Προς το περιεχόμενο
Milkofree

FERRARI WATCHES αξίζουν;

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ρολοι το παιρνεις για να σου μεινει. Αυτο το πήρα στα νιατα μου, 500€ απο την Ροδο τοτε που ημουνα νεος. Σκυλι, ουτε μπαταρία ουτε τιποτα. Ενα service πυκνωτη μετα απο σχεδον 18 χρονια. 

Αμα "φυγω" εχω πει στο γιο μου να το πάρει να με θυμάται

IMG_20200928_210752.jpg

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
18 ώρες πριν, Fotis_Greece είπε

Το ρολοι το παιρνεις για να σου μεινει. Αυτο το πήρα στα νιατα μου, 500€ απο την Ροδο τοτε που ημουνα νεος. Σκυλι, ουτε μπαταρία ουτε τιποτα. Ενα service πυκνωτη μετα απο σχεδον 18 χρονια. 

Αμα "φυγω" εχω πει στο γιο μου να το πάρει να με θυμάται

IMG_20200928_210752.jpg

Φίλε μου τα SEIKO τα ξέρω, η μακαρίτισσα η μάνα μου είχε ένα πάνω από 15 χρόνια, νέα το πήρε και χάλασε όταν 40αρησε.. είναι πολύ καλά ρολόγια(JAPAN) αλλά ντιζάιν λιγο πιο κλασικό από αυτό που αρέσει σε μένα. Βασικά συνεχίζω να ψάχνω κάποιο Ferrari βρήκα ένα αλλά δεν το έχει εισάγει ακόμα η Chronoteam, αναμένεται.

Είναι αυτό εδώ https://www.amazon.com/Ferrari-SPEEDRACER-Quartz-Watch-Stainless/dp/B07V396GXT, ντιζάιν άπαιχτο, αλλά ο μηχανισμός δεν ξέρω τι λέει, αλλά μια 5ετία θα την βγάλει μετά πάμε στο επόμενο(άμα ζούμε)

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικά με τους χρονογράφους δεν τα πάω καλά δεν ειναι το στύλ μου, και ουτε φυσικά μπορώ να ξέρω ακριβως τι σου αρέσει, αλλα νομίζω οτι σίγουρα μπορείς να βρείς πολύ καλύτερα πράγματα.

Πχ το Seiko SNDC89P2 ναι, δεν ειναι μαυρο κόκκινο, αλλα ειναι Seiko και πιο φθηνό. 5 δευτερόλεπτα το έψαξα, φαντάζομαι θα βρέις κατί στα χρώματα που σου αρέσει. Αν σου αρέσει τόσο το ferrari, go for it.

Επεξ/σία από Skrobo

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
24 λεπτά πριν, Fotis_Greece είπε

Αριστούργημα!!

https://youtu.be/TgO18faLYEM

Περισσότερο για κοστουμαρισμένους είναι, καλό βέβαια άλλα άλλο στύλ σε σχέση με μένα. Τα Ferrari(τα περισσότερα δλδ) είναι για σπόρ ντύσιμο... βασικά αν είχα αρκετό χρήμα θα πήγαινα σε Tag Heuer αλλά κάνουν 5.000-6.000€(Μαύρο μπρασελέ, χρονογράφος, με κόκκινες λεπτομέρειες).

TAG.png.8ba0516f9b243b566517c44379deb0d3.png

1683732195_.png.dbc6e3c6982ebd76cf33136822297c68.png

κι'αυτό καλό, η διχρωμία το κάνει αρκετά σπόρ, έχει και κόκκινο σε κάποια σημεία, nice

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Cookies

Χρησιμοποιούμε cookies για μια καλύτερη εμπειρία πλοήγησης στο site.