Προς το περιεχόμενο

Ο υποψήφιος πρόεδρος των ΗΠΑ, Joe Biden στο Animal Crossing!


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, Phoenix4 είπε

Άσε τα δεξία/αριστερά/πάνω και κάτω αυτά δεν έχουν σημασία δεν έχουν νόημα οι πράξεις μετράνε. Το "στάζει μίσος" είναι ένα γενικόλογο το οποίο χρησιμοποείται ως υποκατάστατο γιατί δεν έχεις κάτι πρακτικό να παρουσιάσεις, τις αλήθειες λέει ο άνθρωπος όσο πικρές και να είναι. 

Εντάξει αφού ο Μπάιντεν υποσχέθηκε πως θα είναι κατά της Τουρκίας τελείωσε είναι υπέρ μας 😛 το γεγονός βέβαια πως ήταν Αντιπρόεδρος όταν ο Ομπάμα τα έκανε όλα λίμπα όπως ανάφερε ο Undertaker δεν έχει σημασία μάλλον, δηλαδή όταν τον είδαμε στην πράξη όταν είχε πραγματικά εξουσία και όχι τώρα που είναι στον πάγκο και ζητάει ψήφους. Όταν ήταν στην Ουκρανία και απείλησε πως δεν θα τους δώσει πακέτο δις άμα δεν σταματήσει την έρευνα ο εισαγγελέας της χώρας γιατί ήταν κατά του γιου του.

Το άτομο θα έπρεπε να αράζει στο σπίτι του και να πίνει καμία ρετσίνα. Δεν είναι καν πλέον ικανός να διαβάσει τον teleprompter, ο δόμηση της σκέψης του είναι άνω κάτω τραυλίζει. Δεν είναι άξιος εμπιστοσύνης ούτε στο ελάχιστο και έχει αποδειχθεί.

Στην πράξη σου είπε ο Undertaker τι έκανε ο Ομπάμα με την Λιβύη,Συρία,Isis,Ουκρανία κτλπ. Χαίρομαι που είναι ενημερωμένος. Ο Ομπάμα ήταν καταστροφικός για εμάς, την Ελλάδα. Άθλια εξωτερική πολιτική. Με αυτά και με εκείνα έδωσε το όπλο στην Τουρκία, το όπλο των μεταναστών να μας τους πλασάρει εδώ και +5 χρόνια στις ακτές μας και να μας πιέζει ακατάπαυστα. Ασυγχώρετο.

Ο Τραμπ ήταν και παραμένει ουδέτερος. Αυτό μας συμφέρει και είναι το βέλτιστο δυνατό που μπορούμε να έχουμε από μία μεγάλη υπερδύναμη σαν την Αμερική ρεαλιστικά μιλώντας γιατί άμα πιστεύει κανείς πως θα είναι ποτέ κάποιος από αυτούς πραγματικά υπέρ μας...

Είναι μια δική σου θεώρηση των πραγμάτων.Σε τιμά που δεν άρχισες τους χαρακτηρισμούς.Δεν χρειαζόταν το σεντόνι πάντως...
Θα συμφωνήσω μόνο στο «Άσε τα δεξιά και αριστερά...»,διότι πάλι θα παίξουμε τη θεωρία των δύο άκρων εδώ μέσα,κάτι που σίγουρα δεν τιμά κανέναν μας.
Θα πω μόνο οτι ένας ηγέτης πρέπει να κατευνάζει τα πλήθη,κι όχι να τα εξωθεί στα άκρα.Δεν ειναι μόνο οι πόλεμοι,είναι ασταθής κι εχει κάνει ενα πλανήτη άνω κάτω.Δυστυχώς παλεύουμε για το λιγότερο χειρότερο μερικές φορές...

Κι εν τέλει δεν είναι θέμα δεξιά-αριστερά.Είναι θεμα αισθητικής,αξιοπρέπειας και ΑΝΘΡΩΠΙΑΣ.

