Προς το περιεχόμενο

New World


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

συγνώμη γιαυτούς τους Έλληνες λέγατε να μαζευτούμε όλοι μαζί να παίζουμε;

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

viber_image_2021-10-21_12-23-35-316.jpg.99863d91ee69394318152d3c67318160.jpg

 

 

 

να μας λείπει.

Έχουμε τόσο ωραιό μη τοξικό σερβερ, που ο καθένας βοηθάει και είναι φιλικός.
Καλή συνέχεια στο ελληνικό community.

Είχες υψηλότερες προσδοκίες δηλαδή; Τα ίδια κάνανε και σε σέρβερς τύπου Greekjuros τα αρχαία πλέον χρόνια στο warcraft. Μακριά γενικότερα από όπου μαζευόμαστε πολλοί δυστυχώς, οι ηλικίες επίσης που προσελκύουν αυτά τα παιχνίδια δεν βοηθάνε. Η μ@λ@κία είναι μ@λ@κία βέβαια ανεξαρτήτως ηλικίας, αλλά λέμε.

Έχω φτάσει με τα χίλια ζόρια lvl25 αν δεν κάνω λάθος, έφτασα νύχτα στην περιοχή όπου είναι το πρώτο expedition με τον σπασμένο κρύσταλλο στον ουρανό. Το team των γραφικών έχει παίξει φοβερή μπαλίτσα έτσι; Και εκεί γύρω στον fisherman όπου δίνεις main quests στο λιβάδι με τους ανεμόμυλους, είναι εντυπωσιακό πολύ. Μπράβο τους.

Ελπίζω να το πάνε καλά με το περιεχόμενο, γιατί ακούω ότι παίζει θέμα με το endgame. Τώρα θέλω να βρω χρόνο να κάνω το πρώτο expedition, να δούμε αν η healer μου λέει τίποτα ή τσάμπα έχω φάει τόσους λαγούς και γαλοπούλες πάνω κάτω στο χάρτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 430
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, spirit)earth)aflame είπε

Είχες υψηλότερες προσδοκίες δηλαδή; Τα ίδια κάνανε και σε σέρβερς τύπου Greekjuros τα αρχαία πλέον χρόνια στο warcraft. Μακριά γενικότερα από όπου μαζευόμαστε πολλοί δυστυχώς, οι ηλικίες επίσης που προσελκύουν αυτά τα παιχνίδια δεν βοηθάνε. Η μ@λ@κία είναι μ@λ@κία βέβαια ανεξαρτήτως ηλικίας, αλλά λέμε.

Έχω φτάσει με τα χίλια ζόρια lvl25 αν δεν κάνω λάθος, έφτασα νύχτα στην περιοχή όπου είναι το πρώτο expedition με τον σπασμένο κρύσταλλο στον ουρανό. Το team των γραφικών έχει παίξει φοβερή μπαλίτσα έτσι; Και εκεί γύρω στον fisherman όπου δίνεις main quests στο λιβάδι με τους ανεμόμυλους, είναι εντυπωσιακό πολύ. Μπράβο τους.

Ελπίζω να το πάνε καλά με το περιεχόμενο, γιατί ακούω ότι παίζει θέμα με το endgame. Τώρα θέλω να βρω χρόνο να κάνω το πρώτο expedition, να δούμε αν η healer μου λέει τίποτα ή τσάμπα έχω φάει τόσους λαγούς και γαλοπούλες πάνω κάτω στο χάρτη.

Δεν είχα όχι, γι'αυτό και έγραψα κάτι σελίδες πίσω, μακριά και αγαπημένοι. Είναι και ο λόφγς που δεν ασχολούμαστε με ελληνικές clans πια. Είμαστε 4 φίλοι, παίζουμε 12 χρόνια παρέα, μόνοι μας, βρίσκουμε διάφορα παιχνίδια και ξένες clans/guilds σε mmo και αράζουμε μαζί τους και έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο. Αλλά να θες να κάνεις ότι γράφουν, ε σορι αλλά είναι κόμπλεξ. Τοξικοί όσο δε πάει. Την θέλουμε την ψυχική μας υγεία, πόσο μάλλον δε πάμε την μλκια. Τεσπά.

