Προς το περιεχόμενο

Η Sony θέλει να εκδώσει περισσότερους first-party τίτλους της στα PC


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, gokuthelegend είπε

Αν βγει το Uncharted για υπολογιστή, το χτυπάω μέχρι να το στείλω στο νοσοκομείο.

φυσικά και θα βγει, γι' αυτό μιλάνε (αν και δεν το λένε), δοκιμάσανε τα νερά, γλυκαθήκανε και ετοιμάζουν τα βαριά τους χαρτιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, zombeezoo είπε

Ανορθόγραφος τίτλος άρθρου: Να εκδώσει

... "Να εκδόσει" είναι το σωστό, από την κατηγορία ρημάτων "Δίνω / Δίδω" 

όχι σωστά το έχει γράψει. Είναι υποτακτική αορίστου και γράφεται με ω

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κίνηση που απορώ πως και δεν έχει γίνει τόσο καιρό. Διπλό κέρδος για την sony αφού μπορεί να κρατήσει όσο αυτή θέλει τους major τίτλους και μετά να τους διαθέσει στο υπόλοιπο κοινό, έτσι θα έχει και έξτρα sales αλλά και σίγουρα κάποιους που θα δεθουν περισσότερο με κάποια game series και απο το να περιμένουν για καιρό να παίξουν το επόμενο installment  θα τσιμπήσουν κάποια έξτρα κονσόλα να ξεμπερδευουν. 

TLDR: win - win

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pc ανέκαθεν ήταν το σύστημα που έκανε τα πάντα και στο gaming έτρωγε τις κονσόλες ενώ έλειπαν κάποια λίγα exclusives από Sony και ms. Η ms έχει χρόνια που φέρνει όλα τα παιχνίδια και στον υπολογιστή μαζί με το xbox και η Sony ξεκίνησε δειλά δειλά με το zero dawn και από ότι φαίνεται θα φέρει και άλλα.

Είδαμε

Crash trilogy

Spyro trilogy 

Detroit 

Beyond two souls 

Heavy rain 

Zero dawn 

Death stranding 

 

Και μιλάμε για pc που σημαίνει πολλά fps ultrawide mouse keyboard reshade καλύτερα γραφικά και πολλά ακόμα. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ιδια αρχιτεκτονικη σε πισι και κονσολες φερνει τις χρονικες αποκλειστικοτητες πλεον. Δεν εχει κανενα νοημα να μην βγαζει η σονυ τα παιχνιδια της στο πισι μετα απο 1-2 χρονια και να μπουσταρει για δευτερη φορα τις πωλήσεις.

Τα στατιστικα απο τις πωλησεις στο ενα χέρι και το κουμπι για το πορτ στο αλλο και το πατανε οταν πρεπει. Χαρα ο χοντρογκειμπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν αυτή η νέα "μόδα" δεν καταλαβαίνω πως θα είναι βιώσιμη μακροπρόθεσμα για τις εταιρείες & τις κονσόλες γενικότερα. Το παρακολουθώ καιρό το θέμα και μακροπρόθεσμα, δεν έχει πραγματικά κανένα νόημα!! Παλαιότερα επέλεγες να πάρεις Nintendo ή PS ή XBOX λόγω των παιχνιδιών. Ο κάθε "οίκος" είχε τους τίτλους του και συνεπώς το κοινό του. Πλέον γιατί να αγοράσω XBOX ή PS αν οι περισσότεροι mainstream τίτλοι (τουλάχιστον αυτοί που παίζω εγώ) είναι αμοιβαίοι και υπάρχουν και στο pc? Επειδή ακριβώς όλοι οι τίτλοι (που έπαιζα) στο XBOX ήταν διαθέσιμοι και στο PC, το xbox είχε να δουλέψει μήνες μέχρι που αποφάσισα να το πουλήσω. Μετά πήγα σε ps4 για το exclusivity αλλά άρχισε και η Sony τα ίδια! Ποιος ο λόγος να έχεις κονσόλα αν τα ίδια μπορείς να τα έχεις διαθέσιμα και στο pc; Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω😔;;; Πείτε με περίεργο, αλλά στον καιρό μου το μακρινό 1991 που ξεκίνησα να παίζω δεν τα είχαμε αυτά🤣 (και λίγο humour)

Επεξ/σία από Hk2004gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Hk2004gr είπε

Λοιπόν αυτή η νέα "μόδα" δεν καταλαβαίνω πως θα είναι βιώσιμη μακροπρόθεσμα για τις εταιρείες & τις κονσόλες γενικότερα. Το παρακολουθώ καιρό το θέμα και μακροπρόθεσμα, δεν έχει πραγματικά κανένα νόημα!! Παλαιότερα επέλεγες να πάρεις Nintendo ή PS ή XBOX λόγω των παιχνιδιών. Ο κάθε "οίκος" είχε τους τίτλους του και συνεπώς το κοινό του. Πλέον γιατί να αγοράσω XBOX ή PS αν οι περισσότεροι mainstream τίτλοι (τουλάχιστον αυτοί που παίζω εγώ) είναι αμοιβαίοι και υπάρχουν και στο pc? Επειδή ακριβώς όλοι οι τίτλοι (που έπαιζα) στο XBOX ήταν διαθέσιμοι και στο PC, το xbox είχε να δουλέψει μήνες μέχρι που αποφάσισα να το πουλήσω. Μετά πήγα σε ps4 για το exclusivity αλλά άρχισε και η Sony τα ίδια! Ποιος ο λόγος να έχεις κονσόλα αν τα ίδια μπορείς να τα έχεις διαθέσιμα και στο pc; Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω😔;;; Πείτε με περίεργο, αλλά στον καιρό μου το μακρινό 1991 που ξεκίνησα να παίζω δεν τα είχαμε αυτά🤣 (και λίγο humour)

 

Ξέρω πολλούς που δεν παίρνουν κονσόλα για τα exclusives, το console wars και βάση πια είναι "καλύτερη".

