Προς το περιεχόμενο

Έρχεται νέο, ισχυρότερο Switch του χρόνου;


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα που δεν μου άρεσαν και εξακολουθούν να μην μου αρέσουν τα nintento παιχνίδια, αλλά θα γούσταρα ένα τέτοιο μηχανήματακι που να παίζει παιχνίδια του xbox/ pc, με ατού την φορητοτητα και το local multiplayer. Splitscreen; 

Αχ βαχ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 121
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, NamelessDead είπε

Eχεις δικιο. Ακλαυτο πήγε το Switch. Εχει πουλήσει κοντά 10 μύρια πάνω απο το Xbox One και εφτασε στα μισά του PS4, που κυκλοφορησε 4 χρόνια ΜΕΤΑ! Πάρτε χαμπάρι οτι η Nintendo δεν ακολουθεί την λογική των αλλων. Που δεν εχουν καμμια διαφορά μεταξύ τους. Ιδια games σε PC, XBOX και PS. Η μονη διαφορά ειναι οτι καθε γενιά αλλαζουν 2-3 πραγματα και πριν κερδισε το 360 τώρα το PS4. 

Η Nintendo ενδιαφερεται να προσφέρει διασκέδαση. Γι΄αυτο και κάθε της παιχνιδι σου δινει ενα χαζο χαμογελο. Γιατί ειναι actual διασκεδαστικά παιχνιδια, full στην νοσταλγία για την παιδική σου ηλικία. Γιατί το Zelda μπορει με την ιδια ευκολια να λιώσει το πιτσιρικι και ο ενηλικας. Γι αυτο κανεις δεν ενδιαφέρεται οταν η Nintendo αναβαλλει ή καθυστερεί ενα παιχνιδι. Γιατι ολοι ειναι της ποσοτητας. Θα φτιάξω 250 RPG. 200 μουφα, 40 μετρια, 5 καλα, 2 πολυ καλα και 3 γαμάτα. Η Nintendo θα σου πει απλα περίμενε, θα βγάλω 2, και θα ειναι τα καλύτερα που εγιναν ποτε. 

Θα πρότεινα σε xbox και ps fanboys να μην μιλάνε για την Nintendo. Είναι η μόνη που κρατάει ακομα το gaming σε pure μορφη (χωρις φυσικά να εννοω οτι ειναι αλανθαστη)

Tυπική, φλύαρη απάντηση Nintendo user. Έχετε μία κοινή ταυτότητα πάντως στις απαντήσεις σας , σαν να παίρνετε γραμμή από κεντρικό σημείο. Σαν οπαδικός κομματισμός.

Καταρχάς, δεν καταλαβαίνω το σονυ/χβοχ fan boy από που προκύπτει όταν αναφέρω αυτονόητα πράγματα. Εύκολες λέξεις και χαρακτηρισμοί.

Όσα κομμάτια πουλάει μία εταιρεία αν υπάρχει κάποια άλλη αντίστοιχων λειτουργιών που πουλάει διπλάσια ή τριπλάσια,  κάποια στιγμή της δημιουργεί πρόβλημα. Αυτή η αγανάκτηση  σε βαθμό ταύτισης με τον οργανισμό, την θεωρώ δυσάρεστη και με πάει χρόνια πίσω όταν ήμουν ακόμη ανήλικος. Δε ξέρω γιατί πολλοί νιώθετε την ανάγκη να υπερασπίζεστε την τιμή μίας εταιρείας/κονσόλας. Για την ιστορία δεν έχω κάποια κονσόλα αυτής της γενιάς.

Έπειτα, μεταξύ άλλων αναφέρεις ανακρίβειες. Πιο σημαντική διόρθωση που πρέπει να γίνει  :

Σκοπός των επιχειρήσεων είναι το επαναλαμβανόμενο κέρδος. Αυτά που γράφεις ( Pure, δεν την νοιάζει τόσο το κέρδος, είναι διαφορετικοί κτλ) είναι κομμάτι του μάρκετινγκ της Nintendo, το προωθεί.  Εκ των πραγμάτων μετωπική σύγκρουση με την Sony δε μπορεί να κάνει, έχουν αλλάξει οι εποχές. Οπότε αποζητά οδούς που δε θα την φέρουν σε άμεση σύγκριση με τους ανταγωνιστές. Τις παλιότερες εποχές κάτι παρόμοια έκαναν οι ανταγωνιστές της.

