Προς το περιεχόμενο

Το Apple iPhone 11 είναι το smartphone με τις περισσότερες αποστολές για το πρώτο μισό του 2020


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Vasilisxd είπε

Οταν πληρώνεις Youtube Premium και έχεις μουσική Youtube Music και Youtube χωρίς διαφημίσεις , playback στο background και Netflix , πάνω-κάτω , καλύπτονται όλες οι Media "ανάγκες" σου  και είσαι πλέον "ελεύθερος" να πας και στο iOS. 

Προσωπικά δεν έχω άλλες ανάγκες , αλλά όταν πάω σε Android προφανώς και κόβω το youtube premium/netflix γιατί μπορώ και παρανομώ. 

Μα και στο iOS αν θέλεις "παρανομείς"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 268
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Μα και στο iOS αν θέλεις "παρανομείς"...

Ναι σε κάποια πράγματα , αλλά δεν είναι το ίδιο εύκολο , μάλιστα καταντάει εκνευριστικό πολλές φορές.

Επίσης με σπασμένες εφαρμογές μέσω sideloading , εκτός ότι γίνονται expire κάθε 3 και λίγο , πάει περίπατο και η ασφάλεια.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Νιωθεις εσυ που μπηκες σε ενα θεμα που αφορα τα Iphone και τις πωλησεις αυτων για να πεις οτι οι πωλησεις δεν παιζουν κανενα ρολο😂

Οτι ολοι τα αγοραζουν λογω marketing.

Να υποθεσω οτι και τα Apple Watch ολοι λογω marketing τα αγοραζουν?

Είσαι fanboy οκ τα λέγαμε....  🤞😂 

1 ώρα πριν, AtiX είπε

Και όμως σημαίνει πάρα πολλά πχ...

ότι ελάχιστοι ενδιαφέρονται για android ναυαρχίδες μιας και δεν υπάρχει ούτε μια...

ότι για την Samsung η μεγάλη της επιτυχία για αυτό το εξάμηνο είναι το μεσαίας κατηγορίας Α51, πολύ καλύτερα από το χειρότερο Α10 του προηγούμενου εξαμήνου...

και άλλα πολλά συμπεράσματα μπορείς να βγάλεις αλλά μην το μπλέξουμε περισσότερο... 

Λέει και ότι λίγοι έχουν ιδέα τεχνολογικά. 😇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FACT#1

Η γη είναι στρογγυλή, η σελήνη είναι δορυφόρος της, οι εποχές είναι 4, το έτος έχει 12 μήνες, ο μήνας 30 ή 31 μέρες (28 ή 29 αν είναι ο Φεβρουάριος), η μέρα έχει 24 ώρες και κάθε φορά που το insomnia δημοσιεύει άρθρο που περιέχει τη λέξη "apple", τα σχόλια θα πέφτουν με ρυθμό καταιγίδας ακόμα κι αν το άρθρο γράφει ότι ο Τιμ Κουκ στραβοκοιμήθηκε γιατί έφαγε αργά. 

FACT#2

Η "τέλεια" εταιρία και το "ιδανικό" κινητό είναι αυτά που ταιριάζουν στον καθένα και στις προσωπικές του ανάγκες. Δεκτό κάποιος να θεωρεί ότι με ένα κινητό των 200 ευρώ είναι καλυμμένος, όπως δεκτό είναι να πιστεύει κάποιος άλλος ότι έχει ανάγκη την τελευταία ναυαρχίδα που έχει κυκλοφορήσει. 

Δεκτό είναι ακόμη και να προσπαθήσεις να επιχειρηματολογήσεις για αυτήν σου την επιλογή κι αν πιστεύεις ότι ο άλλος έχει κάνει λάθος που έχει κινητό της τάδε εταιρίας, να του εξηγήσεις τους λόγους που κατά τη γνώμη σου θα έπρεπε να αλλάξει.

