Προς το περιεχόμενο

Πολύπριζο HAMA 6 θέσεων με ξεχωριστούς διακόπτες 10,90 E-shop.gr


Doubt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, VasKag είπε

Ναι αυτο ειναι. Οι βιδες δε με νοιαζει πως λεγονται. το κατσαβιδι ή η μυτη θελω. Για να το ψαξω

spanner screw bit
spanner screwdriver

types-of-screw-heads.jpg

Επεξ/σία από DownUNDERground
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Προσωπικά έχω το https://www.e-shop.gr/hama-121946-polyprizo-xl-6-theseon-individually-switchable-14m-black-p-PER.757555 , είναι πανέμορφο, με έχει βολέψει αφάνταστα, έχω κουμπώσει πάνω του 3-4 φορτιστές που τους μπαινόβγαζα πριν όλη την ώρα, λάπτοπ, ασύρματο τηλέφωνο και αφήνω και μία ελεύθερη που κουμπώνω μέχρι και πιστολάκι μαλλιών. Μια χαρά λειτουργεί και μου αρέσει που φωτίζει (ελαφρώς) και το βράδυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/9/2020 στις 10:57 ΜΜ, george1551 είπε

Δείτε το μαύρο εσωτερικά , αν δεν σας ενοχλεί το ότι ειναι λίγο γκουμούτσα ( 42 εκατοστά περίπου )  τότε ειναι μια χαρά μην το ψάχνετε και η ποιότητα ειναι μια χαρά  από μέσα βαρέθηκα να ξεβιδώνω 10 βίδες είχε.

20200906_224006.jpg.319f951b9f099e5eec77b341c17a636c.jpg

Όσον αφορά το εργαλείο ίσως βοηθήσει ο george που το άνοιξε.

 

2 ώρες πριν, VasKag είπε

Ναι αυτο ειναι. Οι βιδες δε με νοιαζει πως λεγονται. το κατσαβιδι ή η μυτη θελω. Για να το ψαξω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AstaNaPane7 είπε

Αυτή η συνήθεια που σχολιάζετε και κυρίως κρίνετε τα ποστ των άλλων παραθέτοντας προϊόντα διαφορετικής κατηγορίας και λειτουργικότητας έχει καταντήσει κουραστικό και ειλικρινά προσβάλλει και τον κόπο του άλλου. Στο τέλος θα σκέφτεται ο καθένας να ανεβάσει μια προσφορά που σκοπό έχει να ενημερώσει και άλλους να επωφεληθούν από αυτήν για να μην δεχθεί τα επικριτικά σχόλια των απανταχού "ειδικών". Προσωπικά έχω το https://www.e-shop.gr/hama-121946-polyprizo-xl-6-theseon-individually-switchable-14m-black-p-PER.757555 , είναι πανέμορφο, με έχει βολέψει αφάνταστα, έχω κουμπώσει πάνω του 3-4 φορτιστές που τους μπαινόβγαζα πριν όλη την ώρα, λάπτοπ, ασύρματο τηλέφωνο και αφήνω και μία ελεύθερη που κουμπώνω μέχρι και πιστολάκι μαλλιών. Μια χαρά λειτουργεί και μου αρέσει που φωτίζει (ελαφρώς) και το βράδυ.

Φίλε μου εγώ δεν θα συμφωνήσω μαζί σου.

Είχα πάρει αρκετά προϊόντα της HAMA παλαιότερα επειδή η προσεγμένη συσκευασία τους, η Γερμανική προέλευση και οι συστάσεις από τους υπαλλήλους του Kafkas με είχαν κάνει να πιστέψω ότι αγοράζω κάτι ποιοτικό.

Με την πάροδο του χρόνου κατάλαβα ότι είναι προϊόντα δεύτερης κατηγορίας και θα με είχε βοηθήσει πολύ στο παρελθόν αν κάποιος μπορούσε να μου ανοίξει τα μάτια και να με κατευθύνει στα Tripp και τα APC.

Επίσης πριν μετακομίσω επαρχεία θα ήθελα πολύ να μου είχε τονίσει κάποιος τη σημασία του Surge Protection και να μου είχε εξηγήσει ότι προϊόντα που δεν παθαίνουν τίποτα (όπως το HAMA που αναφέρει κάποιος σε σχόλιο του) παρέχουν ανύπαρκτη προστασία στις συσκευές μου, ότι δηλαδή είναι φυσικό για ένα κύκλωμα προστασίας να φθείρεται και όχι το αντίθετο. Όπως θα εκτιμούσα και αν μου είχε δείξει κάποιος τα test που κάνουν τα ξένα site που αποδεικνύουν ότι πέρα από τις 4-5 μεγαλύτερες μάρκες όλες οι άλλες στα surge protection test αποτυγχάνουν οικτρά.

Αναφέρεις ότι οι άλλοι κρίνουν παραθέτοντας προϊόντα διαφορετικής κατηγορίας λες και τα 10-20 ευρώ παραπάνω τα καθιστούν απλησίαστα όταν όλοι βάζουν πάνω σε αυτά τα κινητά και τα laptop τους τα οποία κοστίζουν εκατοντάδες ή και χιλιάδες ευρώ σε μία χώρα που το ρεύμα είναι τραγικό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω χρειάζεται ένα κλείδωμα το συγκεκριμένο θέμα. Δεν Εχει κάτι άλλο να προσφέρει.. Και για να γίνω και εγώ offtopic όπως όλοι οι υπόλοιποι..  Οσοι έχετε τόσο μεγάλα προβλήματα με το ρεύμα, φωνάξτε ένα σωστό ηλεκτρολόγο βάλτε επιτηρητη τάσης, αντικεραυνικο κλπ στον πίνακα να ξεμπερδεύετε. Και στους υπολογιστές σας ups on line να είστε σίγουροι. 