Και μη μιλάς σε παρακαλώ για πωλήσεις.Όχι σε εμένα αυτά. Κατανόησε βασικές έννοιες λειτουργίας επιχειρήσεων και μάρκετινγκ και μετά ας δούμε και τα νούμερα.

Τώρα τι είναι pure  Gaming κτλ, άσε να κρίνει ο καθένας με το μυαλό και τσέπη του. Διότι άμεσα μπορώ να σου απαντήσω πως εγώ και πολλοί άλλοι το συναντάμε στην Indie σκηνή, δωρεάν, μακριά απο διαφημίσεις, εμπορίλες,  έχοντας πολλές φορές επαφή και με τον ίδιο τον δημιουργό.

 

Επεξ/σία από Scatman
  • Like 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Το ps4 και xbox one δεν τα έχουν σπάσει...

Το PS4 firmware 6.72 έσπασε πριν ένα μήνα και το 5.05 πάει πολύς καιρός. Που να δεις που τρέχουν παιχνίδια υπολογιστή μέσα από Steam, μέσα σε Linux, μέσα στο PS4. Inception!

Επεξ/σία από Athoz
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Scatman είπε

Tυπική, φλύαρη απάντηση Nintendo user. Έχετε μία κοινή ταυτότητα πάντως στις απαντήσεις σας , σαν να παίρνετε γραμμή από κεντρικό σημείο. Σαν οπαδικός κομματισμός.

Καταρχάς, δεν καταλαβαίνω το σονυ/χβοχ fan boy από που προκύπτει όταν αναφέρω αυτονόητα πράγματα. Εύκολες λέξεις και χαρακτηρισμοί.

Όσα κομμάτια πουλάει μία εταιρεία αν υπάρχει κάποια άλλη αντίστοιχων λειτουργιών που πουλάει διπλάσια ή τριπλάσια,  κάποια στιγμή της δημιουργεί πρόβλημα. Αυτή η αγανάκτηση  σε βαθμό ταύτισης με τον οργανισμό, την θεωρώ δυσάρεστη και με πάει χρόνια πίσω όταν ήμουν ακόμη ανήλικος. Δε ξέρω γιατί πολλοί νιώθετε την ανάγκη να υπερασπίζεστε την τιμή μίας εταιρείας/κονσόλας. Για την ιστορία δεν έχω κάποια κονσόλα αυτής της γενιάς.

Έπειτα, μεταξύ άλλων αναφέρεις ανακρίβειες. Πιο σημαντική διόρθωση που πρέπει να γίνει  :

Σκοπός των επιχειρήσεων είναι το επαναλαμβανόμενο κέρδος. Αυτά που γράφεις ( Pure, δεν την νοιάζει τόσο το κέρδος, είναι διαφορετικοί κτλ) είναι κομμάτι του μάρκετινγκ της Nintendo, το προωθεί.  Εκ των πραγμάτων μετωπική σύγκρουση με την Sony δε μπορεί να κάνει, έχουν αλλάξει οι εποχές. Οπότε αποζητά οδούς που δε θα την φέρουν σε άμεση σύγκριση με τους ανταγωνιστές. Τις παλιότερες εποχές κάτι παρόμοια έκαναν οι ανταγωνιστές της.

Και μη μιλάς σε παρακαλώ για πωλήσεις.Όχι σε εμένα αυτά. Κατανόησε βασικές έννοιες λειτουργίας επιχειρήσεων και μάρκετινγκ και μετά ας δούμε και τα νούμερα.

Τώρα τι είναι pure  Gaming κτλ, άσε να κρίνει ο καθένας με το μυαλό και τσέπη του. Διότι άμεσα μπορώ να σου απαντήσω πως εγώ και πολλοί άλλοι το συναντάμε στην Indie σκηνή, δωρεάν, μακριά απο διαφημίσεις, εμπορίλες,  έχοντας πολλές φορές επαφή και με τον ίδιο τον δημιουργό.

