Προς το περιεχόμενο

Παράδοση διαμερισματος από ενοικιαστή


dolly100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, pontez2 είπε

ΗΒ, λογω τιμων (η ακριβοτερη στην Ευρωπη) δεν υπάρχει ιδιαίτερη κινηση.

Δεν κινείται το real estate uk? Πέρισυ μετακόμισα στη γειτονιά, όταν μπήκα εγώ 4 ήταν προς πώληση (εγώ αγόρασα το 1) Μιλάμε για σπίτια 15 ετών και είμαι ήδη ο τρίτος ιδιοκτήτης. Από τότε έχουν βγει για πώληση και άλλα 6 και πουλήθηκαν όλα. Αποκορύφωμα ότι τα 3 πουλήθηκαν τώρα εν μέσω covid. Κατά μέσο όρο οι ντόπιοι κάθε 8-9 χρονια αλλάζουν σπίτι σύμφωνα με τις ανάγκες τους (μεγαλώνει μικραίνει η οικογένεια κτλ). Πάντα μιλάμε για ιδιοκατοίκιση. Τα στεγαστικά είναι ευέλικτα εδώ και πολύ εύκολα πουλάς το παλιό σπίτι να πας σε άλλο και το δάνειο σου ακολουθεί τις ανάγκες σου.

Επεξ/σία από gthe
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 208
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, Dinos1973 είπε

Το ότι ολες οι δουλειές ειναι στην Αθηνα μαλον δεν σου περασε απο το μυαλο;

Όλες οι δουλειές των 800-900 ευρω με σπιτι στα 600 ευρω ενοικιο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Magic_Nature είπε

Όλες οι δουλειές των 800-900 ευρω με σπιτι στα 600 ευρω ενοικιο; 

Κου-ρουκου!!!!!!! στην επαρχεια οι μονες δουλειές ειναι: Δημόσιος Υπαλληλος, Αγρότης, ΕΕ (εαν διαθετεις οικογενειακη επιχειρηση)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Βασίλης_29 είπε

 

Τραγική αυτή η ιστορία με την ιδιοκτήτρια που γράφεις. Το κόστος ζωής έχει ανέβει, τωρα τι να κάνεις στην Αθήνα.... αν έχεις βρει δουλειά στην επαρχία και ένα ακίνητο να μείνεις σε λογική τιμή, γιατί όχι να πας επαρχία, αρκετοί εξακολουθούν και μένουν Αθήνα όμως, γνωρίζω και άτομα που είχαν φύγει επαρχία αλλά γύρισαν πάλι γιατί βρήκαν καλύτερη δουλειά αλλά έχουν οικογένεια δεν μένουν μόνοι.

Θυμάμαι και εκείνο που έλεγες με μια πολυκατοικία που έμενες και κάποιος γείτονας που είχε σκύλο άφηνε τα κόπρανα του σκύλου μέσα στο διαμέρισμά του γιατί βαριόταν να τα μαζέψει και μύριζε όλη η πολυκατοικία..... τραγικό, απορώ αυτός πως άντεχε.

 

 

H ιδιοκτητρια που ανέφερα ηταν και ειναι κλασσικο παράδειγμα παλιανθρώπου. Σου βγαζει το συναισθημα αν την δεις στο δρομο να ζητάει βοηθεια απλα να της δώσεις μια κλωτσια να πάει πιο πέρα !!!

Με απειλούσε με δικαστήρια και στο τέλος την ξεφτύλισα στο ιδιο της το μέρος. Απο ολη αυτη τη διαδικασια έχασε πάρα πολλά. Έκτος απο το δικαστηριο έγινε γνωστη και δεν ξαναπάτησε άνθρωπος. Για μενα αυτο ηταν και ειναι επιτυχια μαζι με την ηθική νικη στο δικαστηριο γιατι και οι 2 πληρωσαμε τα εξοδα μας. Απλα αυτη έχασε την αγωγή έξωσης που μου έκανε στα 2.5 χρονια. Και τελικά εφυγα εγω στα 3. Επειδη αποφασισα εγω και οχι οταν ελεγε αυτή. 

