Προς το περιεχόμενο

Το Apple iPhone 11 είναι το smartphone με τις περισσότερες αποστολές για το πρώτο μισό του 2020


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, praktor_007 είπε

Τα μισά iphone έχουν πουληθεί στην Αμερική που τα δίνουν τζάμπα με συμβόλαια.

Ενώ τα κινέζικα που πουλιούνται μόνο στην Κίνα, δεν τα υπολογίζουμε καθόλου... σε βρίσκω δίκαιο στον συλλογισμό σου...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 268
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άλλο ένα άρθρο να δω για την Apple μα τον Ιωσήφ θα πιστέψω ότι πέφτει κάθε μήνα έμβασμα από τον Τιμμυ

Επεξ/σία από christospvl
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, HateMe είπε

Ε δεν μου λείπει πλέον τίποτα απ αυτά. Μπέσα. 

Αυτό ακριβώς είναι το user experience όλων όσων (ή των περισσοτέρων, τουλάχιστον) ήταν power users σε Windows ή/και Android, και μετά πήγανε στην Apple.

Το πρόβλημα είναι ότι για να το νιώσεις αυτό, πρέπει να κάνεις την αλλαγή και να μην έχεις ένα Apple device για μία μέρα ή «πήρα iPhone για ένα μήνα να το δοκιμάσω».

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, AtiX είπε

Ενώ τα κινέζικα που πουλιούνται μόνο στην Κίνα, δεν τα υπολογίζουμε καθόλου... σε βρίσκω δίκαιο στον συλλογισμό σου...

Τα δίνουν τζάμπα στην Κίνα με συμβόλαια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Θα μπει με την 11αρα. Και θα αλλάξει σταδιακά και το UI σε Samsung φάση.

Αν γίνει αυτό θα πάει πόδι, θα πάμε για άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, JcD είπε

Εφιαλτικά τα σενάρια που περιγράφετε μερικοί. Εγώ δηλαδή που πέρασα από iphone 11 pro και s10 σε poco f2 τις τελευταίες μέρες την έχω πολύ άσχημα μάλλον?! 😁
Θα με πνιξει το ποκο στο bloatware? Θα σηκωνομαι τα βράδια ιδρωμενος βλέποντας Κινέζους στον ύπνο μου? 😆

Πέραν της πλάκας καλό θα ήταν να μας έλεγες τις εμπειρίες σου με το νέο λειτουργικό και τις νέες συσκευές. Τι σου φάνηκε καλύτερο και τι χειρότερο με την αλλαγή που έκανες.

Μηπως κάνουμε επιτέλους εποικοδομητικό διάλογο και δεν βλέπουμε μονο σχόλια επιπέδου δημοτικού...

Επεξ/σία από koutsis
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Soulson είπε

8 στου 10 που γνώρισα στη ζωή μου κι έχουν iPhone δεν έχουν ιδέα τεχνολογικά. Το παίρνουν καθαρά λόγω μάρκετινγκ .

Επίσης μου ζητάνε να πάρουν κι ένα τηλέφωνο γιατί δεν έχουν κάρτα. 

Ενω σε Android μερια 8 στους 10 εχουν τεραστια ιδεα τεχνολογικα. Αν τους ρωτησεις πχ ποια εκδοση Android φορανε ή ποια ειναι η τελευταια,θα σου απαντησουν σιγουρα 🤣

Επισης ειναι γνωστο οτι αν εχεις Iphone,σιγουρα δεν θα εχεις λεφτα για καρτα. Ενω αν εχεις αντιστοιχη χρηματικα ναυαρχιδα,θα εχεις τουλαχιστον 50 και 100 ευρω καρτα για να παρεις τηλεφωνα 

Τα πιστευετε πραγματικα αυτα που γραφετε ορισμενοι?😆

20 λεπτά πριν, nikman74 είπε

μπερδεύεσαι, πρώτο ήταν το συγκεκριμένο μοντέλο το συγκεκριμένο διάστημα.

Και περυσι μια τα ιδια με το αντιστοιχο XR https://www.cnet.com/news/iphone-xr-was-2019s-best-selling-phone-data-says/

Αφου τα εχουμε πει ρε παιδια ποσες φορες. Η Apple παει για κλεισιμο,αφου δεν πουλαει τιποτα και μονο κοροιδα αγοραζουν...

4 λεπτά πριν, ktlk21 είπε

Έχετε γέλιο τα apple funboy.

ΥΓ,,Για το VS με την XIAOMI τι να πώ,,Δείχνει πόσο χαμηλού επιπέδου IQ είστε μερικοί..Δεν υπάρχει σύγκριση,,άλλη κατηγορία συσκευών ,άλλη κατηγορία τίμης..Για να πέφτει όμως σύγκριση πάει να πεί οτι κάτι καλό κανει η XIAOMI...!!

