Προς το περιεχόμενο

New World


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 5/8/2021 στις 7:39 ΜΜ, Herald είπε

Επεσε τρελο κραξιμο κατα την beta απο μεγαλη μεριδα οτι το παιχνιδι δεν ειναι ετοιμο απο θεμα content. Ουσιαστικα λεγανε για ανυπαρκτο endgame, οπως εποσης και αρκετες διαφωνιες για το direction του παιχνιδιου, το οποιο αρχικα ξεκίνησε σαν open pvp και τώρα εχει γινει αρκετα πιο mainstream / pve. Ουσιαστικα μεγαλη μεριδα που το στηριξε απο την αρχη λογω του pvp ξενερωσε απο την πορεια που πηρε. 

ναι, ειμαι και εγω μερος της μεριδας που ξενερωσε με τον τροπο που στησανε το pvp στο game

το εκανα refund, ***

εχουνε 1,5 μηνα να αλλαξουν ριζικα καποια πραγματα, αμφιβαλλω οτι θα αλλαξει κατι ουσιαστικο και παιζει να φυγει ακλαφτο και αυτο

υπομονη μεχρι το ashes of creation απλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 430
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν βλέπω να βγαίνει WoW competitor..Όλα έχουν αποτύχει..Μετά από τόσα χρόνια και δεν έχουμε κάτι φρέσκο που να βγει τόσο καλό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν βλέπω να βγαίνει WoW competitor..Όλα έχουν αποτύχει..Μετά από τόσα χρόνια και δεν έχουμε κάτι φρέσκο που να βγει τόσο καλό.

Το παιχνίδι ειναι ωραιο πάντως. Δεν ειναι wow competitor ασφαλώς, δεν εχει τοσο content, αλλα ειναι νωρις ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/8/2021 στις 1:29 ΜΜ, etze είπε

ναι, ειμαι και εγω μερος της μεριδας που ξενερωσε με τον τροπο που στησανε το pvp στο game

Το Ashes of Creation ΙΣΩΣ το δουμε σε 3 χρονια... αν ολα πανε καλα.

Οι αλλαγες στο NW δεν ειναι κατι νεο. Εδω και ενα χρονο τουλαχιστον ξεραμε οτι παει προς τα εκει. Τουλαχιστον το εχουν βελτιωσει αρκετα γιατι αν το βγαζαν περσι οντως θα πηγαινε ακλαφτο.

Θα βγει τελη Σεπτεμβρη. Νομιζω μπορω να εχω βασιμες ελπιδες οτι για κανενα τριμηνο θα ειναι αρκετα fun. Μετα θα ερθουν και pay2win elements μεσω του cash shop, θα εχουν αρχισει να εμφανιζονται και exploits και γενικως θα παρει τον κατηφορο.

Αλλα αν εχει καλη τιμη (δεν εχει συνδρομη, μονο box price) για ενα καλο τριμηνο μπορει να αξιζει.

Κυριολεκτικα δεν υπαρχει τιποτε αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπηκε κανείς στην open beta? 

Λίγα σκόρπια σχόλια.

- Μου θυμίζει Age of Conan

- To user experience είναι συμπαθητικό.

- Το learning curve πολύ βατό. Μέχρι το 20 κάνεις και τσαμπέ respecs.

- Τα name tags παρα είναι μεγάλα.

- Το game θελει tweak. Τα fps βουλίαζουν στον βόρβορο όταν έχει κόσμο και δεν είναι θέμα μηχανήματος ή σύνδεσης. Οπότε στο παίξιμο δεν έχεις smooth feeling. Οταν είσαι μόνος τα πράγματα είναι καλύτερα.

- για end game content και pvp/pve δεν θέλω να πώ τίποτα ακόμα είναι πολύ νωρίς.

Για πείτε και εσείς .

 

Επεξ/σία από altair
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο παράπονο πουτ εχω προσωπικά απο την open beta ειναι το performance που ειναι ψιλό οριακά ανεκτό , πολύ shuttering και fps drops , αν το φτιάξουν θα το τιμήσω το παιχνίδι σίγουρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Διαβάζω ότι αν κάνω pre-order το game από το steam, έχω instant access στην closed beta. 

Επειδή θέλω να το δοκιμάσω (από το να αγοράσω το τωρινό expansion του WoW), αν δεν μου αρέσει μπορώ να κάνω refund πριν το general release;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/9/2021 στις 4:56 ΜΜ, wotw είπε

Διαβάζω ότι αν κάνω pre-order το game από το steam, έχω instant access στην closed beta. 

Επειδή θέλω να το δοκιμάσω (από το να αγοράσω το τωρινό expansion του WoW), αν δεν μου αρέσει μπορώ να κάνω refund πριν το general release;

Νομίζω δεν υπάρχει πλέον closed beta. Τελείωσε to open beta και 28 Σεπτέμβρη έχει launch.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kastor-nt είπε

Νομίζω δεν υπάρχει πλέον closed beta. Τελείωσε to open beta και 28 Σεπτέμβρη έχει launch.. 

Αναμονή 1 εβδομάδα. Ελπίζω να μην μας απογοητεύσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά ειμαι έτοιμος να το αγοράσω το παιχνίδι αρκεί να εχει φτιαχτεί το performance το οποίο στην open beta ηταν το λιγότερο πολύ κακο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το performance δεν πρόκειται να το έχουν φτιάξει σε τόσο λίγο διάστημα. Δεν είναι έμπειρο το dev team και θα ταλαιπωρηθεί κόσμος, όπως με το Wildstar τότε και τους FX.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Το performance δεν πρόκειται να το έχουν φτιάξει σε τόσο λίγο διάστημα. Δεν είναι έμπειρο το dev team και θα ταλαιπωρηθεί κόσμος, όπως με το Wildstar τότε και τους FX.

Μα ήταν κομπλέ στην πρώτη open beta. Οκ, κομπλέ σε εισαγωγικά, στις πόλεις πάλι έπεφτα στα ~50 αλλά μιλάμε για MMO, αναμενόμενο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...