Δεν ειπα οτι το κέρδος ειναι αδιάφορο. Αλλά οι εταιρείες μεταξύ τους δεν εχουν σχέση. Η Nintendo ακυρωσε το Ocarina of Time λιγο πριν την κυκλοφορία και το ξεκινησε παλι γιατι ο Μιγιαμοτο θεωρουσε οτι δεν ειναι αρκετα καλο. Ξεκινησε απο την αρχη προσφατα το Metroid. Πες μου αλήθεια. Η Sony γιατι δεν ξεκίνησε απο την αρχή και κυκλοφόρησε κανονικά το Days Gone μια απο τις μεγαλύτερες σαβουρες των τελευταιων χρονων; Φυσικά και κοιτάει το κερδος και η Nintendo. Ποια εταιρεια δεν το κανει. Αλλά η Nintendo με τα πολλά μειονεκτηματά της, δεν κοροιδεψε ποτέ το κοινό της. Ηταν πάντα, αυτο θεωρώ σωστό, αυτό θα κανω. Δεν ειναι ουτε SONY ούτε MS που μας δουλευουν κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Athoz είπε

Το PS4 firmware 6.72 έσπασε πριν ένα μήνα και το 5.05 πάει πολύς καιρός. Που να δεις που τρέχουν παιχνίδια υπολογιστή μέσα από Steam, μέσα σε Linux, μέσα στο PS4. Inception!

Δεν το ήξερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Scatman said:

και το καλύτερο μηχάνημα του κόσμου να έχει, αν η κονσόλα δεν έχει third party υποστήριξη σε τίτλους πάει άκλαυτη.

Πήγε ακλαυτο το Switch ή γενικό φλύαρο σχόλιο? 

Πότε πήγε για αρχή? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Scatman είπε

Tυπική, φλύαρη απάντηση Nintendo user. Έχετε μία κοινή ταυτότητα πάντως στις απαντήσεις σας , σαν να παίρνετε γραμμή από κεντρικό σημείο. Σαν οπαδικός κομματισμός.

Καταρχάς, δεν καταλαβαίνω το σονυ/χβοχ fan boy από που προκύπτει όταν αναφέρω αυτονόητα πράγματα. Εύκολες λέξεις και χαρακτηρισμοί.

Όσα κομμάτια πουλάει μία εταιρεία αν υπάρχει κάποια άλλη αντίστοιχων λειτουργιών που πουλάει διπλάσια ή τριπλάσια,  κάποια στιγμή της δημιουργεί πρόβλημα. Αυτή η αγανάκτηση  σε βαθμό ταύτισης με τον οργανισμό, την θεωρώ δυσάρεστη και με πάει χρόνια πίσω όταν ήμουν ακόμη ανήλικος. Δε ξέρω γιατί πολλοί νιώθετε την ανάγκη να υπερασπίζεστε την τιμή μίας εταιρείας/κονσόλας. Για την ιστορία δεν έχω κάποια κονσόλα αυτής της γενιάς.

Έπειτα, μεταξύ άλλων αναφέρεις ανακρίβειες. Πιο σημαντική διόρθωση που πρέπει να γίνει  :

Σκοπός των επιχειρήσεων είναι το επαναλαμβανόμενο κέρδος. Αυτά που γράφεις ( Pure, δεν την νοιάζει τόσο το κέρδος, είναι διαφορετικοί κτλ) είναι κομμάτι του μάρκετινγκ της Nintendo, το προωθεί.  Εκ των πραγμάτων μετωπική σύγκρουση με την Sony δε μπορεί να κάνει, έχουν αλλάξει οι εποχές. Οπότε αποζητά οδούς που δε θα την φέρουν σε άμεση σύγκριση με τους ανταγωνιστές. Τις παλιότερες εποχές κάτι παρόμοια έκαναν οι ανταγωνιστές της.

Και μη μιλάς σε παρακαλώ για πωλήσεις.Όχι σε εμένα αυτά. Κατανόησε βασικές έννοιες λειτουργίας επιχειρήσεων και μάρκετινγκ και μετά ας δούμε και τα νούμερα.

Τώρα τι είναι pure  Gaming κτλ, άσε να κρίνει ο καθένας με το μυαλό και τσέπη του. Διότι άμεσα μπορώ να σου απαντήσω πως εγώ και πολλοί άλλοι το συναντάμε στην Indie σκηνή, δωρεάν, μακριά απο διαφημίσεις, εμπορίλες,  έχοντας πολλές φορές επαφή και με τον ίδιο τον δημιουργό.

Να σου θυμίσω μόνο ότι υποστηριξες ότι όταν μια κονσόλα δεν έχει third party υποστήριξη σε τίτλους πάει άκλαυτη και δυστυχώς για σένα η πορεία της Nintendo άλλο δείχνει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε μαζευτεί παιδιά από διάφορα Nintendo forums Και δε σας προλαβαίνω.