 

Ο άλλος με τον σκυλο , δεν τον ειχε μέσα στο σπιτι του. Του έδωσε ο σπιτονοικοκυρης μια θέση στον ακάλυπτο να βάλει πλεγματα και να φτιάξει ενα "κλουβι" και εκει μέσα μαζευε τις ακαθαρσιες μια φορά το.... 2μηνο! 

 

Αυτος ειναι άλλη περιπτωση ανθρωπου. Κακος δεν ειναι αλλα ειναι σιγουρα ανεύθυνος και αχάριστος.

 

Γιατι αν ήμουν εγω και ο ιδιοκτητης μου έκανε τέτοια χάρη (μαλλον δεν τον πληρώνει) θα μαζευα τις ακαθαρσιες μια φορά την εβδομάδα. Του σκυλου ΜΟΥ. 

 

Γενικα η κοινωνια ειναι γεμάτη απο φρούτα αυτο έχω καταλαβει. Και ο καθενας να ξέρεις προσπαθει να καλυψει τις πράξεις του..... με ευγενειες.... με φανταστικα επιχειρηματα .. με παραλογες απαιτησεις δηθεν δικαιως κτλπ κτλπ δε βγάζεις ακρη... ειναι θεμα τι χαρακτηρα εχεις απεναντι σου κάθε φορα αυτο ειναι το σημαντικοτερο απο ΟΛΑ. 

Επεξ/σία από Magic_Nature
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, gthe είπε

Δεν κινείται το real estate uk? Πέρισυ μετακόμισα στη γειτονιά, όταν μπήκα εγώ 4 ήταν προς πώληση (εγώ αγόρασα το 1) Μιλάμε για σπίτια 15 ετών και είμαι ήδη ο τρίτος ιδιοκτήτης. Από τότε έχουν βγει για πώληση και άλλα 6 και πουλήθηκαν όλα. Αποκορύφωμα ότι τα 3 πουλήθηκαν τώρα εν μέσω covid. Κατά μέσο όρο οι ντόπιοι κάθε 8-9 χρονια αλλάζουν σπίτι σύμφωνα με τις ανάγκες τους (μεγαλώνει μικραίνει η οικογένεια κτλ). Πάντα μιλάμε για ιδιοκατοίκιση. Τα στεγαστικά είναι ευέλικτα εδώ και πολύ εύκολα πουλάς το παλιό σπίτι να πας σε άλλο και το δάνειο σου ακολουθεί τις ανάγκες σου.

Αυτό διάβαζα προσφατα οτι επειδή ειναι πανάκριβα αλλά και επειδη αναμένουν μια κριση λογω της εξόδου από την ΕΕ. πως ειχε πέσει. Αν ισχύει αυτό που λες, δειχνει πως οι περισσότεροι ευρωπαίοι το έχουν γυρισει στην αγορά ακινητων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

Κου-ρουκου!!!!!!! στην επαρχεια οι μονες δουλειές ειναι: Δημόσιος Υπαλληλος, Αγρότης, ΕΕ (εαν διαθετεις οικογενειακη επιχειρηση)

Στην Αθήνα ποιες ειναι; Ιδιωτικος υπάλληλος με 800 ευρώ και 600 ευρω το μήνα ενοικιο; δεν απαντάς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Τι άλλο θα ακούσουμε από τους geekουλες bedroom warriors του Insomnia.gr ρε φίλε..

Οσοι με ξερουν εδω μεσα ξερουν αν οσα λεω ειναι ιστοριες bedroom warriors (και το αν ειμαι η οχι geekoulas οπως λες). Τωρα επειδη καποιοι εχετε παει και συγκατοικειτε με γυναικες που τις κυνηγαει η Greenpeace δεν ειναι λογος να φθονειτε οσους ειναι ακομα ελευθεροι.

Το θεμα το βιασαμε απο ολες τις πλευρες, νομιζω πως εφτασε η ωρα να κλεισει.

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Magic_Nature είπε

Στην Αθήνα ποιες ειναι; Ιδιωτικος υπάλληλος με 800 ευρώ και 600 ευρω το μήνα ενοικιο; δεν απαντάς. 

