Προς το περιεχόμενο

Πολυμηχάνημα αλλά με φθηνά μελάνια


chakotay7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντάξει βέβαια το φθηνά σε λογικά πλαίσια πάντα, κατά βάση με ενδιαφέρει να αλλάξω το hp 4500 που έχω περιπου έντεκα χρόνια, για οικιακή χρήση, γιατί άρχισε και τα παίζει με κάτι διαφορετικό, κυρίως σκάνερ και εκτυπωτής με ενδιαφέρουν, φαξ δεν χρησιμοποιώ (και υπάρχει ακόμα κανείς που το χρησιμοποιεί αναρωτιέμαι) σημασία έχει να ξεφύγω από το βραχνά των ακριβών αναλώσιμων, είχα ξεκινήσει κάποτε να αγοράζω το μελάνι το XL 901 του εκτυπωτή περί τα 24,00 ευρώ κι έχουμε φτάσει αισίως τα 36,00 έλεος! 

Στο μεταξύ είδα και εδώ και αλλού κάποιες συζητήσεις για πολυμηχανήματα παλιότερες, αλλά δεν θίγει κανείς το θέμα των μελανιών από άποψη τιμών.

Αναμένω τις προτάσεις σας και ευχαριστώ για τον κόπο σας να απαντήσετε εκ των προτέρων.

Επεξ/σία από chakotay7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πονεμενη ιστορια. Το ψαχνω ολη μερα σημερα γιατι μου χαλασε ο hp8620....
μεχρι 100 ευρω ζεσταινονται μετα τις 10-20 σελιδες και σταματανε για 10 λεπτα η τα toner/μελανια εχουν 40αρια ( τα συμβατα )

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, pmakr είπε

πονεμενη ιστορια. Το ψαχνω ολη μερα σημερα γιατι μου χαλασε ο hp8620....
μεχρι 100 ευρω ζεσταινονται μετα τις 10-20 σελιδες και σταματανε για 10 λεπτα η τα toner/μελανια εχουν 40αρια ( τα συμβατα )

Άστα παλάβωσα να ψάχνω κι ακρη δεν έβγαλα ακόμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

4 ώρες πριν, chakotay7 είπε

Εντάξει βέβαια το φθηνά σε λογικά πλαίσια πάντα, κατά βάση με ενδιαφέρει να αλλάξω το hp 4500 που έχω περιπου έντεκα χρόνια, για οικιακή χρήση, γιατί άρχισε και τα παίζει με κάτι διαφορετικό, κυρίως σκάνερ και εκτυπωτής με ενδιαφέρουν, φαξ δεν χρησιμοποιώ (και υπάρχει ακόμα κανείς που το χρησιμοποιεί αναρωτιέμαι) σημασία έχει να ξεφύγω από το βραχνά των ακριβών αναλώσιμων, είχα ξεκινήσει κάποτε να αγοράζω το μελάνι το XL 901 του εκτυπωτή περί τα 24,00 ευρώ κι έχουμε φτάσει αισίως τα 36,00 έλεος! 

Στο μεταξύ είδα και εδώ και αλλού κάποιες συζητήσεις για πολυμηχανήματα παλιότερες, αλλά δεν θίγει κανείς το θέμα των μελανιών από άποψη τιμών.

Αναμένω τις προτάσεις σας και ευχαριστώ για τον κόπο σας να απαντήσετε εκ των προτέρων.

Για πόσο μεγάλο όγκο εκτυπώσεων μιλάμε;

Θέλεις και έγχρωμες εκτυπώσεις; 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, nik0laus είπε

Για πόσο μεγάλο όγκο εκτυπώσεων μιλάμε;

Θέλεις και έγχρωμες εκτυπώσεις; 

Καλημέρα, ναι θέλω και έγχρωμες εκτυπώσεις, η χρήση οικιακή, όχι πολύ μεγάλη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες Epson L3150 ή κοντινο σε αυτο, ψιλοακριβο μηχανημα για οικιακο (170-200 ευρω το βρισκεις) αλλα τα μελανακια του γνησια δεν εχουν πανω απο 10 και βγαζουν αρκετες εκατονταδες σελιδες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, lector είπε

Δες Epson L3150 ή κοντινο σε αυτο, ψιλοακριβο μηχανημα για οικιακο (170-200 ευρω το βρισκεις) αλλα τα μελανακια του γνησια δεν εχουν πανω απο 10 και βγαζουν αρκετες εκατονταδες σελιδες.

