Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft στο πλευρό της Epic στη μάχη ενάντια στην Apple


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, JohnGTA είπε

Ad hominem... ok boomer

Λογική απάντηση σε μια παράλογη ερώτηση λέγεται άσε που το χρησιμοποιείς και λάθος...

Μ'αρέσει που γίνατε όλοι ειδικοί στην αποτελεσματική ρητορική τεχνική στη εδώ μέσα...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

20 λεπτά πριν, AtiX είπε

Καλά να μην είχε την δικιά της πλατφόρμα που έχει φάει μπαν από το store της apple και θα σου έλεγα με ποιόν θα πήγαινε...

Που δεν έχουν να κερδίσουν τίποτα... παράλογο???

πρεπει να εχεις κερδος για να στηριξεις καποιον;

μερικες φορες απλα χρειαζεται  να  κανεις το σωστο.

2 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Α, ok. Εγώ δεν είμαι μέσα παιδιά. Το λέω να μη με ψάχνετε. 😂

ε  ναι, γιατι δεν εχει   να κανει με αγαθα πρωτης αναγκης. 😆

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι ωραία, θα κερδίσει η Epic, θα αλλάζει ΟΛΟ το business model της Apple και του iOS (να δω ανοιχτο iOS όσο ζω και τι άλλο), όλες οι εταιρίες θα δουλεύουν ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ με ανοιχτό μοντέλο Windows και Microsoft και μετά να στραφεί και ενάντια στις κονσόλες με τα παρόμοια κλειστά περιβάλλοντα. Ειδικά, θα ήθελα να στραφεί ενάντια της Sony, της ίδιας Sony που της έδωσε 250 μύρια, της ίδιας Sony μέσω της οποίας βγάζει επίσης δις η Epic και δεν βγάζει ΚΙΧ για το 30% cut που σκάει και εκεί.... Αλλά μαγκιές μόνο στις πλατφόρμες με μικρά ποσοστά παικτών. Αυτά για όσους νομίζουν πως η Epic το κάνει για τους users σαν άλλον Tron ή για την ψυχή της μάνας μας.... Αγνός ο σκοπός εκ πρώτης όψεως δεν λέω, αλλά last time checked ζούμε σε καπιταλιστική ελεύθερη αγορά που ο καθένας ψιλοκάνει ότι γουστάρει εφόσον α) δεν είναι μονοπώλιο και β) υπάρχουν εναλλακτικές στην αγορά και όλοι μα όλοι θέλουν να βγάλουν από την μύγα ξύγκι.

Y.Γ: Αν κερδίσει, προτείνω μια μήνυση στην LG. Το WebOS είναι κλειστό, δεν μπορώ να βάλω άλλο store στην πανάκριβη OLED μου και με έχει αποκόψει από Kodi και SteamLink. Θα βγάλουμε φράγκα και θα τα πίνουμε μοχίτο στην Καραϊβική ακούγοντας Monkey Island OST μέχρι να πεθάνουμε :P

Επεξ/σία από iazriel
  • Like 7
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, AtiX said:

Γιατί έχεις εσύ της Epic? ή νομίζεις ότι θα σου κάνει έξτρα έκπτωση στα ψώνια σου μέσα από το app?

Θα μου πεις εδώ, ίσως, δεν έχεις καν iPhone...

πάντως, αν δεν κάνω λάθος, η ιστορία ξεκίνησε απο το γεγονός ότι η Epic έδωσε έκπτωση 20% μέσα απο το app της, για να μην πληρώσει την ταρίφα στην Apple. Οπότε ναι, νομίζω ότι υπάρχει έκπτωση. 

Βέβαια το πιο πιθανό είναι να ήταν μια προβοκατόρική κίνηση απλά και μόνο για να προκαλέσει την Apple. Αλλά και πάλι, κερδισμένος ήταν όποιος εκμεταλλευτηκέ την μείωση τιμής στα vbucks. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, KilliK είπε

πρεπει να εχεις κερδος για να στηριξεις καποιον;

μερικες φορες απλα χρειαζεται  να  κανεις το σωστο.

ε  ναι, γιατι δεν εχει   να κανει με αγαθα πρωτης αναγκης. 😆

Το λάθος ξέρω ότι δεν το υπογράφεις...

και αν το επικαλείσαι επειδή έπεσαν τα κέρδη σου τότε το πρόβλημα είναι ακόμα μεγαλύτερο περί αξιοπιστίας απέναντι πρώτα στους οπαδούς σου...

6 λεπτά πριν, Agmourk είπε

πάντως, αν δεν κάνω λάθος, η ιστορία ξεκίνησε απο το γεγονός ότι η Epic έδωσε έκπτωση 20% μέσα απο το app της, για να μην πληρώσει την ταρίφα στην Apple. Οπότε ναι, νομίζω ότι υπάρχει έκπτωση. 

Βέβαια το πιο πιθανό είναι να ήταν μια προβοκατόρική κίνηση απλά και μόνο για να προκαλέσει την Apple. Αλλά και πάλι, κερδισμένος ήταν όποιος εκμεταλλευτηκέ την μείωση τιμής στα 

Δεν ξέρω τα εσωτερικά τους και να πω την αλήθεια δεν με απασχολεί κι όλας μιας και δεν είναι πελάτης καμίας...

Απλά κάποιοι λόγω Apple κάνουν το γνωστό πανηγύρακη, τουλάχιστον να είχαν και επιχειρήματα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Looter είπε

Αφού προσπάθησε να γίνει ο τρίτος πόλος με τα Windows Mobile όπου απέτυχε παταγωδώς , τώρα κάνει ανέξοδη πολιτική με ανακοινώσεις εναντίων όσων έχουν πετύχει...

Μαλιστα..

Ενώ η apple ας πούμε που τα βάζει με όσους έχουν λογότυπο όλη τη "φρουτοπια" δεν ενοχλεί καθόλου...

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, JohnGTA είπε

Ad hominem... ok boomer

Θεωρείς δηλαδή πως χρήζει σοβαρής απάντησης το:

59 λεπτά πριν, JohnGTA είπε

Εχείς εσύ μερίσματα από την Apple;

 

Sure.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, KilliK said:

ε  ναι, γιατι δεν εχει   να κανει με αγαθα πρωτης αναγκης. 😆

Για μένα ούτε ογδοηκοστής να σου πω την αλήθεια. Έχω να παίξω ηλεκτρονικό εδώ και 30 χρόνια. :P (Το Quizdom δεν πιάνεται, έτσι;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...