ολες οι εταιρειες του ιδιωτικού τομεα ειναι στην Αττικη......ετσι απλα, και δεν πληρωνουν 800 ευρώ αλλα πανω απο 1200!!!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Οσοι με ξερουν εδω μεσα ξερουν αν οσα λεω ειναι ιστοριες bedroom warriors (και το αν ειμαι η οχι geekoulas οπως λες). Τωρα επειδη καποιοι εχετε παει και συγκατοικειτε με γυναικες που τις κυνηγαει η Greenpeace δεν ειναι λογος να φθονειτε οσους ειναι ακομα ελευθεροι.

Το θεμα το βιασαμε απο ολες τις πλευρες, νομιζω πως εφτασε η ωρα να κλεισει.

 

Άσχετα απο αυτα εγω πάνω απο 400 ευρω το μήνα σε σπιτι δε δινω. Τέλος το θεωρω κλεψιά. Αν ειναι έτσι ο άλλος βρηκε μια περιουσια και τη νοικιάζει 600 ευρω το μηνα 3 διαμερισματα και βγάζει 1800 ευρω και κάθεται ή ενα διαμερισμα 600 ευρω + επιδομα ανεργου ή κανα αλλο φανταστικο επιδομα θα βγάζει κανα 1000αρικο στο φτερο και θα ξυπνάει καθε μερα στις 12 χαχα !!! Να γράφει στο ινσομνια ή αλλου ιστοριες. Ε οχι ρε φιλε. Να πάνε να δουλέψουν! 

4 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

ολες οι εταιρειες του ιδιωτικού τομεα ειναι στην Αττικη......ετσι απλα, και δεν πληρωνουν 800 ευρώ αλλα πανω απο 1200!!!!!!!

Δηλαδη θές να μας πεις οτι αυτη τη περιοδο ένας 35αρης με 5 χρονια προυπηρεσια θα πάρει 1500 ευρω; 

 

1000αρικακι και θα ειναι απικο 12 ωρες την ημέρα. Στο 2020 ειμαστε οχι στο 2004. Το 70% των νεων παιρνει μισθο κάτω απο 1000 ευρώ. Αλλα ο ελληναρας συνεχιζει να δινει σπιτι με 500 ευρω το μήνα. Αν μετά δεν εχει να πάρει λεφτά τρεχει και στα δικαστηρια να παριστάνει τον αδικημενο. 

 

600 ευρω για να ειμαι πάνω στον άλλον... η θάλασσα που ειναι; το καλοκαιρι; πλεον 1000 φορές επαρχια. Βρισκεις ενα καλο μέρος και ανοιγεις και μια επιχειρηση. Η Αθηνα πάει τελειωσε. Ολοι εκει μαζευτηκαν. Σου σπάνε τα νευρα και καθε μερα στους δρομους 2 ωρες να φτάσεις στη δουλειά... να παρκαρεις δεν έχεις. Αντε γειαααα !

Επεξ/σία από Magic_Nature
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Magic_Nature είπε

Άσχετα απο αυτα εγω πάνω απο 400 ευρω το μήνα σε σπιτι δε δινω. Τέλος το θεωρω κλεψιά. Αν ειναι έτσι ο άλλος βρηκε μια περιουσια και τη νοικιάζει 600 ευρω το μηνα 3 διαμερισματα και βγάζει 1800 ευρω και κάθεται. Να γράφει στο ινσομνια ή αλλου ιστοριες. Ε οχι ρε φιλε. Να πάνε να δουλέψουν! 

Δηλαδη θές να μας πεις οτι αυτη τη περιοδο ένας 35αρης με 5 χρονια προυπηρεσια θα πάρει 1500 ευρω; 

1000αρικακι και θα ειναι απικο 12 ωρες την ημέρα. Στο 2020 ειμαστε οχι στο 2004. Το 70% των νεων παιρνει μισθο κάτω απο 1000 ευρώ. Αλλα ο ελληναρας συνεχιζει να δινει σπιτι με 500 ευρω το μήνα. Αν μετά δεν εχει να πάρει λεφτά τρεχει και στα δικαστηρια να παριστάνει τον αδικημενο. 