Το συγκεκριμένο πολυπριζο το έχω πάντως και εγώ και είναι ιδιαίτερα χρήσιμο για συγκεκριμένες χρήσεις. Και η ποιότητα καλή, αρκεί να ξέρεις ότι αγοράζεις απλό πολυπριζο με διακοπτακια και όχι διαστημόπλοιο. 

Επεξ/σία από baskon
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 ώρες πριν, Doubt είπε

Ξανά σε προσφορά το λευκό, για μια βδομάδα.

https://www.e-shop.gr/hama-137239-6-1-polyprizo-6-theseon-xl-individually-switchable-14m-white-p-PER.757708

Για οποιον λεει οτι θελει κλειδωμα το θεμα. Προφανως μερικοι διαβαζουν μονο οσα θεωρουν οφτοπικ και οχι ολα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Doubt είπε

Όσον αφορά το εργαλείο ίσως βοηθήσει ο george που το άνοιξε.

Είχα πάρει αυτό το σετ από το eshop με 16,90 και είχε 3-4 μακριές μύτες με εγκοπή στην μέση και ναι το Hama έχει βίδες που ξεβιδώνουν με εγκοπή στην μέση.

Βέβαια ξετρελάθηκα με αυτό το πολύπριζο  που έχει φέρει το eshop  αν και μικρότερο αλλά οι διακόπτες ειναι διπλοί και κόβουν φάση ουδέτερο και δεν έχουν όλες οι υποδοχές μεγάλη απόσταση μεταξύ τους κοινώς δεν ειναι γκουμούτσα όπως το Hama .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, george1551 είπε

Είχα πάρει αυτό το σετ από το eshop με 16,90 και είχε 3-4 μακριές μύτες με εγκοπή στην μέση και ναι το Hama έχει βίδες που ξεβιδώνουν με εγκοπή στην μέση.

https://www.ifixit.com/News/9907/bit-history-the-spanner

Spanner slotted

spanner-slotted-screws-1-2-600.jpg

 

50 λεπτά πριν, george1551 είπε

Βέβαια ξετρελάθηκα με αυτό το πολύπριζο  που έχει φέρει το eshop  αν και μικρότερο αλλά οι διακόπτες ειναι διπλοί και κόβουν φάση ουδέτερο και δεν έχουν όλες οι υποδοχές μεγάλη απόσταση μεταξύ τους κοινώς δεν ειναι γκουμούτσα όπως το Hama .

Καλό φαίνεται, αλλά μόνο 4 θέσεις.

(άσε που δεν είναι και APC) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, george1551 είπε

οι διακόπτες ειναι διπλοί και κόβουν φάση ουδέτερο 

Οι ιδιοι διακοπτες δεν ειναι και στο hama? τι εννοεις διπλοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
14 λεπτά πριν, VasKag είπε

Οι ιδιοι διακοπτες δεν ειναι και στο hama? τι εννοεις διπλοι?

Σου λεει, κοβουν ΚΑΙ φαση ΚΑΙ ουδετερο, διπλες επαφες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πήρα το λευκό αλλά ο ένας διακόπτης ήταν χαλασμένος, στο ανοιγόκλεισμα άστραψε και βρόντηξε (βραχυκύκλωσε και έριξε ασφάλεια). Το επέστρεψα άμεσα τη Δευτέρα και περιμένω. Αν παραλάβετε από κατάστημα κάντε επί τόπου τυπικό έλεγχο τους διακόπτες για να γλυτώσετε δρομολόγια σε τυχόν πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 ώρες πριν, NiKoSmile είπε

Πήρα το λευκό αλλά ο ένας διακόπτης ήταν χαλασμένος, στο ανοιγόκλεισμα άστραψε και βρόντηξε (βραχυκύκλωσε και έριξε ασφάλεια). Το επέστρεψα άμεσα τη Δευτέρα και περιμένω. Αν παραλάβετε από κατάστημα κάντε επί τόπου τυπικό έλεγχο τους διακόπτες για να γλυτώσετε δρομολόγια σε τυχόν πρόβλημα.

Τι εννοεις περιμενεις; Γιατι δεν εκανες αντικατασταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Τι εννοεις περιμενεις; Γιατι δεν εκανες αντικατασταση;

Το στέλνουν στο σέρβις για έλεγχο και μετά γίνεται αντικατάσταση ή πίστωση. Τα "καταστήματα" είναι μόνο για παραλαβή ή επιστροφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, matrixxx είπε

Τι εννοεις περιμενεις; Γιατι δεν εκανες αντικατασταση;

Το έλεγξε επί τόπου ο υπάλληλος, μου έδωσε δύο δελτία (παραλαβής προϊόντων service και ποσοτικής παραλαβής). Με ρώτησε αν θέλω πιστωτικό ή αντικατάσταση. Ζήτησα αντικατάσταση και μου είπε θα έρθει μήνυμα στο κινητό αυτό περιμένω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...