Προς το περιεχόμενο

Διαρροή αποκαλύπτει τις Nvidia RTX 3080 & RTX 3090 αλλά και τα χαρακτηριστικά τους


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, Agony είπε

4 Σελιδες... και τιποτα για την 3090... αυτα ειναι.

τι να πούμε...προς το παρών όλα είναι φήμες/διαρροές κτλ...

κάτσε να τις ανακοινώσουν πρώτα

να μάθουμε τιμές / χαρακτηριστικά κτλ..

γιατί από μάρκα ήδη γνωρίζω ποια υλοποίηση θα προτιμήσω εγώ προσωπικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι θελεις να δεις για την 3090?οτι θα κοστιζει 2000 και μπορει και παραπανω?....εγω βλεπω ιδια cuda cores με 1080ti και απογοητευομαι απλα.Θα περιμενουμε να πεσουν οι τιμες να παρουμε καμια 2080ti για τα επομενα 3-4 χρονια γιατι μας δουλεουν οπως καθε φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gurgurant είπε

Τι θελεις να δεις για την 3090?οτι θα κοστιζει 2000 και μπορει και παραπανω?....εγω βλεπω ιδια cuda cores με 1080ti και απογοητευομαι απλα.Θα περιμενουμε να πεσουν οι τιμες να παρουμε καμια 2080ti για τα επομενα 3-4 χρονια γιατι μας δουλεουν οπως καθε φορα.

2000 ευρώ δεν θα κοστίζει

1500 ευρώ θα κοστίζει πιστεύω (ανώτερη τιμή)

το καλό είναι ότι θα πέσουν οι τιμές στην σειρά 2

(εγώ πάντως έχω απόθεμα σε κάρτες γραφικών για τις αλλαγές - στησίματα που κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, ikorolis είπε

τι να πούμε...προς το παρών όλα είναι φήμες/διαρροές κτλ...

κάτσε να τις ανακοινώσουν πρώτα

να μάθουμε τιμές / χαρακτηριστικά κτλ..

γιατί από μάρκα ήδη γνωρίζω ποια υλοποίηση θα προτιμήσω εγώ προσωπικά.

Ακριβος αυτα περιμενα να δω... φημες διαρροες , τι πιστευει και τι περιμενει ο καθενας... και οχι αν η Asus, Gigabyte,Zotac ειναι καλυτερη η χειρότερη ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδω η evga 2080ti ftw3 ultra gaming κοστιζε 1600-1800 σιγα μην δουμε 3080 παραδειγμα κατω απο 1000 χαχα

Εγω θα παιξω sli 1080 ti για προσωπικη δοκιμη και μονο λογο 3440x1440 αναλυση,δεν νομιζω να ακουμπησω 3000 σειρα nvidia,η 3090 θα κανει 1800-2000 σιγουρα παραδειγμα που ειναι η high end.Ολα αυτα ειναι γνωμες γενικως θα συμφωνησω στο γεγονος πως αν δεν τις δουμε να παιζουν δεν θα μαθουμε!Ομως 40-50% καλυτερη αποδοση απο 2080ti δεν υπαρχει περιπτωση να εχουν 15-30% μαξ δινω εγω.Δεν θα κανει το ιδιο λαθος που εκανε με την 1080ti ξανα η nvidia ποτε γιατι οι 1080ti's κρατουν ακομα την θεση τους γερα,εβγαλαν κατι πολυ καλο τοτε.

Επεξ/σία από gurgurant
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Agony είπε

Ακριβος αυτα περιμενα να δω... φημες διαρροες , τι πιστευει και τι περιμενει ο καθενας... και οχι αν η Asus, Gigabyte,Zotac ειναι καλυτερη η χειρότερη ...