Από εκεί και πέρα όμως κάποιους χαρακτηρισμούς και επίπεδο επιχειρημάτων που χρησιμοποιούνται επανειλημμένως από συγκεκριμένα άτομα, δεν θα τα βλέπαμε ούτε από παιδάκια, μετόχους εταιριών ή οπαδούς ομάδων.

Έχω διαβάσει όλα τα σχόλια και ανάθεμα αν βρήκα κάτι ουσιώδες, πέρα από ένα σύντομο review του @JcD για το Poco F2.

FACT#3

H ξερολίαση. Γνωρίζουμε τα πάντα και πάντα εμείς έχουμε δίκιο. Δεν έχει σημασία αν δεν έχουμε πιάσει κινητό της Α εταιρίας στα χέρια μας, ξέρουμε ότι είναι σαπάκι και αυτοί που το αγοράζουν πρόβατα.

Έχω δουλέψει iOS για πάρα πολλά χρόνια, Οne Ui τα τελευταία 2 και ελάχιστα και Miui. Είναι δυνατόν να εκφέρω άποψη για Εmui ή OxygenOS και να επιμένω κιόλας ότι εγώ έχω δίκιο και όχι αυτός που το δουλεύει 5 χρόνια ; Εκτός αν όλοι όσοι σχολιάζουν έχουν περάσει από όλα τα λογισμικά όλων των εταιριών για μεγάλο χρονικό διάστημα. Πάσο τότε.

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, AtiX είπε

Είμαι πολύ περίεργος να δω αυτά τα 150 πράγματα που μπορείς να κάνεις στο android και όχι στο ios...

Θα σου πω μερικά που μου είναι απαραίτητα 

Θελω να εχει μπαταρια που σε 2 μερες να εχει SOT 9-10 ωρες
Θελω 2 καρτες sim
θελω να μπορω να βαλω οση μνημη θελω με sd card ωστε να σωζω τα αρχεια  και να μπορω να τα μεταφερω αμεσα και απλα
θελω να εχει ραδιοφωνο σε περιοχες που δεν υπαρχει internet ή δε θελω να χρεωνομαι
θελω να χειριζομαι ολες τις συσκευες του σπιτιου του με το κινητο αντι για 10 τηλεκοντρόλ
θελω Notification led 
θελω χωριστή υποδοχή ακουστικών
Θέλω να μπορώ να αλλάξω Rom 
Θέλω να μπορώ να το κάνω root 
θελω να χρησιμοποιω οποιο software θελω χωρις απαγορευσεις
Να ανοίγω acestrean links 
Να έχω kodi, popcorn κλπ.  Να ανοίγω m3u playlists 
θελω να παραμετροποιω το κινητο οπως μου αρεσει κι οχι οπως αρεσει του κατασκευαστη, να αλλάζω θέματα εικονίδια κλπ
Αν δεν μου αρέσει η κάμερα του να μπορώ να βαλω άλλη πχ gcam 
Θέλω να αλλάζω launcher

Να κάνω κλώνους εφαρμογών 

Να συνεργάζεται με hardware smart watch καλώδια κλπ άλλων κατασκευαστων 
Γενικα δε θελω να υπολειπεται σε δυνατοτητες ενω πρεπει να πληρωσω 5 πλασια λεφτα με κινδυνο ανα πασα στιγμη να μου το κλεψουν ή να σπασει
Αν αυτά μπορεί να μου τα δώσει κι ένα iPhone έστω και με 400€ θα κάνω την υπέρβαση ώστε να απολαύσω την πιο ομαλή λειτουργία 

Επεξ/σία από adi32
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, adi32 είπε

