Προς το περιεχόμενο

Σύνταξη χηρείας και αναδρομικά


airtrelomike13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στο βημα που θελει τα στοιχεια θανοντα μου βγαζει σφαλμα οτι "καποιο σφαλμα προεκυψε κατα την ληψη στοιχειων θανοντος συνταξιουχου"τι μπορει να συμβαινει?

αποποιηση δεν εχουμε κανει αλλα δεν εχουμε τελειωσει ακομα την αποδοχη.παιζει ρολο αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 551
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, joker99 είπε

στο βημα που θελει τα στοιχεια θανοντα μου βγαζει σφαλμα οτι "καποιο σφαλμα προεκυψε κατα την ληψη στοιχειων θανοντος συνταξιουχου"τι μπορει να συμβαινει?

αποποιηση δεν εχουμε κανει αλλα δεν εχουμε τελειωσει ακομα την αποδοχη.παιζει ρολο αυτο?

Ε ναι ρε φιλε πως θα καταθεσεις το πιστοποιητικο περι μη αποποιησης. Επισης κατι μπορει να εκανες λαθος με τα ΑΦΜ και τα στοχεια του θανοντα. Όσοι δεν εχετε κανει ακομα αποδοχη εχετε διορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστοποιητικο περι μη αποποιησης εχω (20 ημερων),λαθος στα στοιχεια δεν εχω κανει.

ειναι σιγουρο δλδ πως πρεπει να εχει γινει η αποδοχη κληρονομιας?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, joker99 είπε

πιστοποιητικο περι μη αποποιησης εχω (20 ημερων),λαθος στα στοιχεια δεν εχω κανει.

ειναι σιγουρο δλδ πως πρεπει να εχει γινει η αποδοχη κληρονομιας?

Ελληνικα ξερεις. λογικη πιστευω οτι εχεις. για σκεψου... Πιστοποιητικο περι μη αποποιησης. οτι δεν εχεις κανει αποποιηση, ποσο καιρο ειναι που εφυγε ο θανων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρετε πως αποθηκεύουμε την προσωρινή δήλωση μέχρι να μαζέψουμε τα πιστοποιητικά? Στο τελευταίο βήμα, η υποβολή είναι απενεργοποιμένη αν δεν τσεκάρω το κουτάκι αλλά στο manual γράφει οτι τσεκάροντάς το γίνεται οριστική υποβολή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, m.gial είπε

Ελληνικα ξερεις. λογικη πιστευω οτι εχεις. για σκεψου... Πιστοποιητικο περι μη αποποιησης. οτι δεν εχεις κανει αποποιηση, ποσο καιρο ειναι που εφυγε ο θανων?

το 2018 εφυγε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, joker99 είπε

το 2018 εφυγε

τοτε εχετε κανει σιωπηρη αποδοχη αν δεν εχετε κανιε ηδη... πρεπει να βγαλεις το χαρτι πιστοποιητικο περι μη αποποιησης. αν το εχεςι αυτο, εχεις και τα αλλα προχωρας κανονικα. μπορει να κολλαει το συστημα.ξαναδοκιμασε. παιδια μη βιαζεστε. θα τα παρετε τα λεφτα. 1 μηνα κοντα εχει προθεσμια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, joker99 είπε

στο βημα που θελει τα στοιχεια θανοντα μου βγαζει σφαλμα οτι "καποιο σφαλμα προεκυψε κατα την ληψη στοιχειων θανοντος συνταξιουχου"τι μπορει να συμβαινει?

αποποιηση δεν εχουμε κανει αλλα δεν εχουμε τελειωσει ακομα την αποδοχη.παιζει ρολο αυτο?

Οχι

Σφαλμα μου εβγαζε χθες απο τις 6μμ μεχρι αργα,σημερα οχι.