Να έχεις μια καλή μέρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, mimits είπε

Αυτό είναι το κριτήριο;Ο πόλεμος μόνο;Όπου βρεθει κι όπου σταθεί στάζει μίσος.Τη δουλειά του κάνει βέβαια,τα ρέστα του παίζει,αλλά τόσους υποστηρικτές δεν περίμενα εν Ελλάδι.
Πόσω μάλλον όταν ο Μπάιντεν έχει τοποθετηθεί ήδη κατά της Τουρκίας.

Όσο για δεξιά-αριστερά,βρήκατε τη χώρα να βγάλετε τα αντι-αριστερά κόμπλεξ.Σε μια χώρα που ΔΕΝ υπάρχει Αριστερά,την εφευρίσκετε (με πρώτο τον πορτοκαλί αχυράνθρωπο) για το ακροδεξιό αφήγημά σας.

 

Οι ίδιοι αυτοπροσδιορίζονται ως αριστεροί. Τα ίδρυτικά μέλη του BLM με τους οποίους συνεργάζονται είναι μαρξιστές. Η ANTIFA με τους οποίους συνεργάζονται (και παρακλάδι των οποίων ομολόγησαν σε βίντεο πως χρηματοδοτούνται από τον Σόρος) είναι ακροαριστεροί. 

Αυτά τα όπου "σταθεί και όπου βρεθεί στάζει μίσος" είναι παραμύθια της Χαλιμάς. Αχυράνθρωπος ο Τραμπ? LOL. Αχυράνθρωποι ήταν οι Ομπάμα, Μπους και Κλιντον. Αυτοί ήταν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ αχυράνθωποι του deep state. Τον Τραμπ τον πολεμούν όλα τα ΜΜΕ, μουσική βιομηχανία, βιομηχανία θεάματος, ΝΒΑ, πολυεθνικές, ΜΚΔ, όλο το λόμπι μια γροθιά εναντίον του και αποκαλείς αυτόν αχυράνθρωπο, που χρηματοδότησε ο ίδιος την εκστρατεία του? Ότι να ναι. Μίσος δε στάζει πουθενά, απλά όσα λέει πονάνε κάποιους γιατί είναι η αλήθεια.

Τέλος, όσο πρόβλημα και αν έχεις να ασκούν κάποιοι κριτική στην αριστερά, μάθε πως η εποχή που η αριστερά ήταν στο απυρόβλητο πέρασε ανεπιστρεπτί.

ΥΓ. "Ακροδεξιό αφήγημα". Μιλάμε για μηδενική κριτική σκέψη, μόνο ταμπέλες και υστερικές κραυγές.

ΥΓ2. Ανέκδοτο  να πιστεύει κανείς ότι οι Δημοκρατικοί θα βοηθήσουν την Ελλάδα. Το αμερικανικό deep state δε πρόκειται ποτέ να ενοχλήσει την Τουρκία γιατί παίζει το ρόλο που θέλουν να παίζει στη Μεσόγειο.

Επεξ/σία από Undertaker25
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παραμύθι για τον Τραμπ καλά κρατεί. Διαβάστε και λίγο τις απόψεις των πολιτικών αντιπάλων του, διαβάστε και το δικό του πολιτικό πρόγραμμα, μακριά από τα συνεχή fake news.

Αυτά που κάνουν οι δημοκρατικοί στις πολιτείες που κυβερνάνε, η συνεργασία με την ακροαριστερά καθώς και το προεκλογικό τους πρόγραμμα για τις εκλογές (φόροι-φόροι και φόροι), έχουν διώξει όλους τους κεντρώους μακριά από το κόμμα τους.

Γι' αυτό και υπάρχει ακόμη πιθανότητα να εκλεγεί ξανά ο Τραμπ. Ο Biden είναι πραγματικά στον κόσμο του και νομίζει ότι θα εκλεγεί μόνο με το κίνημα BLM. Ισως να αρκεί, ίσως και όχι. Αν δεν υπήρχε ο κορωνοιός και η φθορά που φέρνει η ανεργία, τότε θα μιλούσαμε για 100% σίγουρη νίκη Τραμπ.