Παρα πολλοι ειναι ετσι, ειχαν οι παπουδες λεφτα, τα αφησαν στους πατεραδες, εκεινοι επενδυσαν και τωρα τα παιδια ειναι φτιαγμενα (βεβαια υπαρχουν και εκεινοι που τα "τσεπωσαν" καλα επι ΠΑΣΟΚ και εκαναν περιουσιες ενω ηταν Δ.Υ).

Βεβαια το παντοτινο αστειο στην Ελλαδα ειναι πως ΟΛΟΙ τα εχουν κανει απο μονοι τους. Δεν παιζει ρολο αν βρηκαν περιουσιες (χρηματα, σπιτια, εργοστασια), αν τους ρωτησεις τι και πως ΟΛΟΙ τα εχουν κανει ΟΛΑ μονοι τους (εχω και καλους φιλους που ειναι ετσι, δεν το λεω μονο για ασχετους).

Επεξ/σία από Salvation81
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Malthador είπε

Ωραία, θα το τραβήξω λίγο από τα βυζιά για να γίνει πιο κατανοητό: ας υποθέσουμε ότι είμαι ιδιοκτήτης με δυάρι στο Παγκράτι και μου την βαράει και ζητάω €5.000 το μήνα ενοίκιο. Έστω ότι βρίσκεται ένα εξίσου βαρεμένο ζευγάρι και το μισθώνει. Τι είναι πιθανότερο, να μου έκατσε το τζόκερ και να ήρθε ο Λάτσης με την γυναίκα του να μείνουν σε δυάρι στο Παγκράτι ή να πέσει πιστόλιασμα;

Αυτό εννοώ ότι υπάρχει ένα όριο πάνω από το οποίο ρισκάρεις σαν εκμισθωτής. Ναι, η αγορά των μισθωμάτων αυτορρυθμίζεται σύμφωνοι, αλλά στο πιστόλιασμα παίζει ρόλο και η λογική. Και η λογική λέει ότι ένα ζευγάρι με χαμηλούς ή μέσους μισθούς θα δυσκολευτεί κάποια στιγμή να σου δώσει €800 ενοίκιο. Αντίστοιχα ένας φοιτητής/εργένης.

Το ίδιο ισχύει και για τον τζαμπατζή. Άμα έχει φάει €10.000 μένοντας τζάμπα πιο εύκολα θα αντικρούσει την έξωση, απ' ότι αν έχει φάει €1.000.

Εγώ ξέρω περιπτώσεις και με υψηλά και με χαμηλά ενοίκια.

Επίσης και βαρεμένος να είναι ο ενοικιαστής και να έχει 5000 για κάψιμο...κάποια στιγμή θα βρεθεί κάποιος που θα του ανοίξει τα μάτια!

3 ώρες πριν, phanispal είπε

Κάπως πρέπει να προστατευτούν όμως και περιπτώσεις όπου πάνω στο χρόνο ο ιδιοκτήτης σου ζητάει πίσω το σπίτι για ιδιοκατοίκηση, ενώ έχεις μωρό παιδί, ενώ του είχες ξεκαθαρίσει ότι δεν ψάχνεις κάτι προσωρινό, αφού το ίδιο σου είχε συμβεί και με τον προηγούμενο ιδιοκτήτη, παρόλο που ήσουν πάντα τυπικός στις υποχρεώσεις σου.

Αν όταν σκέφτεσαι συγκάτοικο έχεις στο μυαλό σου τον Τζόι και τον Τσάντλερ, καταλαβαίνω γιατί μπορεί να έχεις τόσο ψηλά τη συγκατοίκηση με άγνωστους συνομήλικους και να θεωρείς ότι είναι χειρότερο να μένεις με τους γονείς σου.

Δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει σε βορειότερες χώρες, αλλά εδώ που παίζει μεσογειακό ταμπεραμέντο και ελληναράδικη νοοτροπία το να σου κάτσει συγκατοίκηση χωρίς σοβαρά προβλήματα είναι μάλλον ανέφικτο.

