Προς το περιεχόμενο

Ενεργοποίηση ειδοποιήσεων από κανάλια του Youtube στο email


DRIFT_KING

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρω πολλές φορές τρώει κολλήματα το youtube με τις ειδοποιήσεις αλλά εδώ και 2 βδομάδες σταμάτησαν να μου έρχονται ειδοποιήσεις στο gmail από κανάλια του youtube που ακολουθώ.Πλέον λαμβάνω μόνο στο youtube τις ειδοποιήσεις και δεν βολεύει.Έχω τσεκάρει τις ρυθμίσεις στο youtube και στο λογαριασμό google και τις ρυθμίσεις του gmail.Δοκίμασα να απεγγραφώ και να εγγραφώ ξανά σε κανάλια και στις ειδοποιήσεις και να εγγραφώ σε νέα κανάλια αλλά δεν άλλαξε κάτι.Το έκανε παλιότερα αλλά ξεκόλλαγε μόνο του ή απλά απορύθμιζε τα καμπανάκια σε μερική ενημέρωση 'εξατομικευμένες' και απλά ενεργοποιούσα από εκεί πάλι να τις λαμβάνω όλες αλλά τώρα είναι στην επιλογή 'όλες' σε όλες τις συνδρομές. Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να είναι;

https://support.google.com/youtube/answer/7123737?visit_id=637337094161150100-132686164&p=emails_from_youtube&hl=el&rd=1

Αυτό που είδα από παλιές ειδοποιήσεις στο εμαιλ είναι ότι ο παραλήπτης είναι ένα email που φτιάχνετε αυτόματα και συνδέετε με το βασικό email για να στέλνει τις ειδοποιήσεις σε κατάληξη @pages.plusgoogle.com και όχι το βασικό @gmail.com.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ κακό.Αν πατήσεις τις ειδοποιήσεις στο youtube πρέπει να ψάχνεις τι δεν έχεις δει και από πότε χωρίς να κάνεις ξεκαθάρισμα τι θέλεις να δεις.

Γιατί απλά δεν δίνει την επιλογή να ενεργοποιεί όποιος θέλει αν θα λάβει ειδοποιήσεις με εμαιλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, DRIFT_KING είπε

Πολύ κακό.Αν πατήσεις τις ειδοποιήσεις στο youtube πρέπει να ψάχνεις τι δεν έχεις δει και από πότε χωρίς να κάνεις ξεκαθάρισμα τι θέλεις να δεις.

Για να σε κρατάει πιο πολύ στην πλατφόρμα της (youtube). Εσύ θέλεις να δεις αυτό/α που έχεις επιλέξει και μετά θα φύγεις, αυτοί... δεν το θέλουν αυτό, θέλουν να σε κρατήσουν όσο γίνεται περισσότερο, και αυτό είναι ένα τέχνασμα.

5 ώρες πριν, DRIFT_KING είπε

Γιατί απλά δεν δίνει την επιλογή να ενεργοποιεί όποιος θέλει αν θα λάβει ειδοποιήσεις με εμαιλ;

 

Γιατί θα κάνεις κλικ στο λινκ από τον email client / app / whatever, θα δεις το βίντεο και θα γίνεις λούης, ούτε είσοδο στο youtube δεν θα κάνεις. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι ή λόγω του ότι λιγότερο από 0,1% των χρηστών ανοίγουν τις ειδοποιήσεις στο εμαιλ και είπαν να διευκολύνουν τον κόσμο τα παιδιά; :-(

Όπως και να'χει εγώ προσωπικά με κάθε τρόπο προσέγγισης λούης θα γίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...