Προς το περιεχόμενο

Κάηκε το σπίτι μου ζητώ βοήθεια.


LLLEFTERIS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λευτέρη καλημέρα,

Είδα τις φωτογραφίες που ανέβασες και πραγματικά ανατρίχιασα φίλε μου.

Εύχομαι να μη βρεθεί κανείς στη θέση σου.

Ξέρω ότι είναι δύσκολο να δεις κάτι θετικό σε όλο αυτό, αλλά το γεγονός ότι είστε όλοι καλά, είναι το μεγαλύτερο καλό του κόσμου!

Για την όποια βοήθεια που συζητάμε στο θέμα, προφανώς και δε χρειάζονται ντροπές. Είναι ο ορισμός του "ανθρώπου" να βοηθάς κάποιον.

Εξάλλου, το να δώσεις 1-2-5-20€ σε μια μεγάλη ανάγκη όπως αυτή, δεν είναι κάτι τόσο τραγικό για πολλά μέλη του forum.

Το σύνολο όμως αυτών ίσως μπορέσει να συμβάλει κάπως στα πρώτα έξοδα, ειδικά δε, σε ό,τι αφορά τα παιδάκια σου.

Όταν με το καλό περάσει ο καιρός και μπείτε πάλι σπίτι, θα φροντίσουμε να μαζέψουμε υπογραφές ώστε να γίνει μήνυση στη γυναίκα σου που ξέχασε το μάτι ανοικτό (:P:P:P).

Καλή δύναμη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

12 λεπτά πριν, pgavalito είπε

 γυναίκα σου που ξέχασε το μάτι ανοικτό (:P:P:P).

 

Καταλαβαίνω απόλυτα ότι το γράφεις για πλάκα παρόλα αυτά δεν φαντάζεσαι με τρία παιδιά πόσο εύκολα μπορείς να ξεχάσεις κάτι ή να έχεις μια στιγμή απροσεξίας 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, karaLRS είπε

Καταλαβαίνω απόλυτα ότι το γράφεις για πλάκα παρόλα αυτά δεν φαντάζεσαι με τρία παιδιά πόσο εύκολα μπορείς να ξεχάσεις κάτι ή να έχεις μια στιγμή απροσεξίας 

Κάποια στιγμή είχα δουλέψει σε ένα σπίτι σε συνεργασία με έναν ηλεκτρονικό σε έναν πίνακα που πιο πολύπλοκο δεν έχω δει στη ζωή μου σε οικιακή εγκατάσταση. Πρακτικά αυτό που έκανε ήταν με το που ανιχνευτεί καπνό να κόβει το ρεύμα και ταυτόχρονα να ανοίγει springier μέσω ηλεκτροβανας στην κουζίνα. Ε η γυναίκα του κυρίου είχε κάψει ήδη 2 κουζίνες Και προτίμησε να πληρώσει για αυτοματισμό παρά ξανά για καμμένη κουζίνα. Συμβαίνουν αυτά. Είναι να μη σου τύχει. Κ εγώ με τη δικιά μου μαλώνω διαρκώς γιατί θέλει να ανάβει καντήλια κλπ κ δε καταλαβαίνει τον κίνδυνο που κρύβουν. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, karaLRS είπε

Καταλαβαίνω απόλυτα ότι το γράφεις για πλάκα παρόλα αυτά δεν φαντάζεσαι με τρία παιδιά πόσο εύκολα μπορείς να ξεχάσεις κάτι ή να έχεις μια στιγμή απροσεξίας 

Το ξέρω φίλε μου. Έχω και εγώ δυο μικρά και οι στιγμές που αναφέρεις μας είναι δυστυχώς γνωστές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόοοοοο....Θυμάμαι το topic που συζητούσαμε για τις "αναμονές" στην ταράτσα και τα προβλήματα υγρομόνωσης, και ότι δεν ψήνονταν και τόσο τα πεθερικά να μπουν σε ένα "εξοικονομώ"...
Μήπως τώρα, υπό την πίεση των γεγονότων, ψήνονταν;;;; Θα βγει άμεσα, με πολύ καλά ποσοστά επιδότησης, μέχρι και 85%...τώρα το πόσο άμεσα, με το ελληνικό δημόσιο δεν μπορώ να το ξέρω.