αν δεν ξέρεις επίσημα τα τεχνικά χαρακτηριστικά/προδιαγραφές/δυνατότητες και φυσικά τιμή

δεν μου λέει κάτι ούτε η φήμη ούτε η διαρροή από κάποια ιστοσελίδα ούτε από το youtube

επίσημη πηγή περιμένω να ανακοινώσει όλα τα παραπάνω και τότε θα εξαρτηθεί αν προβώ σε αγορά της ή όχι

άλλωστε εγώ όπως είπα είμαι καλυμμένος.

μηχάνημα άλλο δεν πρόκειται να φτιάξω.

το τελευταίο πράγμα που μου μένει να αγοράσω είναι η νέα κονσόλα της MS.

μετά τέλος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα MSRP λενε 3080 $800 και 3090 $1400 βαλε +200-400 ευρω πανω λογο Ελλαδας και εβγαλες την τιμη φιλε μ.

Ολοι θελουν να πιστεψουν θα ειναι πιο κατω οι τιμες απο οτι ηταν με την 2000 σειρα αλλα δεν θα ειναι ετσι δν ειναι χαζη η nvidia λεφτα μαζευει απλα ολοι το γνωριζουμε.Ειδαλλως στειλε παρε με τηλεφωνο πολυ ενδιαφερομαι να ακουσω την γνωμη σου και γιατι το σπιστευεις οτι θα ειναι φτηνη η σειρα 3000.

Επεξ/σία από gurgurant
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gurgurant είπε

Τα MSRP λενε 3080 $800 και 3090 $1400 βαλε +200-400 ευρω πανω λογο Ελλαδας και εβγαλες την τιμη φιλε μ.

Ολοι θελουν να πιστεψουν θα ειναι πιο κατω οι τιμες απο οτι ηταν με την 2000 σειρα αλλα δεν θα ειναι ετσι δν ειναι χαζη η nvidia λεφτα μαζευει απλα ολοι το γνωριζουμε.Ειδαλλως στειλε παρε με τηλεφωνο πολυ ενδιαφερομαι να ακουσω την γνωμη σου και γιατι το σπιστευεις οτι θα ειναι φτηνη η σειρα 3000.

αν οι εδώ καταστηματάρχες θέλουν να τα οικονομήσουν αγαπητέ μου φίλε

και από τα 1400 την δίνουν 2000 θα τους μείνει στο ράφι

αν την θελήσω θα την αγοράσω από την πηγή NVIDIA ή κάποιο από τα επίσημα καταστήματα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ikorolis είπε

αν δεν ξέρεις επίσημα τα τεχνικά χαρακτηριστικά/προδιαγραφές/δυνατότητες και φυσικά τιμή

δεν μου λέει κάτι ούτε η φήμη ούτε η διαρροή από κάποια ιστοσελίδα ούτε από το youtube

επίσημη πηγή περιμένω να ανακοινώσει όλα τα παραπάνω και τότε θα εξαρτηθεί αν προβώ σε αγορά της ή όχι

άλλωστε εγώ όπως είπα είμαι καλυμμένος.

μηχάνημα άλλο δεν πρόκειται να φτιάξω.

το τελευταίο πράγμα που μου μένει να αγοράσω είναι η νέα κονσόλα της MS.

μετά τέλος...

Μα ενα post Ποιο πανω λετε την προσωπικη σας γνωμη  , (πιστευετε οτι θα κανει γυρω στα 1.500 ευρο)....Αυτο δεν ειναι επισημο τι σημαινει οτι δεν πρεπει να το πειτε ?  Προσωπικες γνωμες φημες κτλ πιστευω ειναι καλοδεχουμενες , οταν εχουν ενα λογικο υποβαθρο δλδ να ξερει αυτος που το λεει την ιστορια των GPU και πως δουλευει  η αγορα .

ΤΟ ενα post σας ακυρωνει το αλλο :) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
39 minutes ago, TheStranger80 said:

Η Παρουσιαση παντως εχει αρχισει εδω και ωρα

Τέλειωσε πριν το post που έκανα. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...