Προς το περιεχόμενο

New World


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/11/2021 στις 3:16 ΜΜ, wotw είπε

Έχει αλλάξει κάτι προς το καλύτερο με το τελευταίο major update; Βλέπω 12GB μαζεμένα.

Δεν έχω φτάσει ακόμα στο end game για να σου πω από προσωπική εμπειρία γιατί πήγα 35 και βαρέθηκα! Αλλά το τελευταίο update ξενέρωσε και άλλο τον περισσότερο κόσμο! Στην ουσία κανανε γερό νερφ τα gatherings και είναι χ5 φορες δυσκολότερα να τα ανεβασεις από ότι πριν! Επίσης μπαφαρανε τρέλα τα mobs στα elite chests και νερφαρανε και τα drops τους όποτε χάθηκε το ενδιαφέρον και από εκεί! Επίσης τα wars είναι unplayable μέχρι στιγμής λόγο lag! Αυτα τα λίγα προς το παρών και μερικες εκατονταδες καινούργια bug! Κατά τα αλλά όλα μια χαρά!Μια βόλτα και στο φόρουμ θα δεις που γκρινιάζουν όλοι! 
 

Edit: Εδώ και μια ώρα υπάρχει ένα bug με το οποιο παίκτες λογκαρουν στο γκειμ και βρίσκουν τυχαία στο inventory τους από 50κ έως 400κ γκολντ έξτρα! Άλλοι πήραν 0! Επικρατεί ένα χάος στους σερβερς και έχουν αδειάσει όλο το μάρκετ με το δωρεάν γκολντ που πήραν! Η οικονομία έχει διαλυθεί ολοκληρωτικά! Όλοι φωνάζουν για rollback αλλά η ags ούτε φωνή ούτε ακρόαση! Τέτοιες γελοιότητες σε παιχνίδι πρώτη φορά βλέπω! Κρίμα τα 40 ευρώ που δώσαμε σε αυτούς τους άσχετους! 

Επεξ/σία από Georgram
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 430
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

για να πας 600 gs σε 2 μερες ουτε μια στο 100000000000000000 φαρμαρω 2 βδομαδες αφου βγηκε το παιχνιδι μεχρι και σημερα 600 gs δεν ειμαι αλλα τα κανω ολλα μαζι γιατι εχει πολυ craft τοσο που δεν φανταζεσε ουτε το wow  το φτανει και ενα απο τα κυρια σημεια ειναι οτι πρεπει να φαρμαρεις και να πουλησεις για να βγαλεις φραγκα οχι να βαλω ενα 50αρικο και εχω 1000000 χρυσο ασε και που να εχεις δεν θα βρεις το gear που σου αναλωγει με λιγα λογια αμα δεν λιωσεις δεω πας πουθενα.αλλα οτι εχει μελλον εχει σαν παιχνιδι ακομα ειναι καινουργιο και λογικο ειναι να εχει μπαγκς ολλα τα παιχνιδια εχουν ακομα και to wow μετα απο τοσα χρονια ακομα εχει.την καλησπερα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εδω και 3 μερες προσπαθω να μπω και όλο maintenance εχει 

Και σου λεει μπες στο forum Να δεις τι παιζει. 
μπαινω χθες λεει οτι καποιοι πηραν 300 χιλιαρικα ετσι  απο bug και μετα λεει παλι κατι παιχτηκε με το market και το ξαναεκλεισαν

Εγω μπορω να μπω μια φορα την ημερα κανα 2ωρακι και παλι δεν με αφηνει αφου ολο κάτι συμβαινει ειναι ή δεν ειναι αυτο μαλακ!@ ?

Βλεπω κανα βιντεακι στο youtube να δω γενικα τι παιζει επειδη δεν μπαινω εγω και βλεπω εχουν βγαλει εκατομμυρια καποιοι και εγω ειμαι κοντα στα 3000 coins εδω και 2 βδομαδες, αφου δεν μπορω να πουλησω τιποτα εχουν βαλει ολοι τα bot να φαρμαρουν και δεν εχει αξια τιποτα να μπορω να κανω εχω αγανακτησει ναφαραμρω δεν μπορω , να φτιαξω gear δεν μπορω, να παω run δεν μπορω ψοφαω με το gear που έχω και πεθαινω αμεσως αφου solo δεν βγαινει με τιποτα και θελω 300 coin μονο να κανω repair το gear και λεφτα δεν εχω !

Τα εχω παρει δενμπορω να κανω τιποτα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, spilios6 είπε

Παντως εδω και 3 μερες προσπαθω να μπω και όλο maintenance εχει 

Και σου λεει μπες στο forum Να δεις τι παιζει. 
μπαινω χθες λεει οτι καποιοι πηραν 300 χιλιαρικα ετσι  απο bug και μετα λεει παλι κατι παιχτηκε με το market και το ξαναεκλεισαν

Εγω μπορω να μπω μια φορα την ημερα κανα 2ωρακι και παλι δεν με αφηνει αφου ολο κάτι συμβαινει ειναι ή δεν ειναι αυτο μαλακ!@ ?

