Προς το περιεχόμενο

Το Apple iPhone 11 είναι το smartphone με τις περισσότερες αποστολές για το πρώτο μισό του 2020


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, ektorme είπε

Έχω μια απορία προς εσένα και μερικούς ακόμη που βλέπω εδώ μέσα. Γιατί είστε μονίμως σε άρθρα της apple που τοσο πολυ μας λετε οτι δεν σας ενδιαφερει?? Εμενα πχ με αφηνει αδιαφορο το android, δεν θα με δειτε ομως ποτε να μπω σε αρθρα του και να αναφερω ποσο χαλια τα θεωρω και ποσο τελειο ειναι το iPhone μου... Εσεις ομως οι 5-6 κανετε μονιμως αυτο ακριβως, και οταν θα παρετε ιδιου μηκους κυματος απαντησεις παρεξηγιεστε κιολας. Για λυσε μου την απορια λιγο.

Αυτό ακριβώς όμως!👌🏼

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 268
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

20 ώρες πριν, praktor_007 είπε

Η δεν έχουν λεφτά για να πάρουν ένα iphone 11 pro η δεν έχουν ιδέα από κινητά και νομίζουν ότι η lcd retina είναι η νέα oled που έβγαλε η apple.

Ή απλά δεν το έχεις πιάσει στα χέρια σου. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Τελευταίο συμπέρασμα. Επειδή πολλοί από εσάς δεν έχουν πιάσει ποτέ ούτε iPhone, ούτε Pixel και δεν έχετε ιδεα τι θα πει εμπειρία χρήσης και τι θα πει software, αλλά αντιθέτως αγοράζετε κινέζικα πυροτουβλάκια, με λογισμικό απομιμιση και κλώνους άλλων συσκευων, επειδή δεν έχετε την τσέπη να υποστηρίξετε τα παραπάνω, δεν σημαίνει ότι έχουμε ανάγκη να διαβάζουμε τα κόμπλεξ σας. 

Όσο για κάτι "απορημένες φατσούλες" σε χθεσινό post μου, πολύ θα ήθελα όλοι αυτοί να μου αντιπαραθέσουν τελικά ποια είναι η user experience με τα Tsaomi, που πρέπει να την πάρουμε και στα σοβαρά. Αν δεν έχετε τι να γράψετε, η δεν ξέρετε, η δεν μπορείτε, αλλάξτε πλευρό. Τουλάχιστον ο @Retromaniac αυτό έκανε.

Έχω πιάσει iPhone και προσωπικά δεν με βόλεψε καθόλου το κλειστό λειτουργικό του. Οπότε μπορεί εσύ να την θεωρείς τρομερή την εμπειρία χρήσης του αλλά εμένα δεν με βόλεψε καθόλου. Υπάρχει πρόβλημα με αυτό? Δεν νομίζω. Και τα τσαομι μια χαρά είναι. Προτιμώ την ελευθερία του Android πως να το κάνουμε. 

Στην τελική και με 200-250 ευρώ κάνει τη δουλειά του ο μέσος χρήστης. Τώρα το να δώσεις 1000 ευρώ παραπάνω για να πάρεις iPhone για μένα δεν δικαιολογειται οτι εμπειρία χρήσης και να σου προσφέρει.

Και για να μην με παρεξηγήσεις δεν λέω ότι το iPhone δεν είναι καλό. Εμένα προσωπικά δεν με βόλεψε. Και η εμπειρία χρήσης μπορεί να θεωρείται και να είναι ανωτερη από το κάθε κινεζοκινητο αλλά η διαφορά είναι μικρή. 

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, DoubleAgent είπε

Έχω πιάσει iPhone και προσωπικά δεν με βόλεψε καθόλου το κλειστό λειτουργικό του. Οπότε μπορεί εσύ να την θεωρείς τρομερή την εμπειρία χρήσης του αλλά εμένα δεν με βόλεψε καθόλου. Υπάρχει πρόβλημα με αυτό? Δεν νομίζω. Και τα τσαομι μια χαρά είναι. Προτιμώ την ελευθερία του Android πως να το κάνουμε. 

Στην τελική και με 200-250 ευρώ κάνει τη δουλειά του ο μέσος χρήστης. Τώρα το να δώσεις 1000 ευρώ παραπάνω για να πάρεις iPhone για μένα δεν δικαιολογειται οτι εμπειρία χρήσης και να σου προσφέρει.

Και για να μην με παρεξηγήσεις δεν λέω ότι το iPhone δεν είναι καλό. Εμένα προσωπικά δεν με βόλεψε. Και η εμπειρία χρήσης μπορεί να θεωρείται και να είναι ανωτερη από το κάθε κινεζοκινητο αλλά η διαφορά είναι μικρή. 