46 λεπτά πριν, NamelessDead είπε

Δεν ειπα οτι το κέρδος ειναι αδιάφορο. Αλλά οι εταιρείες μεταξύ τους δεν εχουν σχέση. Η Nintendo ακυρωσε το Ocarina of Time λιγο πριν την κυκλοφορία και το ξεκινησε παλι γιατι ο Μιγιαμοτο θεωρουσε οτι δεν ειναι αρκετα καλο. Ξεκινησε απο την αρχη προσφατα το Metroid. Πες μου αλήθεια. Η Sony γιατι δεν ξεκίνησε απο την αρχή και κυκλοφόρησε κανονικά το Days Gone μια απο τις μεγαλύτερες σαβουρες των τελευταιων χρονων; Φυσικά και κοιτάει το κερδος και η Nintendo. Ποια εταιρεια δεν το κανει. Αλλά η Nintendo με τα πολλά μειονεκτηματά της, δεν κοροιδεψε ποτέ το κοινό της. Ηταν πάντα, αυτο θεωρώ σωστό, αυτό θα κανω. Δεν ειναι ουτε SONY ούτε MS που μας δουλευουν κανονικα

Θα έλεγα ότι όσο κοιτάς Nintendo-κεντρικά τόσο θα δυσκολεύεσαι να δεις το παραπέρα. Το εμπόριο και η παραγωγή είναι ψυχρές έννοιες που αφορούν το σύνολο των οργανισμών. Οπότε,  Μπαίνουν στη μέση τα κόστη παραγωγής, κόστη στούντιο, προμηθευτές και άλλοι παράγοντες. Δε θα μπω τώρα στη διαδικασία να ελέγξω γιατί κυκλοφόρησε buggy το Days Gone ή γιατί δε σου άρεσε ή γιατί ακυρώθηκε προσωρινά το Zelda. Δε νιώθω και δεν είμαι εκπρόσωπος καμίας ανώνυμης εταιρείας. Εσένα σου αρέσει απ'ότι φαινεται αυτός ο ρόλος.

Σίγουρα πάντως είναι θέμα κόστους κι αν μία εταιρεία επιτρέπει το cancel-redone τότε έχει τους λόγους της και την "παίρνει".

6 λεπτά πριν, AtiX είπε

δυστυχώς για σένα η πορεία της Nintendo άλλο δείχνει...

ε, ναι εννοείται. Δυστυχώς για εμένα. Τέτοιος καημός.

Εγώ πάντως απ τα νούμερα, δε βλέπω κυρίαρχη την νιντεντο στην αγορά κονσόλας. Έχει τέτοιο μέγεθος και τόσα λειτουργικα κόστη που αν η βιωσιμότητά της εξαρτιόταν από την αγορά κονσόλας, θα είχε σοβαρά προβλήματα. Την συντηρεί κυρίως το κομμάτι του handheld και οι άλλοι τομείς που έχει ανοιχθεί η εταιρεία.

Εξάλλου εδώ και περίπου 5-10 χρόνια η τιμή της μετοχής της πέφτει και σε αυτό συνέβαλε σημαντικά η συγκεκριμένη αγορά.

Αυτά βέβαια είναι λεπτά γράμματα για τους οπαδούς. 

42 λεπτά πριν, NickTG είπε

Πήγε ακλαυτο το Switch ή γενικό φλύαρο σχόλιο? 

Πότε πήγε για αρχή? 

Τι νέα απ΄το Ninty.gr ? όλοι καλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Scatman είπε

Έχετε μαζευτεί παιδιά από διάφορα Nintendo forums Και δε σας προλαβαίνω.

Θα έλεγα ότι όσο κοιτάς Nintendo-κεντρικά τόσο θα δυσκολεύεσαι να δεις το παραπέρα. Το εμπόριο και η παραγωγή είναι ψυχρές έννοιες που αφορούν το σύνολο των οργανισμών. Οπότε,  Μπαίνουν στη μέση τα κόστη παραγωγής, κόστη στούντιο, προμηθευτές και άλλοι παράγοντες. Δε θα μπω τώρα στη διαδικασία να ελέγξω γιατί κυκλοφόρησε buggy το Days Gone ή γιατί δε σου άρεσε ή γιατί ακυρώθηκε προσωρινά το Zelda. Δε νιώθω και δεν είμαι εκπρόσωπος καμίας ανώνυμης εταιρείας. Εσένα σου αρέσει απ'ότι φαινεται αυτός ο ρόλος.

Σίγουρα πάντως είναι θέμα κόστους κι αν μία εταιρεία επιτρέπει το cancel-redone τότε έχει τους λόγους της και την "παίρνει".

