Προς το περιεχόμενο

Επιδότηση Δανείων Κύριας Κατοικίας Πληγέντων Κορωνοϊού


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 λεπτά πριν, tsirvoul είπε

καλησπέρα

και σε μένα το ίδιο!

να σημαίνει κάτι η μαύρη κουκκίδα ή άπλα είναι μέρος της διαδικασίας........

μάλλον ότι είναι υπο έλεγχο 

το ιδιο είχε και εμένα πριν περάσει στο επόμενο στάδιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, petrosp_13 είπε

Σε μένα έχει μείνει στο στάδιο "Παροχή στοιχείων από πιστωτές" με ημερομηνία ολοκλήρωσης...προχθές

Αλλά έβγαλε μια μαύρη κουκίδα δίπλα στον αριθμό αίτησης αριστερά

Πάντψς σε εμένα που ειναι στο ίδιο στάδιο η αίτηση , κουκίδα δέν έχει δίπλα από τόν αριθμό αίτησης.

Απλώς περιμένουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/10/2020 στις 8:02 ΠΜ, maori είπε

Στην κατάσταση αντιστοίχισης, πρέπει να κάνουμε κάποια ενέργεια στην αίτηση μας; ή το αφήνουμε ως έχει μιας και το ακίνητο είναι ένα και μοναδικό;

πατας το εικονίδιο επεξεργασίας από τη στήλη «Ενέργειες», 
Στην καρτέλα «Αντιστοίχιση Κύριας Κατοικίας με Προσημείωση» ο χρήστης καλείται να
επιβεβαιώσει, εφόσον είναι επιθυμητό, ότι η αντιστοίχιση της κύριας κατοικίας του έχει γίνει
σωστά. Και αποθηκευση
Εγω αυτο εκανα και η κουκιδα μετα απο μια μερα εγινε πρασινη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, spoutos1 είπε

πατας το εικονίδιο επεξεργασίας από τη στήλη «Ενέργειες», 
Στην καρτέλα «Αντιστοίχιση Κύριας Κατοικίας με Προσημείωση» ο χρήστης καλείται να
επιβεβαιώσει, εφόσον είναι επιθυμητό, ότι η αντιστοίχιση της κύριας κατοικίας του έχει γίνει
σωστά. Και αποθηκευση
Εγω αυτο εκανα και η κουκιδα μετα απο μια μερα εγινε πρασινη

Δε βλέπω αυτή την καρτέλα που λες, που είναι? Η κουκίδα ποια είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Anthony3091 είπε

Δε βλέπω αυτή την καρτέλα που λες, που είναι? Η κουκίδα ποια είναι?

Ανοιξε το PDF δειχνει τι πρεπει να κανεις.

 

2020_08_03_ΟΔΗΓΟΣ-ΧΡΗΣΗΣ-ΠΛΑΤΦΟΡΜΑΣ_ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ-ΔΑΝΕΙΩΝ-ΠΡΩΤΗΣ-ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ.doc

Επεξ/σία από spoutos1
δεν ανοιγει το αρχειο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, spoutos1 είπε

Σε μένα δεν υπάρχει καρτέλα «Αντιστοίχιση Κύριας Κατοικίας με Προσημείωση». 

Δεν ξέρω τι παίζει.

Επεξ/σία από Anthony3091
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και μενα εινα στο ιδιο σταδιο με 10/10 εκτιμώμενη ημερομηνια .Δεν εχει κουκιδα δεν υπαρχει η καρτελα που λεει ο φιλος και δεν μου ζηταει καμια ενεργεια.

Προφανως ο φίλος ειχε καποιο θεμα εξου και η κουκιδα και το επιπλεον ταμπ

Επεξ/σία από SPYRER_007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρασινη κουκιδα ειναι διπλα στον κωδικο αιτησης και στην κατασταση προοδου μου γραφει ''Παρακολούθηση Επιδότησης''.

