Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗ ΒΑΦΗ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ YARIS


giomi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, 2tsipakis είπε

μικρα χτυπηματα εχουν οι φωτο σου μονο οχι κατι αβαφο 

Μπιμπίκια είναι, όχι χτυπήματα. Άβαφα σημεία που έχουν περάσει το βερνίκι και από κάτω βλέπεις το αστάρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 364
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, 2tsipakis είπε

αυτο στην 3η φωτο τι ειναι ;

αυτα ολα εχουν γινει εδω απο εκει που το πηρες 

Έχουν ακουμπήσει την βαφή πριν στεγνώσει. Το έχει δει εμπειρογνώμονας και τεχνικός. Στο εργοστάσιο κατασκευής δεν τήρησαν τις διαδικασίες.

Επεξ/σία από giomi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 2tsipakis είπε

h toyota ηταν ειναι και θα ειναι στην κορυφη . στα 10000 αυτοκινητα 1 με 2 να βγαζουν καποιο θεμα ειναι τιποτα.

οσο για το δικο σου οτι ατελεια εχει εχει γινει εδω , δεν εφυγε ετσι απο τουρκια . 

ηταν στην κορυφη και δεν θα ξανα ειναι ποτε στην κορυφη... με τετοιες τιμες ανταλλακτικων και τετοια προβληματα οπως στου ts

και στο λεω εγω που ισως εχω το πιο αξιοπιστο TOYOTA που εχει βγει, αλλα δεν θα ξαναπαρω ποτε (Hilux 1999 , 2.4 D, LN150 Extended Cab, 4X2 )

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 2tsipakis είπε

δε μπορει να το ακουμπησει ανθρωπος οταν βαφεται , δεν μιλαμε για τουβλα τοιχου αλλα για ηλεκτροστατικη βαφη απο ρομποτ . 

απλα ο ενας καλυπτει τον αλλον και σου ειπαν αυτη την παπατζα 

βρες 1 φανοποιο , φερτον σπιτι σου στο γκαραζ που το εχεις με τον μετρητη που μετραει το παχος στο βερνικι και πες του να στο μετρησει 

να δεις ειναι βαμμένο παλι 

Το πάχος της βαφής σε όλο το αυτοκίνητο είναι 0,12 - 0,13 mm. Είναι εντάξει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 2tsipakis είπε

εσυ μη παρεις 

οι πωλησεις σε παγκοσμιο επιπεδο αλλα λενε 

και οι ανακλησεις, και τα προβληματα στα φορουμ επισης

  • Like 4
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, giomi said:

Από 14/7/2020 γνωρίζει η Τογιοτα το πρόβλημα και οι εντολές εργασίας το δείχνουν. Βέβαια με έχουν στο περίμενε, πρώτα έστειλαν δύο τεχνικούς από τα κεντρικά για να ελέγξουν και αυτοί το αυτοκίνητο, μετά με κάλεσαν στην ΠΑΠΑΔΑΜΑΝΤΙΟΥ ΑΒΕΕ με εντολή της Τογιότα και μου έκαναν προτάσεις οι οποίες όμως στο οικονομικό σκέλος δεν είχαν χρηματικά ποσά. Κατάλαβα οτι θέλουν να περνά ο χρόνος γι' αυτό από βδομάδα καταθέτω αγωγή αν δεν έχω επίσημη γραφτή απάντηση μέχρι σήμερα. Έχω ενημερώσει και την ΠΑΠΑΔΑΜΑΝΤΙΟΥ ΑΒΕΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΟΥΟΤΑ ΕΛΛΑΣ.

Το αυτοκίνητο φτιάχτηκε στη Γαλλία και δεν έχει βαμμένα μέρη. Η βαφή του είναι η εργοστασιακή. Γνώριζαν το πρόβλημα.

Θεωρώ πως αν στείλεις με mail αυτό που ανέβασες εδώ πάνω, σε site που ασχολείται με αυτοκίνητα, ίσως έχεις περισσότερες πιθανότητες να σου βρουν λύση από την Toyota

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, VonLoutsos είπε

Θεωρώ πως αν στείλεις με mail αυτό που ανέβασες εδώ πάνω, σε site που ασχολείται με αυτοκίνητα, ίσως έχεις περισσότερες πιθανότητες να σου βρουν λύση από την Toyota

Έχω στείλει σε όλα τα περιοδικά, site και ετοιμάζω και video για το youtube ελληνικά, αγγλικά.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, giomi είπε

Έχω στείλει σε όλα τα περιοδικά, site και ετοιμάζω και video για το youtube ελληνικά, αγγλικά.

Ανέβασε link youtube όταν είναι έτοιμο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κουβέντιαζα με ένα φίλο μου μηχανικό για τα προβλήματα που έχουν τα καινούρια αυτοκίνητα. Πλέον έχουν γίνει όλα αναλώσιμα, πάει η ποιότητα σε όλες τις μάρκες ανεξαιρέτως. Τώρα πια παίρνεις κάτι φθηνό για να κάνεις την δουλειά σου (που δεν έχει περάσει απο τουρκια) και αφήνεις την ''ποιότητα'' για άλλους.

Τον ρώτησα τι κάνω σε περίπτωση που βρω ελάττωμα σε καινούριο αυτοκίνητο, μου απάντησε αμέσως: Έφυγες για δικηγόρο ΧΘΕΣ. Όλα τα άλλα τα έχουνε γραμμένα. Μέχρι να βγάλεις άκρη, αν βγάλεις τελικά και δεν θα ευχαριστηθείς το καινούριο αυτοκίνητο που τους ΠΛΗΡΩΣΕΣ και θα προσπαθήσουν να σε κοροϊδέψουν με οτι τρόπο μπορείς να φανταστείς. 