ε, ναι εννοείται. Δυστυχώς για εμένα. Τέτοιος καημός.

Εγώ πάντως απ τα νούμερα, δε βλέπω κυρίαρχη την νιντεντο στην αγορά κονσόλας. Έχει τέτοιο μέγεθος και τόσα λειτουργικα κόστη που αν η βιωσιμότητά της εξαρτιόταν από την αγορά κονσόλας, θα είχε σοβαρά προβλήματα. Την συντηρεί κυρίως το κομμάτι του handheld και οι άλλοι τομείς που έχει ανοιχθεί η εταιρεία.

Εξάλλου εδώ και περίπου 5-10 χρόνια η τιμή της μετοχής της πέφτει και σε αυτό συνέβαλε σημαντικά η συγκεκριμένη αγορά.

Αυτά βέβαια είναι λεπτά γράμματα για τους οπαδούς. 

Τι νέα απ΄το Ninty.gr ? όλοι καλα;

Εμείς μια χαρά ήμαστε στο σωστό θέμα, τι δεν διάβασες τον τίτλο του θέματος, εσύ τι δουλειά έχεις εδώ πλην του σπαμ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

A, τώρα είμαι και σπάμερ; Τι μαθαίνει κανείς! 

Δες τις απαντήσεις μου και δες τι γράφεις εσύ. Σχόλια σε είδηση είναι, δεν είμαστε σε νιντεντο νήμα ή φόρουμ. Σοβαρέψου.

 

Επεξ/σία από Scatman
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Scatman είπε

A, τώρα είμαι και σπάμερ; Τι μαθαίνει κανείς! Δες τις απαντήσεις μου και δες τι γράφεις εσύ.

Αν μου βρεις έναν λόγο που το πρώτο σου ποστ δεν είναι σπαμ, θα ανακαλέσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά ήταν το πρώτο μου ποστ. Να μάθετε κάποιοι να μη θίγεστε για εταιρείες που δεν σας ανήκουν κι ολας.

Αυτό που με βάζεις να κάνω τώρα ειναι σπαμ. 

Από εκεί και πέρα, οι ευθυξίες για την μαμά Νιντεντο/Σονυ/Μαικρο δε με αγγίζουν.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Scatman είπε

Μια χαρά ήταν το πρώτο μου ποστ. Να μάθετε κάποιοι να μη θίγεστε για εταιρείες που δεν σας ανήκουν κι ολας.

Αυτό που με βάζεις να κάνω τώρα ειναι σπαμ. 

Από εκεί και πέρα, οι ευθυξίες για την μαμά Νιντεντο/Σονυ/Μαικρο δε με αγγίζουν.

Μα η ίδια η πραγματικότητα μέσω των πωλήσεων σε διαψεύδει... κοινώς λες πράγματα που δεν ισχύουν... αν αυτό δεν είναι σπαμ, τι είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, Scatman said:

 

Τι νέα απ΄το Ninty.gr ? όλοι καλα;

Ώριμη, ενήλικη απάντηση και κυρίως ξεκάθαρη. 

Εν τω μεταξύ θα έπρεπε να γνωρίζω? Ρίχνοντας μια ματιά στο Google account μου δεν έχω καν λογαριασμό στη σελίδα αυτή. Ίσως να είχα κάνει κανέναν πριν καμιά 10ετια? Σίγουρα πάντως δεν είμαι ενεργό μέλος. 

Ακόμα βέβαια δεν μάθαμε αν και πότε πήγε ακλαυτο το Switch. Εκτός αν εννοούσες κάτι άλλο με το σχόλιο σου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Scatman είπε

Tυπική, φλύαρη απάντηση Nintendo user. Έχετε μία κοινή ταυτότητα πάντως στις απαντήσεις σας , σαν να παίρνετε γραμμή από κεντρικό σημείο. Σαν οπαδικός κομματισμός.

Τι εννοείς τυφλή; Από την στιγμή που τα γραφόμενα υποστηρίζονται από ξεκάθαρη πορεία και εμπορική επιτυχία εδώ και σχεδόν 40 χρόνια τότε που ακριβώς βρίσκεται ο οπαδικος κομματισμος; 

Μια χαρά χαρακτηριζουν την Nintendo ως το go kart της οδήγησης. Ότι αμάξι θες οδηγα, το go kart θα είναι μακράν το πιο διασκεδαστικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...