Θα σου πω μερικά που μου είναι απαραίτητα 

Θελω να εχει μπαταρια που σε 2 μερες να εχει SOT 9-10 ωρες
Θελω 2 καρτες sim
θελω να μπορω να βαλω οση μνημη θελω με sd card ωστε να σωζω τα αρχεια  και να μπορω να τα μεταφερω αμεσα και απλα
θελω να εχει ραδιοφωνο σε περιοχες που δεν υπαρχει internet ή δε θελω να χρεωνομαι
θελω να χειριζομαι ολες τις συσκευες του σπιτιου του με το κινητο αντι για 10 τηλεκοντρόλ
θελω Notification led 
θελω χωριστή υποδοχή ακουστικών
Θέλω να μπορώ να αλλάξω Rom 
Θέλω να μπορώ να το κάνω root 
θελω να χρησιμοποιω οποιο software θελω χωρις απαγορευσεις
Να ανοίγω acestrean links 
Να έχω kodi, popcorn κλπ 
θελω να παραμετροποιω το κινητο οπως μου αρεσει κι οχι οπως αρεσει του κατασκευαστη, να αλλάζω θέματα εικονίδια κλπ
Αν δεν μου αρέσει η κάμερα του να μπορώ να βαλω άλλη πχ gcam 
Θέλω να αλλάζω launcher

Να κάνω κλώνους εφαρμογών 

Να συνεργάζεται με hardware smart watch καλώδια κλπ άλλων κατασκευαστων 
Γενικα δε θελω να υπολειπεται σε δυνατοτητες ενω πρεπει να πληρωσω 5 πλασια λεφτα με κινδυνο ανα πασα στιγμη να μου το κλεψουν ή να σπασει
Αν αυτά μπορεί να μου τα δώσει κι ένα iPhone έστω και με 400€ θα κάνω την υπέρβαση ώστε να απολαύσω την πιο ομαλή λειτουργία 

Αυτά όλα που περιγράφεις μπορείς να τα βρεις μόνο σε ένα midrange xiaomi μιας και πλέον δεν βρίσκεις ούτε sdcard slot ούτε θύρες ακουστικών ούτε notification led ούτε θύρα υπέρυθρων (σοβαρά τώρα;) αλλού. 

Και ήρθες να μας γράψεις δηλαδή τί ακριβώς;

Ένα άχρηστο κατεβατό/συνωθύλευμα που έχει ένα... Redmi note 9 pro. 

Καλά είσαι εκεί που είσαι, αυτό θέλω να σου πω μην ασχολείσαι με πράγματα που δε σε ενδιαφέρουν και δεν ενδιαφέρουν και κανέναν στο νήμα που βρίσκεσαι. 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, stafaf είπε

Αυτά όλα που περιγράφεις μπορείς να τα βρεις μόνο σε ένα midrange xiaomi μιας και πλέον δεν βρίσκεις ούτε sdcard slot ούτε θύρες ακουστικών ούτε notification led ούτε θύρα υπέρυθρων (σοβαρά τώρα;) αλλού. 

Και ήρθες να μας γράψεις δηλαδή τί ακριβώς;

Ένα άχρηστο κατεβατό/συνωθύλευμα που έχει ένα... Redmi note 9 pro. 

Καλά είσαι εκεί που είσαι, αυτό θέλω να σου πω μην ασχολείσαι με πράγματα που δε σε ενδιαφέρουν και δεν ενδιαφέρουν και κανέναν στο νήμα που βρίσκεσαι. 

Κάτι ρώτησε ο άνθρωπος και του απάντησα. 

Για σένα μπορεί να είναι άχρηστα αυτά και απλά να θες ένα κινητό για τα πολύ βασικά και απλά. Για άλλους είναι αρκετά χρήσιμα. 

Εγώ αυτά χρειάζομαι και δεν πρόκειται να δώσω πολλά παραπάνω λεφτά για να μην τα έχω, είτε για iPhone είτε για άλλα ακριβά android. 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πάντως για το "καλύτερη εμπειρία χρήσης", δεν το είδα στο iOS.

Σε iphone SE, 8 & X της δουλειάς, ποτέ δεν είπα "να κάτι που θέλω να αγοράσω". 

Γούστα είναι αυτά, αλλά πάντα προτιμούσα το stock android.

