Προς το περιεχόμενο

Το Samsung Galaxy M51 διαθέτει μπαταρία 7000mAh


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, CharalampisCrete είπε

Πολυ καλή  χωρητικότητα της μπαταρίας το θεμα ειναι οτι  αυξάνετε καθαρα λογο απαιτήσεων του συστήματος  ....

Το μυαλό πάει στι 3310 αλλα μπααααα..... Καθε μέρα φορτισμα κι αυτό

το oppo α91 με μέτρια χρήση και ένα ξεπατωμό εφαρμογές που του έχω βάλει θέλει μια φορά στις 2 μέρες (ίσως στις 3 αν δεν το ζορίσεις) και έχει 5άρα μπαταρία. το καλο βεβαια ειναι οτι με το vooc μιση ωρα φορτιση ανα δύο μέρες δεν σε περιορίζει ιδιαίτερα.
φαντάζομαι οτι ο σαμισουγκ με την 7άρα θα σε βγάζει 3 μέρες άνετα αν δεν κάθεσαι όλη μέρα στο γιουτουμπ με wifi 4g και bt ανοιχτά ταυτόχρονα

Επεξ/σία από balt123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάμεσα σε αυτό και το Α71, ποιο αξίζει λέτε? Γιατί έκατσα και τα σύγκρινα και πάνω κάτω ίδια χαρακτηριστικά έχουν εκτός από την μπαταρία και το βάρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, vagosd είπε

Ποιό bloatware εννοείτε ? Τις εφαρμογές της Google που σου κάνει εγκατάσταση με το πρώτο setup και τρέχουμε να τις σβήσουμε ? Και θα πάρεις στοκ αντρόιντ για να ψάχνεις τις βασικές εφαρμογές από τρίτους ?

Browser, cloud, e-mail apps, app store, σημειώσεις widget apps κλπ της κάθε εταιρίας που δε μας ενδιαφέρουν και παρ'όλα αυτά οι περισσότερες είναι προεγκατεστημένες, ενημερώνονται και τρέχουν στο παρασκήνιο και τρέχουμε να τις σβήσουμε. Προσωπικά χίλιες φορές προτιμώ της Google. Συνήθως είναι πιο streamlined και συνεργάζονται καλύτερα με το Android. Η αισθητική είναι υποκειμενικό θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, MikeKata είπε

Browser, cloud, e-mail apps, app store, σημειώσεις widget apps κλπ της κάθε εταιρίας που δε μας ενδιαφέρουν και παρ'όλα αυτά οι περισσότερες είναι προεγκατεστημένες, ενημερώνονται και τρέχουν στο παρασκήνιο και τρέχουμε να τις σβήσουμε. Προσωπικά χίλιες φορές προτιμώ της Google. Συνήθως είναι πιο streamlined και συνεργάζονται καλύτερα με το Android. Η αισθητική είναι υποκειμενικό θέμα.

Δηλαδή κάτι Google Βιβλία , κάτι Duo κτλ δεν είναι bloatware? Εγώ πάλι έχω σβήσει όσα περισσότερα google apps μπορούσα και πρώτα απ'ολα τον Chrome.

2 λεπτά πριν, aleksios είπε

Αξιζει πωληση note 9 για το Μ51 η s10 lite τι λετε;

Αν καίγεσαι για αυτονομία ίσως . Αλλιώς όχι , και τα 2 που ανέφερες είναι κατώτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vagosd είπε

Δηλαδή κάτι Google Βιβλία , κάτι Duo κτλ δεν είναι bloatware? Εγώ πάλι έχω σβήσει όσα περισσότερα google apps μπορούσα και πρώτα απ'ολα τον Chrome.

Αν καίγεσαι για αυτονομία ίσως . Αλλιώς όχι , και τα 2 που ανέφερες είναι κατώτερα.

Αν συγκρίνεις πόσες εφαρμογές "bloatware" έχει η Google προεγκατεστημενες με το πόσες τρέχουν από πίσω στα τηλέφωνα άλλων εταιριών είναι η μέρα με τη νύχτα. Ειδικά σε κάτι Samsung και Xiaomi... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, MikeKata είπε

Το ίδιο άρθρο διαβάσαμε. Απλώς πέραν του τίτλου, εξηγεί ακριβώς τι εννοεί μέσα στο άρθρο. Η έρευνα που έκαναν και η αλλαγή για αυτό το λόγο είναι.
 

We also know that stock Android hasn't been optimized for one-handed usage on a larger display, so we set out to make it easier for you to use. We analyzed how people use phones and looked at anthropometric data to design a UI for more comfortable one-handed use.