Βλεπω κανα βιντεακι στο youtube να δω γενικα τι παιζει επειδη δεν μπαινω εγω και βλεπω εχουν βγαλει εκατομμυρια καποιοι και εγω ειμαι κοντα στα 3000 coins εδω και 2 βδομαδες, αφου δεν μπορω να πουλησω τιποτα εχουν βαλει ολοι τα bot να φαρμαρουν και δεν εχει αξια τιποτα να μπορω να κανω εχω αγανακτησει ναφαραμρω δεν μπορω , να φτιαξω gear δεν μπορω, να παω run δεν μπορω ψοφαω με το gear που έχω και πεθαινω αμεσως αφου solo δεν βγαινει με τιποτα και θελω 300 coin μονο να κανω repair το gear και λεφτα δεν εχω !

Τα εχω παρει δενμπορω να κανω τιποτα !

Έφτασα αισίως τα 60. Το ανώτερο κομμάτι πάνω μου είναι το life staff μου που είναι για 49lvl . Αυτό συνέβη επειδή για elite farming έχω πάει μόνο μια φορά. Έχω 200αρίσει όμως 3 trading skills και τα υπόλοιπα είναι από 140 και πάνω. Ξέρω στο περίπου απ' έξω όλες τις συνταγές που είναι για το class μου καθώς και ότι material ή regend μου είναι χρήσιμο ή όχι. Έχω μια γκαρσονιέρα στο First Light με ενοίκιο 280 coins το πενθήμερο (Μια χαρά) . Ο επόμενος μου στόχος είναι να τελιώσω όλα τα quests , να φτάσω όλα τα trading skills σε 150 lvl και πάνω, κάνω το quest να πάρω τον τελευταίο τίτλο για το faction μου και μετά.... Αρχίζει το γλέντι. Θα μπορώ και να craftάρω πράγματα για μένα αλλά και να πηγαίνω σε expeditions και elite farming.  Αυτό που λένε για τα random coins δεν το ξέρω. Είχα θέμα με το ρεύμα χθες και δεν μπόρεσα να μπω καθόλου. Ο server που είμαι είναι όλόκληρος μωβ, και δεν βλέπω να αλλάζει αυτό μιας κι όλοι οι νέοι παίχτες που βλέπω είναι syndicate. Δεν με απασχολεί αυτό προς το παρόν. Ίσως αργότερα να αλλάξω server. ΒΤW όταν βτάσεις 60 μπροείς να ανεβάσεις ευκολότητα όλα τα όπλα του game μιας και δεν πάει μέρος του exp στα attributes πια αλλά μόνο στο weapon skill και territory standing. Πάω να κάνω login να δω τα coins μου  😀 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον Μπηκα και εγω παλι στα ιδια ειμαι

2ον Craft γιατι να κανεις δεν μπορεις καν να το πουλησεις και επισης με gear κατω απο 550 δεν μπορεις να μπεις σε elite και με καμια πιθανοτητα μονος σου. Λες να craftαρεις για εσενα για να σου κανουν τα πραγματα που θελεις να βαλεις πανω σου πρεπει να ξοδεψεις ΑΠΕΙΡΑ χρηματα για saurces αφου ειναι αδυνατο να τα βρεις και παραδειγμα εγω εφτασα το τσεκουρωμα στο 175 για το irontree και δεν μπορω να φαρμαρω με τιποτα δεν βρισκω ποτε ορθιο δεντρο και η πλακα ειναι οτι στο market βρωμανε δηλαδη ναι μεν πρεπει να βρω απειρα δεντρα irontree για να φτασω 200 Lvl αλλα και παλι οταν θα τα μαζεψω ειναι αχρηστα γιατι τα πουλανε τσαμπα. 

Προχθες ειχα να παω δεν θυμαμαι που αλλα επρεπε να παρω την καρδια του Abionegensis καπως ετσι ενα Elite και πηγα με αλλους 3 τυχαιους σκοτωθηκαμε περιπου 1 ωρα και μολις τον σκοτωσαμε δεν μας εδινε την καρδια και τα chest τριγυρω και αυτα bugαρισμενα, κανεις πως τα λουταρεις και δεν ολοκληρωνεται ο κυκλος αρα 1 ωρα απο τη ζωη μου τσαμπα και μακαρι να ηταν μονο αυτη !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για το gear score που λες θα ψιλοδιαφωνήσω. Με το crafting μπορείς κάπως να καθοδηγήσεις τα perks του αντικειμένου (item) . Τα items που βλέπω να πέφτουν από elite mobs είναι με μεγάλο gear score μεν αλλά σπάνια θα κρατήσεις κάτι για σένα. Fire staf με strength και dexterity και κάτι παρόμοιες τερατογενέσεις😁  Ενώ αν για παράδειγμα το dexterity εκτός από κύριο attribute των range classes έδινε και running speed σε οποιοδήποτε άλλο class ή το strength ανέβαζε το όριο των κιλών που μπορείς να κουβαλήσεις τότε αυτό το fire staff να είχε ρόλο σε κάποιο build. Tα μόνα attribute που εποφελούνται όλοι είναι το focus (mana regeneration) και constitution (health points). Βέβαια και στο crafting σημβαίνει το ίδιο απλά εκεί μπορείς εσύ να ορίσεις τα attributes. Θα στην φέρει βέβαια το κωλοπαίχνιδο στο skill που θα δώσει θα είναι για άλλο class 😁

