Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Black Ops - Cold War

vorlon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως δεν μπόρεσα να βρώ κάποιον να παίξουμε μαζί, όλοι προτιμούν το WarZone φαίνεται. Όποιος ενδιαφέρεται να παίξουμε μαζί ας πεί... εκτός από zombie mode που για κάποιον λόγο το απεχθάνομαι.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 81
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Θα σου απαντήσω στο πνεύμα του insomnia.   Θα είναι τραγικό, ελεεινό και τρισαθλιο game, τα ίδια και τα ίδια, τα πρόβληματα του θα είναι αμέτρητα και το κόβω ότι θα φάει unistall σύντομα, επ

Πιο ενδιαφέρον είχε το easter egg/reveal hunt παρά το ίδιο το παιχνίδι εν τέλει.. Ενδιαφέρον πλέον μόνο για το single player + zombies. Αν και κρατώ πολύ μικρό καλάθι και για το τελευταίο.  Θα συ

Εμένα μ' αρέσει αυτό που βλέπω πάντως, είναι μια μίξη κλασικού CoD με MW 2019.

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ως overall feeling το MW είναι καλύτερο, μακράν το καλύτερο cod μετά το 4. Η Activision σπρώχνει το Cold War διότι αυτό κάνει με κάθε νέο title. (το έχει χέσει το θέμα). Δεν την ενδιαφέρει το να ανανεώσει το MW ούτε να προωθήσει την competitive Πλευρά του (CDL). Θα μπορούσε να το έχει απογειώσει.

Βλέπουμε ωστόσο συνήθειες alla Blizzard . Βγαίνει ένα update, κάνει imba ένα όπλο (e.g EBR14), κλάμα στα forum , rage in game , πάνε όλοι οι abusors κ το παίρνουν , σου σπάνε τα νεύρα κτλ. και το αλλάζουν με το επόμενο patch .

Το θέμα είναι τι θέλεις εσύ ; Το MW ασχέτως αν προσωπικά το θεωρώ καλύτερο, έχει φτιαχτεί (τα maps) για πιο noob friendly άτομα λόγω του crossplay κυρίως με τις consoles σε σχέση με του Black ops που υποτίθεται είναι λίγο καλύτερα σχεδιασμένες πιο competitive oriented. Σε αυτό να σου απαντήσουν αυτοί που το έχουν αγοράσει και το έχουν παίξει more (μόνο την BETA δοκίμασα). Να σου πουν αν το 16vs16 με το respawn να αλλάζει συνέχεια και να σου βγάζει τον εχθρό στην πλάτη σου ισχύει και στο black ops or not.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατεβασα το cold war στο free weekend, γιατι εχει τοσο χαλια γραφικα και textures και τοσο φρικτο alliasing ακομα και σε ultra? Το mw 2019 σε 1080p που παιζω εχει 100 φορες καλυτερα γραφικα, υπαρχει καποια...''μυστικη ρυθμηση'' ή εκανε παλι το θαυμα της η activision με το cold war γιατι το παιχνιδι δε βλεπεται, τα γραφικά φαίνονται ψευτικα και καρτουνιστικα, πως γινεται να ειναι τοσο διαφορετικό απ το mw2019 με την ίδια μηχανη γραφικών?

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είναι η ίδια μηχανή γραφικών, το Cold War χρησιμοποιεί την παλιά των CoD. Το παιχνίδι σε 4Κ έχει γραφικάρες πάντως(Ειδικά με το texture pack installed), δεν ξέρω τι βλέπεις εσύ, μήπως το resolution scale δεν είναι στο 100 και δεν βλέπεις native ανάλυση.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν είναι η ίδια μηχανή γραφικών, το Cold War χρησιμοποιεί την παλιά των CoD. Το παιχνίδι σε 4Κ έχει γραφικάρες πάντως(Ειδικά με το texture pack installed), δεν ξέρω τι βλέπεις εσύ, μήπως το resolution scale δεν είναι στο 100 και δεν βλέπεις native ανάλυση.

Α μάλιστα καταλαβα, κριμα, στο 100 το εχω αν δε κανω λαθος, παντως το mw ακομη και σε 1080p με sharpening απο nvidia filter δείχνει πολλα level πιο όμορφο. 

Καλα ουτος ή αλλως για 4-5 μερες free που θα το εχω να παιξω κανα ματσακι καλα ειναι, δεν σκοπευω να το αγορασω.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.