Για την Ελλάδα και όλο τον κόσμο, συμφέρον είναι οι ΗΠΑ να μην παρεμβαίνουν σε συρράξεις όπως γινόταν με Ομπάμα ή Μπους και Κλίντον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Phoenix4 & @Undertaker25 & @The_Judas Αλήθεια τι είναι αυτό που σας κάνει να υποστηρίζεται τον Trump έναντι του Biden?

Επεξ/σία από AtiX
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AtiX είπε

@Phoenix4 & @Undertaker25 & @The_Judas Αλήθεια τι είναι αυτό που σας κάνει να υποστηρίζεται τον Trump έναντι του Biden?

Έγραψα μία ανάρτηση 271 λέξεων περί αυτού μόλις χθες και την επισύναψες, εάν δεν κατάλαβες ήδη πιο το νόημα να γράψω περαιτέρω ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Phoenix4 είπε

Έγραψα μία ανάρτηση 271 λέξεων περί αυτού μόλις χθες και την επισύναψες, εάν δεν κατάλαβες ήδη πιο το νόημα να γράψω περαιτέρω ;

Δεν ήθελα να σε κουράσω, πίστευα ότι με 20 - 30 λέξεις να μπορούσες να μου απαντήσεις... συγγνώμη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, AtiX είπε

Δεν ήθελα να σε κουράσω, πίστευα ότι με 20 - 30 λέξεις να μπορούσες να μου απαντήσεις... συγγνώμη...

Ανώφελη και αντιπαραγωγική ειρωνία. Είχα ήδη απαντήσει στην ερώτηση σου πριν καν την κάνεις και το γνωρίζεις αυτό, απλά δεν έχεις επιχειρήματα.

Σαν τον mod που έσβησε ανάρτηση πολιτική συζήτησης σε... πολιτικό thread. Ολοκάθαρη ανάρτηση χωρίς βρισιές με καθαρά και όμορφα ελληνικά έκατσε και το έσβησε.

Δεν ξέρω ποιος είσαι αλλά είναι λυπητερό πραγματικά ! Ειδικά όταν το thread έχει ήδη νεκρώσει ούτωσι άλλος γιατί έχουν βγει νέα threads.

Με κάτι τέτοια χάνεται κάθε δίκιο στην "συζήτηση" σας. Αυτοί είσαστε !

Επεξ/σία από Phoenix4
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Phoenix4 είπε

Ανώφελη και αντιπαραγωγική ειρωνία. Είχα ήδη απαντήσει στην ερώτηση σου πριν καν την κάνεις και το γνωρίζεις αυτό, απλά δεν έχεις επιχειρήματα.

Σαν τον mod που έσβησε ανάρτηση πολιτική συζήτησης σε... πολιτικό thread. Ολοκάθαρη ανάρτηση χωρίς βρισιές με καθαρά και όμορφα ελληνικά έκατσε και το έσβησε.

Δεν ξέρω ποιος είσαι αλλά είναι λυπητερό πραγματικά ! Ειδικά όταν το thread έχει ήδη νεκρώσει ούτωσι άλλος γιατί έχουν βγει νέα threads.

Με κάτι τέτοια χάνεται κάθε δίκιο στην "συζήτηση" σας. Αυτοί είσαστε !

Μα σε ρώτησα κάτι πάρα πολύ απλό... γιατί προτιμάς τον έναν από τον άλλον???

Και αντί να μου απαντήσεις ότι τον προτιμάς γιατί έκανε ένα, δύο, πέντε, δέκα πράγματα μου απαντάς, δες το ποστ μου που περιέχει μια βάση πραγματικότητας και διανθίζεται με παραφιλολογίες και συνωμοσιολογίες... 

Αν παρατηρήσεις και οι άλλοι δύο, ακριβώς το ίδιο στυλ μηνυμάτων έχουν, γι'αυτό και ρώτησα και τους τρείς σας την ίδια ερώτηση...

ΥΓ: φαντάζομαι ότι από την δεύτερη παράγραφο και μετά απευθύνεσαι στον μοντ... 