Κάποιος του σφύριξε οτι το έδωσε φτηνά και οτι "ο κυρ-Μήτσος, ο κυρ-Τάκης και η κυρά-Λίτσα στη γειτονιά που βρήκαν καλούς ενοικιαστές (θύματα) καθαρίζουν περισσότερα, ασε τον Πίπη-τον γιο της διαχειρίστριας-που έκανε το δώμα airbnb και καθαρίζει 3000 χιλιάρικα το μήνα από 15τμ"!

19 λεπτά πριν, gthe είπε

Δεν κινείται το real estate uk? Πέρισυ μετακόμισα στη γειτονιά, όταν μπήκα εγώ 4 ήταν προς πώληση (εγώ αγόρασα το 1) Μιλάμε για σπίτια 15 ετών και είμαι ήδη ο τρίτος ιδιοκτήτης. Από τότε έχουν βγει για πώληση και άλλα 6 και πουλήθηκαν όλα. Αποκορύφωμα ότι τα 3 πουλήθηκαν τώρα εν μέσω covid. Κατά μέσο όρο οι ντόπιοι κάθε 8-9 χρονια αλλάζουν σπίτι σύμφωνα με τις ανάγκες τους (μεγαλώνει μικραίνει η οικογένεια κτλ). Πάντα μιλάμε για ιδιοκατοίκιση. Τα στεγαστικά είναι ευέλικτα εδώ και πολύ εύκολα πουλάς το παλιό σπίτι να πας σε άλλο και το δάνειο σου ακολουθεί τις ανάγκες σου.

Ένα σημαντικό θέμα στην Ελλάδα είναι οτι κάποτε πέρναγες έξω από τράπεζα και σου έβγαινε στεγαστικό 300.000 με 1-2% επιτόκιο, σήμερα χρειάζεσαι 10 εγγυητές για 30.000 δανείου και πολύ μεγαλύτερο επιτόκιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Παρα πολλοι ειναι ετσι, ειχαν οι παπουδες λεφτα, τα αφησαν στους πατεραδες, εκεινοι επενδυσαν και τωρα τα παιδια ειναι φτιαγμενα (βεβαια υπαρχουν και εκεινοι που τα "τσεπωσαν" καλα επι ΠΑΣΟΚ και εκαναν περιουσιες ενω ηταν Δ.Υ).

Ε ναι ετσι γινεται. Να παιρνουν λεφτά αλλα να ειναι λογικά. Ακου 600 ευρω για ενα διαμερισμα χωρια τα κοινοχρηστα... επειδη ειναι στο Μαρουσι; Ε ΚΑΙ;

 

Μήπως εχεις τη θάλασσα διπλα να χαλαρωνεις το καλοκαιρι και δεν το ξέρω; οχι ρε φιλε... χιλιες φορες εκτος Αθηνων Ωρωπο ή γενικα επαρχια. 

 

Δηλαδη ζητάς απο εναν μισθωτο 600 ευρω ξερω γω που ειναι σιγουρα το 50% του μισθου του για να τον αρμεγεις καθε μηνα επειδη εσενα σου αφησαν οι δικοι σου σπιτια. Δεν ειναι λογικο ρε φιλε. Ολοι αυτοι οι άνθρωποι πρέπει να πάρουν ενα μάθημα επιτέλους. Και δεν εννοω το μάθημα που άφησε ο άλλος ο ελεινος το σπιτι σε αθλια κατασταση ή δεν πληρωνε. Εννοω να μην νοικιασει κανεις σε τέτοιες τιμές. Εμενα αυτη ειναι η θέση μου. Έως 400 ευρω το πολύ.... βαριά για 3αρι θα έδινα. Αλλιως θα έφευγα σε άλλες περιοχές ακομη και εκτος Αθηνών. 

 

Εγω στην επαρχια που ειμαι δινω 260 το μήνα φιλος και καθε απογευμα μετα τον ύπνο πάω και κάνω μπανάκι 10 λεπτά. Το πρωι πάω κανονικα στη δουλειά μου. Εχω ποιότητα ζωής που αυτη την επιλογη στην Αθηνα δεν την έχεις και θα πληρωνες και τα τριπλασια. Εμεις φταιμε. 

