Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Black Ops - Cold War


vorlon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως δεν μπόρεσα να βρώ κάποιον να παίξουμε μαζί, όλοι προτιμούν το WarZone φαίνεται. Όποιος ενδιαφέρεται να παίξουμε μαζί ας πεί... εκτός από zombie mode που για κάποιον λόγο το απεχθάνομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ως overall feeling το MW είναι καλύτερο, μακράν το καλύτερο cod μετά το 4. Η Activision σπρώχνει το Cold War διότι αυτό κάνει με κάθε νέο title. (το έχει χέσει το θέμα). Δεν την ενδιαφέρει το να ανανεώσει το MW ούτε να προωθήσει την competitive Πλευρά του (CDL). Θα μπορούσε να το έχει απογειώσει.

Βλέπουμε ωστόσο συνήθειες alla Blizzard . Βγαίνει ένα update, κάνει imba ένα όπλο (e.g EBR14), κλάμα στα forum , rage in game , πάνε όλοι οι abusors κ το παίρνουν , σου σπάνε τα νεύρα κτλ. και το αλλάζουν με το επόμενο patch .

Το θέμα είναι τι θέλεις εσύ ; Το MW ασχέτως αν προσωπικά το θεωρώ καλύτερο, έχει φτιαχτεί (τα maps) για πιο noob friendly άτομα λόγω του crossplay κυρίως με τις consoles σε σχέση με του Black ops που υποτίθεται είναι λίγο καλύτερα σχεδιασμένες πιο competitive oriented. Σε αυτό να σου απαντήσουν αυτοί που το έχουν αγοράσει και το έχουν παίξει more (μόνο την BETA δοκίμασα). Να σου πουν αν το 16vs16 με το respawn να αλλάζει συνέχεια και να σου βγάζει τον εχθρό στην πλάτη σου ισχύει και στο black ops or not.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατεβασα το cold war στο free weekend, γιατι εχει τοσο χαλια γραφικα και textures και τοσο φρικτο alliasing ακομα και σε ultra? Το mw 2019 σε 1080p που παιζω εχει 100 φορες καλυτερα γραφικα, υπαρχει καποια...''μυστικη ρυθμηση'' ή εκανε παλι το θαυμα της η activision με το cold war γιατι το παιχνιδι δε βλεπεται, τα γραφικά φαίνονται ψευτικα και καρτουνιστικα, πως γινεται να ειναι τοσο διαφορετικό απ το mw2019 με την ίδια μηχανη γραφικών?

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είναι η ίδια μηχανή γραφικών, το Cold War χρησιμοποιεί την παλιά των CoD. Το παιχνίδι σε 4Κ έχει γραφικάρες πάντως(Ειδικά με το texture pack installed), δεν ξέρω τι βλέπεις εσύ, μήπως το resolution scale δεν είναι στο 100 και δεν βλέπεις native ανάλυση.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν είναι η ίδια μηχανή γραφικών, το Cold War χρησιμοποιεί την παλιά των CoD. Το παιχνίδι σε 4Κ έχει γραφικάρες πάντως(Ειδικά με το texture pack installed), δεν ξέρω τι βλέπεις εσύ, μήπως το resolution scale δεν είναι στο 100 και δεν βλέπεις native ανάλυση.

Α μάλιστα καταλαβα, κριμα, στο 100 το εχω αν δε κανω λαθος, παντως το mw ακομη και σε 1080p με sharpening απο nvidia filter δείχνει πολλα level πιο όμορφο. 

Καλα ουτος ή αλλως για 4-5 μερες free που θα το εχω να παιξω κανα ματσακι καλα ειναι, δεν σκοπευω να το αγορασω.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

ξεθάβω το θέμα γιατί βρήκα το συγκεκριμένο παιχνίδι σε καλή τιμή σε κλειδάδικο (για xbox) και θα θελα να ακούσω γνώμες.

Θα πήγαινα καρφί για το MW2 ειδικά τώρα που το βρήκα στα 47€, αλλά δεν πολυασχολούμαι με το άθλημα πλέον και θέλω απλά να παίζω κάτι χαλαρό μια στο τόσο και να κάνω ένα διαλειμμα από το siege. 

ποια η γνωμη σας? αξιζει τα 15ε ή πάω κατευθειαν για mw2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, ParafronGR είπε

ξεθάβω το θέμα γιατί βρήκα το συγκεκριμένο παιχνίδι σε καλή τιμή σε κλειδάδικο (για xbox) και θα θελα να ακούσω γνώμες.

Θα πήγαινα καρφί για το MW2 ειδικά τώρα που το βρήκα στα 47€, αλλά δεν πολυασχολούμαι με το άθλημα πλέον και θέλω απλά να παίζω κάτι χαλαρό μια στο τόσο και να κάνω ένα διαλειμμα από το siege. 

ποια η γνωμη σας? αξιζει τα 15ε ή πάω κατευθειαν για mw2?

για εμένα καλυτερα mw2

Επεξ/σία από kinitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ParafronGR είπε

ξεθάβω το θέμα γιατί βρήκα το συγκεκριμένο παιχνίδι σε καλή τιμή σε κλειδάδικο (για xbox) και θα θελα να ακούσω γνώμες.

Θα πήγαινα καρφί για το MW2 ειδικά τώρα που το βρήκα στα 47€, αλλά δεν πολυασχολούμαι με το άθλημα πλέον και θέλω απλά να παίζω κάτι χαλαρό μια στο τόσο και να κάνω ένα διαλειμμα από το siege. 

ποια η γνωμη σας? αξιζει τα 15ε ή πάω κατευθειαν για mw2?

Το Cold War είναι ποιο κοντά στη φιλοσοφία των παλιών καλών cod . Απλώς τώρα ποιο πολύ υποστήριξη θα έχει το mw2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...