Προς το περιεχόμενο

Λίγο γέλιο βρε παιδιά! Κωμικές σειρές;


SpectralQ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 19/3/2021 στις 3:57 ΜΜ, vforvaggelis είπε

Δηλαδη μονο εγω βρηκα αθλιο το brooklyn 99; Με το ζορι ειδα τα 3-4 πρωτα επεισοδια.

Μαλλον!!😁 Εμενα μ αρέσει πολυ..Περναει αερα η ωρα μου...

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/3/2021 στις 3:57 ΜΜ, vforvaggelis είπε

Δηλαδη μονο εγω βρηκα αθλιο το brooklyn 99; Με το ζορι ειδα τα 3-4 πρωτα επεισοδια.

Εχει ιδιαιτερο χιουμορ που αν δεν εχεις δει αλλες σειρες του ιδιου δημιουργου, θελει χρονο για να αρχισεις να μπαινεις στο κλιμα.

Το Parks and Recreation και The Office που που υπογραφει παλι ο Michael Schur, θελουν τουλαχιστον 1-2 σεζον παρακολουθησης για να συνηθισεις το χιουμορ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/3/2021 στις 3:57 ΜΜ, vforvaggelis είπε

Δηλαδη μονο εγω βρηκα αθλιο το brooklyn 99; Με το ζορι ειδα τα 3-4 πρωτα επεισοδια.

Ναι.

Εχω ακουσει απο καποιους οτι δεν τους αρεσε,ακριβως επειδη δεν προχωρησαν παραπερα,αλλα αθλιο δεν το εχει πει ποτε κανεις.

99,family guy  και ΤΒΒΤ αυτο το διαστημα ειναι οι σειρες που μολις τελειωσουν τις  ξαναβαζω απο την αρχη.

Κατα καιρους αυτον τον ρολο παιρνουν Two and a half,φιλαρακια,HIMYM ( αυτες προχειρα απο κωμικες ) και ολες ειναι σειρες που ξερω απ'εξω,οποτε δε με νοιαζει και αν χασω επεισοδια οταν με παιρνει ο υπνος.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κανει εντυπωση που δεν εχει αναφερθει το Trailer Park Boys. To ξεκινησα προσφατα και ειχα πολυ καιρο να γελασω τοσο. Δωστε του 2-3 επεισοδια να μπειτε στο κλιμα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/4/2021 στις 11:18 ΠΜ, k4ts0u είπε

Μου κανει εντυπωση που δεν εχει αναφερθει το Trailer Park Boys. To ξεκινησα προσφατα και ειχα πολυ καιρο να γελασω τοσο. Δωστε του 2-3 επεισοδια να μπειτε στο κλιμα.

Σωραιος ρε συ, το χα ξεκινησει το 2004 και ειχα ριξει τρελο γελιο με το buddy mockumentary στυλ (για τους office fans παρεπιπτοντως) αλλα μολις ξεκινησε το always sunny, τοτε δεν υπηρχε κατι αλλο τοσο κωμικο για μενα τοτε. 

Επειδη θελει λιγη επιμονη η σειρα μεχρι να μαθεις το στυλ και να ξεσυνηθισεις το αμερικανικο στερεοτυπο sitcom, θα σε ανταμειψει και θα τους εχεις σαν δευτερη οικογενεια. 

Ειναι αποκλειστικα buddy comedy με το fuck να χει ρεκορ. 

Προτεινω να δειτε την πρωτη ταινια αν δεν γουσταρετε 12 σεζον απο το 2001+

https://m.imdb.com/title/tt0425601/

Οι TPB ειναι μια απο τις περηφανιες του Καναδα, μετα απο τους Rush, οπου σαν progrockmetalas, μολις τους ειδα μαζι, ανατριχιασα. 

Ειδικα οταν ενας μουσικος θρυλος του hall of fame, δεχεται να τον δεσουν με σελοτειπ και να τον αποκαλουν μεθυσμενο ζιγκολο... 