Και εμενα η μητερα μου απο 1-2018 δεν εχει τακτοποιησει ολα στην εφορια ,ουτε εχει τελειωσει με την αποδοχη ,αλλα εφοσον δεν εχει κανει αποποιηση δεν ειναι προβλημα ,που σου βγαζει σφαλμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασα σημερα και βγαζει το ιδιο σφαλμα.

μετα εψαξα λιγο στο νετ και επεσα σε αυτην την συζητηση http://disq.us/p/2dbff3t

αναφερουν οτι "Η επιστροφή αναδρομικών αφορούσε σε συντάξεις κύριες 1000 ευρώ και πάνω" ισχυει κατι τετοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, joker99 είπε

δοκιμασα σημερα και βγαζει το ιδιο σφαλμα.

μετα εψαξα λιγο στο νετ και επεσα σε αυτην την συζητηση http://disq.us/p/2dbff3t

αναφερουν οτι "Η επιστροφή αναδρομικών αφορούσε σε συντάξεις κύριες 1000 ευρώ και πάνω" ισχυει κατι τετοιο?

Βεβαίως !!!!

Αυτοί υπέστησαν περικοπές την συγκεκριμένη περίοδο, ΟΧΙ όλοι !!!!

Οι συντάξεις κάτω των 1.000€ δεν είχαν περικοπές, εκτός τα δώρα Πάσχα, Χριστούγεννα που αφορούσαν όλους.

Επεξ/σία από GREGORYMO
Συμπληρώμα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/11/2020 στις 7:05 ΜΜ, joker99 είπε

στο βημα που θελει τα στοιχεια θανοντα μου βγαζει σφαλμα οτι "καποιο σφαλμα προεκυψε κατα την ληψη στοιχειων θανοντος συνταξιουχου"τι μπορει να συμβαινει?

αποποιηση δεν εχουμε κανει αλλα δεν εχουμε τελειωσει ακομα την αποδοχη.παιζει ρολο αυτο?

Καλημέρα. ακριβως το ιδιο σφαλμα και σε μας...καποιο σφαλμα προεκυψε κατα τη ληψη στοιχειων θανοντος συνταξιουχου..

και στη μητερα μου σε σε μας (2 ενηλικα παιδια)

πληρουμε ολες τις προυποθεσεις κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, billakos444 είπε

Καλημέρα. ακριβως το ιδιο σφαλμα και σε μας...καποιο σφαλμα προεκυψε κατα τη ληψη στοιχειων θανοντος συνταξιουχου..

και στη μητερα μου σε σε μας (2 ενηλικα παιδια)

πληρουμε ολες τις προυποθεσεις κανονικα.

Δεν ξέρω στην περίπτωση σου αλλά στην περίπτωση του συμφοριτη που παραθέτεις (joker99), ο θανών έπαιρνε σύνταξη κάτω από 1.000€, οπότε ΔΕΝ υπήρξαν περικοπές ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΈΝΗ ΠΕΡΊΟΔΟ για να του επιστραφουν.

Επεξ/σία από GREGORYMO
Συμπληρώμα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GREGORYMO είπε

Δεν ξέρω στην περίπτωση σου αλλά στην περίπτωση του συμφοριτη που παραθέτεις (joker99), ο θανών έπαιρνε σύνταξη κάτω από 1.000€, οπότε ΔΕΝ υπήρξαν περικοπές για να του επιστραφουν.

Καλημερα.

οπως ανεφερα πληρουμε ολες τις προυποθεσεις

Ηταν πολυ πολυ παραπανω τα χρηματα των συνταξεων του πατερα μου το 11μηνο.

ευχαριστω για την απαντηση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, billakos444 είπε

Καλημερα.

οπως ανεφερα πληρουμε ολες τις προυποθεσεις

Ηταν πολυ πολυ παραπανω τα χρηματα των συνταξεων του πατερα μου το 11μηνο.

ευχαριστω για την απαντηση!!!

Μιλάμε για την μηνιαία σύνταξη, όχι το σύνολο.

ΥΓ. Τότε θα περιμένεις 1-2 ημέρες.

Και εμένα δεν με αφήνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...