    

Επεξ/σία από kriosgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αυτή πιστεύω είναι η απάντηση σε όσους λένε "καλό παιχνίδι", " έχει κόσμο"!

New World Server Fully Owned by a Single Company (150 άτομα peak ο σέρβερ)

150k μόνο στο steam, σε Amazon client δε νομίζω να γίνεται και χαμός.

Οπότε αρκετά θεωρώ ασχοληθήκαμε με το παιχνίδι, ούτε το 6μηνο δε έβγαλε το παιχνίδι. Ας αρχίσουμε να ψάχνουμε το next big thing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/11/2021 στις 11:30 ΜΜ, Georgram είπε

Δεν έχω φτάσει ακόμα στο end game για να σου πω από προσωπική εμπειρία γιατί πήγα 35 και βαρέθηκα! Αλλά το τελευταίο update ξενέρωσε και άλλο τον περισσότερο κόσμο! Στην ουσία κανανε γερό νερφ τα gatherings και είναι χ5 φορες δυσκολότερα να τα ανεβασεις από ότι πριν! Επίσης μπαφαρανε τρέλα τα mobs στα elite chests και νερφαρανε και τα drops τους όποτε χάθηκε το ενδιαφέρον και από εκεί! Επίσης τα wars είναι unplayable μέχρι στιγμής λόγο lag! Αυτα τα λίγα προς το παρών και μερικες εκατονταδες καινούργια bug! Κατά τα αλλά όλα μια χαρά!Μια βόλτα και στο φόρουμ θα δεις που γκρινιάζουν όλοι! 
 

Edit: Εδώ και μια ώρα υπάρχει ένα bug με το οποιο παίκτες λογκαρουν στο γκειμ και βρίσκουν τυχαία στο inventory τους από 50κ έως 400κ γκολντ έξτρα! Άλλοι πήραν 0! Επικρατεί ένα χάος στους σερβερς και έχουν αδειάσει όλο το μάρκετ με το δωρεάν γκολντ που πήραν! Η οικονομία έχει διαλυθεί ολοκληρωτικά! Όλοι φωνάζουν για rollback αλλά η ags ούτε φωνή ούτε ακρόαση! Τέτοιες γελοιότητες σε παιχνίδι πρώτη φορά βλέπω! Κρίμα τα 40 ευρώ που δώσαμε σε αυτούς τους άσχετους! 

MMO από τα  [/STRIKE]Lidl[STRIKE] Amazon

Spoiler

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που αδειασαμε εντάξει, είχατε δίκιο, δε ξέρουμε που πάνε τα 4.

New World responds to endgame gear concerns: ‘It is now clear we were wrong’

 

ξεκίνησαν να κάνουν merge τους servers επίσης, κάποιους..

Αχ... Για ποσά πράγματα είχαμε δίκιο και έχουμε για άλλα τόσα και μερικοί μας κουνούσαν το δάχτυλο και μας έλεγαν 🤡.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Είπα να μπω να δω τι γίνεται...ας ανάψουμε ένα κεράκι γι'αυτό το νεκρό παιχνίδι.

Ότι έχει απομείνει από σερβερ

image.png.f2981f0467ce695033936d911b3b5556.png

 

image.png.7f731dd8de68a159c8a76613c8fa9063.png

μεγάλη επιτυχία το the new big thing😛

Επίσης παραμένει τρομερά βαρύ και βαρετό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, spirit)earth)aflame είπε

Καλό cash grab πάντως δε μπορείς να πεις

μας γλέντησαν κανονικά.
Τρελό παράδειγμα "γράψτε στα @@ σας ότι και να λένε youtubers και streamers". 

9 ώρες πριν, dimitriskougou είπε

Είπα να μπω να δω τι γίνεται...ας ανάψουμε ένα κεράκι γι'αυτό το νεκρό παιχνίδι.

Ότι έχει απομείνει από σερβερ

image.png.f2981f0467ce695033936d911b3b5556.png

 

image.png.7f731dd8de68a159c8a76613c8fa9063.png

μεγάλη επιτυχία το the new big thing😛

Επίσης παραμένει τρομερά βαρύ και βαρετό.

Βατερλώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...