Στο είπα ότι έχει άπειρο grind το παιχνίδι, στα πάντα του! Για τα χρήματα του, για το XP, για το leveling στα professions του, στα αντικείμενα. Ακόμα και το azoth που ζητάει να κάψει να μεταφέρεις από δική σου περιοχή σε άλλη δική σου είναι τραγικό. 

Βέβαια, για να είμαι δίκαιος έκανα νέο χαρακτήρα σήμερα και σε 2 ώρες έπιασα το level 11! Αυτό αλλάζει εννοείται όσο ανεβαίνεις level....και παίρνει ώρες! Βέβαια δεν ασχολήθηκα να ανεβάσω προφεσονς ακόμα, θα ασχοληθώ απόψε. Γράψε /played να δεις πόσο 'χρονών" είναι ο χαρακτήρας σου. 

 

Τα νέα που σας φέρνω είναι φρικτά! Κακά μαντάτα! Ο monarxidosterpos δεν είναι πια μαζί μας! Πήρα την απόφαση να σβήσω τον 38αρη χαρακτήρα μου! Και να φτιάξω έναν νέο, στον σερβερ που έπαιζα. Και το όνομα αυτού:

Bilbo Napkins!

😝😝😝

------

Σε άλλα νέα, το παιχνίδι επειδή έχει αρχίσει και δείχνει τι είναι, είναι έτοιμο για γερά χαστούκια και δε θα το λυπηθούν και καλά θα του κάνουν.  Και ο κόσμος έχει αρχίσει και σπάει.

 

New World's Economy Is So Busted, Players Are Bartering For Items

[Quote]Από το wiki:

Στα οικονομικά, ο αποπληθωρισμός είναι μια μείωση του γενικού επιπέδου τιμών των αγαθών και των υπηρεσιών. Ο αποπληθωρισμός συμβαίνει όταν ο ρυθμός πληθωρισμού πέφτει κάτω από 0%. Ο πληθωρισμός μειώνει την αξία του νομίσματος με την πάροδο του χρόνου, αλλά ο ξαφνικός αποπληθωρισμός το αυξάνει.[/Quote]

 

Οι παίχτες ήδη διαμαρτύρονται (σας το έκανα ήδη καιρό πριν αλλά λέγατε τι να κάνουμε έτσι είναι). Ασήμαντα ποσά δίνει το παιχνίδια, αστεία θα έλεγα, και ζητάει γελοία ποσά για να επισκευάσεις πχ κάτι.

Μα δεν είναι δυνατόν αυτό που συμβαίνει να μην υπάρχουν Npc merchants και στο ΑΗ να γίνεται θρήνος. Καταρχάς τα αντικείμενα δεν έχουν price tag και δε ξέρεις τι γίνεται κατά δεύτερον βλέπεις κάτι αστείες τιμές.

Τα ανταλλακτηρια μια χαρά θα πάνε! Όπως και γίνεται.

 

Οι άνθρωποι ξεκάθαρα δε ξέρουν να φτιάξουν ένα παιχνίδι!

 

 

Για τα αντικείμενα του endgame να ξέρεις θα ξενερώσεις πολύ! Οι 60αριδες της company μας έριχναν μαύρο δάκρυ προχθές. Γενικά δεν υπάρχει υλικό. Το βλέπεις και στο map είναι ψιλοαδειος, για να πεις ότι φαρμαρεις.

Να βοηθήσουμε με το feedback μας το θέμα είναι,πότε θα προσθέσουν/φτιάξουν πράγματα... Δηλαδή αν σε 6 μήνες είναι ακόμα έτσι, χαιρετιστε το παιχνίδι, το κλαιγαμε.

