Προς το περιεχόμενο

New World


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Για όσους δεν ξέρουν ειναι το καινούργιο Online Mmo της Amazon που ηταν να κυκλοφορήσει εφέτος αλλα τελικά ειπαν για το 2021. Όσοι ειχατε κανει sign up για beta testing δείτε τα email σας γιατι μολις μου ήρθε beta inv , για 25 αυγούστου εως 4 Σεπτέμβρη

 

Untitled.png

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 430
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καταρχάς ευχαριστω για το steam key :P ,κατα δεύτερον ωραία τα mmo έπαιζα guild wars 2 .Αλλά εάν έχεις δουλειά 8ωρη (για όσους είναι τυχεροί ) δύσκολα υπάρχει χρόνος για τέτοιου είδους.Αλλα αξίζουν και κόλλας άσχημα.Μου ήρθε και εμένα key .Απλώς να το δοκιμάσω και μετά θα τις αφησω λογικά δεν έχω χρόνο.Αυτα αξίζουν για φοιτητές και μαθητές που έχουν χρόνο.Μακαρι να είχα χρονομηχανή . :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε εντυπώσεις απο το game ? 

Βλέπω και πουλάνε κλειδιά για την beta  στα 2 ευρω αλλα μετα τις 4/9 θα κλίση το game δεν εχω καταλαβει τι θα συμβει  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πουλάνε κλειδιά ??? εγώ γραφτηκα τη Πέμπτη και Παρασκευή πρωί μου έστειλαν το key. 

Μετά τις 4/9 θα κλείσει..... μπορεί να ξαναέχει beta  preview στο μέλλον, ούτως ή άλλως θα βγει άνοιξη 21 το game

 

δοκίμασα τo beta preview, επαιξα 2 ώρες τη Παρασκευή και δεν το έχω ξανανοίξει, Ωραίο φαίνεται αλλά όχι τίποτα νέο σε ΜΜΟ, μια από τα ίδια θα έλεγα. Ωραία γραφικά για ΜΜΟ πάντως......(ειδικά το βραδυ έχει πολύ καλή ατμόσφαιρα, το πρωί είναι funky) δεν το βλέπω για WOW killer πάντως.........

Επεξ/σία από sellsoap
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παιχνίδι είναι σαν τα wow,lotro,  ή crafting σαν το conan exile;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, spiderman 20999 είπε

Το παιχνίδι είναι σαν τα wow,lotro,  ή crafting σαν το conan exile;

Σαν conan  exiles θα έλεγα με crafting κτλπ , περπατάς και σκοτώνεις με awsd και mouse , έχει δηλαδή με mouse κλασσικό mmo με klik και τετοια , ολα τα κάνεις με το keyboard και mouse αν και νομίζω οτι υποστηρίζει και gamepad.

Δεν το έπαιξα πολύ αλλα μου φάνηκε λίγο μονότονο questing φάση και άδειο και  δεν είχε και καποιο story , βεβαια ειναι beta αλλα δεν ξέρω κατα πόσο θα αλλάξει , απο γραφικά πάλι ειναι πανέμορφο στα δικά μου μάτια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ειναι σαν wow, lotro, guild wars. eso, rift, κλπκλπ, 

ΔΕΝ ειναι σαν το Conan Εxiles που ειναι focused μονο στο survival και πεινας ανα μια ωρα και θελεις νερο και να χτισεις και μονιμα αυτο το πραμα που βαριεσαι....... (τουλαχιστον εγω)

αν θελεις κανεις crafting, αν δεν θελεις το αγνοεις......γενικα κλασικο MMO με βαρετα quests, factions, θα βαλουν instances, εχει ηδη pvp, τα items εχουν levels (οπως π.χ. το division) κλπκλπ

 

δειτε το beta preview video (οχι το trailer) που ειναι στην αρχη, αυτο ακριβως ειναι to game

Επεξ/σία από sellsoap
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι ειναι μετριο. Δεν το λες ασχημο αλλα αναρωτιεμαι πως περιμεναν να το κυκλοφορησουν μεσα στο καλοκαιρι (εχει ακομα πολλα θεματα και πολλα κενα). Ισως μεχρι του χρονου να το εχουν βελτιωσει. Κλασσικο mmo με συμπαθητικα  γραφικα (οχι ομως κατι που να ξεχωριζει), crafting/gathering, επαναλαμβανομενα quests, Auction House, faction pvp κτλ. Αυτο που δεν μου αρεσε καθολου ηταν ο περιορισμενος αριθμος weapon και armor sets που διαθετει. 2h mace, sword+shield, 1h axe, bow, gun, fire staff, healing staff. Τα talent trees ειναι αστεια και γενικα το build του χαρακτηρα δεν εχει βαθος γιατι οι επιλογες σου ειναι μονοδρομος. Το συστημα μαχης ειναι action και μερικες φορες χρειαζεται να "ιδρωσεις" για να ριξεις τον αντιπαλο. Κοινως στη φαση που ειναι θα επαιζα λιγο, μονο αν ηταν εντελως f2p ή b2p με κανα 10€. Ισως σε κανα χρονο που θα το κυκλοφορησουν να εχει βελτιωθει αρκετα ποτε δεν ξερεις. Παντως δεν ειναι σιγουρα το mmo που θα επαναφερει το ειδος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Balantakos είπε

@SPANK πως πηρες κλειδακι? το αγορασες απο steam απλα η ειχες κανει απο πριν καποιο pre order

Τίποτα απο τα 2 απλα ειχα κάνει sign up για το beta και έτυχε και το πήρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

εχει βελτιωθει αρκετα το game τους τελευταιους μηνες η αληθεια ειναι

ειναι σε closed alpha τωρα, εχει αρκετο κοσμο 

επαιξα κανα 10ωρο συνολικα εφτασα κανα 15 lvl αλλα δεν με τρελανε και ιδιαιτερα με μια πρωτη ματια

εχει καποια ωραια features οσον αφορα το map control, θα συνεχισω να το παιζω χαλαρα να δω αν οντως αξιζει

πιστευω θα το παιξει πολυς κοσμος μεχρι να βγει το ashes of creation

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

P2W θα είναι, ήδη αυτοί στο reddit έχουν πάρει τα δίκρανα και ζητάνε refund.

Πραγματικά, αν τα σκατώσει και το aoc δεν θα ασχοληθώ ποτέ ξανά με το genre και τα μελλοντικά releases.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

παιδες προσοχη οσοι παιζετε το new world με καρτες EVGA 3090 FTW3 Ultra,οι καρτες απλα πεθαίνουν, καλο θα ειναι απο τα settings του παιχνιδιου να το κλειδωνετε στα 60 fps

Did the New World Beta brick your gpu? : newworldgame (reddit.com)

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...