Προς το περιεχόμενο

Σύνταξη χηρείας και αναδρομικά


airtrelomike13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, gas7777 είπε

Eξακολουθώ να μην μπορω να αντιληφθω με ποιον τροπο μπορουμε να ελεγξουμε αν έχει εγκριθει το αιτημα μας ή οχι. Μονο έναν αριθμο πρωτοκόλλου βλέπω στην πλατφόρμα και φυσικά την οριστικοποιημένη αίτηση.

Απλά περιμένει ο δικαιουχος να δει αν θα μπουν λεφτα? Δεν υπάρχει τροπος να ξέρουμε αν εγκρίθηκε το αιτημα ή οχι?

Εδώ, που φθάσαμε κοντός ψαλμός αλληλούια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 551
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

48 λεπτά πριν, gas7777 είπε

Eξακολουθώ να μην μπορω να αντιληφθω με ποιον τροπο μπορουμε να ελεγξουμε αν έχει εγκριθει το αιτημα μας ή οχι. Μονο έναν αριθμο πρωτοκόλλου βλέπω στην πλατφόρμα και φυσικά την οριστικοποιημένη αίτηση.

Απλά περιμένει ο δικαιουχος να δει αν θα μπουν λεφτα? Δεν υπάρχει τροπος να ξέρουμε αν εγκρίθηκε το αιτημα ή οχι?

Σ' αυτό έχεις απόλυτο δίκιο...αλλά κάποιο λόγο θα σκέφτηκαν για να μην υπάρχει έγκριση αίτησης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, gas7777 είπε

Eξακολουθώ να μην μπορω να αντιληφθω με ποιον τροπο μπορουμε να ελεγξουμε αν έχει εγκριθει το αιτημα μας ή οχι. Μονο έναν αριθμο πρωτοκόλλου βλέπω στην πλατφόρμα και φυσικά την οριστικοποιημένη αίτηση.

Απλά περιμένει ο δικαιουχος να δει αν θα μπουν λεφτα? Δεν υπάρχει τροπος να ξέρουμε αν εγκρίθηκε το αιτημα ή οχι?

Στειλτους mail και ρώτα τους απαντάνε αργά μεν αλλά απαντάνε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληρωθήκαμε κι εμείς, 2 αδέλφια για τις περικοπές στη σύνταξη χηρείας της μακαρίτισσας της μάνας μας.

Δεν είναι πολλά, αλλά είναι κάτι..

Off topic αλλά όχι άσχετο. Το πάρτυ που έγινε με τα ασφαλιστικά ταμεία την περίοδο 1999-2009 είναι το μεγαλύτερο ατιμώρητο έγκλημα στη νεότερη ιστορία.

Μιλάω για υπερτιμολογήσεις, υπερσυνταγογραφήσεις, "επενδύσεις" και άλλα.. Οι περικοπές που ακολούθησαν και ίσως να συνεχιστούν είναι απλά η συνέπεια.

Κάποιος έγραψε και για το προσδόκιμο ψήφων.. προχωρημένο αλλά μου άρεσε.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήραν τηλ από το ΙΚΑ της περιοχής κ μου είπαν πως δεν έχω ανεβάσει το χαρτί περί μη αποποίησης κληρονομιάς.Τελοςσπαντων του είπα πως έχει ανέβει κανονικά κ μου λέει δε μπορώ ν δω την αίτηση σου απλά μου έστειλαν την υπόθεση σ και θέλουμε τη μη αποποίηση ν μας στείλεις με email.μπηκα στην αίτηση μου και το κατέβασα και τους το έστειλα.αντε βγάλε άκρη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, diver86 είπε

Με πήραν τηλ από το ΙΚΑ της περιοχής κ μου είπαν πως δεν έχω ανεβάσει το χαρτί περί μη αποποίησης κληρονομιάς.Τελοςσπαντων του είπα πως έχει ανέβει κανονικά κ μου λέει δε μπορώ ν δω την αίτηση σου απλά μου έστειλαν την υπόθεση σ και θέλουμε τη μη αποποίηση ν μας στείλεις με email.μπηκα στην αίτηση μου και το κατέβασα και τους το έστειλα.αντε βγάλε άκρη.

Mε εσένα τουλάχιστον κάποιος ασχολήθηκε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/4/2021 στις 4:03 ΜΜ, gas7777 είπε

Mε εσένα τουλάχιστον κάποιος ασχολήθηκε!!!

Θα σου πω αν ασχοληθεί κανείς μόλις δω λεφτά στο λογαριασμό...😁 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα κάπου στο googli ότι επιβεβαιώνεται η αίτηση και σου λέει και το ποσό που θα πάρεις.οποιος πληρώθηκε αν μπορεί να το επιβεβαιώσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι, αφου μπεις στην αίτηση και πας στα στοιχεία πληρωμής, έχουν ανοίξει 3 πεδία. 

Στο πρώτο αναφέρει ''Συνολικό Ποσό Μειώσεων Θανόντος Συνταξιούχου΄΄.

Στο δεύτερο ΄΄Ποσό Πληρωμής της Αίτησης''.

Στο τρίτο ''Πλήθος Υποβολών Κληρονόμων''.

Επεξ/σία από Gataros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Gataros είπε

Ναι, αφου μπεις στην αίτηση και πας στα στοιχεία πληρωμής, έχουν ανοίξει 3 πεδία. 

Στο πρώτο αναφέρει ''Συνολικό Ποσό Μειώσεων Θανόντος Συνταξιούχου΄΄.

Στο δεύτερο ΄΄Ποσό Πληρωμής της Αίτησης''.

Στο τρίτο ''Πλήθος Υποβολών Κληρονόμων''.

ΠΟΥ το βλέπω αυτό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, diver86 είπε

Στην αίτηση σου απ' ότι κατάλαβα.κλικαρεις την αίτηση σου και σε κάποια καρτέλα θα αναφέρει λογικά και τις πληρωμές...

Δεν υπάρχει τέτοια επιλογη για την ωρα σε εμάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...