Ανέλυσε μου λοιπόν, τι εννοείς όταν λές εμπειρία χρήσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, nikman74 είπε

Όταν συγκρίνεις πωλήσεις το κάνεις στο σύνολο.


Τίτλος άρθρου:

«Το Apple iPhone 11 είναι το smartphone με τις περισσότερες αποστολές για το πρώτο μισό του 2020»

Case closed._

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, DoubleAgent είπε

Έχω πιάσει iPhone και προσωπικά δεν με βόλεψε καθόλου το κλειστό λειτουργικό του. Οπότε μπορεί εσύ να την θεωρείς τρομερή την εμπειρία χρήσης του αλλά εμένα δεν με βόλεψε καθόλου. Υπάρχει πρόβλημα με αυτό? Δεν νομίζω. Και τα τσαομι μια χαρά είναι. Προτιμώ την ελευθερία του Android πως να το κάνουμε. 

Στην τελική και με 200-250 ευρώ κάνει τη δουλειά του ο μέσος χρήστης. Τώρα το να δώσεις 1000 ευρώ παραπάνω για να πάρεις iPhone για μένα δεν δικαιολογειται οτι εμπειρία χρήσης και να σου προσφέρει.

Και για να μην με παρεξηγήσεις δεν λέω ότι το iPhone δεν είναι καλό. Εμένα προσωπικά δεν με βόλεψε. Και η εμπειρία χρήσης μπορεί να θεωρείται και να είναι ανωτερη από το κάθε κινεζοκινητο αλλά η διαφορά είναι μικρή. 

Τι εννοείς δεν σε βολεψε το κλειστό λειτουργικό του και προτιμάς την ελευθερία του Android?

Που σε περιορισε το ios και δεν σου άρεσε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Ανέλυσε μου λοιπόν, τι εννοείς όταν λές εμπειρία χρήσης.

4 λεπτά πριν, koutsis είπε

Τι εννοείς δεν σε βολεψε το κλειστό λειτουργικό του και προτιμάς την ελευθερία του Android?

Που σε περιορισε το ios και δεν σου άρεσε; 

Στο να στέλνει φωτογραφίες με bluetooth, να αλλάζει εικονίδια, το iTunes και το Ραδιόφωνο...

 

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, DoubleAgent είπε

"Έχω πιάσει iPhone και προσωπικά δεν με βόλεψε καθόλου το κλειστό λειτουργικό του."

Κάθεστε μερικοί και ρωτάτε τί δεν τον βόλεψε και δεν βλέπετε ότι ο φίλος έχει πιάσει iphone φίλου για 3' σε καφέ και κάπου διάβασε ότι "το λειτουργικό είναι κλειστό" και τον εμποδίζει να δημιουργήσει. 

Τυπική περίπτωση που αναπαράγει ό,τι διαβάζει απο'δω κι απο'κει. 

Συνεχίστε τον ευγενή διάλογο. 

@JcD αρκετά ακριβής περιγραφή και εντελώς unbiased του poco f2. 

Στην τιμή του δύσκολα βρίσκεις καλύτερο και ας έχει τις ελλείψεις του (λέγε με sdcard slot σε ό,τι με αφορά). 

Σωστός. 

 

Επεξ/σία από stafaf
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, HateMe είπε

Τουλάχιστον για Ελλάδα, μπορείς να δεις που κυκλοφορούν όλοι με ένα iPhone 11 στο χέρι.

Μέχρι και η κουτσή Μαρία έχει :P 

Από το να τους βλέπεις με τα πλαστικοαντροιντ .. είναι καλύτερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, stafaf είπε

Κάθεστε μερικοί και ρωτάτε τί δεν τον βόλεψε και δεν βλέπετε ότι ο φίλος έχει πιάσει iphone φίλου για 3' σε καφέ και κάπου διάβασε ότι "το λειτουργικό είναι κλειστό" και τον εμποδίζει να δημιουργήσει. 

Τυπική περίπτωση μυρωδιά που αναπαράγει ό,τί διαβάζει απο'δω κι απο'κει. 

Συνεχίστε τον ευγενή διάλογο. 

@jcd αρκετά ακριβής περιγραφή και εντελώς unbiased του poco f2. 

Στην τιμή του δύσκολα βρίσκεις καλύτερο και ας έχει τις ελλείψεις του (λέγε με sdcard slot σε ό,τι με αφορά). 

Σωστός. 

 

Η ανταλλαγή αρχείων είναι μπελάς στο iOS . Θα προσθέσω o αχταρμάς στην φωτογραφίες που δεν μπορώ να δημιουργήσω φάκελο μέσα στον φάκελο όπως στα Windows ή στο Android μου κάνουν την ζωή δύσκολη. 
 

