Προς το περιεχόμενο

[laptops] Honor Magicbook 15/14 (3500u/8gb/256gb) 482,90/506,90 ευρώ @Κωτσόβολος


sexymwro7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, turbakiasss είπε

Γνωρίζει κανείς να αναφέρει τις διαφορές με το αδερφάκι Matebook d15?

Μια διαφορα ειναι σιγουρα οι 2 θυρες usb του Honor vs τις 3 του Huawei.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, turbakiasss είπε

Γνωρίζει κανείς να αναφέρει τις διαφορές με το αδερφάκι Matebook d15?

Εχουν αναφερθει οι διαφορες στα προηγουμενα θεματα τους, αν εχει καποιος χρονο ας τα βαλει και εδω.

Μια θυρα usb λιγοτερη ξερω για το 14-αρι και η οθονη του ειναι λιγο πιο φωτεινη παραδοξως του honor απο του matebook.

Για το 15-αρι δεν θυμαμαι.

Το 14-αρι επισης, εχει μεγαλυτερη μπαταρια και φωτειζομενο πληκτρολογιο.

Παντως απο τοτε που ηρθαν Ελλαδα, εχουν περασει μηνες, πρεπει να εχουν δημοσιευθει πολλα νεα reviews με λεπτομερειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, spacestar είπε

Γιατί είναι πιο ακριβό το 14’ από το 15’ ;

Καλυτερη αυτονομια το 14αρι (νομιζω εχει μεγαλυτερη μπαταρια) συν οτι εχει φωτιζομενο πληκτρολογιο, που δεν εχει το 15αρι.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε την απόσυρση - επιστροφή ΦΠΑ 24% το έχει κάνει κάποιος?

Είναι πολύ καλη ενέργεια αλλά η διαδικασία μου φενεται πολύπλοκη και είναι εύκολο νομίζω να σε πετάξουν εκτος...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μείον 100€ απο απόσυρση και άλλα 30€ δωροεπιταγη από max stores αφού καλύπτεται η προϋπόθεση των 299Ε και άνω, είναι σούπερ τιμή. 

Γιατί να σε πετάξουν έξω από την απόσυρση; Έχει τίποτα "ψιλά γράμματα"; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, klainmein είπε

Μείον 100€ απο απόσυρση και άλλα 30€ δωροεπιταγη από max stores αφού καλύπτεται η προϋπόθεση των 299Ε και άνω, είναι σούπερ τιμή. 

Γιατί να σε πετάξουν έξω από την απόσυρση; Έχει τίποτα "ψιλά γράμματα"; 

Απλα πρέπει το pc που θα τους πας να είναι 100% λειτουργικό μαζι με όλα του τα παρελκόμενα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hackintosh να γίνεται άραγε; Ή τουλάχιστον μπορείς να σφάξεις τα Windows για λινουξ; Γιατί έχω πολλά χρόνια να χρησιμοποιήσω σε δικό μου μηχάνημα τα παράθυρα  και έχω δώσει όρκο, και θέλω σταθερότητα και ταχύτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, klainmein είπε

Μείον 100€ απο απόσυρση και άλλα 30€ δωροεπιταγη από max stores αφού καλύπτεται η προϋπόθεση των 299Ε και άνω, είναι σούπερ τιμή. 

Γιατί να σε πετάξουν έξω από την απόσυρση; Έχει τίποτα "ψιλά γράμματα"; 

Γράφει ότι πρέπει να είναι μέχρι 10ετιας (βάση bios) και αν είναι desktop diy να έχει ce πιστοποίηση.

Βασικά επειδή το στέλνεις με courier υπ' ευθύνης σου μην σου πουν ότι δεν ηταν λειτουργικό όταν το παρελαβαν. Τους φοβάμαι καθώς τόσα έχουμε δει από προγράμματα επιστροφής (πρόσφατο παράδειγμα το go4more του Γερμανού στις tv) καθώς και σε προοθητικες ενεργειες αλυσίδων στην μπανανία που ζούμε.

Επεξ/σία από Dimg19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πήρα το laptop του θέματος με απαλλαγή ΦΠΑ 39α. Ο τύπος στο ταμείο εκτός του χαρτιού taxis μου ζήτησε και καταστατικό και ταυτότητα για να το παραλάβω . Σας έχει τύχει ποτέ ; Λες και ψωνίζω από κωλοσκρουτζομαγαζο. 
 

εχετε σχετική εμπειρία ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο "τύπος στο ταμείο" του "κωλοσκρουτζομάγαζου" έκανε ορθά τη δουλειά του, όπως προβλέπεται από τον κανονισμό της ΑΑΔΕ (αν και θα μπορούσαν να χρησιμοποιήσουν απευθείας τη σχετική πλατφόρμα, όπως κ η εταιρεία-αγοραστής).

Μάλλον δεν έχεις μπλέξει πραγματικά με σκρουτζομαγαζο που πρακτικά απλά δεν πουλάει με 39α κ ψάχνει ανούσιες δικαιολογίες με αδιανόητες δήθεν διαδικασίες. Πιστεψε με, τυχερός είσαι που δε βρήκες τέτοιο σκρουτζομαγαζο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikosdet είπε

Ο "τύπος στο ταμείο" του "κωλοσκρουτζομάγαζου" έκανε ορθά τη δουλειά του, όπως προβλέπεται από τον κανονισμό της ΑΑΔΕ (αν και θα μπορούσαν να χρησιμοποιήσουν απευθείας τη σχετική πλατφόρμα, όπως κ η εταιρεία-αγοραστής).

Μάλλον δεν έχεις μπλέξει πραγματικά με σκρουτζομαγαζο που πρακτικά απλά δεν πουλάει με 39α κ ψάχνει ανούσιες δικαιολογίες με αδιανόητες δήθεν διαδικασίες. Πιστεψε με, τυχερός είσαι που δε βρήκες τέτοιο σκρουτζομαγαζο.

Άρα λες οτι σε media markt, germano πλαισιο που απαιτειται μόνο η εκτύπωση του taxis (ΜΜ μαλιστα δε το ζητησαν καν το βρήκαν online) δεν κάνουν σωστά τη δουλειά τους;

Αντιλαμβάνομαι μέχρι ένα σημείο γιατί απαιτείται το χαρτί του taxis, αυτό που δεν αντιλαμβάνομαι είναι απο πότε απαιτείται το καταστατικό. 

Τέλος πάντων μικρό το κακό και για το σκρουτζομάγαζο έχεις δίκιο. Δεν έχω μπλέξει συνειδητά λόγω των πρακτικών τους στο θέμα του 39α.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...