Προς το περιεχόμενο

[Bluetooth ακουστικά] Anker Soundcore Life P2 @ Amazon ES 36.60€


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ηρθανε 5 μέρες νωρίτερα απο το αναμενόμενο,πολύ ωραίος ήχος λίγο αργή η συνδεσιμότητα....
Σε βιντεάκια στο youtube δεν φαίνεται να έχει διακριτό lag ,πιστεύω για 36 ευρώ είναι αρκετά value. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παρέλαβα χθες. Μέχρι στιγμής μου φαίνονται πολύ τίμια! Ωραίος ήχος, στέκονται καλά στα αυτιά, εύκολη σύνδεση.

Το μόνο μείον που βρήκα είναι ότι δε γίνεται να ρυθμίσεις την ένταση του ήχου κατευθείαν πάνω από τα ακουστικά αλλά οκ, θα ζήσω με αυτό :P.

Στις 26/8/2020 στις 12:52 ΠΜ, Looter είπε

Λοιπόν τα συγκεκριμένα τα χρησιμοποιώ από τον Μάιο που τα είχα αγοράσει και σε υψηλότερη τιμή. 
ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΑΝ ΤΑ ΠΙΟ ΤΙΜΙΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ.

1. ΤΡΟΜΕΡΟ price/performance ratio

2. Έχουν ήχο του 7.5/10 και παίζουν ΔΥΝΑΤΑ.

3. Είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ αδιάβροχα (IPX7) , feature που δε βρίσκεις σε πολύ ακριβότερα και πολύ πιο επώνυμα ακουστικά.

4. Έχουν ΤΡΟΜΕΡΗ εμβέλεια. Σε open χώρο γυμναστηρίου απομακρύνομαι 25-30 μέτρα από το τηλέφωνο για να βάλω νερό και δεν κάνουν ΚΙΧ.

5. Η μπαταρία είναι ΤΟΠ και η θήκη αρκεί για αρκετές επιπλέον φορτίσεις. Δεν έχω μείνει από μπαταρία ΠΟΤΕ.

6. Έχουν ΚΑΝΟΝΙΚΟ κουμπάκι και όχι touch ΜΑΛΑΚΙΕΣ που στα περισσότερα πλην Apple δε δουλεύουν όπως πρέπει μετά από λίγο.

7. ΔΕΝ είναι καλά για κλήσεις. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΚΛΗΣΕΙΣ. Εσυ θα ακούς τέλεια αλλά σε χώρους με φασαρία θα σου κάνουν παράπονα για το μικρόφωνο.

Εγω τα χρησιμοποιώ ως ακουστικά γυμναστηρίου όταν κάνω βάρη , indoor cycling. ΙΔΡΩΝΩ ΠΟΛΥ , ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ και έχω καταστρέψει ΠΟΛΛΑ επώνυμα sweat proof ακουστικά που μου κόστισαν ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑ.

Με την εγγύηση Αμαζον θα τα έπαιρνα με κλειστά τα μάτια , τώρα που το ξανασκέφτομαι σε αυτή την τιμή  ίσως πάρω και ένα δεύτερο ζευγάρι για back up.

ΕΧΩ ΞΟΔΕΨΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΛΑ λεφτά για κάθε λογής ακουστικά. ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΑΦΟΒΑ.

https://www.rtings.com/headphones/reviews/anker/soundcore-life-p2-truly-wireless

Στο βιβλιαράκι οδηγιών λέει να μη βρέχονται/ παραμένουν βρεγμένα. Όταν λες πραγματικά αδιάβροχα, τί εννοείς; Ότι αντέχουν τον ιδρώτα πχ ή ότι μπαίνεις στο ντους με αυτά στα αυτιά και δεν καταλαβαίνουν τπτ; Κανονικά το πρωτόκολλο αδιαβροχοποίησης που έχουν λέει ότι αντέχουν βύθιση σε νερό αλλά δε θέλω να ρισκάρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Άρχισα κι εγώ να τα χρησιμοποιώ.

Δυνατά αρκετά, Ισως ήθελα λιιιιγο παραπάνω μπάσο, ταιριάζουν αρκετά καλά στα αυτιά μου. Ακόμη δεν τα έχω φορτίσει, η στάθμη της μπαταρίας φαίνεται στον widget του iPhone 11, απλή η σύνδεση, απλά μόλις συνδεθούν ανοίγει η εφαρμογή της μουσικής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολυ καλά ακουστικά για την τιμή τους. Καλός ήχος και μέτριο μπάσο. Με viper4android (αυξηση μπασου και ενεργοποιηση surround) τα απογειωσα. Επίσης πολύ δυνατή ένταση αν και πηραν λίγο boost απο το viper4android γιατι ακουω δυνατά μουσική. Μπαταρία άψογη όπως και άνεση στα αυτιά. Μικρόφωνο ικανοποιητικό την κάνει την δουλειά του. Αρνητικό: όταν τα βγάζεις από την θήκη αργούν να συνδεθούν λίγο μιας και πρέπει αναγκαστικά να ακούσεις τον ήχο και μετά να ακούσεις πόση μπαταρία έχουν και έπειτα συνδέονται γεγονός που αν θες να απαντήσεις μια κλήση από τα ακουστικά θα πρέπει να περάσουν 3-5 δευτερόλεπτα να συνδεθούν χώρια ο χρόνος για να τα βγάλεις από την θήκη και πολύ πιθανόν να χάσεις την κλήση. Θα ήθελα να συνδέονται απευθείας. Για 36 vfm. Και 50 έδινα. Ελπίζω να βοήθησα

Επεξ/σία από oraiustepe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά ευχαριστημένος έμεινα και εγώ. Σε θέμα ποιότητας κλάσης ανώτερα από τα Basic Earbuds της Xiaomi. Και σε ποιότητα ήχου, και σε ένταση αλλά και σε μπάσο. Ποιοτικά έδειχναν αρκετά στιβαρά και μάλιστα τα δοκίμασα άθελα μου κι ολας. Μου έφυγε το δεξί από το αυτί πάνω σε μια απότομη κίνηση και καπάκι το πάτησε αυτοκίνητο. Ακούστηκε ένας δυνατός ήχος και το μόνο πρόβλημα που απέκτησε ήταν στο κουμπί το οποίο έχει πατηθεί μέσα. Σε θέμα ήχου κλπ λειτουργεί άψογα. 

Στα αρνητικά το ότι το support της Anker δεν προσφέρει ανταλλακτικά και το γεγονός ότι δεν κάθονται τέλεια στο αυτί όπως συμβαίνει σχεδόν με όλα αυτά τα earbuds. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...