Παίρνουν κονσόλα για τα παιδιά και για τον εαυτό τους, για την ευκολία ότι πετάς το δισκάκι μέσα και παίζεις, αράζεις στον καναπέ το βράδυ μια ώρα μετά την δουλειά.

Ακόμα και γιατί νοιώθουν ότι η κονσόλα είναι πιο vfm, μια και σου λένε δίνω 400€ και έχω το κεφάλι μου ήσυχο ότι θα παίζω τα πάντα για την επόμενη 6ετια.

Όλα αυτά θα μου πείτε τα κάνεις και με το PC, αλλά για μερικούς το να ρυθμίσεις γραφικά σε ένα παιχνίδι, να συνδέσει ένα gamepad ή να κάνει update drivers στην κάρτα γραφικών είναι πολλά. Ίσως όχι μόνο λόγο έλλειψης γνώσεων όσο έλλειψης χρόνου και διάθεσης.

Αυτοί είναι οι πελάτες των κονσολών που ακόμα και όλα τα παιχνίδια να βγαίνουν στο PC day one, θα συνεχίσουν να αγοράζουν κονσόλες και είναι και μεγάλο ποσοστό της αγοράς.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στο Forum.Υποθέτω το τμήμα πωλήσεων-Marketing, είδε οτι οι πωλήσεις Pc hardware,έχουν ανέβει,πλέον είναι κ ''μόδα'' να στήνεις pc(απλά δείτε πόσα βιντεάκια παίζουν με αυτό το θέμα......),οπότε στατιστικά κ μόνο να το δείς,συμφέρει(θεωρητικά πάντα,έτσι?).Έτσι κι αλλιως οι εταιρίες,κυνηγάνε το κέρδος(κερδοσκοπικές δεν είναι?),οπότε καλύτερα να ''ανοιχτεί''.Το Horizon Zero Dawn,καλό ήταν,δεν συνάντησα κανένα πρόβλημα ή απλά δεν το πρόσεξα κ έχω κ παλιό μηχάνημα(intel X5660 + amd rx 570).

Λέτε τελικά,να μην έρθουν οι νέες κονσόλες δλδ φέτος τα χριστούγεννα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Hk2004gr είπε

Λοιπόν αυτή η νέα "μόδα" δεν καταλαβαίνω πως θα είναι βιώσιμη μακροπρόθεσμα για τις εταιρείες & τις κονσόλες γενικότερα. Το παρακολουθώ καιρό το θέμα και μακροπρόθεσμα, δεν έχει πραγματικά κανένα νόημα!! Παλαιότερα επέλεγες να πάρεις Nintendo ή PS ή XBOX λόγω των παιχνιδιών. Ο κάθε "οίκος" είχε τους τίτλους του και συνεπώς το κοινό του. Πλέον γιατί να αγοράσω XBOX ή PS αν οι περισσότεροι mainstream τίτλοι (τουλάχιστον αυτοί που παίζω εγώ) είναι αμοιβαίοι και υπάρχουν και στο pc? Επειδή ακριβώς όλοι οι τίτλοι (που έπαιζα) στο XBOX ήταν διαθέσιμοι και στο PC, το xbox είχε να δουλέψει μήνες μέχρι που αποφάσισα να το πουλήσω. Μετά πήγα σε ps4 για το exclusivity αλλά άρχισε και η Sony τα ίδια! Ποιος ο λόγος να έχεις κονσόλα αν τα ίδια μπορείς να τα έχεις διαθέσιμα και στο pc; Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω😔;;; Πείτε με περίεργο, αλλά στον καιρό μου το μακρινό 1991 που ξεκίνησα να παίζω δεν τα είχαμε αυτά🤣 (και λίγο humour)

Τα είπε όλα ο @vtsuk ! Να πω και εγω δυο απο τα αμέτρητα παραδείγματα. Εχω συνάδελφο όπου απο ps3 πήγε σε PC και τώρα λεει οτι θα πάει ξανα σε playstasion οταν βγεί γιατι βαρέθηκε να αλλάζει ρυθμίσεις στα παιχνίδια και γιατί δεν μπορεί να το πάρει στο σπίτι του κολλήτου και να λιώσουν. Και επίσης έχω φίλο όπου πηρε το ps4 day one και ειλικρινά έχει παιξεί όλα αυτα τα χρόνια μόνο το God of War και όλα τα Φιφα κάθε χρόνο. Μόνο ΦΙΦΑ!!!!   Δεν τους νoιάζουν τα exclusives και τα 30fps αλλά το "πετάς το δισκάκι μέσα και παίζεις" οπως αναφέρθηκε πιο πάνω. 

(Y.Γ. Ο φίλος μου με το φίφα είναι κιόλας έτοιμος για αγορά ps5 ξανα πρώτη μερά. Και ναι για να παίζει τα φίφα. Οχι για τα 4Κ ,τα uncharted κτλ κτλ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...