Προς το περιεχόμενο

Λίγο γέλιο βρε παιδιά! Κωμικές σειρές;


SpectralQ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με όλη τη νίλα και αρνητίλα που έχουμε όλοι φάει τελευταία μου έχει λείψει κάτι που να βλέπεται ευχάριστα και με λίγο γέλιο βρε παιδιά!

Είμαι φαν των παλιών αγγλικών σειρών τύπου The IT Crowd, Black Books κλπ. αλλά θα ήθελα να βρω και κάτι πιο φρέσκο.

Έχετε να προτείνετε κάτι;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι ακριβώς αυτό που ζητάς (θα ήθελα και εγώ να μάθω αν υπάρχει απάντηση στο ερώτημα σου γιατί νιώθω πως απουσιάζουν οι ποιοτικές κωμωδίες τελευταία) όμως: Curb your enthusiasm, The thick of it/Veep.

Επεξ/σία από Sanjuro
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα προσφατα το modern family και αν και πιστευα οτι δεν θα αντεξω ουτε μια σαιζον το ειδα ολο. ΕΙδικα οι πρωτες σαιζον ειναι πολυ καλες με τον o'neill  ναι ειναι εξαιρετικος οπως επισης το ζεγαυρι gay.

Δεν ξεκαρδιζεσαι στα γελια σε καθε επεισοδιο αλλα ειναι πολυ ευχαριστο(ξαναλεω ειδικα οι πρωτες(5-6) σαιζον).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιον που βλέπει IT Crowd και black books, νομίζω ότι τα How I met your mother και modern family είναι πολύ κοινότυπα!

Για μένα δεν παλεύονται αυτές οι σειρές.

Θα πρότεινα Louis CK και Curb your enthusiasm από σχετικά πιο νέες,  Seinfeld και Father Ted από παλιές.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/8/2020 στις 4:33 ΜΜ, FCastor είπε

Scrubs. Όχι καινούριο, αλλά καλό.

Αλλά θα έχεις υπόψη σου το εξής: There is no 9th season.

Το Scrubs καταλαβαίνεις πόσο διαφορετικά καλό είναι από το επεισόδιο "My Life in Four Cameras" (S04 E17) που βλέπεις πως θα ήταν αν είχε γυριστεί με άλλη αισθητική, πχ σαν τα Φιλαράκια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...