Προς το περιεχόμενο

Προπαραγγελίες με πρόσκληση ετοιμάζει η Sony για το PS5


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιμηθείτε, δεν θα στείλει…

Μπορεί να μη γνωρίζουμε πότε ακριβώς κυκλοφορεί το PS5 ή πόσο θα κοστίζει, όμως αυτές οι… λεπτομέρειες φαίνεται πως ουδόλως πτοούν τη Sony η οποία προσανατολίζεται στην αποστολή προσκλήσεων στα μέλη του PlayStation Network εν όψει των προπαραγγελιών της κονσόλας.

Στο σχετικό site που βγήκε στον αέρα, η Sony ζητά από τους ενδιαφερόμενους να συμπληρώσουν το όνομα χρήστη τους στο PSN. Εφ’ όσον επιλεχθούν “βάσει των ενδιαφερόντων και της δραστηριότητάς τους” (με ό,τι κι αν σημαίνει αυτό), τότε θα λάβουν ένα email με την πρόσκληση προπαραγγελίας της κονσόλας. Αυτή θα αφορά αυστηρά ένα τεμάχιο (κανονικό ή All-Digital) PS5 και έως δύο τεμάχια του κάθε αξεσουάρ. Τονίζεται μάλιστα ότι θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας και με τον αριθμό των διαθέσιμων συστημάτων να είναι περιορισμένος, όποιος πρόλαβε… πρόλαβε.

Μη βιαστείτε πάντως να συμπληρώσετε και το δικό σας όνομα χρήστη, αφού η Sony ξεκαθαρίζει ότι οι προπαραγγελίες αφορούν μόνο τις ΗΠΑ -απαιτείται σχετική διεύθυνση αποστολής αφού σε διαφορετική περίπτωση θα ακυρώνονται. Το ερώτημα βέβαια που προκύπτει μετά και από αυτή την εξέλιξη, έχει να κάνει με τον αριθμό συσκευών που διατεθούν στην αγορά στο λανσάρισμα του PS5 και κατά πόσο αυτός θα αρκεί για να καλύψει την παγκόσμια ζήτηση. Από τη Sony πάντως δεν έχει υπάρξει διευκρίνιση.

 


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί κάποιος να κάνει προπαραγγελια... Αν το πάρεις ένα μήνα μετά να έχει δοκιμαστεί το προϊόν κιόλας δεν θα είναι καλύτερα??

  • Like 14
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτές της μ@λακιες να κάνει ή Sony και με βλέπω να αλλαξοπιστο για πρώτη φορά μετά το 96🙄

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη ημουν της αποψης "το θελω ΠΡΩΤΟΣ! Shut up and take my money!" μπορω να καταλαβω και αυτη την πλευρα. Απλα μετα απο τοσα χρονια κρισης τα οικονομικα μου (ναι δεν ντρεπομαι να το παραδεχτω) δεν επιτρεπουν τετοιες πολυτελειες.

Εδω και πολλα χρονια σε θεμα hardware (κινητα, κονσολες, εικονα/ηχος, κλπ) ακολουθω το δογμα "μιση με μια γενια πισω" η "στην ιδια γενια το midrange αντι της ναυαρχιδας". Εχει κανει τεραστιο καλο στην τσεπη μου και με εχει βοηθησει να απολαμβανω στο μεγιστο μια ωριμη τεχνολογια.

Παλαιοτερα πχ ειχα αγορασει day one το PS4 pro (πουλωντας σε ξεφτιλα τιμη το απλο που ειχα). Μετα απο καποιο καιρο λογο αναποδιας το πουλησα εδω μεσα σε πολυ χαμηλη τιμη. Πριν απο ενα χρονο περιπου ξανα αγορασα ενα PS4 FAT μτχ στα 130 ευρω με 2 χειριστηρια και 2 παιχνιδια. Επισης προσφατα αγορασα εναν απο τους πολυ καλους Led 1080p projectors προηγουμενης γενιας (Xgimi S1) σε τιμη 350 ευρω. Το αποτελεσμα;

Εχω ευχαριστηθει παιχνιδαρες οπως το FF VII remake η το TLOU2. Σιγουρα αυτος που εχει Pro και καποιον καλο 3000+ Led 4k projector τα παιζει καλυτερα αλλα και εγω εζησα μια εξαιρετικη εμπειρια.

