου ως δικαιούχος χωρίς όμως να φαίνεται ο λογαριασμός στο ebanking.

καλησπερα

στην πειραιως φαινονται κανονικα οι δυο λογαριασμοι που ανοιχτηκαν για δυο διαφορετικα δανεια.

απλα περιμενω να περαστουν στην αιτηση απο 15/10/2020.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...