Τουλάχιστον κοίταξε να καθαρίσετε καλά το σπίτι σε πρώτη φάση να φύγει από μέσα η κάπνα, να είναι υγιεινό για τα παιδάκια σου, και θα την βρεις την άκρη! Καλή δύναμη φίλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 777andreas777 είπε

Έχει γίνει τελικά κάποια κίνηση για λογαριασμό ή crowdfunding;

Προς το παρόν εδώ για πληροφορίες: https://www.insomnia.gr/forums/forum/330-τι-μπορώ-να-κάνω-εγω/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
13 λεπτά πριν, paylidis είπε

Κ εγώ με τη δικιά μου μαλώνω διαρκώς γιατί θέλει να ανάβει καντήλια κλπ κ δε καταλαβαίνει τον κίνδυνο που κρύβουν. 

Αυτη τα ανάβει και εσυ τα κατεβάζεις; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Η υγεια πανω απο ολα και μετα ολα τα αλλα. Απο τη στιγμη που η οικογενεια σου και εσυ ειστε καλα ολα φτιαχνονται. Μπορει να επεσες αλλα θα ξανασηκωθεις.

Η βοηθεια καθε ειδους που τα υπολοιπα παιδια ειναι διατεθειμενα να προσφερουν ειναι απλα δειγμα αλληλεγγυης. Μη σε κανει να αισθανεσαι ασχημα. Μπορει να εχω καποια χρηματα που καθονται, μπορει να εχω επιπλα σε αποθηκες, μπορει να ειμαι επαγγελματιας σε χρησιμη για εσενα εργασια.

 

Δες τι χρειαζεσαι και απλα πες το. Οπως ειπε ενας φιλος παραπανω, κανε το καλο σε καποιον αλλον στο μελλον. Περιμενω-με καποιο τροπο να βοηθησουμε. Φιλικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, 777andreas777 είπε

Δεν λειτουργεί το link.

Ok, έχει δημιουργηθεί ένα κλειστό club για την παροχή πληροφοριών και για παροχή βοήθειας. Λογικά δεν σου λειτουργεί το link επειδή δεν είσαι μέλος του club. Κάνε ένα request και θα μπορείς να τα δεις μετά.

https://www.insomnia.gr/clubs/

Επεξ/σία από Koveras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TsoliasGR είπε

Παιδιά είμαστε εδώ 550.000 μελη περίπου.Οι 100.000 αν είναι ενεργοί και έβαζε ο καθένας απο 1 ευρώ θα λυνόταν το πρόβλημα του συνανθρώπου μας.Τόσο δύσκολο είναι να οργανωθούμε πια;Φίλε Λευτέρη στείλε μου λογαριασμό (αν έχεις Εθνικής ακόμα πιο καλά ).

Λιγο προσοχη σε αυτα που λετε καποιοι, ακομα και να γινοταν αυτο πες οτι μαζευε το insomnia 100k (απιθανο αλλα λεμε πες) και το κοστος επισκευης ηταν 20-30k και εμεναν τα 70, μετα τι; Αλλο βοηθαω τον συνανθρωπο μου να γινει "ολοκληρος" ξανα και αλλο βοηθαω τον συνανθρωπο μου να αγορασει και 2ο σπιτι η αυτοκινητο πολυτελειας η, η, η. Φαντασου τι θα γινει στην 2η περιπτωση, οχι μονο απο μελη αλλα γενικα απο κοσμο (ολο και καποιος κουτοπονηρος θα κανει ζημια στο σπιτι του η θα εχει καποια ζημια και θα ερθει για βοηθεια εδω).

Οι καλοι λογαριασμοι κανουν τους καλους φιλους (γνωστους στην συγκεκριμενη περιπτωση) οποτε θεωρω πως πρεπει πρωτα ο Λευτερης να φερει κοσμο να δει ποσο πανω κατω θα του παει ολο αυτο και μετα να κανει ενα crowdfunding με αυτο το ποσο ως συγκεκριμενο στοχο.

  • Like 1
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...