Αν υπαρχει το χρημα καλα κανει οποιος θελει να εχει κατι πρωτη μερα. Αλλα πιστεψτε με δεν βγαινει και τελειως χαμενος οποιος περιμενει.

Επεξ/σία από vste
  • Like 27
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα paid dlc's, πηγαμε στις προπαραγγελιες και τωρα στις exclusives προπαραγγελιες με προσκληση μονο λες και ειναι prive party του Bilzerian.

Βεβαια η λογικη πισω απο αυτο ειναι απλα για να αυξησει το hype και τις πωλησεις, και το "ο αριθμός των διαθέσιμων συστημάτων να είναι περιορισμένος" ειναι τουλαχιστον αστεια σαν δηλωση.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποτέ day 1 κινητά και κονσόλες. 

Αφήνεις να φύγουν οι παιδικές ασθένειες πρωτα (διαβάζεις παράπονα πελατών και τυχόν  προβλήματα) και μετά αγοράζεις 😉

Σιγά, δεν θα πάθουμε και κάτι αν ένα 3μηνο η 6μηνο (και παραπάνω μην σου πω)  να περιμένουμε. 

Προσκλήσεις και προπαραγγελιες είναι πιο πολύ για ιστορία και ντόρος να γίνεται. Αν ήταν προπαραγγελια και έδινε δεύτερο χειριστήριο η κανένα game καλό, να ρίξω μια παραγγελία οκ, αλλά να τρέξω Day 1 χωρίς να έχω κανένα κέρδος η όφελος (όπως έχουν οι youtubers και οι unboχαδες για τα κανάλια τους) δεν υπάρχει λόγος. 

Επεξ/σία από stelios18120
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, eko13 είπε

Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί κάποιος να κάνει προπαραγγελια... Αν το πάρεις ένα μήνα μετά να έχει δοκιμαστεί το προϊόν κιόλας δεν θα είναι καλύτερα??

Μετά το χρόνο φίλε μου. Να περάσει ένας ΧΡΟΝΟΣ τουλάχιστον. Μόλις λήξει η εγγύηση δηλαδή. Αν δεν ακουστούν παράπονα και γκρίνιες τότε προχωράς. Και για μένα προσωπικά που δεν έχω κανένα ενδιαφέρον προς το παρόν για κονσόλες 2 χρόνια. Μετά από 2 χρόνια που θα έχουν πέσει και οι τιμές, θα υπάρχουν next gen τίτλοι και θα υπάρχει και άφθονο απόθεμα και θα ξέρουμε τι προβλήματα έχει η κονσόλα τότε προχωράς σε αγορά.

Αν δεν υπήρχαν χίλιες άλλες λύσεις η αν υπήρχε σοβαρός λόγος (παράδειγμα τίτλοι μοναδικοί με γραφικά που δεν έχουμε δει ξανά κλπ κλπ) τότε οκ... στο χρόνο επάνω για μένα. Γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να μην έχει προβλήματα και δεν υπάρχει λόγος αγοράς τώρα εφόσον δεν υπάρχει κάποιος σοβαρός τίτλος που θα πεις ότι εξαφανίζει το Ps4 Pro η το xbox one X Που υπάρχουν ήδη και που ίσως έχουμε στην κατοχή μας.

