Προς το περιεχόμενο

κινητό s10e και κάμερα Sony WX350 Black


jordanp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά έχω το s10e και σκέφτομαι να πάρω την κάμερα Sony WX350 Black για να βγάζω καλύτερες φωτογραφίες καθώς διαθέτω χρήματα έως 200 ευρω. αξίζει λέτε να το πάρω η δεν θα έχει διαφορά απο το κινητό. Να σημειώσω πως δεν έχω γνωσεις φωτογραφίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μη το έχετε κ σίγουρο .

Είναι ανάλογα το τι ζητάς και γιατι δε σε καλύπτει το κινητό σου ; 

Υπόψη τα κινητά εχουν καλύτερη έτοιμη επεξεργασία εικόνας .

Πιστεύω θα ψιλοκλαις τα χρήματα .

Αλλος ειναι ο δρομος προς καλύτερη φωτογραφία οχι αυτός που πας να πάρεις.

Και σου μιλαω ως αρχάριος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιταω λιγο το διαφραγμα και απο τα 2 1/2.3" η κάμερα και f/2.2 το κινητό όποτε να το αφήσω έτσι ?

εγω αυτο που ζητάω ως καλυτερη φωτογραφία είναι οταν κουνιεται να βγαζει ωραια, στο σκοταδι χωρις φλας καλυτερη ευκρινεια σαν αλιθινη κλπ. σας ευχαριστω για το χρονο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεινε με το κινητο και βελτιωσου επανω σε αυτο , ψαξου ασχολησου , και εαν σε σημεια θα χανει απο την παραπανω καμερα το επομενο θα ειναι ανωτερο συνολικα .

οποτε εαν εχουμε ενα συνχρονο ακριβό κινητο προσπαθουμε να το φθασουμε στα ορια του και εαν τοτε νιωσουμε οτι θελουμε να φυγουμε αρκετα πας σε καμερες που πραγματι θα σου δωσουν και οι οποιες ειναι επενδυση .

μια δυνατη καμερα θα ειναι παντα δυνατη καμερα .

επισης κ διχως να περεξηγεις τα γραφομενα μου η εξελιξη στην φωτογραφια θελει να φυγεις απο το auto και να παρεις τον ελεγχο , και της μηχανης και του edit οπως επισης να ακονισεις τον τροπο που καδραρεις .

στα γραφω γιατι αντιλαμβανομαι στριμωγμενο μπατζετ οποτε εχει αξια να πιασει τοπο .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, jordanp είπε

κοιταω λιγο το διαφραγμα και απο τα 2 1/2.3" η κάμερα και f/2.2 το κινητό όποτε να το αφήσω έτσι ?

εγω αυτο που ζητάω ως καλυτερη φωτογραφία είναι οταν κουνιεται να βγαζει ωραια, στο σκοταδι χωρις φλας καλυτερη ευκρινεια σαν αλιθινη κλπ. σας ευχαριστω για το χρονο σας

Στο σκοταδι το κινητο θα σου βγαλει καλύτερη φωτογραφια. Σε ακινητα θεματα παντα. Σε κινηση κανενα δεν παιζει στο σκοταδι.

Το κινητο σαν jpg θα σου δωσει και παλι καλυτερη τελικη φωτο.

Σε ημερα με καλες συνθηκες φωτισμου και τα δυο θα ειναι παραπλησια.

Η W350 ειναι μια απλη compact. Εκει που υπερτερει ειναι το οπτικο zoom οπου δεν μπορει να την φτασει με τιποτε το κινητο. Εαν αυτο ειναι ενα σημαντικο ζητουμενο τοτε ΟΚ. Αλλιως δεν θα κερδισεις κατι ουσιαστικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καλύτερα αποτελέσματα θα πρέπει να ανέβεις ένα 100άρι ακόμη... Σε εκείνα τα χρήματα μπορείς να πάρεις μηχάνημα που σαφέστατα θα είναι καλύτερο από το κινητό. Όμως πρώτα καλό θα ήταν να "τερματίσεις" τις δυνατότητες του κινητού σου...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτά τα χρήματα, σαφέστατα και για πολλούς λόγους, μείνε στο κινητό. Άκλαυτη θα πάει η μηχανή. Αν κάποια στιγμή θες να ασχοληθείς με τη φωτογραφία, 2πλασίασε τα χρήματα και μπορείς να ξεκινήσεις.

Σαφέστατα τις ευκολίες του κινητού όμως, δεν μπορεί να τις ξεπεράσει μια φωτογραφική μηχανή. Την ποιότητα , μπορεί, αλλά πάλι θέτει αρκετούς περιορισμούς που πρέπει να λάβεις υπόψη (και ο κύριος είναι η φορητότητα λόγω μεγέθους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...