Προς το περιεχόμενο

New World


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 430
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

αχα!
Όταν λες πολύ περπάτημα; Σα του guildwars πριν τα mounts?

το ρωτάω γιατί είδα να γίνεται χαμός και γίνεται στο twitch ένα πανδαιμόνιο με το παιχνίδι, και λεω τόσο καλό είναι;

και για το wildstar λέγανε λέγανε και τελικά ήταν φούσκα, κλείνει οριστικά πια κιολας

WildStar: could it be the next big MMO? - preview

από την άλλη καίει κάρτες γραφικών;; wtf

ναι περιπου σα το Guild Wars θα το ελεγα, ισως το βλεπεις παραπανω γιατι δεν εισαι σε instances αλλα η λογικη ειναι παρόμοια.
Τωρα για το πανδαιμονιο, ειναι ενα παιχνιδι με μεγαλο budget που διαφημίζεται από μια εκ των μεγαλύτερων εταιριών στο πλανήτη. Και εχουμε να δουμε ΑΑΑ ΜΜΟ εδω και πολλά πολλα χρόνια, το βρισκω πολυ λογικο που πολυς κόσμος ψηθηκε να το δοκιμασει και καλα κάνει!

Αλλα οπως σε καθε ΜΜΟ, ετσι κ εδω, οσοι μπαινουν απο την αρχη ειναι αυτοι που κανουν το εκτεταμένο beta testing. Ακομα κ στο "σουπερ ντουπερ" WoW, το launch του ηταν χαοτικο, τον πρωτο χρονο σκαγαμε απο bug σε bug :P 

Οποτε ο λογος για να μπεις σε MMO στους πρωτους μηνες, ειναι ή γιατι εισαι βιαστικος και δε σε πειραζει να κανεις beta testing είτε γιατι θελεις να ζησεις τον αρχικο χαμο και hype (που εχει σιγουρα μεγαλη γλυκα :) )
 

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

ναι περιπου σα το Guild Wars θα το ελεγα, ισως το βλεπεις παραπανω γιατι δεν εισαι σε instances αλλα η λογικη ειναι παρόμοια.
Τωρα για το πανδαιμονιο, ειναι ενα παιχνιδι με μεγαλο budget που διαφημίζεται από μια εκ των μεγαλύτερων εταιριών στο πλανήτη. Και εχουμε να δουμε ΑΑΑ ΜΜΟ εδω και πολλά πολλα χρόνια, το βρισκω πολυ λογικο που πολυς κόσμος ψηθηκε να το δοκιμασει και καλα κάνει!

Αλλα οπως σε καθε ΜΜΟ, ετσι κ εδω, οσοι μπαινουν απο την αρχη ειναι αυτοι που κανουν το εκτεταμένο beta testing. Ακομα κ στο "σουπερ ντουπερ" WoW, το launch του ηταν χαοτικο, τον πρωτο χρονο σκαγαμε απο bug σε bug :P 

Οποτε ο λογος για να μπεις σε MMO στους πρωτους μηνες, ειναι ή γιατι εισαι βιαστικος και δε σε πειραζει να κανεις beta testing είτε γιατι θελεις να ζησεις τον αρχικο χαμο και hype (που εχει σιγουρα μεγαλη γλυκα :) )
 

σε μερσω! έτσι ειναι όπως τα λες για την αρχη ενός mmo.
Το πήραμε με την παρέα από Ινδία, ελάχιστη χασούρα θα έχουμε! Ελπίζουμε να μας αρέσει!
Μειώθηκαν οι αναμονές για να συνδεθούμε;
Σε ποιον server θα σας βρούμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αλήθεια είναι οτι μας προβληματίζει το "πολλοί Έλληνες", γιατί συνήθως δημιουργούν αρκετά τοξικό περιβάλλον συν ότι δεν είμαστε ποτέ καλοί στα παιχνίδια και ομαδικοί ως λαός.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
  • Thanks 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Η αλήθεια είναι οτι μας προβληματίζει το "πολλοί Έλληνες", γιατί συνήθως δημιουργούν αρκετά τοξικό περιβάλλον συν ότι δεν είμαστε ποτέ καλοί στα παιχνίδια και ομαδικοί ως λαός.

