Προς το περιεχόμενο

Oι GeForce RTX 3070, RTX 3080 και RTX 3090 της Nvidia αφήνουν πίσω τους σκόνη


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Όλα καλά και όλα ωραία. Benchmarks Γιατί δεν έχουμε δει ακόμη? Και όταν λέω benchmarks εννοώ από χρήστες που η πλειοψηφία τους έχουν τον κορυφαίο έως τώρα 9900k... Δϊχως pci 4.0... δεν θα έπρεπε να έχουμε δει αμέσως μετά την παρουσίαση μετρήσεις και συγκρίσεις? Γιατί υποτιθέμενα νούμερα είναι οκ θα δούμε πολλά... αλλά κρατάω μικρό καλάθι ώσπου να δω μετρήσεις με παλαιότερες γενιές chipset / επεξεργαστών. Και όταν λέω παλαιότερες εννοώ έστω μια γενιά πίσω.. 

Συμφωνώ μαζί σου, έναν μικρό παπά θα τον φάμε όπως κάθε γενιά της Nvidia, αποτελεί πλέον παράδοση, it's to good to be true όλο αυτό το πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 416
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, EmptyPromises είπε

στο ελαδισταν το βλεπω το εργο οταν οι custom θα πανε ανετα 1500 και... dollars εδω θα μας βαζελινιασουν... αμαζον και οταν παει χιλιαρικο και κατω...δεν γινεται να δινουμε καθε φορα τα κερατα μας πρεπει να τους παιζουμε εμεις μπαλα οχι εκεινοι εμας...νομιζω καιρος ειναι

εδω ειμαστε οι ...... ως γνωστων μας αρεσει η βαζελινη χαχαχα

Καλά εννοείται και το περίεργο είναι πως μας αρέσει κιόλας 🤑

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτήσεις για τους ψαγμένους με αγορά από εξωτερικό: Founder's με τιμολόγιο ενδοκοινοτικής που βρίσκουμε; Επίσης, στο release των 2xxx και 2xxx super, ποια site του εξωτερικού είχαν preorders;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, EmptyPromises είπε

θυμαμαι εποχες GTX 295 διπλο pcb δλδ διπλη gpu στα 500 ευρουλακια το τοπ των τοπ τοτε... ολα γινονται...αλλα φταιμε εμεις και μονο σε αυτο...οταν παμε και αγοραζομαι σαν κοπαδια..

εχω 2 gtx 295 και τις εχω ακομα ! και δουλευουν τα σκυλια !!! γυρω στα 600 εκανε τοτε η μια evga που ειχα παρει  ! η gtx 580 ειχε 600 ευρω και η gtx 590 περιπου 800 ! μετα η gtx 690 εκανε 1100.. εχω τα τιμολογια :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, kurkosdr είπε

Καημένοι console plebs που έχουν ένα περισσευούμενο νεφρό να τους βαραίνει και που δεν πλήρωσαν πριν λίγους μήνες τα κέρατα τους για μια Turing κάρτα που πλέον αξίζει τα μισα

Η απάντηση αυτή είναι γεμάτη δάκρυα . Όσα δεν φτάνει η αλεπού που λέγαν και οι παλιοί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, busellatos είπε

Πολυ ανχωθηκα με την σειρα 3000  ,ας παιξω ΒΡΕΣ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ maxresdefault.jpg.93acb67b29a048ba90b7528ba04b10c9.jpghqdefault.jpg.29ede33b4ea50d261330ca810e114227.jpgrtx-3080-881227-1598981473.jpg.1245645560814527d974bcf32ecd8a1d.jpg

Οσο και να προσπαθεις να μειωσεις την Nvidia για να ικανοποιησεις καποιο εγω σου να ξερεις πως απλα μπορεις να κοιταξεις μπροστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, EmptyPromises είπε

θυμαμαι εποχες GTX 295 διπλο pcb δλδ διπλη gpu στα 500 ευρουλακια το τοπ των τοπ τοτε... ολα γινονται...αλλα φταιμε εμεις και μονο σε αυτο...οταν παμε και αγοραζομαι σαν κοπαδια..

Ρε συ δεν είναι έτσι. Σκέψου το αλλιώς. Πάλι για 500 παίρνεις κάτι που τοπ πραγματικά. Απλά έχουν βγάλει τώρα και εκδόσεις για πιο υψηλά βαλάντια. Δηλαδή τώρα με 500 παίρνεις κάτι που είναι πιο vfm από τι ήταν η 295. Παίζεις τα πάντα με τοπ όλα, και με νέες τεχνολογίες... Το όλο θέμα που έχετε είναι ψυχολογικό. Ότι θέλετε την δυνατότερη από όλες τις εκδόσεις.

Θα ήταν προτιμότερο να μην εβγάζε καν την 3080 και 3090 και να σου ειχε μονο την 3070 και να σου ελεγε αυτή είναι τοπ; Και πάλι για 500 ευρώ θα ήταν κορυφαία...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Darthrevan7 είπε

Η απάντηση αυτή είναι γεμάτη δάκρυα . Όσα δεν φτάνει η αλεπού που λέγαν και οι παλιοί.

