Προς το περιεχόμενο

Κοριοι στο στρωμα


Exploticon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σίγουρα υπάρχει ένα φάρμακο που ήταν για σαράκι και γενικότερα τα πάντα .

Σφραγιζεις το σπίτι ,ανοίγεις συσκευασία ,φεύγεις σφραγίζοντας και την πόρτα και επιστρέφεις μετά από 2 εβδομάδες . 
Το έκανε θείος κολλητού μου , μπορώ να ρωτήσω λεπτομέρειες αν ενδιαφέρεται κάποιος . Σίγουρα όμως είναι τοξικό και ήθελε άδεια από τον δήμο . Όταν γύρισε δεν υπήρχε τίποτα ζωντανό , είναι όμως επικίνδυνο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, korakios είπε

Σίγουρα υπάρχει ένα φάρμακο που ήταν για σαράκι και γενικότερα τα πάντα .

Σφραγιζεις το σπίτι ,ανοίγεις συσκευασία ,φεύγεις σφραγίζοντας και την πόρτα και επιστρέφεις μετά από 2 εβδομάδες . 
Το έκανε θείος κολλητού μου , μπορώ να ρωτήσω λεπτομέρειες αν ενδιαφέρεται κάποιος . Σίγουρα όμως είναι τοξικό και ήθελε άδεια από τον δήμο . Όταν γύρισε δεν υπήρχε τίποτα ζωντανό , είναι όμως επικίνδυνο .

Μήπως εννοείς εκείνα σαν καπνογονα; 

Φίλος μου είχε πρόβλημα με κατσαρίδες στο σπίτι του, κάλεσε εταιρεία η οποία του έδωσε γραπτή εγγύηση, έβαλαν αυτο το καπνογονο το άναψαν μέσα σε μια μεταλλική λεκάνη και τους λένε το σπίτι θα μείνει κλειστό και σφραγισμένο για 2 ημέρες, έφυγαν και πήγαν σε ξενοδοχείο, μετά είχανε καθαρίσει από το φαινομενο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Μήπως εννοείς εκείνα σαν καπνογονα; 

Φίλος μου είχε πρόβλημα με κατσαρίδες στο σπίτι του, κάλεσε εταιρεία η οποία του έδωσε γραπτή εγγύηση, έβαλαν αυτο το καπνογονο το άναψαν μέσα σε μια μεταλλική λεκάνη και τους λένε το σπίτι θα μείνει κλειστό και σφραγισμένο για 2 ημέρες, έφυγαν και πήγαν σε ξενοδοχείο, μετά είχανε καθαρίσει από το φαινομενο. 

Δεν έχω ιδέα , αλλά για να σκοτώνει το σαράκι μέσα σε ξύλα ήταν αποτελεσματικό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, korakios είπε

Δεν έχω ιδέα , αλλά για να σκοτώνει το σαράκι μέσα σε ξύλα ήταν αποτελεσματικό 

Οκ, όταν ρωτήσεις και μάθεις τι ήταν αυτό το προϊόν καθώς και λεπτομέρειες της διαδικασίας, πες μας να ξέρουμε, αυτό με την άδεια στον δήμο δεν το έχω ακούσει ξανά, λογικά θα ήταν κάποιο προϊόν πολύ επικίνδυνο. Γενικά όλα τα προϊόντα αυτά είτε το γνωστό baygon είτε δεν ξέρω τι, δεν πρέπει ούτε να τα εισπνεύσεις ούτε να έρθουν σε επαφή με το δέρμα, κατευθείαν πλύσιμο στο σημείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/8/2020 στις 10:41 ΜΜ, Forested είπε

Η δική μου ιστορία είναι η εξής

Το καλοκαίρι του 2018 ήμουν διακοπές σε ένα ξενοδοχείο μικρού μπάτζετ που ήταν για το #$%$#, έμεινα 3 βράδια αλλά κάθε πρωι ξύπναγα με αίμα στα σεντόνια. Δεν έδωσα σημασία. Γυρνώντας Αθήνα έφερα κοριούς με τη τσάντα μου από το #$#@#$ το ξενοδοχείο. Ύστερα από 3 εβδομάδες όταν πήρα πρέφα οτι το κρεβάτι μου είχε γεμίσει τα πήρα με την ηλεκτρική σκούπα και νόμιζα ότι όλα καλά.

Αυτό ήταν και το ολέθριο λάθος. Έμεινα μόνο στην ηλεκτρική σκούπα και καθησυχάστηκα οτι όλα θα πάνε καλά. Σε χρόνο ντε τε άρχισε ξανά να σκάνε στον ύπνο μου, φάση να ξυπνάω και να τους βλέπω να περπατάνε. Ευτυχώς έμενα μόνος καθώς νοίκιαζα τότε. Εκείνες τις μέρες άρχισα να πανικοβάλομαι. Πέταξα κρεβάτι, στρώμα και αγόρασα νέο αλλά ήδη είχα αργήσει. Οι κοριοί είχαν φωλιάσει σε ρωγμές στο ξύλινο πάτωμα αλλά και σε απίθανα μέρη. Μια βδομάδα μετά την αγορά του νέου κρεβατιού αρχίσαν οι θεάσεις κοριών στους ΤΟΙΧΟΥΣ και ΠΑΤΩΜΑΤΑ μέρα μεσημέρι! Εκεί λοιπόν πήρα τηλ μια εταιρεία γιατί κατάλαβα τα πράγματα είναι σοβαρά. Ήρθαν οι άνθρωποι και μου είπα οτι πρόκειτε για σοβαρό infestation.