Αυτό!
Στο L2 ειδικά "adena plz" μόνο από Έλληνες βλέπεις! Και οι πιο πολλοί δεν ξέρουν αγγλικά για να κάνουν quests αλλά μια χαρά κάνουν account create και donates

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aekoupoli είπε

Παντως και wow classic που ειμασταν αρκετοι ΕΛληνες μια χαρα παιζαμε,και στο discord μια χαρα τα λεμε για builds για crafting κτλ

θεωρώ το Player base του wow αρκετά ανώτερο από το οτιδήποτε υπάρχει εκεί έξω. Χωρίς να σημαίνει ότι και κει δε θα πέσεις σε τοξικές καταστάσεις που θα νευριαζείς με τις μλκιες που μπορεί να λένε, όμως στα υπόλοιπα παιχνίδια είναι το χάος!
Δε ξέρω πως γίνεται αυτό, αλλά με ξένους ποτέ μα ποτέ δεν είχαμε θέμα. Απορω πως άντεξα σε ελληνική κλαν 13 χρόνια :P ,μάλλον ήμουν μικρός και πιο αναικτικός σε τέτοιες συμπεριφορές.

Όμως θα μιλήσω με την παρέα και θα δούμε τι θα κάνουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, SPANK είπε

Μόλις μπορώ να κάνω transfer θα έρθω και εγώ Phaecia , άλλη μια ερώτηση σε dungeons έχετε μπει ; , Γιατί μέχρι στιγμής 14 lvl που είμαι δεν έχει βγάλει κάτι 

   Έχει αργότερα dungeons

6 ώρες πριν, comfuzio είπε

Προς το παρόν δεν έχω βρει κάτι οργανομένο στον server για να σας πω να μπείτε και σκεφτόμουν να αρχίσω κάποιο company (φαντάζομαι κάποιο είδος clan; ) αλλά δεν έχω πολλές μέρες άδειας ακόμα για να μπορώ να είμαι active "leader"!
Παρόλα αυτά αν κάνει κάποιος κάτι ας πει! Είμαι ακόμα 13 level και απλά τρέχω από πόλη σε πόλη για να κάνω unlock τα fast travel!
 

Να πω κάτι άλλο που με χάλασε, άρχισα χθες με κολλητό και δεν μας έβγαλε κοντά για να πάμε σαν ομάδα, είμασταν 3-4χλμ μακρυά και δεν γινόταν να φύγει ο ένας να πάει στον άλλο(δεν δοκιμάσαμε αν μας δίνει quests για να συνεχίζαμε), τώρα κοντά στο 13 μας έφερε σε κοινές πόλεις και για να παίξουμε παρέα πρέπει όλοι να είμαστε Syndicate faction.
Σαν συνέχεια του από πάνω με τα spawn zones, έχω κάποια quests πχ για ψάρεμα ή κάτι με πέτρες που πρέπει να τα δώσω στα starting areas που δεν ήμουν εγώ στο spawn, έχει ΠΟΛΥ περπάτημα αυτό το παιχνίδι!
Χρόνια στα mmorpg, πιο πολύ L2 όμως, γιατί δεν βάζουν scroll of escape ή καμιά gate keeper; 
Τι υποτίθεται "κερδίζει" ο παίχτης να χαλάει τόση ώρα στα πέρα-δώθε; 

Mπορείς κανονικά να κάνεις τα q στην αρχική περιοχή του άλλου και να τα δώσεις στον NPC που τα δίνει και ο φίλος σου. Απλά δεν στο δείχνει το παιχνίδι, το οποίο σε στέλνει πίσω στην αρχική δικιά σουπεριοχή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jmirko15 είπε

Safe; Αν είναι να πάρω και εγώ μερικά keys για φίλους κτλ

δε μπορείς να παρεις μερικά κλειδιά.
Ο καθένας αγοράζει την κόπια του στο steam και την έχει.

αγοράζω 4 χρονια απο steam ινδιας, όλο κομπλέ!

Βασικά έχω μόνιμα τον λογαριασμό μου εκεί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...