Είναι πολύ νωρίς. Τώρα τα κολπάκια των εταιριών πλέον τα έχουμε μάθει . Προπαραγγελίες count down προσκλήσεις και βλακείες για να τσιμπάνε οι πελάτες σιγά σιγά θα τα καταλάβουν όλοι.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, vste είπε

Επειδη ημουν της αποψης "το θελω ΠΡΩΤΟΣ! Shut up and take my money!" μπορω να καταλαβω και αυτη την πλευρα. Απλα μετα απο τοσα χρονια κρισης τα οικονομικα μου (ναι δεν ντρεπομαι να το παραδεχτω) δεν επιτρεπουν τετοιες πολυτελειες.

Εδω και πολλα χρονια σε θεμα hardware (κινητα, κονσολες, εικονα/ηχος, κλπ) ακολουθω το δογμα "μιση με μια γενια πισω" η "στην ιδια γενια το midrange αντι της ναυαρχιδας". Εχει κανει τεραστιο καλο στην τσεπη μου και με εχει βοηθησει να απολαμβανω στο μεγιστο μια ωριμη τεχνολογια.

Παλαιοτερα πχ ειχα αγορασει day one το PS4 pro (πουλωντας σε ξεφτιλα τιμη το απλο που ειχα). Μετα απο καποιο καιρο λογο αναποδιας το πουλησα εδω μεσα σε πολυ χαμηλη τιμη. Πριν απο ενα χρονο περιπου ξανα αγορασα ενα PS4 FAT μτχ στα 130 ευρω με 2 χειριστηρια και 2 παιχνιδια. Επισης προσφατα αγορασα εναν απο τους πολυ καλους Led 1080p projectors προηγουμενης γενιας (Xgimi S1) σε τιμη 350 ευρω. Το αποτελεσμα;

Εχω ευχαριστηθει παιχνιδαρες οπως το FF VII remake η το TLOU2. Σιγουρα αυτος που εχει Pro και καποιον καλο 3000+ Led 4k projector τα παιζει καλυτερα αλλα και εγω εζησα μια εξαιρετικη εμπειρια.

Αν υπαρχει το χρημα καλα κανει οποιος θελει να εχει κατι πρωτη μερα. Αλλα πιστεψτε με δεν βγαινει και τελειως χαμενος οποιος περιμενει.

Eσυ  τουλαχιστον εισαι ειλικρινης και θετεις το θεμα στις πραγματικες  του διαστασεις, αντι να αερολογεις οπως κανουν αλλοι μιλωντας για "ψαγμενους" καταναλωτες και "εξυπνες" αγορες...

Εγω θα το παρω  day one   οποια και αν ειναι αυτη για Ελλαδα  καθως το αρθρο δεν αφορα εμας . Προβλεπω   ομως να εχουμε προβληματα διαθεσιμοτητας τις πρωτες μερες.

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fotis13 είπε

Eσυ  τουλαχιστον εισαι ειλικρινης και θετεις το θεμα στις πραγματικες διαστασεις αντι να αερολογεις οπως κανουν αλλοι μιλωντας για "ψαγμενους" καταναλωτες και εξυπνες αγορες...

Εγω θα το παρω  day one   οποια και αν ειναι αυτη για Ελλαδα  καθως το αρθρο δεν αφορα εμας . Προβλεπω   ομως να εχουμε προβληματα διαθεσιμοτητας τις πρωτες μερες.

Ακριβως. Εννοειται πως οποιος δεν ζοριζεται και δεν κοβει απο βασικες βιοποριστικες αναγκες πολυ καλα θα κανει. Κουμαντο στο πορτοφολι κανει μονο ο ιδιοκτητης του. Απλα σαν γενικη αρχη, ακομα και αν υπαρχει το χρημα, καλο ειναι να περιμενεις εστω και για λιγο καιρο να γινει ενα beta testing. Μην φας κανα παπα τυπου Xbox 360 red ring of death η Samsung Note 7 battery. 

Go for it dude! Περιμενουμε εντυπωσεις.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kotronas είπε

Εγώ θα περιμένω Κωτσοβολο με 96 ατοκες,τσαμπα θα μου βγεί.

θα το παρεις οταν βγει και θα το ξεπληρωσεις οταν βγει το Playstation 6 pro

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...