 

Ναι είμαι πολύ απαιτητικός όταν παίζω ένα παιχνίδι, πόσο μάλλον ένα mmo που ζητάει χρόνο από τη ζωή σου χωρίς να σου προσφέρει. 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε ρε παιδιά που κάνουμε transfer ώστε να βρούμε λίγους και καλούς πχιοτικούς Έλληνες που δεν είναι πρώτη τους προτεραιότητα πως θα βρίσουν Τούρκους και τραβέλια?😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, NoiSy MaN είπε

Οπότε ρε παιδιά που κάνουμε transfer ώστε να βρούμε λίγους και καλούς πχιοτικούς Έλληνες που δεν είναι πρώτη τους προτεραιότητα πως θα βρίσουν Τούρκους και τραβέλια?😋

Η απόφαση είναι του καθενός μπρουλι μου. Άλλοι ας πούμε δε μπορούν χωρίς τον διπλανό τους, γιατί είτε νιώθουν ασφάλεια να μιλάνε την ίδια γλώσσα, είτε δε ξέρουν αγγλικά, είτε θεωρούν ότι θα φτιάξουν δυναστεία. Εγώ θα μας θεωρώ πάντα noobs την 3αδα και εμένα, και δε θα πω ποτέ σε κάποιον έλα να παίξουμε μαζί, πάρα μόνο εάν βρίσκομαι σε clan που ξέρω ότι είναι καλή. Ας πούμε εγώ λούζω πολύ εύκολα.

Ο σέρβερ που παίζουμε μήπως θέλετε να έρθετε που σας έδωσα είναι ο Vanaheim Summit- Izar  , υπάρχουν Έλληνες, δηλαδή υπάρχει ελληνική quild σίγουρα και υπάρχουν και Τούρκοι και Άγγλοι και Πολωνοί και Ιταλοί και γκέι, δεν τους έχω δει να τους βρίζονται στο global. Γενικά είναι φιλικός σέρβερ προς όλους, δε λείπουν τα τρολς..  Εμείς παίζουμε σε ξένη guild, δεν είναι η πιο καλή, αλλά μια πόλη πάντα την έχουμε, αυτή τη στιγμή την έχουμε χάσει. Μπορεί να φύγουμε κιόλας, να πάμε σε πιο δυνατή των syndicates. Κόσμο έχει στο peak της prime hour της κεντρικής Ευρώπης μέχρι τις 3-4 το πρωί. Απόψε θα φανεί τι κόσμος έμεινε από το transfer.

 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xtrmsnpr είπε

Η απόφαση είναι του καθενός μπρουλι μου. Άλλοι ας πούμε δε μπορούν χωρίς τον διπλανό τους, γιατί είτε νιώθουν ασφάλεια να μιλάνε την ίδια γλώσσα, είτε δε ξέρουν αγγλικά, είτε θεωρούν ότι θα φτιάξουν δυναστεία.

Ο σέρβερ που παίζουμε μήπως θέλετε να έρθετε που σας έδωσα είναι ο Vanaheim Summit- Izar  , υπάρχουν Έλληνες, δηλαδή υπάρχει ελληνική quild σίγουρα και υπάρχουν και Τούρκοι και Άγγλοι και Πολωνοί και Ιταλοί και γκέι, δεν τους έχω δει να τους βρίζονται στο global. Γενικά είναι φιλικός σέρβερ προς όλους, δε λείπουν τα τρολς..  Εμείς παίζουμε σε ξένη guild, δεν είναι η πιο καλή, αλλά μια πόλη πάντα την έχουμε, αυτή τη στιγμή την έχουμε χάσει. Μπορεί να φύγουμε κιόλας, να πάμε σε πιο δυνατή των syndicates. Κόσμο έχει στο peak της prime hour της κεντρικής Ευρώπης μέχρι τις 3-4 το πρωί. Απόψε θα φανεί τι κόσμος έμεινε από το transfer.