 

 

Επεξ/σία από Dark Billys
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλά αναφέρθηκα σ'αυτήν σαν μέρος την συζήτησης που είχα. Δεν πήγαινε το σχόλιο στη συγκεκριμένη περίπτωση.

Και μια και το ανάφερες, φυσικά είναι μαγκιά τους που τα προβλήματα των προϊόντων που βγάζουν είναι ανήκουστα.  Αφήνουν να περάσουν τον έλεγχο και να βγουν από τα εργοστάσια προϊόντα με προβλήματα που ακόμη και στραβός θα τα έβλεπε. Και δεν μιλάω μόνο για αυτοκίνητα.

 

Επεξ/σία από Dark Billys
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, 2tsipakis είπε

τι σχεση εχει η τουρκια ; μαγκια τους που εχουν τοσα εργοστασια αυτοκινητων . toyota mercedes honda και πολλα αλλα 

Δεν είναι μαγκιά, είναι συνδυασμός διαφθοράς, χαμηλού βιωτικού επιπέδου, πληθωριστικού νομίσματος, εξαίρεσης από τους κανόνες της εε και γεωγραφικής θέσης.

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ts καλή τύχη σου εύχομαι. Κράτα μας ενήμερους για το αποτέλεσμα... Εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα είχα ξενερώσει τη ζωή μου... Μακάρι να βρεις το δίκιο σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ειχε 2-3 μπιμπικια ολο το αμάξι εντάξει παλεύεται και τα ρομπότ που τα βάφουν  μπορούν να παρουσιάσουν σφάλμα.

πάντως λόγο οτι το αμάξι έχει πολλές ατέλειες δεν νομίζω η toyota  να μην κάνει κάτι και να μείνει ο πελάτης ευχαριστημένος.

στη θέση σου  εννοείται θα απαιτούσα καινούριο αμάξι ούτε βαφές ούτε μπαλώματα ούτε ψευτοδωρα και ψευτοεκπτωσεις.

είχα ανάλογο περιστατικό με μια τοπική μικρή ζημιά απλό βαθούλωμα όταν είχα πάρει και εγώ στο αυτοκίνητο μου. ήταν καθαρά θέμα αντιπροσωπίας κατά την μεταφορά όποτε και μου το έφτιαξαν. τους έκοψα 500  ευρώ στην τελική τιμή λόγο απαξίωσης,  εννοείται μου λέγανε μα στο φτιάξαμε μα η ζημιά ήταν πόλυ μικρή δεν με ένοιαζε για αυτό και δεν τους χαρίστηκα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/9/2020 στις 4:20 ΜΜ, Dark Billys είπε

Κουβέντιαζα με ένα φίλο μου μηχανικό για τα προβλήματα που έχουν τα καινούρια αυτοκίνητα. Πλέον έχουν γίνει όλα αναλώσιμα, πάει η ποιότητα σε όλες τις μάρκες ανεξαιρέτως. Τώρα πια παίρνεις κάτι φθηνό για να κάνεις την δουλειά σου (που δεν έχει περάσει απο τουρκια) και αφήνεις την ''ποιότητα'' για άλλους.

Τον ρώτησα τι κάνω σε περίπτωση που βρω ελάττωμα σε καινούριο αυτοκίνητο, μου απάντησε αμέσως: Έφυγες για δικηγόρο ΧΘΕΣ. Όλα τα άλλα τα έχουνε γραμμένα. Μέχρι να βγάλεις άκρη, αν βγάλεις τελικά και δεν θα ευχαριστηθείς το καινούριο αυτοκίνητο που τους ΠΛΗΡΩΣΕΣ και θα προσπαθήσουν να σε κοροϊδέψουν με οτι τρόπο μπορείς να φανταστείς. 

Είναι σωστός ο φίλος σου, μέχρι σήμερα με κοροιδεύουν  ΤΟΥΟΤΑ ΕΛΛΑΣ και η ΤΟΥΟΤΑ ΕΥΡΩΠΗΣ δεν απαντά. Γι΄ αυτό από Δευτέρα αναλαμβάνει ο δικηγόρος μου.

Στις 4/9/2020 στις 6:30 ΜΜ, Rfactor85 είπε

να ειχε 2-3 μπιμπικια ολο το αμάξι εντάξει παλεύεται και τα ρομπότ που τα βάφουν  μπορούν να παρουσιάσουν σφάλμα.

πάντως λόγο οτι το αμάξι έχει πολλές ατέλειες δεν νομίζω η toyota  να μην κάνει κάτι και να μείνει ο πελάτης ευχαριστημένος.

στη θέση σου  εννοείται θα απαιτούσα καινούριο αμάξι ούτε βαφές ούτε μπαλώματα ούτε ψευτοδωρα και ψευτοεκπτωσεις.

είχα ανάλογο περιστατικό με μια τοπική μικρή ζημιά απλό βαθούλωμα όταν είχα πάρει και εγώ στο αυτοκίνητο μου. ήταν καθαρά θέμα αντιπροσωπίας κατά την μεταφορά όποτε και μου το έφτιαξαν. τους έκοψα 500  ευρώ στην τελική τιμή λόγο απαξίωσης,  εννοείται μου λέγανε μα στο φτιάξαμε μα η ζημιά ήταν πόλυ μικρή δεν με ένοιαζε για αυτό και δεν τους χαρίστηκα.

Πρέπει να βαφεί όλο το αυτοκίνητο. Είναι δυνατόν ??

Επεξ/σία από giomi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...