Προς το περιεχόμενο

DC Fandome με Batman, Wonder Woman, Suicide Squad, Flash και Justice League


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η DC επανακάμπτει δριμύτερη από τον επόμενο χρόνο με σημαντικές ταινίες που βασίζονται στο σύμπαν των υπερηρώων της. 

Μετά και από την ακύρωση της Comic Con όπου έχουμε μάθει να βλέπουμε το καστ των ταινιών και τα σχετικά trailers, η DC διοργάνωσε χθες online το δικό της FanDome σε συνεργασία με τη Warner Bros, δίνοντας μας αρκετές ειδήσεις και trailers από ταινίες που θα μας απασχολήσουν ειδικά από τον επόμενο χρόνο. 

Gotham Knights: Μία από τις ανακοινώσεις που ξεχώρισαν ήταν το Gotham Knights, ένα video game πίσω από τη δημιουργία του οποίου βρίσκεται το στούντιο Warner Bros. Games Montreal. Οι δημιουργοί προχώρησαν στη δημοσιοποίηση ενός 4λεπτου trailer μέσω του οποίου είδαμε μερικούς από τους playable χαρακτήρες του παχνιδιού όπως τη Batgirl και τον Robin όμως περισσότερο ενδιαφέρον είχε το 8λεπτο gameplay footage.

 

Zack Snyder’s Justice League: Άλλη μια πολυναμαναμενόμενη εξέλιξη ήταν το πρώτο trailer της ειδικής έκδοσης της ταινίας Justice League, από τον Zack Snyder, τον σκηνοθέτη που αντικαταστάθηκε εξαιτίας οικογενειακής τραγωδίας αν και είχε γυρίσει σχεδόν το σύνολο της ταινίας. Το trailer της νέας έκδοσης η οποία φέρει το όνομα του σκηνοθέτη, περιλαμβάνει νέες σκηνές που δεν είχαν συμπεριληφθεί στην κινηματογραφική έκδοση.

Όπως γνωρίζουμε από την πρώτη στιγμή της ανακοίνωσης, η ταινία θα προβληθεί αποκλειστικά στη συνδρομητική υπηρεσία HBO Max μέσα στο 2021 ενώ θα υπάρξουν επί μέρους συμφωνίες σε χώρες όπου η streaming υπηρεσία δεν έχει παρουσία. Αυτό που μάθαμε ακόμα είναι ότι το μέγεθος της ταινίας θα είναι τεράστιο και θα πλησιάζει τις 4 ώρες, με το HBO να το μεταδίδει σε 4 ωριαία επεισόδια.

The Batman: Ο σκηνοθέτης Matt Reeves και ο πρωταγωνιστής Robert Pattinson, μας έδειξαν το πρώτο trailer του "The Batman", μιας από τις πολυαναμενόμενες ταινίες του 2021. Στο trailer βλέπουμε ένα Gotham City που μαστίζεται από το έγκλημα, με τον Bruce Wayne να προσπαθεί να βρει τη θέση του στα τεκταινόμενα. Στο trailer βλέπουμε ακόμα αν και ελάχιστα την Zoe Kravitz στο ρόλο της Catwoman και τον Jeffrey Wright στο ρόλο του James Gordon.

Suicide Squad: Kill the Justice League - Άλλο ένα videogame που είδαμε στο DC Fandome ήταν το συγκεκριμένο όπου πίσω από τη δημιουργία του βρίσκεται η ομάδα ανάπτυξης του Arkham City και Arkham Knight. Αποτελεί ένα action game με την ομάδα εκδίκησης «κακών», και αποτελεί συνέχεια του σύμπαντος του Arkham σύμφωνα με τη Rocksteady. Το παιχνίδι θα κυκλοφορήσει το 2022 σε PC, PlayStation 5 και Xbox Series X.

Wonder Woman 1984: Το νέο trailer της νέας ταινίας με την Wonder Woman (σε σκηνοθεσία Patty Jenkins) έχει και μεγαλύτερο ενδιαφέρον αφού σε αυτό βλέπουμε για πρώτη φορά την Kristen Wiig ως Cheetah. Κατά τα άλλα η Gal Gadot επιστρέφει στο ρόλο της Wonder Woman όπως επίσης και ο Chris Pine ως Steve Trevor, παρά τις εξελίξεις στο τέλος της πρώτης ταινίας. Μετά την αναβολή λόγω κορωνοιού, η ταινία αναμένεται να προβληθεί τον προσεχή Οκτώβριο.