Βασικα το αναποδο ισχυει. Οι της Xiaomi ειναι που ασχολουνται(καλη ωρα οπως εσυ)στα θεματα της apple,για να εκθειασουν τις συσκευες τους,οχι το αναποδο.

Εξου και η συγκριση στην οποια αναφερεσαι με κλασσικο παραδειγμα το poco f2 και σχολια του τυπου''εγω αγοραζω poco f2 με τα μισα λεφτα που ψηνει και καφεδες,εσεις μεινετε στην τοστιερα το Iphone σας''.

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ενω σε Android μερια 8 στους 10 εχουν τεραστια ιδεα τεχνολογικα. Αν τους ρωτησεις πχ ποια εκδοση Android φορανε ή ποια ειναι η τελευταια,θα σου απαντησουν σιγουρα 🤣

Επισης ειναι γνωστο οτι αν εχεις Iphone,σιγουρα δεν θα εχεις λεφτα για καρτα. Ενω αν εχεις αντιστοιχη χρηματικα ναυαρχιδα,θα εχεις τουλαχιστον 50 και 100 ευρω καρτα για να παρεις τηλεφωνα 

Τα πιστευετε πραγματικα αυτα που γραφετε ορισμενοι?😆

Και περυσι μια τα ιδια με το αντιστοιχο XR https://www.cnet.com/news/iphone-xr-was-2019s-best-selling-phone-data-says/

Αφου τα εχουμε πει ρε παιδια ποσες φορες. Η Apple παει για κλεισιμο,αφου δεν πουλαει τιποτα και μονο κοροιδα αγοραζουν...

Βασικα το αναποδο ισχυει. Οι της Xiaomi ειναι που ασχολουνται(καλη ωρα οπως εσυ)στα θεματα της apple,για να εκθειασουν τις συσκευες τους,οχι το αναποδο.

Εξου και η συγκριση στην οποια αναφερεσαι με κλασσικο παραδειγμα το poco f2 και σχολια του τυπου''εγω αγοραζω poco f2 με τα μισα λεφτα που ψηνει και καφεδες,εσεις μεινετε στην τοστιερα το Iphone σας''.

Η πλάκα είναι ότι κάνουν ακριβώς αυτό για το οποίο κατηγορούν τους "αππλε φανμπους"! Τελοσπαντων και πολύ ασχολήθηκα προσωπικά, είναι δύσκολο φαίνεται να σεβαστεί ο ένας τις επιλογές του άλλου εδώ μέσα. Έτσι έχουμε μάθει, τα ξέρουμε καλύτερα από τους άλλους όλα! Από τα γραφόμενα φαίνεται πολύ καλά ποιος νιώθει και ποιος όχι και από τις δυο μεριές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, koutsis είπε

Φίλε μου αν το nick σου δηλώνει  τη χρονιά γέννησης σου πραγματικά λυπάμαι. Χώρια ότι τα σχόλιά σου είναι επιπέδου δημοτικού, τα περισσότερα από αυτά είναι ανυποστατες δικές σου απόψεις και ειρωνικες ανοησίες.

Εννοείται οτι αυτό δηλώνει. Αυτό το ηλικιακό group τρώει τέτοιες φρίκες που για να κοιμηθεί ήσυχο τα βράδια θέλει να ξέρει οτι τους κορόιδεψε όλους με την VFM αγορά που έκανε σε κινητό - αμάξι. Ταυτόχρονα ανυπομονεί να ξυπνήσει για να συνεχίσει το Android customisation που άφησε στη μέση. Φυσικά δεν επαγγέλεται κάτι.

Btw, ακόμη μία ατόφια εμπειρία χρήσης Android: 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Εννοείται οτι αυτό δηλώνει. Αυτό το ηλικιακό group τρώει τέτοιες φρίκες που για να κοιμηθεί ήσυχο τα βράδια θέλει να ξέρει οτι τους κορόιδεψε όλους με την VFM αγορά που έκανε σε κινητό - αμάξι. Ταυτόχρονα ανυπομονεί να ξυπνήσει για να συνεχίσει το Android customisation που άφησε στη μέση. Φυσικά δεν επαγγέλεται κάτι.

Btw, ακόμη μία ατόφια εμπειρία χρήσης Android: 

Α σε κάτω το ηλικιακό γκρουπ των 45+ δεν περνάμε όλοι μας κλιμακτήριο... 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, koutsis είπε

Πέραν της πλάκας καλό θα ήταν να μας έλεγες τις εμπειρίες σου με το νέο λειτουργικό και τις νέες συσκευές. Τι σου φάνηκε καλύτερο και τι χειρότερο με την αλλαγή που έκανες.

Μηπως κάνουμε επιτέλους εποικοδομητικό διάλογο και δεν βλέπουμε μονο σχόλια επιπέδου δημοτικού...

