Προς το περιεχόμενο

Το OnePlus Clover θα έχει μπαταρία 6000mAh και κόστος $200


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

never settle, χαχαχαχα!!!

ας το κατεβάσει στα 150€ μπας και κόψει κάτι από τις πωλήσεις των άλλων Κινέζων κατασκευαστών σε αυτή τη κατηγορία, και αυτό μόνο λόγο ονόματος και καλά στα νεανικά κοινά.

Επεξ/σία από mants118
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειχαμε την χιαομι να βγαζει καθε βδομαδα κινητα μετα ακολουθησε η υπερτατη σαμι(νιαουυυ) και τωρα η 1 πλας.Αντε και καλες μπανανες!Καλη σοδια!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 200 $ θα καταλήξει σίγουρα πάνω από 220€ στην Νότιοανατολικη Δημοκρατία της Ελλάδας.

220€+ για 720p και sd460

.......εχμμμμ πως να το διατυπώσω......

ΡΕ ΕΙΣΤΕ ΤΡΕΛΟΙΙΙΙ ΡΕΕ.... ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1+ και 200€?  εγώ θα το ρίσκαρα. κι ας ήταν ψιλοχάλια ποιοτικά το nord απ'ότι είχα διαβάσει (ίσως και στα 250 να έλεγα ναι)
Δεν ξέρω αν θα μπορέσει να απειλήσει έστω κατα διάνοια την "χιαομάρα" που λένε, αλλά σαν πρώτη εντύπωση μου κάνει καλό. βέβαια η 720 οθόνη με χαλάει λίγο. αφού το κάνεις που το κάνεις γκουμούτσα βάλε λίγο καλύτερη ανάλυση (βέβαια ίσως αν ειναι ποιοτική οθόνη να μην μας κακοφανεί καθόλου η ανάλυση οπότε κρατάω μια επιφύλαξη). vooc charging απ'ότι βλέπω δεν αναφέρει (ή όπως έχουν βαφτίσει το fast charging της oppo τελοσπάντων) αλλά ντάξει ίσως ζητάω πάρα πολλά για 200 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα πω για τον snapdragon 460 που μετά το 6μηνο θα σέρνεται αλλά hd οθόνη εν έτη 2020 - 2021 ;;; Δεν πάνε καλά εκεί πέρα στα ίδια βήματα με την sammy βαδίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gthe είπε

Θα συμφωνήσω απολυτά και έχω και την ίδια άποψη για το nord.

Η 1+ δεν έχει κοινό απλών χρηστών, δεν είχε ποτέ βασικά .. δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς θέλει να κάνει.

Κάλυπτε ένα κενό geek enthusiast που θέλανε ένα AOSP λειτουργικό, ένα ξεκλείδωτο bootloader, και γενικά ένα καλό σύνολο. Κανένας από το παλιό της κοινό δεν ενδιαφέρθηκε αν θα έχει την απόλυτα καλύτερη κάμερα. Όλοι θέλανε αξιοπρεπείς κάμερες, πολύ δυνατό επεξεργαστή και amoled.

Μέχρι το 6, ο κόσμος γκρίνιαζε απλά να βάλουν ασύρματη φόρτιση και IP rating, τίποτα άλλο.... δεν μπορούσε δλδ να βγάλει ένα flagshig killer τηλεφωνο στα 500 οταν όλοι πούλαγαν 1000 και να του προσθέσει ασύρματη φόρτιση? Τα ίδια έκανε και η google ... την χάλαγε να πουλαει κινηταρες όπως το nexus 5!

Ποιος θα θέλει SD460 και OxygenOS δλδ? Τελείως αστοχο!

λογικά πάνε να διευρύνουν το κοινό τους (κάπως έτσι το καταλαβαινω εγω με τα λιγα κυταρα που εχουν μεινει να δουλευουν ακομα  τουλαχιστον :P)
το 7 -νομιζω- πάντως που έπεσε στα χέρια μου είχε ωραίο design και ποιότητα κατασκευής. τα πλαστικά δεν φαίνονταν ψεύτικα όπως στα περισσότερα τηλέφωνα: προσεκτικά τοποθετημένα όλα μέσα και όχι χύμα στο κύμα. Ακομα και οι καλωδιοταινιες ηταν όμορφα πιασμένες.
(για την ιστορία η εγχείρηση πέτυχε ο ασθενής είχε πάει απο πνιγμό όμως οπότε δεν υπήρχε σωτηρία :P )

 

16 λεπτά πριν, dchatz είπε

Σας τα δίνουν ακριβά, δε θετε, σας τα δίνουν φθηνά, δε θέτε...τι θέτε; 😋

 

Βασικά θέλουμε τηλέφωνο που να έχει απ'έξω το μήλο απο μέσα σαμισουγκ και τιμή nokia. ζητάμε πολλά? δεν ζητάμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Comic maniak είπε

Με Snap 460 θα κλατταρει μέχρι και στο PlayStore. Υπάρχουν πολύ καλύτερα κινητά στα ίδια και λιγότερα λεφτά.

Ο 460 στα 720p παίζει να τρέχει καλύτερα από ότι ο 865 στα 2Κ. 

Κατά τα άλλα δείχνει ενδιαφέρουσα συσκευή αν παίξει στα 150-200 και ειδικά με τέτοιο λογισμικό και τέτοια μπαταρία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Ο 460 στα 720p παίζει να τρέχει καλύτερα από ότι ο 865 στα 2Κ. 

Κατά τα άλλα δείχνει ενδιαφέρουσα συσκευή αν παίξει στα 150-200 και ειδικά με τέτοιο λογισμικό και τέτοια μπαταρία. 

Στα 180€ όμως έχει το Redmi Note 9 Pro με Snapdragon 720G... δεν υπάρχει λόγος για το 1+

Και δεν είναι πως το Redmi είναι κακό, είναι ένα all around κινητό με τιμή κάτω από 200€

5Κ mAh, LED Notifications, Gorilla 5, SD + Jack, NFC

11nm o 460, 8nm o 720G

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

720p Οθόνη σε οτιδήποτε πάνω απο 100 ευρω εν ετη 2020 ειναι απλα απαράδεκτο. εχω πεταμένα τηλέφωνα σε συρτάρι απο το 2013 με 1080π. ημαρτον πια με το 720 και μάλιστα σε 6άρες οθόνες.

δυστυχως οι εταιρίες (όλες) με την βιασύνη να βγάζουν συνεχως συσκευές καταφέρνουν να ρίχνουν τις τιμές στα τηλέφωνα προηγούμενης γενιάς πολύ πολύ γρήγορα. Ετσι κάθε νέα κυκλοφορία midrange πρεπει να ανταγωνιστεί τα high end της προηγούμενης γενιάς. το ίδιο και τα low end και παει λέγοντα.  όταν παιζει σε προσφορά το p20 στα 199 για παράδειγμα, όλα τα low end δεν πιάνουν μια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...