 

The Suicide Squad - Αν και δεν υπήρξε κάποιο trailer, είδαμε ένα σχετικό βίντεο της επόμενης ταινίας της Suicide Squad όπου και βλέπουμε την τεράστια ομάδα των «κακών» που θα περιλαμβάνει. Πίσω από τη θέση του σκηνοθέτη βρίσκεται ο James Gunn, ο σκηνοθέτης των Guardians of the Galaxy, ο οποίος σε δεύτερο βίντεο αποκαλεί τη συγκεκριμένη ταινία την εντυπωσιακότερη με διαφορά που έχει κάνει.

The Flash: Ο γνωστός υπερήρωας των DC Comics θα αποκτήσει τη δική του ταινία, με τον Ezra Miller να επιστρέφει στο ρόλο μετά από την παρουσία του στην ταινία των Justice League. Στο DC Fandome η Warner Bros επέλεξε να δώσει μια πρώτη γεύση από τη στολή του υπερήρωα, με τα γυρίσματα να αναμένεται να ξεκινήσουν στις αρχές της επόμενης χρονιάς.

Screen_Shot_2020_08_22_at_2_48.3.jpg.45783ce99472320666405fe2d7be8d72.jpg

Black Adam: Ο πιο ακριβοπληρωμένος ηθοποιός τα τελευταία χρόνια στο Hollywood, ο Dwayne Johnson είναι ο Black Adam, με την ταινία όμως να βρίσκεται ακόμα στα πρώτα στάδια παραγωγής. Μέσω ενός video είδαμε και εδώ τη στολή του υπερήρωα, με τον ίδιο τον ηθοποιό να αναφέρει κομμάτι του σεναρίου.

 


View full article

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Αρκετά dark το batman και ενδεχομένως ο Πατισον να σταθεί αξιοπρεπώς. Εμφανισιακά όμως είναι σαν μέτριο cosplay 

δεν έφτασε το budget για glitter γι'αυτό! :P 

To Dark knights φαινεται καλό.. αν δεν ηξερα θα έλεγα οτι ειναι απο τη rocksteady. το suicide squad.. θα δείξει

Επίσης ο rock δεν μου αρέσει για black adam. (του λειπουν λίγα μαλιά πρώτα απ'ολα και δεν σου δινει το feeling του black adam) αλλά μπορει να μην εινια οσο χαλια φαινεται.

Επεξ/σία από balt123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είμαι φαν αυτών των ταινιών αλλά μπορώ να κάτσω να δω μια ταινία επιπέδου Avengers-Endgame. Αλλά δεν μπορώ με τίποτα να χωνέψω αυτήν την επιμονή να φορούν στο κεφάλι τους διάφορα ανόητα απομεινάρια της προ 80ετίας εποχής που σκοπό είχαν να κρύβουν την ταυτότητά τους. Μάσκες και μπέρτες μοιάζουν τόσο γελοίες την σημερινή εποχή...

Kαι πάντα είχα την απορία... όταν ο Hulk ξαναγίνεται Bruce Banner, το παντελόνι του τι γίνεται ?  και που βρίσκει ο Bruce ένα νέο να φορέσει ?... :)

Επεξ/σία από Eloy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Eloy είπε

Και πάντα είχα την απορία... όταν ο Hulk ξαναγίνεται Bruce Banner, το παντελόνι του τι γίνεται ?  και που βρίσκει ο Bruce ένα νέο να φορέσει ?... :)

Η απορία που έχω εγω είναι πως γίνετε το παντελόνι που φοράει ο Bruce να μην σκίζεται όταν γίνεται Hulk ενω όλα τ΄αλλα ρουχα σκίζονται

😁😁😁😁😁😁😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, vorlon είπε

Η απορία που έχω εγω είναι πως γίνετε το παντελόνι που φοράει ο Bruce να μην σκίζεται όταν γίνεται Hulk ενω όλα τ΄αλλα ρουχα σκίζονται

😁😁😁😁😁😁😁

 

1 ώρα πριν, Eloy είπε

Δεν είμαι φαν αυτών των ταινιών αλλά μπορώ να κάτσω να δω μια ταινία επιπέδου Avengers-Endgame. Αλλά δεν μπορώ με τίποτα να χωνέψω αυτήν την επιμονή να φορούν στο κεφάλι τους διάφορα ανόητα απομεινάρια της προ 80ετίας εποχής που σκοπό είχαν να κρύβουν την ταυτότητά τους. Μάσκες και μπέρτες μοιάζουν τόσο γελοίες την σημερινή εποχή...