Ρε παιδιά, αν και είναι νωρίς ακόμα, δέκα μέρες το έχω, δεν βλέπω προς το παρόν τα θέματα που συζητήθηκαν για το λειτουργικό. Ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά, πολύ καλύτερα από το σαμυ σε αυτόν τον τομέα όπως και στη διαχείριση της μπαταρίας. Διαφημίσεις παίζουν με την εγκατάσταση εφαρμογών αλλά δεν είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό για εμένα. Εχει αρκετό stuttering που δεν δυσκολεύει όμως την χρήση της συσκευής διότι ο επεξεργαστής το παλεύει άνετα. Φυσικά καμία σχέση με την ομαλότητα του ios, το android ομως σου δίνει από την άλλη την δυνατότητα του να μειώσες τον χρόνο του animation στις μεταβάσεις, δίνοντας έτσι μια έξτρα αίσθηση ταχύτητας. Προς το παρόν δεν βλέπω θέματα στο λειτουργικό πέραν του stuttering. Η συσκευή αυτή καθεαυτή δίνει την αίσθηση ναυαρχίδας από άποψη κατασκευης. Σίγουρα δεν έχει την αίσθηση του iphone pro αλλά δεν έχει να ζηλέψει από τα σαμυ, η οθόνη ρυθμίζεται στο να δείχνει ποιο άσπρη στο άσπρο από τα σαμυ που έχουν το ροζ ή πράσινο "θεματακι" συνήθως, η λήψη σήματος της συσκευής είναι πολύ καλύτερη απ'ότι περίμενα με αυτά που έχω διαβάσει αριστερά δεξιά, οι κάμερες δεν συγκρίνονται με τις ναυαρχίδες, για την τιμή της συσκευής όμως βγάζουν ικανοποιητικές φωτογραφίες τη μέρα, στο σκοτάδι έχει θέμα. Συνολικά για τα χρήματα του πολύ πολύ καλη αγορά κατ'εμε, highligh η διάρκεια της μπαταρίας. Πάντως άμα γίνει μαντάρα η δουλειά με το λειτουργικό μετά από λίγο καιρό πιθανότατα θα επιστρέψω κι εγώ στα μήλα.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Και σου ξανά λέω ότι το 80% των πωλήσεων των Huawei και το 60% της Xiaomi  είναι στην Κίνα... αυτό γιατί κάνεις ότι δεν το ακούς? Τι εδώ μας σας συμφέρει και σφυράμε κλέφτικα?

Για δες καλύτερα για την xiaomi. Στην Ινδία πουλάει περισσότερο από την Κίνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Panagioths94 είπε

Για δες καλύτερα για την xiaomi. Στην Ινδία πουλάει περισσότερο από την Κίνα. 

Νομίζω πως έχεις δίκιο... Κίνα και Ινδία είναι οι κύριοι αγοραστές της...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Ενω σε Android μερια 8 στους 10 εχουν τεραστια ιδεα τεχνολογικα. Αν τους ρωτησεις πχ ποια εκδοση Android φορανε ή ποια ειναι η τελευταια,θα σου απαντησουν σιγουρα 🤣

Επισης ειναι γνωστο οτι αν εχεις Iphone,σιγουρα δεν θα εχεις λεφτα για καρτα. Ενω αν εχεις αντιστοιχη χρηματικα ναυαρχιδα,θα εχεις τουλαχιστον 50 και 100 ευρω καρτα για να παρεις τηλεφωνα 

Τα πιστευετε πραγματικα αυτα που γραφετε ορισμενοι?😆

Και περυσι μια τα ιδια με το αντιστοιχο XR https://www.cnet.com/news/iphone-xr-was-2019s-best-selling-phone-data-says/

Αφου τα εχουμε πει ρε παιδια ποσες φορες. Η Apple παει για κλεισιμο,αφου δεν πουλαει τιποτα και μονο κοροιδα αγοραζουν...

Βασικα το αναποδο ισχυει. Οι της Xiaomi ειναι που ασχολουνται(καλη ωρα οπως εσυ)στα θεματα της apple,για να εκθειασουν τις συσκευες τους,οχι το αναποδο.

Εξου και η συγκριση στην οποια αναφερεσαι με κλασσικο παραδειγμα το poco f2 και σχολια του τυπου''εγω αγοραζω poco f2 με τα μισα λεφτα που ψηνει και καφεδες,εσεις μεινετε στην τοστιερα το Iphone σας''.

Αν κατάλαβες αυτό μόνο σε αυτά που έγραψα δείχνει με ποιον κάθομαι και μιλάω αυτή τη στιγμή. Δεν υπάρχει λόγος να το συζητήσουμε. Προφανώς και από τη μεριά του android δεν έχουν ιδέα μιας και είδες ποιο είναι το 2ο με περισσότερες πωλήσεις. Απλά δεν σημαίνει ο αριθμός πωλήσεων ποιο είναι καλύτερο. Μην μπερδεύεσαι ειμαι user και στα 2 όπως ξανά είπα. Coolarete εδώ μέσα επιτέλους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...