Και από ότι φαίνεται δεν είμαι ο μόνος γιατί άλλοι δύο συνάδελφοι συμφωνούσαν για αυτό. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι το iPhone 11 ενα αξιολογο κινητο τηλεφωνο θα ελεγα με τα ολα του. Το μονο αρνητικο για μενα που εχει ειναι οτι πηγαινει το ΖΟΟΜ ως τα 5Χ παρα που το iPhone 11 Pro Pro Max πηγαινει ως τα 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, adi32 είπε

Για σένα μπορεί να είναι άχρηστα αυτά και απλά να θες ένα κινητό για τα πολύ βασικά και απλά. Για άλλους είναι αρκετά χρήσιμα. 

Έτσι είναι όπως τα λες, για τα απλά το έχω.

Γιατί ως γνωστό οι πιο advanced χρήστες παίρνουν Xiaomi για το τρατζιστοράκι, το τηλεκοντρόλ, τη gcam γιατί η στοκ είναι ελεειενή,  launcher επίσης ελεεινός,

για τις custom roms γιατί και η στοκ ρομ είναι και αυτή ελεεινή και επειδή πάντα το αλάνι από το xda ξέρει καλύτερα και όλα τα άλλα όμορφα που γράφεις.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


Στις 6/9/2020 στις 2:53 ΠΜ, AtiX είπε

Σήμερα πήγα να πληρώσω λογαριασμούς... δίπλα μου είναι δύο γυναίκες, μητέρα - κόρη, και λένε στον υπάλληλο: 

"Θέλω κινητό καλό και να έχει κυκλοφορήσει το 2020" 

Συνεχίζω την δουλειά μου και μετά από αρκετά λεπτά τις πετυχαίνω στο ταμείο με ένα Samsung A41...

Λογικά η μάνα θα ήταν καμία σούπερ ενημερωμένη και με μεγάλη πιθανότητα να διαβάζει όλα τα τελευταία νέα για τα κινητά και η κόρη θα διαβάζει και θα γράφει κάθε μέρα στο insomnia..

 

Την επόμενη φορά, πλύνε τα χέρια σου πρώτα και ειδικά την περιοχή των νυχιών, ίσως να αλλάξει το νούμερο...

nikman74

Δημοσ. χθες στις 02:00 πμ

Στις 6/9/2020 στις 1:48 ΠΜ, koutsis είπε

Αλήθεια τώρα;  συγκρίνεις πωλήσεις στην Ελλάδα iphone που το φθηνότερο ξεκινάει από τα 650€ με Android που μπορείς να πάρεις από 80€;  

Όταν συγκρίνεις πωλήσεις το κάνεις στο σύνολο. Όχι εκεί που σε βολεύει εσένα. Και τα νούμερα λένε πάντα την αλήθεια. Δεν με ενδιαφέρει να σε πείσω για κάτι, ούτε εσύ μπορείς να με κάνεις να αλλάξω γνώμη για τα αιφον. Αλλά στην Ελλάδα κάνουμε τη δουλειά μας με τα Android το 85% και δύσκολα θα μειωθεί αυτό, μάλλον θα αυξηθεί κιόλας. Και οι περισσότεροι από αυτούς, αν όχι όλοι, και να τους περίσσευε το χιλιάρικο, αιφον δεν θα έπαιρναν. Πάλι Android θα έπαιρναν, γιατί στην ζυγαριά είναι καλύτερο. Ότι και να λέτε μόνο μεταξύ σας τα πιστεύετε.....

