Προς το περιεχόμενο

Μεταπτυχιακό Advanced Computer Networks στο mediterranean college


alex723243

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα Αλέξανδρος από θεσσαλονίκη. Ήθελα να ρωτήσω αν έχεις κάποιος εμπειριά απο το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό (https://www.medcollege.edu.gr/courses/msc-advanced-computer-networks/)
κόστος για δίδακτρα, καθηγητές, εξοπλισμός εργαστηρίων και γενικά πληροφορίες καθώς κοιτάζω αυτή την περίοδο αν θα κάνω καποιο μεταπτυχιακό ή αν θα ξαναψάξω για δουλειά. Δούλευα δύο έτη ώς τεχνικός υπολογιστών και σταμάτησα πρόσφατα και κοιτάω για το επόμενο βήμα. Πτυχίο έχω μηχανολόγου μηχανικού απο ΤΕΙ αλλά δεν θέλω να ασχοληθώ με το συγκεκριμένο τομέα. Όποια βοήθεια δεκτή. Επίσης γνωρίζω ότι κλείνεις ραντεβού με το κολλεγιο για να μιλησεις για χρήματα και τα λοιπά αλλά εγω θέλω την εμπειρία καποιου που το έχει τελειώσει ή εστο γνωρίζει άτομο που το έκανε για να μου πεί την γνώμη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5000-6000 ειναι τα διδακτρα. Επισης αν κανεις το λαθος και τους δωσεις τον αριθμο σου για πληροφοριες θα σε παιρνουν τηλεφωνο μεχρι να σβησει ο ηλιος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι έψαξα και εγώ κάπου εκεί άκουσα απο χρήματα, πολλά κατά την γνώμη μου καθώς έχει άλλα πανεπιστήμια βλέπε διεθνες πανεπιστήμιο που έχουν τοπ προγραμματα με 4000. Βέβαια θα το ψάξω γιατί άκουσα ότι κάποιες φορές τα μειώνουν τα χρήματα, ευχαριστώ παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 03/09/2020 at 13:45, alex723243 said:

... συγκεκριμένο μεταπτυχιακό (https://www.medcollege.edu.gr/courses/msc-advanced-computer-networks/) ...

Στο Mediterranean, ανάλογα με τον ανταγωνισμό από άλλους υποψηφίους, μπορεί και να σε δεχτούν ακόμα και για το MSc που θες.
Εχεις το υπόβαθρο για να παρακουθήσεις advanced-computer-networks και μάλιστα σε μεταπτυχιακό επίπεδο?
Από εμπειρία και εντυπώσεις από συναδέλφους, τα της πληροφορικής, επικοινωνιών, δικτύων, δεδομενων, μετάδοσης etc μόνον εύκολα δεν είναι και δεν τα καταφέρνουν όλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά δεν έχω θέμα να καθίσω και να διαβάσω  και παραπάνω αν χρειαστεί για να φτάσω στο σωστό επιπεδο, προς το παρών βέβαια το ψάχνω ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σου έχουν δώσει λίστα με βιβλία (και mock exam) τα οποία θα πρέπει να μελετήσεις ΠΡΙΝ σε κάνουν δεκτό ή να περάσεις εξετάσεις τους?
Ενας άσχετος με μηχανολογία μπορεί να κάνει μεταπτυχιακό σε τουρμπίνες ή ρευστά ή μηχανές, θερμότητες ή υλικά?
Η γνώμη μου είναι ότι πας να παίξεις άλλο άθλημα σε ξένο γήπεδο, ok αν έχεις γνωστούς που ξέρουν το αντικείμενο και μπορούν να σε βοηθήσουν αλλά ακόμα και έτσι νομίζω ότι ρισκάρεις, πολύ.
(γνώμη μου, με καλές προθέσεις μεν αλλά μπορεί να σε παραπλανώ, δεν ξέρω background σου, εμπειρία ή άλλες σπουδές σου)

Επεξ/σία από eyw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...