Kαι πάντα είχα την απορία... όταν ο Hulk ξαναγίνεται Bruce Banner, το παντελόνι του τι γίνεται ?  και που βρίσκει ο Bruce ένα νέο να φορέσει ?... :)

 

Έξυπνο κολάν γατάκια, έξυπνο κολάν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτή η dc δεν λέει να σταθεί κάπου σταθερά σε Batman και Superman,κάθε φορά πατάει το κουμπί του reset και φτου από την αρχή,επίσης δεν μπορώ να χωνέψω Jim Gordon μαύρος..................

Τον Πατισον δεν το χώνεψα ποτέ σαν ηθοποιό από twilight εποχές ακόμα.

Το suicide squad το βλέπω αρκετά καλό και μακάρι καλύτερο και από το πρώτο.

οσο για το black Adam κρατάω μικρό καλάθι αλλά είναι νωρίς ακόμα.

Το κακό που έχει η dc με της ταινίες της είναι ότι εκεί που πάει να της συνδυάσει όλες μαζί αλά marvel style,διώχνει τον έναν ηθοποιό,διώχνει τον άλλον και φτου από την αρχή.

Ευτυχως στα καρτούν ταινίες κρατάει ένα στυλ σε όλα και ενώνονται μεταξύ τους.

Καθαρα για μένα η marvel έχει πολύ καλές ταινίες/σειρές αλλά άθλια καρτούν ενώ η dc οι περισσότερες ταινίες είναι άθλιες (υπήρχαν κάποιες που μου άρεσαν αρκετά) αλλά τα καρτούν τα σπάνε,πολύ σκοτεινά έτσι όπως έπρεπε να τα έχει.

Για να μην υπάρξει κάποια παρεξηγήσει όλα αυτά που έγραψα έχει να κάνει καθαρά με το προσωπικό μου γούστο και γνώμη στης ταινίες/σειρές.

Επεξ/σία από Drake27
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Drake27 είπε

Αυτή η dc δεν λέει να σταθεί κάπου σταθερά σε Batman και Superman,κάθε φορά πατάει το κουμπί του reset και φτου από την αρχή,επίσης δεν μπορώ να χωνέψω Jim Gordon μαύρος..................

Τον Πατισον δεν το χώνεψα ποτέ σαν ηθοποιό από twilight εποχές ακόμα.

Το suicide squad το βλέπω αρκετά καλό και μακάρι καλύτερο και από το πρώτο.

οσο για το black Adam κρατάω μικρό καλάθι αλλά είναι νωρίς ακόμα.

Το κακό που έχει η dc με της ταινίες της είναι ότι εκεί που πάει να της συνδυάσει όλες μαζί αλά marvel style,διώχνει τον έναν ηθοποιό,διώχνει τον άλλον και φτου από την αρχή.

Ευτυχως στα καρτούν ταινίες κρατάει ένα στυλ σε όλα και ενώνονται μεταξύ τους.

Καθαρα για μένα η marvel έχει πολύ καλές ταινίες/σειρές αλλά άθλια καρτούν ενώ η dc οι περισσότερες ταινίες είναι άθλιες (υπήρχαν κάποιες που μου άρεσαν αρκετά) αλλά τα καρτούν τα σπάνε,πολύ σκοτεινά έτσι όπως έπρεπε να τα έχει.

Για να μην υπάρξει κάποια παρεξηγήσει όλα αυτά που έγραψα έχει να κάνει καθαρά με το προσωπικό μου γούστο και γνώμη στης ταινίες/σειρές.

Και marvel κάνει reboot. Στο Spiderman εχει κάνει 3. Στους fantastic 4 έχει κάνει 2. Έχει αλλάξει 2 hulk κτλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Ουτε ο γιος μου που ειναι 10 δεν τα βλεπει αυτα.

Πραγματικα πολυ κακο σχολιο και μεσα σε στερεοτυπο. Φανταζομαι το να βλεπεις μπαλα να την κλωτσανε 22 μαντραχαλοι  ειναι πιο για ενηλικες. Με ολο το συμπαθιο κιολας. Εν ετη 2020 ακομα να υπαρχουν τετοιες αποψεις.Αμα δν αρεσεουν σε καποιον τετοιες ταινιες απλα αδιαφορει

  • Like 12
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

προσωπικα αυτες τις ταινιες τις γουσταρω

βγαζουν το παιδι/εφηβο απο μεσα μου

τις βλεπω ευχαριστα οσο και πατατα η απλοικες να φαινονται σε καποιους

ειναι ο ορισμος της ψυχαγωγιας

Επεξ/σία από thodoris7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...