 

https://www.plaisio.gr/tilefonia-tablet/tilefona/smartphones/samsung-galaxy-a41-64gb-4g-smartphone-mauro_3483894?gclid=CjwKCAjwkdL6BRAREiwA-kiczCCEFuUj5FfbozYoGw0xX243yGxcqZ0T_OhAeEvG18PLvx0qiTpI1BoC_wwQAvD_BwE

https://www.plaisio.gr/search?query=iphone&page=5&configure[hitsPerPage]=3&configure[distinct]=true&configure[clickAnalytics]=true&configure[analytics]=true&configure[analyticsTags][0]=Desktop&indices[query_suggestions][configure][hitsPerPage]=9&indices[query_suggestions][configure][distinct]=true&indices[query_suggestions][configure][clickAnalytics]=true&indices[query_suggestions][configure][analytics]=true&indices[query_suggestions][configure][analyticsTags][0]=Desktop&indices[query_suggestions]


=1

Όταν το πανάκριβο, εντέλει, πλαίσιο, πουλάει τον MediaTek - μ'έκαψε ο - Helio τόσο πιο φτηνά και στην περιγραφή του κινητού, το 80% αναφέρεται στην απόδοση της κάμερας... και το iPhone 7 32Gb συν 100ευρώπουλα... Μην έχουμε την απαίτηση από την κυρία και την κάθε Μαρίκα να ξέρει ή να καταλαβαίνει "αφού αυτό βγάζει τόσο καλύτερες φωτογραφίες, γιατί να πάρω το άλλο που είναι πιο ακριβό και παλιό απλώς για να έχει το μήλο...?".

Μην έχουμε και απαιτήσεις στην Ελλάδα του 2020 με τους 400άρηδες μισθούς, που παρόλα αυτά ο κόσμος έχει την απαίτηση να "παίρνει το καλό κινητό του 2020" over-the-counter με ό,τι του περισσεύει...

Και στην τελική το τηλέφωνο είναι προσωπική επιλογή. Εγώ γουστάρω iOS για να στέλνω στο φίλο μου τον AtiX iMessage κ να το κάνω στο ασφαλέστερο περιβάλλον έβερ! Κ επειδή είμαι καλό προβατάκι, γουστάρω και το οικοσύστημα που είναι κλειστό και με βολεύει και νιώθω και θεά! Όσοι γουστάρετε android, είστε ελεύθεροι να τα επιλέξετε, προς Θεού... ο καθένας απλώνει τα πόδια του όσο φτάνει η κουβέρτα του έλεγε η γιαγιά μου... 😉

Σίγουρα η πλειοψηφία του αγοραστικού κοινού δεν καθορίζει το καλύτερο.......... ή ν' αρχίζω να συγκρίνω Ferrari με Daewoo.... ??????

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, adi32 είπε

Θα σου πω μερικά που μου είναι απαραίτητα 

Θελω να εχει μπαταρια που σε 2 μερες να εχει SOT 9-10 ωρες
Θελω 2 καρτες sim
θελω να μπορω να βαλω οση μνημη θελω με sd card ωστε να σωζω τα αρχεια  και να μπορω να τα μεταφερω αμεσα και απλα
θελω να εχει ραδιοφωνο σε περιοχες που δεν υπαρχει internet ή δε θελω να χρεωνομαι
θελω να χειριζομαι ολες τις συσκευες του σπιτιου του με το κινητο αντι για 10 τηλεκοντρόλ
θελω Notification led 
θελω χωριστή υποδοχή ακουστικών
Θέλω να μπορώ να αλλάξω Rom 
Θέλω να μπορώ να το κάνω root 
θελω να χρησιμοποιω οποιο software θελω χωρις απαγορευσεις
Να ανοίγω acestrean links 
Να έχω kodi, popcorn κλπ.  Να ανοίγω m3u playlists 
θελω να παραμετροποιω το κινητο οπως μου αρεσει κι οχι οπως αρεσει του κατασκευαστη, να αλλάζω θέματα εικονίδια κλπ
Αν δεν μου αρέσει η κάμερα του να μπορώ να βαλω άλλη πχ gcam 
Θέλω να αλλάζω launcher

Να κάνω κλώνους εφαρμογών 

Να συνεργάζεται με hardware smart watch καλώδια κλπ άλλων κατασκευαστων 
Γενικα δε θελω να υπολειπεται σε δυνατοτητες ενω πρεπει να πληρωσω 5 πλασια λεφτα με κινδυνο ανα πασα στιγμη να μου το κλεψουν ή να σπασει
Αν αυτά μπορεί να μου τα δώσει κι ένα iPhone έστω και με 400€ θα κάνω την υπέρβαση ώστε να απολαύσω την πιο ομαλή λειτουργία 

