Προς το περιεχόμενο

New World


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχουν κλεισει ναι, δεν ξερω λεπτομερειες αλλα θα ξανανοιξουν μολις λυθει ενα θεμα με καποιους λογαριασμους που ειχανε κατι προβληματακια 

Εγω παντως εκανα transfer στον amenti και ολα καλα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 430
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Leveling Strategy Guide for New World

7 ώρες πριν, gr1goris είπε

Εχουν κλεισει ναι, δεν ξερω λεπτομερειες αλλα θα ξανανοιξουν μολις λυθει ενα θεμα με καποιους λογαριασμους που ειχανε κατι προβληματακια 

Εγω παντως εκανα transfer στον amenti και ολα καλα

 

 

4 ώρες πριν, Tigkas είπε

Ναι το έχουν κλείσει προσωρινά μέχρι να φτιάξουν ένα θέμα με ένα exploit που ανακαλύφθηκε.

 

πηγή:

https://forums.newworld.com/t/notice-character-persistence-issue-after-server-transfer-update/433410/2 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφυγε υπερβολικά γρήγορα το hype για το παιχνίδι από ότι βλέπω. 

Προσωπικά λόγω δουλειάς έχω παίξει την τελευταία εβδομάδα 1 φορά ούτως ή αλλως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, Hawk_K είπε

Έφυγε υπερβολικά γρήγορα το hype για το παιχνίδι από ότι βλέπω. 

Προσωπικά λόγω δουλειάς έχω παίξει την τελευταία εβδομάδα 1 φορά ούτως ή αλλως.

λογικο συνεχεια τα ιδια quests,βρες 10 μπαουλα κανε σκιν 10 ζωα κτλ,παιρνεις το quest αθηνα και πρεπει να το κανεις στον εβρο με τα ποδια,οι περιοχες του χαρτη ειναι ολες παρομοιες,τα ιδια σπιτια τα ιδια καραβια κτλ,δεν μιλαω για μεσα στις πολεις,0 ποικιλια στα τερατα συνεχεια σκελετους βλεπεις φαντασματα και τους μολυσμενους ανθρωπους,να εχω δει το πολυ 10 διαφορετικα τερατα,Τα dungeon θελουν orb που πολλοι βαριουνται να το κραφταρουν,απειρο grinding σε δεντρα πετρες κτλ,αν πας 60 λεβελ  δεν εχεις και πολλα να κανεις,pvp για να παρεις καμμια πολη.και θα κανεις τοσο repair που θα μεινεις χωρις gold πολυ γρηγορα,καθε repair σε 60 level θα θες 200gold

 

Επεξ/σία από aekoupoli
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

λογικο συνεχεια τα ιδια quests,βρες 10 μπαουλα κανε σκιν 10 ζωα κτλ,παιρνεις το quest αθηνα και πρεπει να το κανεις στον εβρο με τα ποδια,οι περιοχες του χαρτη ειναι ολες παρομοιες,τα ιδια σπιτια τα ιδια καραβια κτλ,δεν μιλαω για μεσα στις πολεις,0 ποικιλια στα τερατα συνεχεια σκελετους βλεπεις φαντασματα και τους μολυσμενους ανθρωπους,να εχω δει το πολυ 10 διαφορετικα τερατα,Τα dungeon θελουν orb που πολλοι βαριουνται να το κραφταρουν,απειρο grinding σε δεντρα πετρες κτλ,αν πας 60 λεβελ  δεν εχεις και πολλα να κανεις,pvp για να παρεις καμμια πολη.και θα κανεις τοσο repair που θα μεινεις χωρις gold πολυ γρηγορα,καθε repair σε 60 level θα θες 200gold

 

Αυτά που γράφεις διαβάζω κυρίως και εγώ.

Κοίτα πέρα από το θέμα των quest εγώ που είμαι ακόμη 23lvl, τα υπόλοιπα δεν τα εχω βιώσει ακόμη. Τα mob ίδια πραγματικά, άπειρη σαπίλα. Επίσης, εμένα με έχιε ξενερώσει το ότι δνε υπάρχιε κανένα ουσιαστικό story πίσω από το παιχνίδι. Οκ δεν κάθομαι να διαβάσω και όλους τους διαλόγους αλλά και πάλι όσο ασχολήθηκα δεν βρήκα κάποιο νόημα. 

Αν δεν φέρουν μεγάλο patch με updates, χλωμό το βλέπω να βγάζει 6μηνο το game.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, aekoupoli είπε

λογικο συνεχεια τα ιδια quests,βρες 10 μπαουλα κανε σκιν 10 ζωα κτλ,παιρνεις το quest αθηνα και πρεπει να το κανεις στον εβρο με τα ποδια,οι περιοχες του χαρτη ειναι ολες παρομοιες,τα ιδια σπιτια τα ιδια καραβια κτλ,δεν μιλαω για μεσα στις πολεις,0 ποικιλια στα τερατα συνεχεια σκελετους βλεπεις φαντασματα και τους μολυσμενους ανθρωπους,να εχω δει το πολυ 10 διαφορετικα τερατα,Τα dungeon θελουν orb που πολλοι βαριουνται να το κραφταρουν,απειρο grinding σε δεντρα πετρες κτλ,αν πας 60 λεβελ  δεν εχεις και πολλα να κανεις,pvp για να παρεις καμμια πολη.και θα κανεις τοσο repair που θα μεινεις χωρις gold πολυ γρηγορα,καθε repair σε 60 level θα θες 200gold

 

 

5 ώρες πριν, Hawk_K είπε

Αυτά που γράφεις διαβάζω κυρίως και εγώ.