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία απορία.Επιτρέπονται τελικά πολιτικές συζητήσεις ή γίνεται κατ εξαίρεση γιατί η συγκεκριμένη εκλογή αφορά τον νέο παγκόσμιο "ηγέτη" είτε αυτός πάσχει από αλτσχάιμερ είτε από αστάθεια είτε από οτιδήποτε άλλο που δεν γνωρίζουμε και σίγουρα μας το κρύβουν;;;;

Τελικά ρε παιδιά μου λύθηκε η απορία γιατί οι παγκόσμιοι ηγέτες και όλοι οι ηλικιωμένοι που ορίζουν τις τύχες μας κόπτονται τόσο πολύ για να εξαφανίσουν τον covid.🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, AtiX είπε

Μα σε ρώτησα κάτι πάρα πολύ απλό... γιατί προτιμάς τον έναν από τον άλλον???

 

Ή δυσκολεύεσαι να καταννοήσεις ένα κείμενο ή ρωτάς επίτηδες ώστε να πω τίποτα και να "εκτεθώ". Η ερώτηση που έκανες ήταν ήδη απαντημένη στην ήρεμη, συλλογισμένη και τώρα διαγραμμένη μου ανάρτηση μου απαντώντας στον mimits. Την είδες, την διάβασες διότι την ερώτηση την έκανες αφού είχα ήδη απαντήσει.

12 ώρες πριν, AtiX είπε

Αν παρατηρήσεις και οι άλλοι δύο, ακριβώς το ίδιο στυλ μηνυμάτων έχουν, γι'αυτό και ρώτησα και τους τρείς σας την ίδια ερώτηση...

Το δικό μου στυλ μηνυμάτων και του Undertaker παραδόξως είναι παρόμοια καθώς σκεφτόμαστε και απαντάμε πλήρως, ολοκληρωμένα. Του mimits και το δικό σου είναι ένα στυλάκι το οποίο μπορεί να γράψει 150 λέξεις και να μην πει τίποτα, να μην προσδιορίσει τίποτα και να είναι γεμάτο γενικολογίες όπως αυτή η ανάρτηση σου.

Χρησιμοποίησα παρελθοντικές πράξεις του Biden ως επι 2 4ετίες Αντι Πρόεδρος (όταν είχε εξουσία) που ήταν κατά της Ελλάδας και των συμφερόντων μας. Επιχειρήματα !

 

11 ώρες πριν, papoys1 είπε

Μία απορία.Επιτρέπονται τελικά πολιτικές συζητήσεις ή γίνεται κατ εξαίρεση γιατί η συγκεκριμένη εκλογή αφορά τον νέο παγκόσμιο "ηγέτη" είτε αυτός πάσχει από αλτσχάιμερ είτε από αστάθεια είτε από οτιδήποτε άλλο που δεν γνωρίζουμε και σίγουρα μας το κρύβουν;;;;

Τελικά ρε παιδιά μου λύθηκε η απορία γιατί οι παγκόσμιοι ηγέτες και όλοι οι ηλικιωμένοι που ορίζουν τις τύχες μας κόπτονται τόσο πολύ για να εξαφανίσουν τον covid.🙂

Οι κανόνες είναι πως υπάρχουν κανόνες αλλά εφαρμόζονται όπως οι βροχές στον Ισημερινό, τυχαία ! Τέτοιο υψηλό επίπεδο αναρτήσεων δεν βλέπεις ούτε στα Apple threads που είναι απλά για... κινητά. Ενώ εδώ συζητάμε για πολιτικά (πάντα επί του θέματος της αναρτήσεως) και ενώ θα έπρεπε να είναι χαμηλό το επίπεδο (όπως συνηθήζεται σε αυτά τα θέματα).. το ακριβώς αντίθετο ! Και διαγράφονται οι αναρτήσεις, λυπητερό.

Όταν υποθετικά υπάρχει ελευθερία του λόγου και ο λόγος ενώ είναι αρμόζων διαγράφεται, τότε υποδηλώνεται πως αυτός ο λόγος φόβησε τον επόπτη γιατί δεν του άρεσαν αυτά που διάβασε !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, AtiX είπε

Μα σε ρώτησα κάτι πάρα πολύ απλό... γιατί προτιμάς τον έναν από τον άλλον???