Εχω ήδη iPhone έχω και σχεδόν δυο χρόνια αλλά το επόμενο θα είναι Android και δεν νομίζω να ξαναγυρίσω σε iPhone εκτός αν έρθουν τα πάνω κάτω. Για εμένα δεν βολευει το iOS  για εσένα όμως μπορεί να μην σε ενδιαφέρει τα μειονεκτήματα που έχει . Και αν πάρω κινεζικό Huawei θα είναι αν δεν πάω στην Samsung. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την Apple πάντως πρέπει να την παραδεχτώ σε κάτι. Εκεί που ο νορμάλ άνθρωπος επιλέγει το λειτουργικό του με βάση το ποιο έχει την μεγαλύτερη ποικιλια σε προγράμματα που να εξυπηρετούν τις ικανότητες και το γνωστικό του επίπεδο ώστε να κάνει τη δουλειά του (πχ Windows ή Linux σε υπολογιστές), τα iPhone είναι οι μόνες συσκευές που δεν τα αγοράζουν οι περισσότεροι επειδή το iOS έχει ότι θέλουν, αλλά για την 'εμπειρια χρησης'.

 

Αγοράζετε δηλαδή πανάκριβα smartphone χωρίς καν να σας νοιάζει αν είναι όντως smart, αλλά επειδή έχει ουαου τζαματι κατασκευή, κάμερα 30% καλύτερη από τον ανταγωνισμό που έχει μισή τιμή, υποστήριξη για 4 χρόνια (λες και θα αντέξει τις αναβαθμίσεις τετραετίας ή λες και τα Android μετα τα 2 χρόνια αναβαθμίσεων γίνονται άχρηστα αν έχεις το Android 11 και έχει βγει το 13, εξάλλου δε σας νοιάζει καν το software μέρος για να έχει σημασία αν τα προγράμματα θα τρέχουν σε δύο εκδόσεις πίσω) και εντάξει άρα αξίζει τα αισχρά χρήματα που ζητάει. Εγώ τόσα θα έδινα για ένα mobile λειτουργικό που δε θα είχε κανένα περιορισμό, root με το καλημέρα σας, ξεκλειδωμενο bootloader, πολλαπλά λειτουργικά, full στα ανοικτού κώδικα προγράμματα κτλ, κάτι σαν το Maemo της Nokia. 

 

Δύο σελίδες με σχόλια διάβασα και εφριξα με τα επιχειρήματα της τιμής τους, ούτε ένας δεν αναφέρει το software μέρος σα να μη νοιάζεται. Αυτή η εταιρεία έχει καταφέρει να κάνει κάτι που μόνο η Nokia είχε καταφέρει με τα Symbian. Να αγοράζουν όλοι τα κινητά της επειδή η οθόνη / κάμερα είναι της μόδας, αλλά κανένας να μη δίνει δεκάρα για το αν και τι προγράμματα παίρνουν. (Σε Symbian οι περισσότεροι δεν είχαν περάσει ποτέ ούτε ένα πρόγραμμα, 650€ κινητά για κάμερα επιπέδου ψηφιακής φωτογραφικής μηχανής των 150€ ήταν αρκετή για να δικαιολογηθεί το κόστος εξάλλου, σωστά; Μέχρι εκεί πήγαινε το μυαλό.)

 

Αψογα.

Επεξ/σία από xaerialtwistx
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DoubleAgent είπε

Έχω πιάσει iPhone και προσωπικά δεν με βόλεψε καθόλου το κλειστό λειτουργικό του. Οπότε μπορεί εσύ να την θεωρείς τρομερή την εμπειρία χρήσης του αλλά εμένα δεν με βόλεψε καθόλου. Υπάρχει πρόβλημα με αυτό? Δεν νομίζω. Και τα τσαομι μια χαρά είναι. Προτιμώ την ελευθερία του Android πως να το κάνουμε. 

Στην τελική και με 200-250 ευρώ κάνει τη δουλειά του ο μέσος χρήστης. Τώρα το να δώσεις 1000 ευρώ παραπάνω για να πάρεις iPhone για μένα δεν δικαιολογειται οτι εμπειρία χρήσης και να σου προσφέρει.

Και για να μην με παρεξηγήσεις δεν λέω ότι το iPhone δεν είναι καλό. Εμένα προσωπικά δεν με βόλεψε. Και η εμπειρία χρήσης μπορεί να θεωρείται και να είναι ανωτερη από το κάθε κινεζοκινητο αλλά η διαφορά είναι μικρή. 

Πάντως δεν είναι απαραίτητο να δώσεις €1000 για να έχεις iOS,πάλι τα ίδια θα λέμε;Υπάρχουν επιλογές.SE 2020 ή μεταχειρισμένο iphone είναι πολυ προσιτό.