αφου εκανα αυτα που γραφουν οι οδηγιες   https://we.tl/t-qybZrimf1i

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα  στην κατάσταση προόδου ήταν  Αντιστοίχιση Κύριας Κατοικίας με Προσημείωση από Πιστωτή

πριν λίγο αλλαξε  σε   Αντιστοίχιση Κύριας Κατοικίας με Προσημείωση απο Αιτουντα

εκανα την αντιστοιχιση και πλέον εβγαλε πρασινη κουκιδα διπλα στον αριθμο αιτησης

και στην κατασταση προοδου  γραφει ''Παρακολούθηση Επιδότησης''

για να σας βγαλει την καρτελα «Αντιστοίχιση Κύριας Κατοικίας με Προσημείωση»

θα πρεπει να ειστε στην κατασταση  Αντιστοίχιση Κύριας Κατοικίας με Προσημείωση απο Αιτούντα και οχι απο πιστωτή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, vpanos1 είπε

εμένα  στην κατάσταση προόδου ήταν  Αντιστοίχιση Κύριας Κατοικίας με Προσημείωση από Πιστωτή

πριν λίγο αλλαξε  σε   Αντιστοίχιση Κύριας Κατοικίας με Προσημείωση απο Αιτουντα

εκανα την αντιστοιχιση και πλέον εβγαλε πρασινη κουκιδα διπλα στον αριθμο αιτησης

και στην κατασταση προοδου  γραφει ''Παρακολούθηση Επιδότησης''

για να σας βγαλει την καρτελα «Αντιστοίχιση Κύριας Κατοικίας με Προσημείωση»

θα πρεπει να ειστε στην κατασταση  Αντιστοίχιση Κύριας Κατοικίας με Προσημείωση απο Αιτούντα και οχι απο πιστωτή

Σωστός! Στο στάδιο του πιστωτή περιμένεις να την κάνει η τράπεζα από την πλευρά της. Εμένα είναι ακόμα στο Αντιστοίχιση Κύριας Κατοικίας με Προσημείωση από Πιστωτή. 

update. Προχώρησε σε Αντιστοίχιση Κύριας Κατοικίας με Προσημείωση απο Αιτούντα, αφού πρώτα ήρθε email που έλεγε ότι δεν έγινε από τους πιστωτές η αντιστοίχιση και πρέπει να γίνει χειροκίνητα. Πλέον είναι στο "παρακολούθηση επιδότησης", με πράσινο δίπλα. Στις οδηγίες λέει πρέπει να ρυθμιστούν οι οφειλές με καθυστέρηση άνω των 90 ημερών, ενώ διαβάζω στα διάφορα sites ότι επιδοτούνται και αυτά με 10% μικρότερο ποσοστό έναντι των ενήμερων. Ξέρει κάποιος κάτι σχετικό?

Επεξ/σία από Anthony3091
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Anthony3091 είπε

Σωστός! Στο στάδιο του πιστωτή περιμένεις να την κάνει η τράπεζα από την πλευρά της. Εμένα είναι ακόμα στο Αντιστοίχιση Κύριας Κατοικίας με Προσημείωση από Πιστωτή. 

Παιδιά καλημέρα .η γυναίκα μου εντάσσεται στους κορωνοπληκτους.εχουμε ένα σπίτι ιδιόκτητο όπου μένουμε αλλά έχουμε κ ένα σπίτι με στεγαστικό δάνειο εκτός πόλης.να κάνω μετά την αίτηση η θα φάμε ακυρο.επειδη διάβασα ότι είναι για την κατοικία που διαμενεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, killer131 είπε

Παιδιά καλημέρα .η γυναίκα μου εντάσσεται στους κορωνοπληκτους.εχουμε ένα σπίτι ιδιόκτητο όπου μένουμε αλλά έχουμε κ ένα σπίτι με στεγαστικό δάνειο εκτός πόλης.να κάνω μετά την αίτηση η θα φάμε ακυρο.επειδη διάβασα ότι είναι για την κατοικία που διαμενεις

Είναι για δάνεια με προσημείωση πρώτης κατοικίας. Αλλά κάνε δε χάνεις τίποτα. Ο λογιστής σου θα ξέρει να σου πει σίγουρα πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...