Προς το περιεχόμενο

Δικαιολογητικά πρόσληψη - Κυπριου


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, είμαι Κύπριος.

Μπορεί κάποιος να μου πει τι χαρτιά χρειάζομαι για να με προσλάβει (μαρκετινγκ εταιρεία);

Χρειάζεται και συγκεκριμένο επειδή δεν είμαι Έλληνας? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προφανώς λογαριασμό σε Ελληνική τράπεζα, ενδεχομένως να σε πουν συγκεκριμένη, και αριθμό ΙΚΑ- εφκα, άντε και ΑΜΚΑ;

Επεξ/σία από mylo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/8/2020 στις 12:13 ΠΜ, mylo είπε

Προφανώς λογαριασμό σε Ελληνική τράπεζα, ενδεχομένως να σε πουν συγκεκριμένη, και αριθμό ΙΚΑ- εφκα, άντε και ΑΜΚΑ;

Καλησπερα. Ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σας. Και εγω αυτα πιστευω οτι χρειάζονται, απλα ακουσα διαφορα για άδειες διαμονής αλλα δεν νομιζω να ισχύει για Κύπριους- ευρωπαίους πολίτες!

Τον αριθμό ΙΚΑ δεν τον εκδίδεις μολις αρχίσεις δουλεια; Αφου, χρειάζονται το συμβόλαιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ ξέρω τι παιζει με το ΙΚΑ, αλλά επειδή θυμάμαι τις τραυματικές εμπειρίες που πέρασα όταν πήγα να βγάλω έναν αριθμό ΙΚΑ για την ασφάλιση της πρακτικής πριν χρόνια, θέλανε το συμφωνητικό πρόσληψης το οποίο δεν το δεχοντουσαν γιατί δεν έγραφε κάτι ημερομηνίες. Καλού κακού πάρε και τα 2 χαρτιά η ότι έχεις μαζί σου, επίσης εκκαθαριστικό εφορίας η μισθωτήριο αμα μένεις στην Ελλάδα για να ξέρουν την οδό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Gmo123 είπε

Καλησπερα. Ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σας. Και εγω αυτα πιστευω οτι χρειάζονται, απλα ακουσα διαφορα για άδειες διαμονής αλλα δεν νομιζω να ισχύει για Κύπριους- ευρωπαίους πολίτες!

Τον αριθμό ΙΚΑ δεν τον εκδίδεις μολις αρχίσεις δουλεια; Αφου, χρειάζονται το συμβόλαιο 

Δεν ξέρω ακριβώς τα δικαιολογητικά για πολίτη ευρωπαϊκής Ένωσης πού πάει και τι κάνει για να βρει δικαιολογητικά, αλλά επειδή γνωρίζω το τεχνικό μέρος της πρόσληψης στο Εργάνη, δεν ζητάει αριθμό ΙΚΑ για πρόσληψη (δεν είναι υποχρεωτικό πεδίο ο ΑΜΑ) όπως επίσης δεν ζητάει να επισυνάψεις άδεια διαμονής/εργασίας για πολίτη της ευρωπαϊκής Ένωσης όπως κάνει για πολίτες τρίτων χωρών

Τώρα τα υπόλοιπα όπως αφμ και ΑΜΚΑ που τα ζητάει δεν ξέρω πώς τα βρίσκεις, αλλά αν πήγαινες σε κάποιον αφμ, ΑΜΚΑ και διαβατήριο θα μπορούσε να προχωρήσει η πρόσληψη

Στη συνέχεια θα ήθελε σίγουρα και ΑΜΑ για να στείλει τα ένσημα σου

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...