Επεξ/σία από Magic_Nature
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Magic_Nature είπε

Δηλαδη ζητάς απο εναν μισθωτο 600 ευρω ξερω γω που ειναι σιγουρα το 50% του μισθου του για να τον αρμεγεις καθε μηνα επειδη εσενα σου αφησαν οι δικοι σου σπιτια.

Nαι, το κάνουν και παιρνουν το μάθημά τους όταν βαράει το κανόνι. Αλλά αντι να μάθουν, επαναλαμβάνουν το ιδιο λάθος διοτι πιστευουν οτι οσο πιο ακριβο τόσο καλύτερος ο ενοικιαστης.

Δεν καταλαβαίνουν οτι άνθρωπος που διαθέτει 600 ευρω για ενοικιο, αφενως δεν ειναι μονιμος, συντομα θα του φυγει δηλαδη, αφετέρου, αν τα χει και γουστάρει να τα δινει ενοικιο, δε θα κάτσει στα 600 αλλά θα πάει στη διαμερισματάρα του 1000ρικου.

 

 

Επεξ/σία από pontez2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Magic_Nature είπε

Ε ναι ετσι γινεται. Να παιρνουν λεφτά αλλα να ειναι λογικά. Ακου 600 ευρω για ενα διαμερισμα χωρια τα κοινοχρηστα... επειδη ειναι στο Μαρουσι; Ε ΚΑΙ;

Μήπως εχεις τη θάλασσα διπλα να χαλαρωνεις το καλοκαιρι και δεν το ξέρω; οχι ρε φιλε... χιλιες φορες εκτος Αθηνων Ωρωπο ή γενικα επαρχια. 

Δηλαδη ζητάς απο εναν μισθωτο 600 ευρω ξερω γω που ειναι σιγουρα το 50% του μισθου του για να τον αρμεγεις καθε μηνα επειδη εσενα σου αφησαν οι δικοι σου σπιτια. Δεν ειναι λογικο ρε φιλε. Ολοι αυτοι οι άνθρωποι πρέπει να πάρουν ενα μάθημα επιτέλους. Και δεν εννοω το μάθημα που άφησε ο άλλος ο ελεινος το σπιτι σε αθλια κατασταση ή δεν πληρωνε. Εννοω να μην νοικιασει κανεις σε τέτοιες τιμές. Εμενα αυτη ειναι η θέση μου. Έως 400 ευρω το πολύ.... βαριά για 3αρι θα έδινα. Αλλιως θα έφευγα σε άλλες περιοχές ακομη και εκτος Αθηνών. 

Εγω στην επαρχια που ειμαι δινω 260 το μήνα φιλος και καθε απογευμα μετα τον ύπνο πάω και κάνω μπανάκι 10 λεπτά. Το πρωι πάω κανονικα στη δουλειά μου. Αυτη την επιλογη στην Αθηνα δεν την έχεις και θα πληρωνες και τα τριπλασια. Εμεις φταιμε. 

Δυστυχως οπως ειπαν και αλλοι η προσφορα και η ζητηση τα οριζει ολα. Και εγω εχω ενα ισογειο 70 τετραγωνικων που σκεφτομαι να σουλουπωσω και να νοικιασω αλλα ΑΝ το κανω οκ δεν θα ειναι κατω απο 300-350ε τον μηνα (ειναι και διπλα σε μετρο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Salvation81 είπε

Δυστυχως οπως ειπαν και αλλοι η προσφορα και η ζητηση τα οριζει ολα. Και εγω εχω ενα ισογειο 70 τετραγωνικων που σκεφτομαι να σουλουπωσω και να νοικιασω αλλα ΑΝ το κανω οκ δεν θα ειναι κατω απο 300-350ε τον μηνα (ειναι και διπλα σε μετρο).

Ας πουμε αυτη η τιμη, σε ένα πληρως ανακαινισμένο ισογειο. Μονο που ειναι ισόγειο, χάνει μεγάλο από το μέρος της αξίας του. Λίγοι και απελπισμένοι πάνε σε ισόγεια, εκτος αν έχουν κήπο κτλ.

Αν το δωσεις πάνω απο 350, θα δυσκολευτεις να βρεις ενοικιαστη και θα ρισκάρεις το κανονι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...