 

 

 

Επεξ/σία από Tommygre
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Oι πρωτες σεζον του brooklyn ,αξια ανεκτιμητη... πραγματι ομως οι δυο τελευταιες δεν τραβηξαν. 

Τop of the top για οποιον του αρεσει το ειδος family guy. Καφριλα οσο δεν παει ωρες ωρες αλλά το γελιο βγαινει αυθορμητα

 

Επεξ/σία από aikaterini_nt
Ακυρωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/4/2021 στις 1:43 ΠΜ, Tommygre είπε

Σωραιος ρε συ, το χα ξεκινησει το 2004 και ειχα ριξει τρελο γελιο με το buddy mockumentary στυλ (για τους office fans παρεπιπτοντως) αλλα μολις ξεκινησε το always sunny, τοτε δεν υπηρχε κατι αλλο τοσο κωμικο για μενα τοτε. 

Επειδη θελει λιγη επιμονη η σειρα μεχρι να μαθεις το στυλ και να ξεσυνηθισεις το αμερικανικο στερεοτυπο sitcom, θα σε ανταμειψει και θα τους εχεις σαν δευτερη οικογενεια. 

Ειναι αποκλειστικα buddy comedy με το fuck να χει ρεκορ. 

Προτεινω να δειτε την πρωτη ταινια αν δεν γουσταρετε 12 σεζον απο το 2001+

https://m.imdb.com/title/tt0425601/

Οι TPB ειναι μια απο τις περηφανιες του Καναδα, μετα απο τους Rush, οπου σαν progrockmetalas, μολις τους ειδα μαζι, ανατριχιασα. 

Ειδικα οταν ενας μουσικος θρυλος του hall of fame, δεχεται να τον δεσουν με σελοτειπ και να τον αποκαλουν μεθυσμενο ζιγκολο... 

 

 

 

υπαρχει πουθενα με ελληνικα subs?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το It's Always Sunny in Philadelphia παραμένει η καλύτερη κωμική σειρά που έχω δει.

Έχει καμμένο και κάφρικο χιούμορ που σε πολλούς μπορεί να μην αρέσει, αλλά είναι η μόνη σειρά που με έχει κάνει να κλαίω (κυριολεκτικά) από τα γέλια σε τόσο πολλά επεισόδια. Αξιομνημόνευτοι όλοι οι χαρακτήρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Charismo είπε

Το It's Always Sunny in Philadelphia παραμένει η καλύτερη κωμική σειρά που έχω δει.

Έχει καμμένο και κάφρικο χιούμορ που σε πολλούς μπορεί να μην αρέσει, αλλά είναι η μόνη σειρά που με έχει κάνει να κλαίω (κυριολεκτικά) από τα γέλια σε τόσο πολλά επεισόδια. Αξιομνημόνευτοι όλοι οι χαρακτήρες.

1:37 με το flyer για το παρτι (bicep=dick) 

2:30, private=pirate

Τα καλυτερα outtakes, κοντραρουν και nightman cometh αλλα και συνεντευξη για δουλειά στην επομενη σεζον. 

Καθε βραδυ πλεον μας κρατανε συντροφια και σε podcast. 

https://youtu.be/W4NVPRKqrN4

4 ώρες πριν, Charismo είπε

Έχει καμμένο και κάφρικο χιούμορ που σε πολλούς μπορεί να μην αρέσει, 

Για αυτο φροντισαν οι περισσοτεροι εκ των δημιουργων

Charlie Day

Megan Ganz

David Hornsby (ιερεας->αστεγος) 

Rob McElhenney

Και δημιουργησαν το Mythic Quest, το οποιο παει πολυ καλα και ειναι αρκετα προσεγμενο για ολα τα φυλα, συμπεριλαμβανομενου των ομοφυλοφιλων. 

https://www.rottentomatoes.com/tv/mythic_quest

 

 

Επεξ/σία από Tommygre
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...