Περιττό να σας πω οτι ψυχολογικά ήμουν ένα ράκος. Πεταγόμουν από τον ύπνο επι εβδομάδες και κυνηγούσα κοριούς ενώ μάλιστα ξύπναγα γαζωμένος σχεδόν κάθε πρωι από τα τσιμπήματα. Φάση να ξυπνάω κάθε 2 ώρες. Μου έκαναν 5 παρακαλώ ψεκασμούς με ελάχιστα αποτελέσματα. Η γκαρσονιέρα είχε γεμίσει όλη και το απόλυτο σοκ ήταν όταν γύρισα ύστερα από 3 μέρες που είχα πάει αναγκαστικά στο πατρικό μου γιατί απλά ήθελα να κοιμηθώ σαν άνθρωπος όπου είδα το αμίμητο τους κοριούς ακόμα και στο νιπτήρα του μπάνιου δεκάδες, στους τοίχους, στα πατώματα στο κρεβάτι να κόβουν βόλτες πεινασμένοι μέρα μεσημέρι. 

Εκεί απλά παραιτήθηκα. Έβγαλα ένα βίντεο όπου το έχω κρατήσει ακόμα και σήμερα με το τι γινόταν εκείνη την ημέρα...Αποτροπιαστικό το θέαμα. Περιττό να πω οτι μου κόστισε 500 ευρώ οι ψεκασμοί και το κρεβάτι/στρώμα συν τα έξοδα μετακόμισης διότι απλά δεν ήταν δυνατό να ζήσει άνθρωπος. Συν φυσικά τη μανούρα και το ψυχολογικό κόστος με τον ιδιοκτήτη ο οποίος με ενημέρωσε πως αναγκάστικε να ξηλώσει όλα τα πατώματα (τα οποία τα πλήρωσα εγώ γιατί είχα προκαλέσει τη ζημιά) και έβαλε πλακάκια. Έκανε 3 μήνες ανακαίνιση μέχρι το σπίτι να είναι ξανά βιώσιμο.

Στο τέλος το ταμείο μου βγήκε γύρω σχεδόν 3 χιλιάρικα ζημιά και με ένα ψυχολογικό τραύμα το οποίο ακόμα και σήμερα δε το έχω ξεπεράσει.

Ισχύει αυτό ή είναι τρολάρισμα;

υπάρχει πραγματικά τέτοιο ενδεχόμενο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Οκ, όταν ρωτήσεις και μάθεις τι ήταν αυτό το προϊόν καθώς και λεπτομέρειες της διαδικασίας, πες μας να ξέρουμε, αυτό με την άδεια στον δήμο δεν το έχω ακούσει ξανά, λογικά θα ήταν κάποιο προϊόν πολύ επικίνδυνο. Γενικά όλα τα προϊόντα αυτά είτε το γνωστό baygon είτε δεν ξέρω τι, δεν πρέπει ούτε να τα εισπνεύσεις ούτε να έρθουν σε επαφή με το δέρμα, κατευθείαν πλύσιμο στο σημείο.

Έστειλα μήνυμα ,περιμένω απάντηση 

7 λεπτά πριν, The_Judas είπε

Ισχύει αυτό ή είναι τρολάρισμα;

υπάρχει πραγματικά τέτοιο ενδεχόμενο; 

Φυσικά και ισχύει . Ένα κοτέτσι το βάζεις φωτιά κυριολεκτικά και ασβέστη μετά , το σπίτι δύσκολο 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κοριός είναι ότι πιο σιχαμερό υπάρχει.

Θυμάμαι τελευταία μέρα πριν απολελε ,πριν το σκοπέτο κεντρική πύλη ,να έχω ξαπλώσει με άρβυλα,χιτώνιο (θα πει κάποιος μα καλααα με άρβυλα ρε συ;).Είχαμε έναν ΕΠΟΠ  ,ΕΤΑ που βάραγε συναγερμούς κάθε τόσο και καψώνια και ουρλιαχτά,άλλη όρεξη δεν είχα τελευταία μερα ...Και ένα μισαώρο πριν πιάσω ,βγάζω άρβυλα για να αλλάξω καλτσόνι και ο πο*στης ο κοριός είχε μπει κάτω από την πατούσα μου(είχα τρύπια κάλτσα).Βγάζουμε στρ'ωματα ,σεντόνια έξω καθώς είχε τσιμπήσει κόσμο και κάψαμε και τα κρεβάτια.Βρισκόταν σε σημεία που δεν ήταν ορατός με γυμνό μάτι.Είχε τρυπώσει ακόμα και σε σχισμές στον τοίχο.

Συγγενής μου την είχε πάθει και αποφάσισε - με καθυστέρηση - να πετάξει κρεβάτια και ντουλάπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, The_Judas είπε

Ισχύει αυτό ή είναι τρολάρισμα;

υπάρχει πραγματικά τέτοιο ενδεχόμενο; 

Λογικα δεν ισχυουν καποια υπερβολικα που γραφτηκαν. Αν ηταν ετσι τοτε εκεινη η μοναδα θα ειχε κατασταφει απο τους κοριους, το ιδιο και το ξενοδοχειο.

4 ώρες πριν, magicnumbers είπε

Αν γυριζεις απο στρατο δε παιρνεις μαζι κ το σλιπινγκ μπαγκ.Καλο ειναι να το πεταξεις στα σκουπιδια στη μοναδα πριν φυγεις.

Στο ΠΝ παντως δυο μαλλινες κουβερτες που μας ειχαν δωσει επρεπε να επιστραφουν στην απολυση.

Στις 24/8/2020 στις 11:41 ΠΜ, stratos_21 είπε

Φίλε μου πραγματικά εχεις δίκιο ότι και να πεις, νομίζω ότι στην περίπτωση σου ίσως και να άξιζε να τρέξεις νομικά το ξενοδοχείο 

Και πως θα αποδειξει οτι ευθυνεται το ξενοδοχειο?

Επεξ/σία από rus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...