Προς το περιεχόμενο

OnePlus nord vs Poco f2 Pro


FRboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, SeNNinhA είπε

Προσωπικα δεν θα τα εδινα παντως.

Mi 9T Pro στα ιδια χρηματα επισης

https://www.skroutz.gr/s/18837678/Xiaomi-Mi-9T-Pro-128GB-Carbon-Black.html

Αυτό υπήρχε στα 500-600€, θετικό πως υπάρχει πάλι διαθέσιμο, πιο δυνατό απο το Nord χωρίς τρύπες στην οθόνη και με θύρα ακουστικών.

Ακόμα και σε κάμερες παίζει να είναι καλύτερο και σας μην έχει OIS.Εχει και telephoto, παίρνει και Gcam.Παίζει ρόλο και ο επεξεργαστής στην φωτογραφία νομίζω, τουλάχιστον στην ταχύτητα.

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9791&idPhone2=10289#diff-

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν στην ίδια θέση πριν δύο μέρες που το κινητό μου αποφάσισε να μου χαλάσει την δεύτερη θύρα sim οπότε έψαχνα αντικατάσταση. Κατέληξα στο oneplus για δύο εξαιρετικά βασικούς λόγους. Πρώτον είναι 100% συμβατό με όλα τα UK δίκτυα σε 4G και 5G (που αυτόματα σημαίνει ότι και στην Ελλάδα θα δουλεύει θαυμάσια) κάτι που το pocofone απλά δεν μπορεί. Δεύτερον είναι καλύτερο software σε ότι αφορά την εμπειρία χρήσης και σαφέστατα δυτικοποιημενο για ευκολία μεταφοράς από μια συσκευή στην άλλη με κάρτες, κωδικούς και όλα κάτι που επίσης το poco είναι επίφοβο. 

Μπορεί το poco σαν άμεσα χαρακτηριστικά στο μάτι να είναι ανώτερο όμως το oneplus είναι ανώτερη συσκευή απλά καθώς καλύπτει τα πάντα και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, chios είπε

Ανώτερη συσκευή δεν είναι με τίποτα ,  μόνο στο κομμάτι λογισμικού κερδίζει.

Λογισμικό και υποστήριξη δικτύων, τα σημαντικότερα πράγματα σε ένα smartphone. Όλα τα υπόλοιπα είναι δευτεροτριτα. 

Ξέρω ότι δεν έχουν όλοι τις ίδιες απαιτήσεις όμως το oneplus είναι πραγματική universal συσκευή out of the box και δουλεύει παντού και με όλους σε όποια χώρα και αν είσαι. Δεν ισχύει το ίδιο για το poco. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...