μου θυμησες το τραγουδι του Σταροβα, που λεει η αλλη, θελω θελω θελω θελω, ξερεις πως τελειωνει το τραγουδι ε; 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/9/2020 στις 10:32 ΜΜ, EuphangeL είπε

Στην εταιρία που εργάζομαι, έχουμε κάποιους Xioamάκηδες

Για κάποιο πολύ περίεργο λόγο αυτοί οι συγκεκριμένοι τύποι/τύπισσες χρησιμοποιούν συνέχεια την φράση: "Δεν μου ήρθε ποτέ ειδοποίηση". Είτε είναι για event change σε calendar, είτε mention κάπου κλπ.

Είναι κάποιου είδους feature των Xiaomi? Γνωρίζει κάποιος; Είναι AI-powered snooze?

 

Στις 5/9/2020 στις 10:37 ΜΜ, Vaiosss είπε

Όχι. Απλά δεν μπήκαν στο MΙΑΟΥΙ.gr να διαβάσουν τους οδηγούς πως να ρυθμίσεις σωστά τις ειδοποιήσεις μιας Tsaomi συσκευής. Είναι κι αυτό μέρος της user experience της.

 

Στις 5/9/2020 στις 10:58 ΜΜ, EuphangeL είπε

Ααα οκ, να τους το πω τη Δευτέρα. Γνωρίζεις εαν χρειάζονται και VIP συνδρομή για αυτή την εμπειρία setup?

 

Στις 5/9/2020 στις 11:03 ΜΜ, Vaiosss είπε

Όχι δεν νομίζω. VIP γίνεσαι αν θες να έχεις πάντα πρώτος τις καταπληκτικές ελληνικές μιαουι custom ROMs πρώτος απ'όλους.

αχχαχαχα εκλαψα  ρε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Soulson είπε

Είσαι fanboy οκ τα λέγαμε....  🤞😂 

Λέει και ότι λίγοι έχουν ιδέα τεχνολογικά. 😇

Άρα και εγώ με το Samsung A40 αλλά και τα περισσότερα μέλη εδώ μέσα δεν έχουμε καμία ιδέα τεχνολογικά...?

2 ώρες πριν, adi32 είπε

Θα σου πω μερικά που μου είναι απαραίτητα 

Θελω να εχει μπαταρια που σε 2 μερες να εχει SOT 9-10 ωρες
Θελω 2 καρτες sim
θελω να μπορω να βαλω οση μνημη θελω με sd card ωστε να σωζω τα αρχεια  και να μπορω να τα μεταφερω αμεσα και απλα
θελω να εχει ραδιοφωνο σε περιοχες που δεν υπαρχει internet ή δε θελω να χρεωνομαι
θελω να χειριζομαι ολες τις συσκευες του σπιτιου του με το κινητο αντι για 10 τηλεκοντρόλ
θελω Notification led 
θελω χωριστή υποδοχή ακουστικών
Θέλω να μπορώ να αλλάξω Rom 
Θέλω να μπορώ να το κάνω root 
θελω να χρησιμοποιω οποιο software θελω χωρις απαγορευσεις
Να ανοίγω acestrean links 
Να έχω kodi, popcorn κλπ.  Να ανοίγω m3u playlists 
θελω να παραμετροποιω το κινητο οπως μου αρεσει κι οχι οπως αρεσει του κατασκευαστη, να αλλάζω θέματα εικονίδια κλπ
Αν δεν μου αρέσει η κάμερα του να μπορώ να βαλω άλλη πχ gcam 
Θέλω να αλλάζω launcher