Since people hold their phones at the bottom, it's naturally more difficult to reach the top of the phone. The updated layout of OxygenOS 11 now moves the touch controls closer to your thumbs for easier access as soon as you open a menu.

Και οι δύο έχουμε το δίκιο μας. 

15 λεπτά πριν, vagosd είπε

Δηλαδή κάτι Google Βιβλία , κάτι Duo κτλ δεν είναι bloatware? Εγώ πάλι έχω σβήσει όσα περισσότερα google apps μπορούσα και πρώτα απ'ολα τον Chrome.

Αν καίγεσαι για αυτονομία ίσως . Αλλιώς όχι , και τα 2 που ανέφερες είναι κατώτερα.

Ποιο είναι κατώτερο του Μ51...? Το flagship s10 lite? Α οκ εννοείς στην χωρητικότητα μπαταρίας..... Να σου πω όμως ότι έχει άψογη Αυτονομία.... Καλύτερη κατά πολύ από όλα τις ναυαρχίδες της Samsung....., 10ωρα screen time 

Επεξ/σία από kostasfalcon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο θέμα του s10 lite στο κανάλι μου (στην περιγραφή) εχω λίστα για το package disabler, τη φορτωνεις μεσα απο αυτο και κοβει καμια 180ρια άχρηστα services / apps. 

Φυσικά μετα ανοίγετε οποία απο αυτα θέλετε. Είναι μια καλή βαση για να μη ψάχνετε ένα ένα. Λιγο πολύ κανει σε ολα τα Samsung. Όποιος θέλει την κατεβάζει απο εκει. 

Πάντως, το s10lite ειναι το 1ο σαμσουνγκ που δεν τη χρειάζεται. Έχει τοσο μεγάλη αυτονομία που δεν μπορώ να διακρίνω ποσο παραπανω κερδίζω κλείνοντας τα, αντίθετα με πολλα αλλα που την εφσρμοζα. 

 

Επεξ/σία από oldnew
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που με χαλάει στον nova (τον έχω αγοράσει εδώ και πολλά χρόνια) είναι ότι δεν τα πάει καλά με τα full screen gestures καθώς δεν ακολουθεί το ομαλό animation του συστήματος αλλά τον δικό του που είναι αποτομος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

Αυτό που με χαλάει στον nova (τον έχω αγοράσει εδώ και πολλά χρόνια) είναι ότι δεν τα πάει καλά με τα full screen gestures καθώς δεν ακολουθεί το ομαλό animation του συστήματος αλλά τον δικό του που είναι αποτομος 

Αν θυμάμαι καλά (γιατί έχω και χρόνια να τον παραμετροποιήσω), μπορείς να αλλάξεις το animation speed. Αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MikeKata είπε

Αν θυμάμαι καλά (γιατί έχω και χρόνια να τον παραμετροποιήσω), μπορείς να αλλάξεις το animation speed. Αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

Το συγκεκριμένο δεν αλλάζει.... Αν ακολουθούσε πίστα το System animation θα ήταν άψογο για μένα.... Βέβαια άλλους δεν τους ενοχλεί εγώ είμαι ψείρας σε αυτά... 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

Το συγκεκριμένο δεν αλλάζει.... Αν ακολουθούσε πίστα το System animation θα ήταν άψογο για μένα.... Βέβαια άλλους δεν τους ενοχλεί εγώ είμαι ψείρας σε αυτά... 

Στην καρτέλα Look and Feel έχει επιλογή για Animation Speed. Εκεί δίνει αργή, κανονική (παρόμοιες με τα εφέ του Android) κλπ. Δεν το φτιάχνεις από εκεί;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MikeKata είπε

Στην καρτέλα Look and Feel έχει επιλογή για Animation Speed. Εκεί δίνει αργή, κανονική (παρόμοιες με τα εφέ του Android) κλπ. Δεν το φτιάχνεις από εκεί;

Αδελφέ το ξέρω αυτό που λες..... Δεν φτιάχνεται.... 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

Και οι δύο έχουμε το δίκιο μας. 

Ποιο είναι κατώτερο του Μ51...? Το flagship s10 lite? Α οκ εννοείς στην χωρητικότητα μπαταρίας..... Να σου πω όμως ότι έχει άψογη Αυτονομία.... Καλύτερη κατά πολύ από όλα τις ναυαρχίδες της Samsung....., 10ωρα screen time 

Flagship το S10 lite ? Τότε το S10+  και το Note 10 plus τι είναι ? Συμφωνώ για την αυτονομία που γενικώς δεν φημίζονται τα flagships. Από εκεί και μόνο καταλαβαίνεις ότι δεν πρόκειται για flagship.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...