Εγω ειχα παρει το 6s πριν 2,5 χρόνια,μεταχειρισμένο €250 από γνωστό και δεν ζητάω κάτι παραπάνω για την ώρα.Γνωρίζω πολλούς απ´τους γνωστους μου που κάνουν το ίδιο.Μου φαινεται υπερβολικό που δινουν κοντά στο χιλιάρικο για κινητό αλλά ο καθένας με τις προτεραιότητές του...

Το επόμενο μπορει να είναι το SE.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 minutes ago, xaerialtwistx said:

Την Apple πάντως πρέπει να την παραδεχτώ σε κάτι. Εκεί που ο νορμάλ άνθρωπος επιλέγει το λειτουργικό του με βάση το ποιο έχει την μεγαλύτερη ποικιλια σε προγράμματα που να εξυπηρετούν τις ικανότητες και το γνωστικό του επίπεδο ώστε να κάνει τη δουλειά του (πχ Windows ή Linux σε υπολογιστές), τα iPhone είναι οι μόνες συσκευές που δεν τα αγοράζουν οι περισσότεροι επειδή το iOS έχει ότι θέλουν, αλλά για την 'εμπειρια χρησης'.

Αγοράζετε δηλαδή πανάκριβα smartphone χωρίς καν να σας νοιάζει αν είναι όντως smart, αλλά επειδή έχει ουαου τζαματι κατασκευή, κάμερα 30% καλύτερη από τον ανταγωνισμό που έχει μισή τιμή, υποστήριξη για 4 χρόνια (λες και θα αντέξει τις αναβαθμίσεις τετραετίας ή λες και τα Android μετα τα 2 χρόνια αναβαθμίσεων γίνονται άχρηστα αν έχεις το Android 11 και έχει βγει το 13, εξάλλου δε σας νοιάζει καν το software μέρος για να έχει σημασία αν τα προγράμματα θα τρέχουν σε δύο εκδόσεις πίσω) και εντάξει άρα αξίζει τα αισχρά χρήματα που ζητάει. Εγώ τόσα θα έδινα για ένα mobile λειτουργικό που δε θα είχε κανένα περιορισμό, root με το καλημέρα σας, ξεκλειδωμενο bootloader, πολλαπλά λειτουργικά, full στα ανοικτού κώδικα προγράμματα κτλ, κάτι σαν το Maemo της Nokia. 

Δύο σελίδες με σχόλια διάβασα και εφριξα με τα επιχειρήματα της τιμής τους, ούτε ένας δεν αναφέρει το software μέρος σα να μη νοιάζεται. Αυτή η εταιρεία έχει καταφέρει να κάνει κάτι που μόνο η Nokia είχε καταφέρει με τα Symbian. Να αγοράζουν όλοι τα κινητά της επειδή η οθόνη / κάμερα είναι της μόδας, αλλά κανένας να μη δίνει δεκάρα για το αν και τι προγράμματα παίρνουν. (Σε Symbian οι περισσότεροι δεν είχαν περάσει ποτέ ούτε ένα πρόγραμμα, 650€ κινητά για κάμερα επιπέδου ψηφιακής φωτογραφικής μηχανής των 150€ ήταν αρκετή για να δικαιολογηθεί το κόστος εξάλλου, σωστά; Μέχρι εκεί πήγαινε το μυαλό.)

Αψογα.

Είναι σα να περιγράφεις το iOS στην πρώτη του έκδοση πριν 13 χρόνια... Προσπαθώ να καταλάβω τι δεν έχει πλέον ώστε να το χρησιμοποιείς σαν ένα παραγωγικό εργαλείο στην καθημερινότητα σου...

Επίσης και όσα λες για την κάμερα και την οθόνη δεν στέκουν μιας και υπάρχουν πολλές συσκευές του ανταγωνισμού με καλύτερο score στην κάμερα και την οθόνη σε σχέση με τα iPhones. 
 

Άρα; 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παμε παλι τα ιδια αλλη μια φορα.2020 μιλατε ακομα για τιμη κατα της apple?Που βγαινουν samsung 1400-1500€ και one plus στο χιλιαρικο; Ή συγκρινετε τη ναυαρχιδα της apple με xiaomi 100€ και γιαυτο τα βρισκετε ακριβα; Λεει καποιος παραπανω οτι δεν εχει actual υποστηριξη σε παλια κινητα...πες το αυτο σε ολους αυτους με τα 6s που δουλευουν αψογα. Ανταγωνισμος στη μιση τιμη λεει ο αλλος. 650 το iphone 11,ενα αψογο τηλεφωνο που μου εβγαζε 11+ Screen on time. Οτι στα 325€ βρισκεις καλυτερα κινητα κ οτι θεωρουνται κ ανταγωνισμος 😂

Επεξ/σία από Tomyb
  • Like 1
  • Thanks 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...