Και αντί να μου απαντήσεις ότι τον προτιμάς γιατί έκανε ένα, δύο, πέντε, δέκα πράγματα μου απαντάς, δες το ποστ μου που περιέχει μια βάση πραγματικότητας και διανθίζεται με παραφιλολογίες και συνωμοσιολογίες... 

Αν παρατηρήσεις και οι άλλοι δύο, ακριβώς το ίδιο στυλ μηνυμάτων έχουν, γι'αυτό και ρώτησα και τους τρείς σας την ίδια ερώτηση...

ΥΓ: φαντάζομαι ότι από την δεύτερη παράγραφο και μετά απευθύνεσαι στον μοντ... 

 

1 ώρα πριν, Phoenix4 είπε

Ή δυσκολεύεσαι να καταννοήσεις ένα κείμενο ή ρωτάς επίτηδες ώστε να πω τίποτα και να "εκτεθώ". Η ερώτηση που έκανες ήταν ήδη απαντημένη στην ήρεμη, συλλογισμένη και τώρα διαγραμμένη μου ανάρτηση μου απαντώντας στον mimits. Την είδες, την διάβασες διότι την ερώτηση την έκανες αφού είχα ήδη απαντήσει.

Το δικό μου στυλ μηνυμάτων και του Undertaker παραδόξως είναι παρόμοια καθώς σκεφτόμαστε και απαντάμε πλήρως, ολοκληρωμένα. Του mimits και το δικό σου είναι ένα στυλάκι το οποίο μπορεί να γράψει 150 λέξεις και να μην πει τίποτα, να μην προσδιορίσει τίποτα και να είναι γεμάτο γενικολογίες όπως αυτή η ανάρτηση σου.

Χρησιμοποίησα παρελθοντικές πράξεις του Biden ως επι 2 4ετίες Αντι Πρόεδρος (όταν είχε εξουσία) που ήταν κατά της Ελλάδας και των συμφερόντων μας. Επιχειρήματα !

Συνεχίζεις να κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις σε μια τόσο απλή απάντηση, πιστεύοντας ότι με ένα κατεβατό από αερολογίες και μειωτικές σποντούλες θα κρύψεις το ότι δεν έχεις ούτε ένα λογικό επιχείρημα, στο γιατί προτιμάς τον έναν από τον άλλον... 

ΥΓ: SOS δεν σε ρώτησα γιατί δεν προτιμάς τον έναν από τον άλλον...

1 ώρα πριν, Phoenix4 είπε

Οι κανόνες είναι πως υπάρχουν κανόνες αλλά εφαρμόζονται όπως οι βροχές στον Ισημερινό, τυχαία ! Τέτοιο υψηλό επίπεδο αναρτήσεων δεν βλέπεις ούτε στα Apple threads που είναι απλά για... κινητά. Ενώ εδώ συζητάμε για πολιτικά (πάντα επί του θέματος της αναρτήσεως) και ενώ θα έπρεπε να είναι χαμηλό το επίπεδο (όπως συνηθήζεται σε αυτά τα θέματα).. το ακριβώς αντίθετο ! Και διαγράφονται οι αναρτήσεις, λυπητερό.

Όταν υποθετικά υπάρχει ελευθερία του λόγου και ο λόγος ενώ είναι αρμόζων διαγράφεται, τότε υποδηλώνεται πως αυτός ο λόγος φόβησε τον επόπτη γιατί δεν του άρεσαν αυτά που διάβασε !

Δεν ξεκαβαλάς λίγο το καλάμι γιατί αν νομίζεις ότι αυτά που γράφεις είναι υψηλού επιπέδου πολιτική συζήτηση κάπου έχεις χάσει το μέτρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/9/2020 στις 11:55 ΠΜ, AtiX είπε

@Phoenix4 & @Undertaker25 & @The_Judas Αλήθεια τι είναι αυτό που σας κάνει να υποστηρίζεται τον Trump έναντι του Biden?

Ελπίζω να πρόλαβες να διαβάσεις την απάντηση μου πριν την διαγράψουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...