Να κάνω κλώνους εφαρμογών 

Να συνεργάζεται με hardware smart watch καλώδια κλπ άλλων κατασκευαστων 
Γενικα δε θελω να υπολειπεται σε δυνατοτητες ενω πρεπει να πληρωσω 5 πλασια λεφτα με κινδυνο ανα πασα στιγμη να μου το κλεψουν ή να σπασει
Αν αυτά μπορεί να μου τα δώσει κι ένα iPhone έστω και με 400€ θα κάνω την υπέρβαση ώστε να απολαύσω την πιο ομαλή λειτουργία 

Βλέπεις που πρώτον δεν είναι 150 αλλά καμία 10άρια, από τα οποία ένα δύο είναι άξια αναφοράς και δεύτερον από πότε όλες οι συσκευές android κάνουν αυτά που γράφεις?

Είναι σαν να σου γράφω εγώ γουστάρω μόνο επεξεργαστή Α13 και άρα όλοι οι άλλοι είναι για πέταμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, adi32 είπε

Θα σου πω μερικά που μου είναι απαραίτητα 

Θελω να εχει μπαταρια που σε 2 μερες να εχει SOT 9-10 ωρες
Θελω 2 καρτες sim
θελω να μπορω να βαλω οση μνημη θελω με sd card ωστε να σωζω τα αρχεια  και να μπορω να τα μεταφερω αμεσα και απλα
θελω να εχει ραδιοφωνο σε περιοχες που δεν υπαρχει internet ή δε θελω να χρεωνομαι
θελω να χειριζομαι ολες τις συσκευες του σπιτιου του με το κινητο αντι για 10 τηλεκοντρόλ
θελω Notification led 
θελω χωριστή υποδοχή ακουστικών
Θέλω να μπορώ να αλλάξω Rom 
Θέλω να μπορώ να το κάνω root 
θελω να χρησιμοποιω οποιο software θελω χωρις απαγορευσεις
Να ανοίγω acestrean links 
Να έχω kodi, popcorn κλπ.  Να ανοίγω m3u playlists 
θελω να παραμετροποιω το κινητο οπως μου αρεσει κι οχι οπως αρεσει του κατασκευαστη, να αλλάζω θέματα εικονίδια κλπ
Αν δεν μου αρέσει η κάμερα του να μπορώ να βαλω άλλη πχ gcam 
Θέλω να αλλάζω launcher

Να κάνω κλώνους εφαρμογών 

Να συνεργάζεται με hardware smart watch καλώδια κλπ άλλων κατασκευαστων 
Γενικα δε θελω να υπολειπεται σε δυνατοτητες ενω πρεπει να πληρωσω 5 πλασια λεφτα με κινδυνο ανα πασα στιγμη να μου το κλεψουν ή να σπασει
Αν αυτά μπορεί να μου τα δώσει κι ένα iPhone έστω και με 400€ θα κάνω την υπέρβαση ώστε να απολαύσω την πιο ομαλή λειτουργία 

Τωρα πιστευεις σοβαρα εσυ ή οποιοσδηποτε αλλος υποστηρικτης αυτης της αποψης οτι ο μεσος χρηστης android το επιλεγει για αυτα που εγραψες; Το 99% ατομων που ξερω με android χρησιμοποιουν την αλλαγη θεματων,τις dual sims αααντε και την sd card απο οσα ανεφερες. Και ολα τα diehard android παιδακια(δεν εννοω ατομα εδω μεσα) που υπερασπιζονται το παλιο κινητο της μαμας δεξια αριστερα,ως customizations θεωρουν την αλλαγη εικονιδιων(σα να λεμε αυτοκολλητα και μπουρια εξατμισης σε «κωλοφτιαγμενο»αμαξι) Το επιχειρημα της μπαταριας δεν ισχυει γιατι σε τεστ ναυαρχιδων περυσι το pro max ειχε βγει πρωτο με δευτερο το mate 30 και τριτο το 11pro ολα στα ιδια επιπεδα τιμης.Εκτος και αν υποστηριζεις οτι στα 200€ βρισκεις καλυτερα screen on times οποτε I rest my case.

Επεξ/σία από Tomyb
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...