 

Καλά κι εγώ μετά από κάποιο κάψιμο το χω παρατήσει εδώ και κάτι μέρες, αλλα οκ θα ξαναμπώ υποθέτω. Δε με καίει και πολύ γενικότερα το θέμα δηλαδή, αλλά αφού δίνουν που δίνουν το δωρεάν transfer ε λέω ας μπω κάπου με μερικούς Έλληνες που νιώθουν μπας και γίνει καμιά φάση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NoiSy MaN είπε

Καλά κι εγώ μετά από κάποιο κάψιμο το χω παρατήσει εδώ και κάτι μέρες, αλλα οκ θα ξαναμπώ υποθέτω. Δε με καίει και πολύ γενικότερα το θέμα δηλαδή, αλλά αφού δίνουν που δίνουν το δωρεάν transfer ε λέω ας μπω κάπου με μερικούς Έλληνες που νιώθουν μπας και γίνει καμιά φάση.

Τα ίδια και εμείς. Ψάξαμε έναν σερβερ με λίγο κόσμο όταν ξεκίνησε το παιχνίδι και μια χαρά είμαστε. Κάνουμε και το pvp μας, και τα rifts και τα dungeons και αν γράψω LFG βρίσκω συνέχεια κόσμο.

Ίσως να βοηθάει ότι είμαστε syndicates και είναι το πιο δυνατό faction μαζί με τους κίτρινους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Τα ίδια και εμείς. Ψάξαμε έναν σερβερ με λίγο κόσμο όταν ξεκίνησε το παιχνίδι και μια χαρά είμαστε. Κάνουμε και το pvp μας, και τα rifts και τα dungeons και αν γράψω LFG βρίσκω συνέχεια κόσμο.

Ίσως να βοηθάει ότι είμαστε syndicates και είναι το πιο δυνατό faction μαζί με τους κίτρινους.

Στο συγκεκριμένο game προτιμώ το aesthetic των marauders αν και γενικά δεν είναι του στυλ μου, αλλά οκ υποθέτω μελλοντικά μπορω να το γυρίσω😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν καθαρά PvP servers και απλά εγώ δεν τους έχω δει; Αν ναι, να το εκμεταλλευτούμε τώρα που άνοιξαν τα transfer. 

Γιατί το PvP toggle είναι για τα κοτόπουλα που το έχουν ανοιχτό μόνο όταν κυκλοφορούν 2, 3 ή 4 μαζί.

Επίσης το concept των Marauders μόνο εμένα θυμίζει τη φάση με τους ανεμβολίαστους και "τον Μήτσο από το καφενείο του χωριού" που τα ξέρουν όλα καλύτερα από τους "άλλους" και θα πάρουν τη ζωή στα χέρια τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, wotw είπε

Υπάρχουν καθαρά PvP servers και απλά εγώ δεν τους έχω δει; Αν ναι, να το εκμεταλλευτούμε τώρα που άνοιξαν τα transfer. 

Γιατί το PvP toggle είναι για τα κοτόπουλα που το έχουν ανοιχτό μόνο όταν κυκλοφορούν 2, 3 ή 4 μαζί.

Επίσης το concept των Marauders μόνο εμένα θυμίζει τη φάση με τους ανεμβολίαστους και "τον Μήτσο από το καφενείο του χωριού" που τα ξέρουν όλα καλύτερα από τους "άλλους" και θα πάρουν τη ζωή στα χέρια τους;

όχι δεν υπάρχουν τέτοια ρε συ. PvP στις αρένες που έχεις και τα wars.
Μάλλον γιαυτό οι δικοί μας marauders έχουν φάει ξύλο και έχουν απομονωθεί σε μια περιοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γω λέω να πάτε στον abaton :P , ooohhh wait

viber_image_2021-10-22_12-52-28-077.jpg.f3870514a7a2182391a2acfd47bb1742.jpg

-----

πέρα από την πλάκα, περιμένετε λίγο καιρό πριν μετακινηθείτε, να δείτε πως θα πάνε οι σερβερς από κίνηση.
Ποιοί θα αδειάσουν τελείως και ποιοί θα γεμίσουν...γιατί μετά το transfer βλέπω να κάνουν συγχωνεύσεις σύντομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...