Κοίτα πέρα από το θέμα των quest εγώ που είμαι ακόμη 23lvl, τα υπόλοιπα δεν τα εχω βιώσει ακόμη. Τα mob ίδια πραγματικά, άπειρη σαπίλα. Επίσης, εμένα με έχιε ξενερώσει το ότι δνε υπάρχιε κανένα ουσιαστικό story πίσω από το παιχνίδι. Οκ δεν κάθομαι να διαβάσω και όλους τους διαλόγους αλλά και πάλι όσο ασχολήθηκα δεν βρήκα κάποιο νόημα. 

Αν δεν φέρουν μεγάλο patch με updates, χλωμό το βλέπω να βγάζει 6μηνο το game.

 

είμαι απλώς σοφός παιδιά πείτε το, μια παρέα είμαστε! Θα μου πείτε δε σε έπιασε κανείς από τον λαιμό.
Κλαίω όσους το πλήρωσαν full price το παιχνίδι, αλλά ούτε τα 14€ αξίζει.
Το παιχνίδι με την διαλημένη οικονομία που έχει, όχι μέλλον δεν έχει ,στον  ήλιο μοίρα που λέμε! Πραγματικά διαλυμένη οικονομία, τόσο χάλι δεν έχω ξαναδει πουθενά!
Ποιό μυαλό σκέφτηκε να μην βάλει npc traders και να αφήσει αυτό το χυμαδιό; Οπότε χωρίς price tags στα αντικείμενα, γίνεται πάρτι!
Το loot που πέφτει από τα quests είναι ΙΔΙΟ για όλους, δηλαδή πάει ο @aekoupoli τρώει τον papa bear, του πετάει πχ λίγο azoth (γιατί ρε μπρο μαξ 1000 azoth δηλαδή? ) και κάτι rare γάντια 340 gear (light) +8 focus +10 constitution και ένα gem socket λέει νταξ γάμησα τώρα σα healer μου έλειπε από το σετάκι, πάω γω που παίζω dps στον σκοτώνω και πετάει ακριβώς το ίδιο αντικείμενο...ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΑΝΑΜ? Aμα δε μπαίνει πάνω μου οκ να το πουλήσω ΑΛΛΑ το ρίχνει σε όλους; Ούτε να το πουλήσω μπορώ, αναγκαστηκά salvage για να πάρω 0.02gold και ότι repair δίνει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δεν έχει npc traders ειναι τραγικό πραγματικά.

Προσωπικά πιστέυω ότι θα έρθει μεγάλο update δεν θα το αφήσουν να πεθάνει, τώρα αν θα το σώσει ή όχι θα φανεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Hawk_K είπε

Αυτό που δεν έχει npc traders ειναι τραγικό πραγματικά.

Προσωπικά πιστέυω ότι θα έρθει μεγάλο update δεν θα το αφήσουν να πεθάνει, τώρα αν θα το σώσει ή όχι θα φανεί.

Δεν έχουν ανακοινώσει κάτι ρε συ όμως. Στο twitter τους παιδική χαρά, όλα ωραιά είναι!!!

Χωρίς να είμαι υπερ της γιορτής ή κάτι τέτοιο, αλλά δεν έχω ξαναδει mmo να μην ντύνεται να υποδεχτεί το Halloween :P , αυτοί αυτό που έκαναν ήταν "βάλαμε στο store μας αντικείμενα για το χαλογουην, πάτε να αγορέσετε να βάλετε στα σπίτια σας" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Alexpao13 είπε

Ρε παιδια για πείτε είναι τοσο χαλια? Εγω που εχω χρονια στο wow και neverwinter αξιζει να ξεκινησω new world?

μείνε στο wow...Θα πάθεις σοκ με την διαλυμένη οικονομία του παιχνιδιού ΚΑΙ όχι μόνο.

και ένα της προηγούμενης βδομάδας

 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Καλά τα λέγαμε..Σιγά μην ήταν WoW competitor η μπούρδα της Amazon..Μόνο το Wildstar είχε chances αλλά τις χαράμισαν..Κρίμα..

άπατο και το wildstar, άπατο και αυτό εδώ το new best thing...μείναμε με την γλύκα της προβατίνας :P  Μήτσο (χρόνια πολλά κιόλας για χθες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xtrmsnpr είπε

άπατο και το wildstar, άπατο και αυτό εδώ το new best thing...μείναμε με την γλύκα της προβατίνας :P  Μήτσο (χρόνια πολλά κιόλας για χθες)

Ευχαριστώ να 'σαι καλά. Εδώ που φτάσαμε μόνο η Blizzard μπορεί να ανταγωνιστεί τον εαυτό της με νέο MMO αλλά κι' αυτό το έκοψαν και τα assets τα χρησιμοποίησαν για το Overwatch. Δεν ξέρω η τωρινή Blizzard κατά πόσο είναι ικανή να βγάλει νέο MMO που θα είναι κάτι φρέσκο και καλό ώστε να φύγουμε επιτέλους από το αρχαίο WoW.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...