Μην ασχολεισαι ! χαχα ! πονεσαν !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, nosstrom είπε

 

προσωπικά δεν την έδωσα την 1080 ti αν και πήγα να το κάνω περσι στα 600€ δεν το μετάνιωσα τελικά, παίζει ακόμα με αξιοπρέπεια 2Κ,   κάτοχος απο το 01/18 και συνεχίζουμε, απλά θα τα σκάσω το 2021 προ τα τέλη πάλι ανάλογα πόσο θα έχει η 3080 ti και αν βγει και π;oτε και ποια υλοποίηση. Να έπαιρνα 2080 ήταν μάταιο για εμένα. Θεωρώ οτι η μετάβαση απο 1080ti σε 3080 ti θα ειναι χαοτική και θα αξίζει η μετάβαση.Αυτο το τη δίνω για να μη χάσω πολλά λεφτά δε το κατάλαβα ποτέ, δε το κρίνω απλά δε το καταλαβαίνω. δλδ αν είχα δώσει την 1080 ti στα 600€ και επαιρνα την 2080ti για να πάω στην 3080ti τι ακριβώς θα κέρδιζα?  🙂

Πολυ σωστα τα λες και εχε υποψιν σου πως η 1080ΤΙ εχει πολυ ψωμι ακομη μπροστα της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, veider είπε

Πολυ σωστα τα λες και εχε υποψιν σου πως η 1080ΤΙ εχει πολυ ψωμι ακομη μπροστα της

Και εγω με αυτη ειμαι ακομα και 1080p@240hz, παιζω μια χαρα τα παντα >120fps και δεν με ενδιαφερει να κοψω shadows η ΑΑ η οτιδηποτε αλλο για να χτυπησω 180+ προσωπικα στα 60fps δεν μπορω να παιξω οσο περιεργο και αν ακούγεται. Η 1080ti αποδειχθηκε εξαιρετικη επιλογη στα 750 που την πηρα πριν την τρελα του mining, ειναι κατι παραπανω απο αρκετη για 1080p και νομιζω την παλευει αρκετα καλα και σε 2k οποιος παιζει σε αυτες τις αναλυσεις και την βρει κανα 200αρι ειναι τρελη ευκαιρια imo.

Η νεα σειρα ειναι overkill νομιζω και για 2k αν πας στην 3080, θελει και καινουργιο monitor για εμενα αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν βρισκω κατι να μου αρεσει σε ολα με χαλαει κατι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, tsakis11 είπε

Οσο και να προσπαθεις να μειωσεις την Nvidia για να ικανοποιησεις καποιο εγω σου να ξερεις πως απλα μπορεις να κοιταξεις μπροστα.

Αυτος εκατσε πρωτος μπροστα στο τζακι με το δερματινο .  Μετα πεταχτηκε και ο ψυχολογος του insomnia και αναψαμε για τα καλα . Αυτο με το τζακι ισως ειναι κολπακι... πχ " καει η καρτα αλλα ειναι πιο κρυα απο τα ματια αεριου πισω μου !"      *μηπως ξερεις εσυ γιατι ειναι pci 4.0 οι καρτες; 

Επεξ/σία από busellatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, busellatos είπε

Αυτος εκατσε πρωτος μπροστα στο τζακι με το δερματινο .  Μετα πεταχτηκε και ο ψυχολογος του insomnia και αναψαμε για τα καλα . Αυτο με το τζακι ισως ειναι κολπακι... πχ " καει η καρτα αλλα ειναι πιο κρυα απο τα ματια αεριου πισω μου !"      *Δεν εχεις χιουμορ ουτε τα πιανεις ουτε βρηκες να πουλησεις την 2080

χαχα και την πουλησα και χιουμορ εχω και μαλιστα πηρα προσωρινα 5700ΧΤ μεχρι να παρω την 30ΧΧ ! Μη κοιταζεις τις επιδοσεις μονο δες τις τεχνολογιες.. ι/ο rtx δες τι κανει..

Επισης η σειρα 11 της ιντελ θα υποστηριζει pci ex 4 ηδη υπαρχουν ζ490 που ειναι pci gen 4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Hazuki είπε

Ρε μπρο τόσα μύρια βγάζεις, άλλαξε το δερμάτινο. Από πότε το φοράει; Τον θυμάμαι που παρουσίαζε τις 1080 με αυτό!

Ελα ντε. Το φαντάζεσαι? Να παρουσιάζει κάποτε γέρος πλέον, την 6080 και να είναι φοράει το ίδιο πέτσινο, τραγιάσκα, και να κρατάει την κάρτα στα χέρια?

 Σαν ρακέντιτος ρακκοσιλέκτης,  που βρήκε την 980 ti στα σκουπίδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, giannis2156 είπε

Η αληθεια ειναι οτι κανεις δεν ειχε ιδεα οτι θα ειναι 80% πανω ολοι λεγαμε αντε 20% με 30% πανω οποιος προλαβε προλαβε και εδωσε 2080τι τωρα δες αγγελιες παντου 2080 2080TI

 

 

πολλοί έχετε μπερδέψει τις γενιές..

η 2080 είναι 2 χρόνων κάρτα 2 γενιές πίσω...

RTX 2080 = RTX 2070super

δε βλέπω οι περισσότεροι  να κάνουν σύγκριση με της  τελευταίας γενιάς Super αλλα 2 γενιες πισω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...