Δέκα ευρω; Ακούγεται ενδιαφέρον! Κάνεις απόσβεση από τα μελάνια δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, chakotay7 είπε

Δέκα ευρω; Ακούγεται ενδιαφέρον! Κάνεις απόσβεση από τα μελάνια δηλαδή.

10 όχι.  6€ έχει το γνήσιο μάλιστα  (έχω τον Edson l3151)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επειδη ειμαι και εγω στην φαση αναζητησης πολυμηχανηματος με φθηνα μελανια ειδα αυτο που απο οτι φαινεται ειναι πολυ οικονομικο σε αναλωσιμα https://www.you.gr/ypologistes-perifereiaka/ektyposi/polymichanimata/inkjet/polymichanima-hp-smart-tank-515-all-in-one-1tj09a?gclid=CjwKCAjwzIH7BRAbEiwAoDxxTl3xnVHa7hU37ZytzhDvZwBfxmHNrETTFak91E2uY4MG9MfwCLSFtRoCUsUQAvD_BwE  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μελάνια για τρία χρόνια αλλά δίνουν εγγύηση μόνο ένα χρόνο; Και αν καεί σε 1,5 χρόνο το μελάνι τι θα το κάνουμε; :fear: Τουλάχιστον 3 χρόνια εγγύηση πρέπει να έχει ένας τέτοιος inkjet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μελάνι για τρία χρόνια. Στην κεφαλή τι εγγύηση δίνουν;;;;; Αν τα παίξει αυτή τι να τα κάνεις τα μελάνια;;;

Το μελάνι είναι ένα πάμφθηνο υλικό σχεδόν τζάμπα για αυτούς.Είχα πάρει πριν 3-4 χρόνια δοχεία του μισού λίτρου από Ελλάδα με 1,5 ευρώ.Έχω ακόμη βέβαια.Το βάζουν σαν κράχτη σου λένε 3 χρόνια διάρκεια να σε δελεάσουν αλλά δεν σου λένε αν τα παίξει ο εκτυπωτής ή κεφαλή σε 1 , 1,5 χρόνο τι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά διαβάζω για ΕΚΤΕΤΑΜΕΝΗ ΕΓΓΥΗΣΗ 3 ΕΤΩΝ στον EPSON EcoTank L3151(Οι αιτήσεις πρέπει να υποβληθούν εντός 30 ημερών από την αγορά του προϊόντος.)

575512463_.png.e5838c50264fe00c79ab08352c325017.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω έναν Canon Pixma MG5751, όταν ήρθε η ώρα για αλλαγή , δάκρυσα.

Η επόμενη παραγγελία μελανιών έπεσε απο amazon.de όπου βρήκα 4 σέτ στην τιμή του ενός.. Και παίζουν και πολύ καλά μάλιστα..

 
 
 
 
 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, gerokost είπε

Έχω έναν Canon Pixma MG5751, όταν ήρθε η ώρα για αλλαγή , δάκρυσα.

Η επόμενη παραγγελία μελανιών έπεσε απο amazon.de όπου βρήκα 4 σέτ στην τιμή του ενός.. Και παίζουν και πολύ καλά μάλιστα..

Γιατί από έξω; 1€ έχουν τα συμβατά XL στο skroutz, δηλαδή 20€ τα 4 σετ XL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, NiKoSmile είπε

Γιατί από έξω; 1€ έχουν τα συμβατά XL στο skroutz, δηλαδή 20€ τα 4 σετ XL.

Όταν έψαχνα, τα συμβατά πηγαίναν στο 50% της τιμής του original

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...